Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 198, 199, 200  Następny
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 08-05-2022, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Modliszka napisał/a:
Ani Rosja, ani Ukraina nie są nam przyjazne, zatem nie powinniśmy się angażować po żadnej stronie sporu. Ostatecznie bowiem może się okazać, że największym przegranym będzie Polska. Napływ uchodźców już poskutkował mnóstwem problemów, że tak powiem, organizacyjnych. Nic nie zapowiada szybkiej stabilizacji, więc przybycie kolejnych setek tysięcy migrantów jest tylko kwestią czasu. Krajowi politycy prześcigają się w obietnicach stworzenia przybyszom raju. Tak jak gdyby władali Kuwejtem Europy. Tym czasem nasz kartonowy bantustan ledwo się kupy trzyma.

Polski raj nie istnieje, a wszystko wisi na kredycie. Wystarczy, że Niemcy odetną unijne środki i zamkną granicę. Zostaniemy sami, zdani wyłącznie na własne mizerne siły, z ogromną rzeszą rozczarowanych, później wściekłych, oszukanych i zdesperowanych tzw. Ukrów. Dodajmy, iż często będą uzbrojeni, ponieważ, w przeciwieństwie do naszych przywódców, ichni traktują swoich poddanych jak ludzi, nie blokują im dostępu do broni palnej, a ostatnio nawet ją szczodrze rozdają pośród mas ludowych. Dla pisowskich turbopatriotów, Polacy to bezmyślne i niebezpieczne małpy, które by się pozabijały.

Uważam, że kłopoty prędko się nie skończą. Rosja może eskalować i łagodzić konflikt. Tak na zmianę, żeby coś się działo. Poliniackie ziemie staną się wkrótce miejscem niespokojnym, bo na dłuższą metę zabawa w mocarstwowość nas finansowo zrujnuje. Już dziś stoimy na krawędzi przepaści. Obawiam się, że właśnie robimy wielki krok naprzód.

Wiesz, jak w Polsce rządzi głupi rząd, popierany przez ogłupionych wyborców za jakieś tam parę złotych w programach, to nie można się po takich rządach spodziewać niczego dobrego.
Musi być wybrany normalny, w miarę uczciwy rząd i ludzie muszą zmądrzeć w polskim społeczeństwie, żeby popierali normalny rząd.
Gdybyśmy żyli w normalnym kraju ( a Polska takim krajem niestety, nie jest, co ze smutkiem muszę powiedzieć ), to każdy rząd, za każdy błąd, za każdą nieuczciwość, odpowiadałaby karnie przed Trybunałem Stanu.
PiS nie odpowie prawdopodobnie karnie ( chociaż chciałbym, żeby każdy z tych ludzi karnie odpowiedział ), bo żyjemy w kraju bezkarności.
Zarówno polityk może być bezkarny, jak i zwykły człowiek.
Jeśli taki rząd, jak PiS nie ma szacunku do swoich wyborców ( chociaż mi nie jest żal ogłupionych wyborców takiego rządu, bo mają to na swoje życzenie ), do społeczeństwa, to i "społeczeństwo" nie ma prawa mieć szacunku do takiego rządu.

Jeżeli w Polsce jest głupi rząd PiS, który nie reprezentuje sobą nic dobrego, to przynajmniej Naród, społeczeństwo powinno być mądre, a nie jest za bardzo mądre.

Wyborcy dali się ogłupić głupiemu rządowi i to tak wygląda.

_________________
Kolejowa pasja.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-05-2022, 23:19    Odpowiedz z cytatem

Modliszka, problem i tragedia współczesnej Polski polega na tym, że tzw. III RP nie tylko nie potrafiła wykształcić nowej elity politycznej zdolnej pokierować losami narodu, ale wręcz przeciwnie: poprzez degradację ekonomiczną doprowadziła ta III RP do masowej emigracji najbardziej wartościowych grup społecznych (przede wszystkim młodych, wykształconych i przedsiębiorczych ludzi). Druga RP w przeciągu niecałego ćwierćwiecza potrafiła wychować pokolenie Polaków, którzy do dzisiaj są bohaterami i wzorem. Jaką warstwę polityczną wychowała III RP po ponad trzydziestu latach, każdy widzi na co dzień. Rządzą nami debile, sabotażyści i najgorszy sort szkodników. A bez światłych przywódców nie ma dobrego rządzenia i rozwoju narodów. Takie jest prawo natury, nic na to nie poradzimy. Polska bez dobrych przywódców (choćby takich, jak Orban na Węgrzech) nie ma szans. A naród też niestety zgłupiał i stracił duszę. „Ciemność widzę, ciemność”, jak onegdaj powiedział kultowy bohater filmu.


_________________
Koleje Dolnośląskie sługą narodu ukraińskiego – Głos sprzeciwu w obecnych czasach ukrofilii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 09-05-2022, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Dla mnie PiS i Solidarna Polska ( bo Prawica już się rozpadła, a i już się "żrą" wzajemnie te, dwie partie ), to jest jedna, wielka pomyłka polityczna w Polsce.
Głupi ludzie popierają taki rząd tylko za pieniądze, które ten rząd, z pieniędzy podatników im płaci.

To są ludzie, którzy nie nadają się do rządzenia, bo są nieudolni, ale wyborców to nie interesuje.
Zresztą, niektórzy "wyborcy" mają gdzieś takie rządy, bo na pewno nie głosują z miłości i sympatii do takiego rządu.
Głosują za programy polityczne, które płacą po parę złotych.
Nikt, myślący normalnie nie ma sympatii do takiego rządu.

Tak więc, PiS niczym sobą dobrego nie reprezentuje, tylko źle, że ludzie dali się nabrać takim rządom. Wyborcy przede wszystkim.

Ogłupieni ludzie popierają głupi rząd!

To jest porażka w tym kraju.

Jak można żyć normalnie w takim kraju, z głupimi wyborcami? Smutne, że w ogóle polskie społeczeństwo głupieje, zamiast mądrzeć...
To jest nienormalne.
Oczywiście, ja nie chcę uogólniać i wszystkich do tego samego worka nie chcę wpychać.

Ale mnie bardzo irytuje to, co się od 7 lat w Polsce dzieje. Shocked

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-05-2022, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Odnoszę wrażenie, że rząd PiS jest bardzo zadowolony z ataku na ambasadora Rosji. Chyba do tych debili nie dociera, że doszło do złamania prawa międzynarodowego na skutek popełnienia przestępstwa, którego sprawcy powinni zostać ukarani. Emocje nie mają tu nic do rzeczy.

https://twitter.com/tvp_info/status/1523672428693622784

Art. 136 kk:
Kto na terytorium RP dopuszcza się czynnej napaści na (...) akredytowanego szefa przedstawicielstwa dyplomatycznego obcego państwa (...) podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Czy ta ukraińska dziennikarka została już zatrzymana przez polską policję?

https://twitter.com/myPolitics__/status/1523625342657007617


_________________
Koleje Dolnośląskie sługą narodu ukraińskiego – Głos sprzeciwu w obecnych czasach ukrofilii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 11-05-2022, 10:53    Odpowiedz z cytatem

Ja również uważam, że ta kobieta ukraińska, która tego się dopuściła na ambasadorze rosyjskim ( bo raczej Polka by tego nie dokonała ), powinna ponieść karę.
Prawo jest prawem dla wszystkich, mimo sytuacji i tego nic nie usprawiedliwia.
A każdy ambasador, konsul, który pełni funkcję w każdym kraju musi mieć szczególną ochronę, a polskie władze ( PiS ) olały to.
Zresztą po takich rządach można było się tego spodziewać, bo ten rząd od 7 lat rządzi idiotycznie w Polsce.
I teraz ( nie ma znaczenia, że to jest rosyjski ambasador, ale pełni taką funkcję i nikt go nie zwolnił z tej funkcji, a do tego chroni go immunitet i ma prawo być chroniony w kraju, w którym pełni taką funkcję ), Polska się sama ośmiesza nie tylko przed Rosją, ale i przed Europą Zachodnią.
Bo gdyby to było w krajach Europy Zachodniej, w krajach Skandynawskich i tam takie zdarzenie z ambasadorem rosyjskim miało miejsce, to nikt tego by tam nie tolerował i osoba, która by się tego dopuściła, odpowiadałaby karnie i trafiłaby nawet za kraty.
Polska jest nienormalnym krajem, nie tylko za sprawą nieudolnego i idiotycznego rządu i tutaj takie rzeczy mogą się dziać i panuje bezkarność.
PiS zepsuł relacje z Unią Europejską i jeszcze do tego tego "fika" do Rosji, nie wiadomo po co i przed Rosją skompromitował Polskę.

To już trzeba być naprawdę: idiotycznym rządem!

Ale po takich rządach takich rzeczy można się spodziewać, a oni mają na to "wywalone", że tak rządzą.
To gdzie ja mieszkam i gdzie ja żyję?

Ten rząd odpowie za to wszystko. Jeżeli nie karnie, to moralnie.

Taki rząd nie zasługuje nawet na odrobinę szacunku.
Prezydent, Pan Duda jest tak samo wszystkiemu winien, jak jego rząd, bo przynależy, od początku wyborów do tego rządu.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-05-2022, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Kolejne zmiany w podatkach. Sejm uchwalił ustawę wraz z poprawkami

Sejm uchwalił rządową ustawę zakładającą kolejne zmiany w podatkach wraz z poprawkami. Przepisy przewidują między innymi, że od 1 lipca tego roku zostanie obniżona dolna stawka PIT z 17 do 12 procent. Ustawa likwiduje także ulgę dla klasy średniej.

Czytaj więcej:
https://tvn24.pl/biznes/pieniadze/podatki-2022-polski-lad-stawki-pit-ulga-dla-klasy-sredniej-sejm-uchwalil-ustawe-wraz-z-poprawkami-5708533

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-05-2022, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Rżnięcie głupa, czyli Polska zakładnikiem rosyjsko-ukraińskiej prowokacji

W poniedziałek (9.05.2022) rosyjski ambasador Siergiej Andriejew udał się na cmentarz żołnierzy radzieckich w Warszawie, żeby złożyć tam wieniec w ramach obchodzonego w Rosji Dnia Zwycięstwa. Do złożenia wieńca nie doszło, gdyż na drodze ambasadora stanęła ukraińska demonstracja, której uczestniczka, Iryna Zemlyana, oblała się sztuczną krwią, a następnie oblała ambasadora i towarzyszące mu osoby. Andriejew oświadczył, że jest to taka sama inscenizacja jak w Buczy, po czym udał się do samochodu. Zemlyana udała się przed kamerę, gdzie zdała relację ze swojego wyczynu. W tle ukraińscy demonstranci śpiewali „Czerwona kalinę”, czyli ulubioną pieśń UPA. Dopełnieniem tego obrazka byli polscy policjanci, którzy nie interweniując przeszli obok zalanej sztuczną krwią Ukrainki opowiadającej o tym, jak uniemożliwiła rosyjskiemu ambasadorowi złożenie kwiatów na radzieckim cmentarzu. Taki cyrk urządzili Rosjanie i Ukraińcy w stolicy Polski.

Czytaj więcej na wprawo.pl

---

Polska ambasada w Moskwie oblana czerwoną farbą. To odwet za napaść na rosyjskiego ambasadora

W środę (11.05.2022) budynek polskiej ambasady w Moskwie został oblany czerwoną farbą. W sieci pojawiło się nagranie, na którym widać trzech mężczyzn z kubłami, którzy podchodzą do budynku i wylewają farbę na ścianę, okno i tablicę z godłem. Rosyjskie kanały na Telegramie publikujące nagranie nazywają akcję „symetrycznym odwetem” za oblanie farbą rosyjskiego ambasadora w Warszawie.

Czytaj więcej na wprawo.pl


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-05-2022, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Sejm uchwalił rządową ustawę zakładającą kolejne zmiany w podatkach wraz z poprawkami. Przepisy przewidują między innymi, że od 1 lipca tego roku zostanie obniżona dolna stawka PIT z 17 do 12 procent.

PiS jest mistrzem świata w rżnięciu głupa! Jak podwyżkę podatków nazwać obniżką? Właśnie tak jak zrobił to PiS. Już wyjaśniam zagadnienie, bo zapewne niewiele osób wie co jest grane.

Do końca zeszłego roku stawka PIT wynosiła 17%, ale od podatku można było odliczyć 7,75% składki zdrowotnej (NFZ), która wynosi 9%. Tak więc rzeczywisty podatek wynosił 18,25%, co wynika z równania: 17% + 9% - 7,75%.

PiSowski „Nowy Ład” w styczniu 2022 zlikwidował możliwość odliczania od podatku składki zdrowotnej. Zwiększyło to obciążenie podatkowe z 18,25% do 26%, co wynika z równania: 17% + 9%.

Teraz PiS chce zmniejszyć stawkę PIT z 17% do 12%, ale do tych 12% trzeba doliczyć 9% składki zdrowotnej, której już nie można odliczyć, co daje nam 21% rzeczywistego podatku.

Podsumujmy: w 2021 roku płaciliśmy 18,25% haraczu (PIT + NFZ), od stycznia 2022 roku płacimy 26% haraczu, a po obniżce stawki PIT będziemy płacić 21% haraczu, czyli o 2,75% więcej niż płaciliśmy do końca 2021 roku.

Tak oto rząd PiS ogłosi propagandowy sukces i wmówi ciemnemu ludowi, że obniży im podatek o 5%, podczas gdy w rzeczywistości zwiększy obciążenia podatkowe o 2,75%.

Oto PiSowski „Nowy Ład” w praktyce. To jest majstersztyk manipulacji!

_________________
Koleje Dolnośląskie sługą narodu ukraińskiego – Głos sprzeciwu w obecnych czasach ukrofilii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13-05-2022, 12:55    Odpowiedz z cytatem

Przecież po takich rządach nie można się spodziewać niczego dobrego, co jest oczywiste.
Tylko naiwni wyborcy wierzą w takie rzeczy, co taki rząd im przekazuje.

Nie raz się skompromitowali i nic sobie z tego nie robią.

Sami najpierw coś "partaczą", psują no a potem udają, że coś zrobią.

Ludzie nieudolni w rządzie.

I znowu PiS wybrał, razem z ich prezydentem, nieudolnym, ponownie Pana Glapińskiego na prezesa NBP.
To pokazuje tylko, że prezes Banku Centralnego jest "kolesiem" PiS i słucha się tego rządu.
Jak PiS mu zleca drukowanie, masowe kasy to on godzi się na to i to robi, a do tego podnosi cały czas procenty od kredytów.
To czego można się spodziewać po takim rządzie i po takich ludziach w rządzie? Jedynie tylko przyjmowania od nich kasy w programach politycznych, bo to potrafią robić, a wyborcom się to podoba.

I to tak działa od 7 lat. Evil or Very Mad

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-05-2022, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Banderowcy są potrzebni, żeby Polskę ostatecznie pogrzebać, więc robi się wszystko, żeby im w tylną, dolną część odwłoka wleźć bez wazeliny. Ukraińskie kobiety i dzieci napływają do Polski milionami, a wkrótce przybędą, zgodnie z zasadą łączenia rodzin, także synowie, bracia i ojcowie. Zabawa się zacznie, gdy męska połowa nowych współgospodarzy się nieco zadomowi. Nawiązując do Tarasa Szewczenki: pohulają sobie u nas nowi hajdamacy...

Już sobie hulają! Film z sobotniego brutalnego morderstwa 29-letniego Polaka, który na warszawskim Nowym Świecie stanął w obronie kobiet zaczepianych przez obcokrajowców ze wschodu. Jak informuje rodzina, są bardzo silne naciski z zewnątrz aby nie ujawniać narodowości napastników.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 13-05-2022, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za pomaganiem i przyjmowaniem obcokrajowców, nie tylko z Ukrainy, ale nie godzę się na to, by z Polski robić jakąś Ukrainę, jak to chce zrobić PiS i prezydent.
Może teraz wszędzie, obok flag polskich będą flagi też ukraińskie wisiały w miejscach publicznych, na stałe?
Tak to nie może być i ja się na to nie godzę.

Tu jest Polska, polska konstytucja i polska flaga.

Każdy kraj ma własną flagę i własną Konstytucję. Nie mam nic przeciwko, by w Polsce się mówiło też w języku ukraińskim, bo w Polsce już mieszka ponad trzy miliony ludzi z Ukrainy, ale też niektórzy ludzie z Ukrainy będą się uczyli polskiego, bo dla tych ludzi nasz język jest łatwy.
Niektórzy Ukraińcy i Ukrainki już dość dobrze mówią po polsku w Polsce, bo od iluś lat, ok. półtora miliona ludzi mieszkało z Ukrainy w Polsce.
Zresztą to są języki podobne, bo słowiańskie i nie są to trudne języki do nauki, dla obu stron. Szczególnie dla ludzi z Ukrainy.
Ale ważny jest nasz, polski język - urzędowy, a nie ukraiński język. Ukraina ma swój język urzędowy, którego tam uczyli w szkołach, a Polska ma swój język urzędowy.

Niech PiS, razem ze swoim prezydentem się opamięta i niech nie ośmieszają Polski i niech nie robią z tego kraju Ukrainy, bo to już jest: przekroczenie pewnej granicy.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 14-05-2022, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Rzeczpospolita Obojga Narodów – chory sen Kaczyńskiego i Morawieckiego

Krótki rys historyczny przyda się wszystkim, sam też musiałem odświeżyć sobie lekcje historii ze szkoły podstawowej. O Rzeczypospolitej Obojga narodów pewnie słyszał każdy, nawet współcześni maturzyści, ale tło historyczne i czas powstawania to głębsza i bardzo ciekawa wiedza. Rzeczpospolita Obojga Narodów to państwo, które powstało w roku 1569 na mocy unii lubelskiej. Korona Królestwa Polskiego i Wielkie Księstwo Litewskie sfinalizowały w ten sposób wieloletnie wspólne działania polityczne i gospodarcze, trwające od czasów Władysława Jagiełły, a nawet trochę wcześniej.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/rzeczpospolita-obojga-narodow-chory-sen-kaczynskiego-i-morawieckiego/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-05-2022, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Czy to już UKRPOL? Czy rząd chce poświęcić pamięć pomordowanych na Wołyniu?


_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-05-2022, 15:15    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W poniedziałek (9.05.2022) rosyjski ambasador Siergiej Andriejew udał się na cmentarz żołnierzy radzieckich w Warszawie, żeby złożyć tam wieniec w ramach obchodzonego w Rosji Dnia Zwycięstwa. Do złożenia wieńca nie doszło, gdyż na drodze ambasadora stanęła ukraińska demonstracja, której uczestniczka, Iryna Zemlyana, oblała się sztuczną krwią, a następnie oblała ambasadora i towarzyszące mu osoby. Andriejew oświadczył, że jest to taka sama inscenizacja jak w Buczy, po czym udał się do samochodu. Zemlyana udała się przed kamerę, gdzie zdała relację ze swojego wyczynu. W tle ukraińscy demonstranci śpiewali „Czerwona kalinę”, czyli ulubioną pieśń UPA. Dopełnieniem tego obrazka byli polscy policjanci, którzy nie interweniując przeszli obok zalanej sztuczną krwią Ukrainki opowiadającej o tym, jak uniemożliwiła rosyjskiemu ambasadorowi złożenie kwiatów na radzieckim cmentarzu. Taki cyrk urządzili Rosjanie i Ukraińcy w stolicy Polski.

Strona ukraińska widząc otwarte przyzwolenie polskich władz (koszmarny komentarz Kamińskiego) może pójść dalej. Mogą na terytorium Polski zastrzelić rosyjskiego dyplomatę. Ekipa stojąca za Żeleńskim gra grubo i nie zdziwię się jak nas na taką potężną minę wsadzą.

Co zaś się tyczy Ukrainy, Rosjanie odwalają tam brudną robotę, czyli denazyfikują ten kraj. Powinniśmy ich, po wielkiemu cichu, wspierać w tym jakże zbożnym dziele. Niestety zdecydowaną większość naszego społeczeństwa stanowi motłoch, którego płytkość emocjonalna i poziom realnej percepcji świata, w tym polityki, po prostu przeraża. Nie wspominam już o erudycji tzw. mas, czy posiadania idei wyższych, takich jak np. troska o przyszłe pokolenia Polaków, bo o tym nie ma mowy. Stąd powszechne umiłowanie banderowców i zaproszenie ich do Polski, jako pokrzywdzonych wcielonych aniołów.

Ukraińcy podziękują nam za tą wspaniałomyślność, czyt. bezdenną głupotę. Zrobią to, gdy nadarzy się okazja, wypróbowanymi wołyńskimi metodami.

Ukraińcy już zachowują się w Polsce jak gospodarze, a nie jak goście i do tego są całkowicie bezkarni!


_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 15-05-2022, 20:22    Odpowiedz z cytatem

Już nie jest dobrze, ale będzie znacznie gorzej

Niedzielne spotkania w gronie rodzinnym zawsze są okazją do pogadania o życiu, a żyje się coraz ciężej i od razu powiem, że lepiej nie będzie. Przez wiele miesięcy gadało się przy stole o mikrobach i dawkach, u mnie na szczęście w jednym zdecydowanym tonie. Teraz temat się zmienił, młodzi mówią o racie kredytu, która poszła w górę z 900 na 1600 złotych, najstarsi o zakupie węgla, a takie dojrzałe chłopaki i dziewczyny jak ja, o paliwie i topniejących oszczędnościach. Podobnych rozmów dawno się nie słyszało, bo ostatnie lata dały Polakom poczucie finansowego bezpieczeństwa, nie tylko poprzez znane i lubiane programy socjalne, ale przede wszystkim niskie bezrobocie. Pierwszy raz od czasów komuny, to praca szukała człowieka, nie człowiek pracy i nagle w tym obszarze też się sporo pozmieniało.

Cały tekst:
https://www.kontrowersje.net/juz-nie-jest-dobrze-ale-bedzie-znacznie-gorzej/

_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 199 z 200 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 198, 199, 200  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRejestracjaLogowanieRegulaminFAQAdministracjaUżytkownicyOstrzeżeniaStatystykiSzukajAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2022 infokolej.pl