Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 164, 165, 166
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-02-2021, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Stała się rzecz niesłychana. W lutym spadł śnieg, więc Polska stanęła. Nie w proteście przeciw czemuś, a w korkach. TVP nawet raczyła zauważyć, że Rafau nie radzi sobie z odśnieżaniem. Nie żebym zapałała do niego sympatią, ale prawda jest taka, że nikt sobie nie poradził. W końcu jak mawiał klasyk „jak jest zima to musi być zimno”. A i śnieg się zdarza. Nawet w dużych ilościach.

https://www.tvp.info/52190082/warszawa-paraliz-na-drogach-potezne-korki-w-stolicy-zima-zaskoczyla-rafala-trzaskowskiego-snieg-i-mroz

Tymczasem w Wielkim Imperium Dykty i Kartonu największym problemem stało się to, że minister Czarnek spotkał się z przedstawicielami Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, więc z pewnością będzie matura z religii. Oczywiście w fakt obowiązkowej matury z religii są w stanie uwierzyć tylko wyborcy Lewicy, a jeśli chodzi o przedmiot dodatkowy to religia niewiele się w tym zakresie różni od kaszubskiego czy historii sztuki.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Religia-na-maturze.-Wiceminister-edukacji-popiera-Czarnek-nie-zna-ograniczen

30 proc. Polaków w wieku 18-24 lat ma poglądy lewicowe – tak wynika z badania CBOS. Dorasta pokolenie rodziców bezkrytycznie zapatrzonych w „europejskie wartości”, poza tym teraz to jest modne, bo LGBT+ pół alfabetu, aborcja i inne pierdoły. A kto by się przejmował gospodarką? Oczywiście to się może zmienić po zderzeniu tego pokolenia z rzeczywistością. Czy wpłynie to na wyniki wyborów? Myślę, że niekoniecznie. Po pierwsze jest ich dość mało, po drugie wybory mogą ich nie obchodzić.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-08/jakie-poglady-maja-mlodzi-polacy-roznia-sie-w-zaleznosci-od-plci/

Maciej Gdula to jeden z posłów Lewicy. Od Biedronia, więc już to wskazuje, że jest to osobnik bardzo dyskretny intelektualnie. Ale żeby ukazać pełnię jego intelektu dodajmy, że jest również publicystą lewackiej „Krytyki Politycznej”. Po co o nim piszę? Ano po to, że zwrócił się do prezydenta Krakowa z interwencją przeciwko antyaborcyjnym plakatom na miejskich autobusach. „Czy promowana również przez skrajną prawicę kampania nie godzi w interesy miejskiej spółki? Jak mają się czuć mieszkanki i mieszkańcy, którzy popierają prawo do aborcji, a korzystają z usług krakowskiego MPK? Naszym zdaniem to skandal”. To jest właśnie ta skrajnie lewicowa wrażliwość i tolerancja dla innych poglądów. I prawdę mówiąc banda Biedronia najlepiej oddaje ducha swoich wielkich poprzedników: Dzierżyńskiego, Berii czy samego Stalina: „możesz mieć każdy pogląd pod warunkiem, że zgadza się on z moimi”.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26770157,antyaborcyjna-reklama-na-krakowskich-autobusach-miejskich-bedzie.html

To tyle na weekend.

_________________
STACJA ZGORZELEC
Nie znoszę lewackiej nowomowy i politycznej poprawności piorącej ludziom mózgi.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jarekcda Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 15 Lut 2021

PostWysłany: 15-02-2021, 14:09    Odpowiedz z cytatem

Marta Lempard już nie wykrzykuje "to jest wojna" , "wyp...", może zrozumiała, że trzeba zdobyć wyborców, a nie niszczyć kościoły, pomniki, atakować księży, policjantów...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 19-02-2021, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Prof. Nęcki: "To co się działo w Zakopanem pokazuje, że ludzie ponownie nie dadzą się zamknąć. Grozi nam rewolucja!"


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 21-02-2021, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Zależy co dla polskiego społeczeństwa będzie lepsze...

Czy wybiorą: równość i sprawiedliwość w Polsce, w końcu, wreszcie, czy będą nadal wybierali nieudolne rządy, które nie gospodarują dobrze budżetem, środkami publicznymi i tak dalej.
Jeżeli większość ludzi w Polsce, szczególnie wyborcy rządów PiS będą nadal dawali się ogłupiać, nabierać to będą "na własne życzenie" mieli takie rządy, jakie są obecnie.
Ale z drugiej strony łatwo jest powiedzieć, a w rzeczywistości żaden wyborca nie ma żadnego wpływu na to, jakich ludzi do władzy wybiera.
Wyborca ma tylko głosować i tylko taka jest jego rola. Więcej nic nie może.
Nikt w rządzie nie weryfikuje, jakich ludzi, z jakim charakterem, z jakim podejściem do rządu są wybierani ludzie.
Prezydent może powołać na premiera jakiegoś idiotę ( za przeproszeniem ), który będzie nieudolnie rządził rządem i wyborcy, społeczeństwo na to wpływu nie mają i nie będą mieli.
W demokracji, jeżeli się wyborcom jakiegoś rządu przestał podobać jakiś rząd, bo ich zawiódł, to społeczeństwo ma prawo odwołać taki rząd od razu, większą ilością głosów.
Ale znając rządy takiego PiS - u, taki rząd nie odda łatwo władzy nikomu.
Oni będą robili wiele, na różne sposoby, by tylko się utrzymywali w rządzie.
Ratują się np. programami rządowymi, na koszt każdego podatnika, żeby tym zachęcali wyborców i nie tylko swoich wyborców.
A ludzie szczególnie w rodzinach dali się na to skusić, na parę złotych od rządu i za to popierają taki rząd.
Kogo to interesuje, że rząd musi więcej zabierać samotnym, nawet rodzicom już nie wychowującym dzieci, którym się nie należą żadne pieniądze od rządu?
Dla tych, którzy od rządu dostają za nic praktycznie, to rząd jest dobry, fajny... Każdy kto od kogoś coś dostaje za nic, jest dobry, bo daje...
Jak przestanie dawać, bo uzna że "już nie ma więcej pieniędzy" albo już nie będzie chciał dawać, wtedy już przestaje być dla kogoś dobry.

I na tym to polega. Chodzi o korzyści.

Gdyby PiS nie wprowadził żadnego programu rządowego, to ten rząd nie zdobyłby takiego poparcia.
A i tak w Polsce niektórzy jeżeli chodzą na wybory to oni nie głosują ze szczerego przekonania, tylko "aby zagłosować" i tyle.
Aby tam kogoś wybrano, a jak on potem będzie rządził w kraju, to już nikogo nie obchodzi.
Sami wyborcy, ludzie muszą włączyć swoje myślenie i rozum.
Ale też patrząc na to wszystko tak realnie, to w tym kraju nigdy nie było w pełni uczciwych, dobrych rządów, bo taka jest mentalność polskich polityków.
Więc niektórzy już są zniechęceni takimi rządami więc jest im już obojętne, kto będzie rządził.

Taka jest rzeczywistość w tym kraju.

_________________
Liczę na dobre rozwijanie polskiej kolei, jako sympatyk kolei w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 21-02-2021, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Dziś o platformie ratunkowej dla skompromitowanej i zdegenerowanej PO. Był Palikot, był Petru, teraz służby specjalne stręczą nam Hołownię. Jak to się mówi, do trzech razy sztuka...

Szymek z TVN poinformował, że ma czworo nowych członków: posłanka Paulina Henning-Kloska (wcześniej Nowoczesna Ryśka Petru), radna Edyta Łongiewska-Wijas ze Szczecina, profesor Tomasz Sójka z Poznania i mecenas Patrycja Borkowska z Łodzi. Jak dodaje Szymek: „Polska 2050 Szymona Hołowni to partia stawiająca na jakość. Dlatego cieszymy się z tego, że powiększa się nasze grono profesjonalistów. Każda z dołączających dziś do nas osób ma duże zasługi dla swoich społeczności lokalnych i znaczące osiągnięcia na swoich obszarach działania” – jakbym wczesnego Ryśka Petru czytała...

https://dorzeczy.pl/kraj/172613/bedzie-nowe-kolo-w-sejmie-poslanka-ko-przechodzi-do-ruchu-holowni.html

Wyciągania posłów PO i Lewicy nie rozumie nawet Tomek Lis, który napisał: „Polskę można uratować osłabiając PiS i walcząc z PiS, a nie podgryzając partnerów z Lewicy czy KO”. Dla mnie mogą się zagryźć... Ale bądźmy poważni. Pada rozkaz „do Szymona Hołowni marsz!” i posłusznie trzeba wykonać.

https://www.tvp.info/52309235/tomasz-lis-krytykuje-szymona-holowni-wyluskiwanie-poslow-sasiadom-z-tej-samej-ulicy

Szymek z TVN nie chce likwidacji TVP Info. Wcześniej ten pomysł odrzucili wszyscy oprócz Rafau’a. Oczywiście jest to przekaz, który trafi do najbardziej lemingowatych lemingów. Rafau mógłby zrealizować ten projekt po objęciu władzy przez PO. A kto mający odrobinę instynktu samozachowawczego zlikwidowałby propagandówkę o największym zasięgu? Wystarczy przestawić jej wajchę i na miejsce Holeckiej posadzić Tadlę.

https://www.tvp.info/52320315/szymon-holownia-tez-przeciwko-likwidacji-tvp-rafal-trzaskowski-zostal-sam

Szymek z TVN tyle czasu poświęcił na płakanie, że jego partia nie może się nazywać Polska 2050. Nie może, bo partia o nazwie Jeden-PL zarejestrowała tę nazwę jako swoją. Tak to przeważnie bywa w czasie gdy ktoś jest tak pochłonięty lansowaniem siebie, że zapomina zrobić podstawowych rzeczy.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/partia-holowni-polska-2050-nazwa-jest-juz-zajeta/kmzpdlq

Szymek z TVN fajnym premierem lub prezydentem może być. Ukończył LO w Białymstoku, pracował w Gazecie Wyborczej, Newsweeku, Tygodniku Powszechnym. Świetnie sobie radził jako szatniarz (woźny) w programie TVN „Mam talent”. Dwukrotnie przebywał w nowicjacie zakonu Dominikanów. Co ciekawe, pomieszkuje z pilotką myśliwca MiG-29 w stopniu porucznika!

Szymek z TVN kwalifikacje ma nie byle jakie! Nawet Wałęsa nie miał tak ciekawego życiorysu...


_________________
STACJA ZGORZELEC
Nie znoszę lewackiej nowomowy i politycznej poprawności piorącej ludziom mózgi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-02-2021, 08:21    Odpowiedz z cytatem

Materiał Superwizjera TVN podważa tezę, że państwo pod rządami PiS skutecznie walczy z mafiami vatowskimi i oddaje odzyskane środki najbardziej potrzebującym. Podczas rozbijania grup zajmujących się tym procederem zatrzymywane są słupy, a nie faktyczni sprawcy, a wymiarowi sprawiedliwości nie udaje się odzyskiwać skradzionych państwu pieniędzy. Na odpowiedź premiera Morawieckiego nie trzeba było długo czekać.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/luka-vat-superwizjer-o-falszu-w-walce-z-mafiami-vatowskimi-morawiecki-reaguje/jqy8qez


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 23-02-2021, 09:04    Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo premier Vateusz i jego sztab celebrytów pracuje nad nowymi obostrzeniami, gdyż nadeszła trzecia fala. Oczywiście nikt nie zapyta, kiedy skończyła się druga. Jest trzecia i w sumie nieważne, grunt, że jest. Ale ja nie o tym. Minister Niedzielski rzucił ostatnio, że z przyłbicami zaprasza na Grunwald. O tyle to ciekawe, że jeszcze w maju rząd na swoich oficjalnych stronach chwalił się zakupem ponad dwóch milionów przyłbic za marne 14 milionów zł. Mało tego! Niespełna miesiąc temu na rządowych stronach niejaki minister Czarnek chwalił „piękny przykład solidarności” jakim było przekazanie 1500 przyłbic nauczycielom szkół podstawowych z województwa lubelskiego przez tamtejszą Politechnikę. Ktoś odpowie za tę niekompetencję? Po co o tym mówić, to niedobra jest... Na dziennikarzy pytających o to też bym nie liczyła.

https://www.rp.pl/Koronawirus-SARS-CoV-2/210229995-Minister-Adam-Niedzielski-Z-przylbicami-to-na-Grunwald-zapraszamy.html

Na szczęście WHO szykuje nam już nową epidemię. Tym razem wirus Nipah, który ma 75% śmiertelności. Jak piszą eksperci „ma wyjątkowo wysoki wskaźnik mutacji i istnieją obawy, że szczep, lepiej przystosowany do zakażeń u ludzi, może szybko rozprzestrzenić się w krajach Azji Południowo-Wschodniej”. Zdaje się, że rządom spodobało się trzymanie nas na uwięzi i łatwo nie odpuszczą. Jakim cudem mamy nie zostać „foliarzami” czy innymi „płaskoziemcami”? A co jeśli „foliarze” zostali wymyśleni właśnie po to aby ośmieszać ludzi myślących samodzielnie i podważających zagrożenie covidowe? Niemożliwe? Nie takie cuda widział świat...

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-zakazne,naukowcy-ostrzegaja-przed-wirusem-nipah--moze-wywolac-pandemie,artykul,16499608.html


_________________
STACJA ZGORZELEC
Nie znoszę lewackiej nowomowy i politycznej poprawności piorącej ludziom mózgi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-02-2021, 21:14    Odpowiedz z cytatem

W środę minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił nowe obostrzenia, wprowadzone w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce.


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 25-02-2021, 19:27    Odpowiedz z cytatem

Niemieckie firmy chcą wykorzystać potencjał polskiej gospodarki. Starają się także skorzystać z nadchodzącej transformacji gospodarczej w Polsce.

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/niemcy-licza-na-polski-cud-gospodarczy/5zk6ef1


_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 166 z 166 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 164, 165, 166
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2021 infokolej.pl