Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pociąg "Chopin" do Monachium
Autor Wiadomość

leszekgl112 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2024
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 06-02-2024, 12:56   Pociąg "Chopin" do Monachium Odpowiedz z cytatem

Witam Serdecznie

Szukam informacji nt. zakupu obowiązkowej rezerwacji do FIP-a, na poc Chopin z W-wy do Monachium. na stronie OBB bez problemu można ją kupić po 3 E, czemu na stronie PKP IC jest mowa o 3,5E?
Mam także pytanie o kupony FIP , które powianiem mieć wypełnione podczas takiego przejazdu, czy wystarczy DB, czy koniecznie dodatkowo CD i OBB?

_________________
Z poważaniem
Leszek
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 06-02-2024, 15:21    Odpowiedz z cytatem

Możesz kupić i tu i tu. W polskiej kasie co do zasady nie pozwolą Ci kupić tej rezerwacji wcześniej niż 30 dni przed podróżą, bo według PKP Intercity bilet kolejowy na odcinek krajowy - który musisz kupić - jest nierozerwalnie związany z rezerwacją, a bilet krajowy kupisz tylko miesiąc wcześniej. Z tego powodu lepiej kupić u Austriaków. Między 1 a 30 dniem przed podróżą idziesz z rezerwacją i biletami FIP pod pachą do kasy i kupujesz sam bilet do polskiej granicy. Potrzebne Ci są kupony na wszystkie trzy zarządy kolejowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leszekgl112 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lut 2024
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 08-02-2024, 09:19    Odpowiedz z cytatem

Witam

Mam jeszcze pytanie do osób doświadczonych w tej kwestii: ja jako pracownik , któremu przysługują kupony FIP na wszystkie zarządy kolejowe przez, które przejeżdża Chopin mogę oczywiście je wypełnić.
Jak najkorzystniej mam to zrobić, jeśli jadę z moją żoną, która nie pracuje na tzw. kolej - zatem mogę pobrać na nią bilety FIP - ale nie dostanie kuponów na OBB - chyba tak to wygląda?.
W jaki sposób forumowicze dają sobie z tym rade?

_________________
Z poważaniem
Leszek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 08-02-2024, 10:48    Odpowiedz z cytatem

Ja mam zazwyczaj identyczną sytuację. Sposoby mam dwa:
1) jedziemy trasą okrężną względem takiej np. Austrii, ale to rzadko udaje się sensownie zaplanować;
2) kupuję po prostu bilet promocyjny dla drugiej osoby na całą trasę i nie zaprzątam sobie niepotrzebnie głowy, bo nierzadko bilet promocyjny jest w ogóle tańszy niż nawet dopłata do kuponów FIP, a w zasadzie zawsze jest tańszy niż bilet ulgowy do MKZ.

"Superpromo" na "Chopina" z Warszawy do Monachium startuje od 49,90 EUR, co z miejscówką dla Ciebie i biletem na odcinek krajowy daje łącznie niecałe 119 zł / os. za bilet Wwa-Monachium. Moim zdaniem to mniej niż mało Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl