Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Rozjazdy krzyżowe
Autor Wiadomość

aram Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 07 Sie 2023
Skąd: Polska

PostWysłany: 07-08-2023, 18:38   Rozjazdy krzyżowe Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry, postanowiłem się zalogować do tego forum, bo coraz bardziej nurtują mnie (laika) niektóre zagadnienia związane z projektowaniem przebiegu torów na stacjach. Jako laik nawet nie wiem, czy użyłem odpowiedniego terminu i czy wybrałem właściwą sekcję forum.

Obserwuję ostatnio (na przykładzie przebudowy odcinka LK20 przy Warszawa Powązki oraz obecnie przy przebudowie Warszawy Zachodniej), że nowe przebiegi zamiast rozjazdów krzyżowych stosują już teraz raczej dwa oddzielne rozjazdy. Czy to dobra obserwacja, czy odchodzi się od rozjazdów krzyżowych ze względu na - ? - bezpieczeństwo, trudną konserwację, czy jakikolwiek inny powód?

Aram

PS. Jeśli ktoś może podesłać link do dobrych materiałów objaśniających jak podejmuje się decyzje torowe na podstawie wymogów użytkowych i bezpieczeństwa (może jakieś studium przypadku), to będę wdzięczny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 07-08-2023, 20:05   Re: Rozjazdy krzyżowe Odpowiedz z cytatem

Powody główne są dwa:
1) trudniejsze utrzymanie,
2) na "anglikach", czyli fachowo rozjazdach krzyżowych podwójnych, nie wolno na wprost jechać więcej niż 100 km/h (poczytaj na przykład punkt 15 na stronie 8 tej instrukcji: ST-T1-A9 .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl