Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Prezes PKP S.A. syci rodzinę kolejową kasą!

Czy prezes Wach powinien zostać odwołany / podać się do dymisji?
TAK
96%
 96%  [ 133 ]
NIE
3%
 3%  [ 5 ]
Głosowań: 138
Wszystkich głosów: 138

Autor Wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-11-2008, 13:05    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Z wiarygodnego źródła dotarły do mnie informacje, że chłopaki z PKP Informatyka mają zadanie od dyrektora finansowego PKP S.A. i prezesa PKP Informatyka zamknąć (uwalić, udupić) to forum.

Pilnujcie się, bo od znajomej dowiedziałam się, że beton na Szczęśliwickiej dostał szału i wydano wyrok na to forum!

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 03-11-2008, 15:02    Odpowiedz z cytatem

Na stronie Ministerstwa Infrastruktury publikowany jest dzisiaj znany od piątku news pt: "Nepotyzm w PKP: prezes rozdaje kontrakty firmie swego bratanka". Podano źródło inforamacji...."Głos Szczeciński"

Działania zarządu PKP SA przeciwko temu forum popieram. Doskonała reklama dla forum i "twardy" dowód, jak mawia poseł Ziobro.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 03-11-2008, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Panowie z MI jaja sobie robią podając takie źródło - wszak to gazeta lokalna więc nadzieja, że może i ranga sprawy w oczach czytelników będzie jakby mniejsza ?
Rynek Kolejowy
Może takie źródło będzie lepsze ? Zresztą - gdyby tak poszperać w necie źródeł nie zabraknie !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 03-11-2008, 18:07    Odpowiedz z cytatem

No to moźe tu ...


http://www.gs24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081031/AKTUALNOSCI/885484301
http://www.nettg.pl/Aktualnosci/Maszyny/Kraj/PKP:-Nepotyzm-w-spolce-elektroenergetycznej,6965,5
http://pl.youtube.com/watch?v=UwbIMN1ZlfY
http://www.wykop.pl/link/108176/nepotyzm-prezesa-pkp
http://okoko.wordpress.com/Logistyka.wnp.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-11-2008, 19:54   

Chłopaki z PKP Informatyka niech się zajmą lepiej Hafasem, bo aż roi się tam od błędów. Niech poprawią wszystkie nieścisłości, udoskonalą Hafasa (bo do doskonałosci mu daleko), niech wreszcie zajmą się wprowadzeniem do Hafasa na bieżąco zmian czasowych. A temu forum lepiej niech dadzą spokój. A tak na marginesie: czy faktycznie mogą uwalić to forum? Mam nadzieję, że dane są zapisywane na bieżąco i w razie ataku nieudaczników z PKP będzie można szybko je odtworzyć.
Powrót do góry

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 03-11-2008, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Prezesie Wach - proszę podać się do dymisji! To najlepsze wyjście w tej sytuacji. Trwanie na stołku niczego nie zmieni, tylko jeszcze bardziej pogrąży PKP.

Prezes Wach sam nie odejdzie i może być spokojny o swój stołek, gdyż stoi na straży interesów "grupy trzymającej władzę" w PKP.

Teoretycznie prezesa PKP może odwołać minister infrastruktury lub rada nadzorcza PKP S.A.

Wiceministrem infrastruktury ds. kolejnictwa jest Juliusz Engelhardt, który do końca 2007 roku był przewodniczącym rady nadzorczej PKP S.A. On swojego kolegi nie ruszy!

Obecnie przewodniczącym rady nadzorczej PKP S.A. jest Krzysztof Opawski, który w okresie od 2 maja 2004 r. do 31 października 2005 r. był ministrem infrastruktury w rządzie Marka Belki.

Andrzej Wach prezesem PKP S.A. jest od 23 września 2004 r. Na to stanowisko powołał go ówczesny minister infrastruktury Krzysztof Opawski, obecny przewodniczący rady nadzorczej PKP S.A. On też kolegi nie ruszy!

Prezes Wach może spać spokojnie...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 03-11-2008, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Dowiedziałam się, że firma EL-IN realizowała prace nie tylko dla spółek zależnych Grupy PKP, ale również na rzecz PKP S.A. Z informacji do jakich dotarłam wynika, że firma należąca do rodziny prezesa Wacha wykonała około 10 zleceń na sumę kilkuset tysięcy zł. Zleceniodawcą był łódzki Oddział Nieruchomości PKP S.A.

Informacja jest do sprawdzenia przez stosowne służby!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jaga Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Paź 2008

PostWysłany: 03-11-2008, 22:51    Odpowiedz z cytatem

No to trzeba będzie zrobić zrzutę na papugę by bronić wolności słowa. ,,Grosza nie pożałuję"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romuald Marczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Kwi 2007

PostWysłany: 04-11-2008, 00:20    Odpowiedz z cytatem

Poseł Janusz Piechociński w komentarzu do informacji Wiadomości TVP:
Cytat:
Stosowne służby weryfikują stawiane zarzuty... czy weryfikują informacje , które wpłynęły do wysokich urzędników państwowych także polityków i do mediów w zakresie funkcjonowania spółek grupy PKP


Stosowne służby monitorujące to forum powinny wziąć pod uwagę kontrakty zawarte przez:
- Centralną Dyrekcję Okręgową Kolei Państwowych w Warszawie do czasu zakończenia przez nią działalności w roku 1998
- zakłady pionu energetyki, sektora infrastruktury kolejowej i pionu nieruchomości - organizacja przejściowa przed komercjalizacją PKP
- PKP Energetyka Sp. z o.o.
- PKP Polskie Linie Kolejowe SA
- PKP SA Oddział Nieruchomości.

Kontrolą należy objąć również kontrakty, w których spółka El-In była podwykonawcą, np. dla: ELESTER i KOMBUD.

Rzecznik PKP SA stwierdził, że firma El-In funkcjonuje na rynku kolejowym od 1974, co jest nieprawdą. W tym roku została założona. Andrzej Wach rozpoczął pracę w PKP w roku 1980. Zanim doszedł do znaczących stanowisk minęło kilkanaście lat. Wystarczy zatem jeżeli kontrolą objęte zostaną lata 90. i po roku 2000. To jednak wymaga czasu.

Minister infrastruktury już dziś powinien odwołać Andrzeja Wacha ze stanowiska prezesa PKP SA. Wymaga tego dobro śledztwa. Ludzie zaczną dostarczać dowody i przyspieszą pracę organów ścigania, gdy nie będzie groziła im utratą pracy. Sam fakt, że czynione są starania, by zlikwidować to forum powinien być traktowany jako utrudnianie śledztwa. Finansowanie zaś przez spółki PKP prawników, którzy pomogą w likwidacji forum powinno być wystarczającym dowodem potwierdzającym zarzuty, które na tym forum zostały postawione, które przedstawiły Wiadomości TVP. Wydatkami z tego tytułu należy obciążyć osoby, których dobro zostało podobno tu naruszone, które zapewne znajdą się w kręgu zainteresowania śledczych.

O tych zabiegach organa ścigania zostały powiadomione. Tę informację powinien przyjąć do wiadomości również poseł Janusz Piechociński, stały bywalec tego forum. Opisana tu afera powinna być tematem interpelacji poselskiej zmierzającej do przedstawienia votum nieufności ministrowi infrastruktury.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Elektra Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 14 Lip 2007
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-11-2008, 13:28    Odpowiedz z cytatem

fury napisał/a:
Stosowne służby monitorujące to forum powinny wziąć pod uwagę kontrakty zawarte przez:
- Centralną Dyrekcję Okręgową Kolei Państwowych w Warszawie do czasu zakończenia przez nią działalności w roku 1998
- zakłady pionu energetyki, sektora infrastruktury kolejowej i pionu nieruchomości - organizacja przejściowa przed komercjalizacją PKP
- PKP Energetyka Sp. z o.o.
- PKP Polskie Linie Kolejowe SA
- PKP SA Oddział Nieruchomości.

Chciałabym coś doprecyzować.
Jeśli chodzi o kolejową energetykę to do czerwca 1998 roku funkcjonowały Oddziały Zasilania Elektroenergetycznego, które następnie przekształcono w Zakłady Elektroenergetyki Kolejowej (ZEK). ZEK-i funkcjonowały do czasu powstania spółki PKP Energetyka.

Jeśli chodzi o Oddział Nieruchomości to PKP Energetyka otrzymuje od PKP SA zlecenia na różne prace. Podwykonawcą PKP Energetyki mogła być firma El-In, ale nie jest wykluczone, że Oddział Nieruchomości zlecał prace bezpośrednio firmie El-In, o czym zresztą napisała Krycha.

Należy też przyjrzeć się kontraktom spółki Elester-PKP, której firma El-In była (jak podały Wiadomości) podwykonawcą. Elester-PKP robi dokładnie to samo co El-In, czyli modernizacja podstacji trakcyjnych (automatyka, sterowanie etc). Obecnie Elester-PKP wykonuje zlecenia przy modernizacji linii E-30 Wrocław - Zgorzelec.

Prezes Wach był szefem rady nadzorczej Elester-PKP. PKP SA miały 50% udziałów w tej spółce, które we wrześniu br. zostały sprzedane PKP Energetyce. Ostatnio plotkuje się, że po ewentualnym wykopaniu z zarządu PKP SA Andrzej Wach miękko wyląduje na stanowisku prezesa spółki Elester-PKP.

_________________
Elektra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 04-11-2008, 21:55    Odpowiedz z cytatem

Elektra, dzięki za informacje. Dowiedziałam się, że to właśnie Elester-PKP był hakiem na Wacha jakiego miał PiS. Pisałam o tym tutaj.

Mam trochę przecieków...

W Ministerstwie Infrastruktury trwa wielkie poszukiwanie następcy Wacha. Chyba nie pasuje im Furgalski, z przyczyn - nazwijmy to - osobowościowych. Padają różne nazwiska, w tym Leszek Ruta, Tadeusz Augustowski, Krzysztof Celiński, Krzysztof Opawski i... nawet Jacek Prześluga.

Kto będzie nowym prezesem PKP? Niektórzy obstawiają Rutę i Opawskiego. Nie wykluczone, że wezmą Furgalskiego, na próbę, albo jednego z członków zarządu PKP S.A. Jest jeszcze wariant menadżerski nie związany z koleją... Mocno w tej sprawie miesza PSL (czytaj: Piechociński).

Dochodzą do mnie słuchy, że doprowadziłam (w pewnym sensie) do przesilenia, choć o sprawie minister wiedział od dawna, a ludzie ministra od zawsze. Prezes Wach powinien zachować się jak mężczyzna i odejść, niezależnie od wyników kontroli, bo autorytetu mu ubywa w trybie natychmiastowym. Minister Grabarczyk sam ruchu nie wykona, bo się prywatnie z Wachem lubią, ale im dłużej będzie zwlekał, tym trudniej mu będzie łykać te wszystkie piguły.

A dziennikarze pytają nieustannie, i węszą! Grabarczyk zwolniłby Wacha, gdyby miał dobrego następcę. A tych (sądząc po "giełdzie" nazwisk) jakby brakuje...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 05-11-2008, 07:41    Odpowiedz z cytatem

A mnie zupełnie nie obchodzi czy Wach zostanie odwołany, czy zastąpi go Ruta, Augustowski, Celiński, Opawski, czy Prześluga? Czy prezesem zostanie ekspert od wszystkiego Furgalski, czy zawarty zostanie kontrakt menadżerski z ZDG TOR? W jednym i drugim wydaniu chodzi o te same interesy.

Dla mnie forum spełniło swoje zadanie. Udowodniło nepotyzm, kumoterstwo i korupcję na najwyższych szczeblach władzy. Udowodniło, że dla potrzeb kampanii wyborczej, dla zaskarbienia sobie łaski nowej władzy można kłamać, manipulować wynikiem finansowym spółek i grupy. Udowodniło, że są zwalczające się strony i żadna nie ma kwalifikacji moralnych, by zarządzać PKP. Stąd dylemat Grabarczyka, kogo obsadzić na urzędzie.

Zawiódł się na Wachu, nie chce się zawieść raz jeszcze. Zatem trzeba uruchomić służby. Trzeba pogrzebać w życiorysach, żeby znów ktoś nie wywlókł na światło dzienne jakichś świństw, czy nie daj boże przestępstw z przeszłości. Kolej to potężna instytucja. Pieniądze z tego nieproporcjonalne lecz pieniędzy w rękach ogrom. Różni ludzie wokół tego się kręcą. Wystarczy przykład Jana Janika. Wach okazał się małym człowieczkiem.

Jacek Prześluga popełnił błąd. Budował wizerunek Andrzeja Wacha na kłamstwie. Wach był w jego rękach jedynie bryłą gliny. Dlatego zamieściłem artykuł o piarze i dla potrzeb tego forum zatytułowałem go "Hochsztapler" .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

drabik Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 05 Lis 2008

PostWysłany: 05-11-2008, 13:22   Jakoś tak bez przetargu Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu przyglądam się temu form. W zasadzie jestem za, ale często pojawia się też na forum wiele nieprawdy. Ale żeby nie odbiegać od tematu. Pod koniec września PKP Energetyka (której niegdys żelazny prezes przewodniczył ) kupiła od Grupy PKP (której Wach teraz przewodniczy) 50% akcji Elesteru (dziecka Wacha, w którym był kiedyś szefem rady nadzorczej). Nie było by w tym nic dziwnego gdyby ogłoszono w tej sprawie przetarg. Ale nie, żadnego przetargu nie było, firmę Elester kupiono tak jakoś bez przetargu żeby przypadkiem nie znalazł się jakiś inny kupiec. Skoro Grupa PKP jest Skarbu Państwa to chyba wypada zrobić przetarg, żeby uzyskac jako najkorzystniejszą ofertę.
Wstyd, hańba i prywata proszę państwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 05-11-2008, 15:37    Odpowiedz z cytatem

http://ic.rail.pl/viewtopic.php?t=6781

Warszawa, dnia 5 listopada 2008r.

Szanowni Państwo

w miniony piątek, w głównym wydaniu Wiadomości TVP 1, wyemitowany został felieton pt. „Rodzinne interesy w PKP”. W materiale tym poddano w wątpliwość moją uczciwość. Mam świadomość, że wśród osób pracujących w firmie, którą kieruję od 4 lat, tezy postawione w nim mogą zburzyć, budowane od lat, zaufanie do mojej osoby oraz podważać sens dalszej pracy w firmie, której dobre imię w tak obcesowy sposób zostało naruszone przez dziennikarzy TVP 1.
To dla mnie sytuacja bardzo niekomfortowa. Dlatego winien jestem Państwu wyjaśnienia.
Miesiąc temu, w dwóch publikacjach prasowych sugerowano, że firma El-IN, którą od 30 lat kieruje mój brat, mogła nieuczciwie wygrywać przetargi organizowane przez spółki Grupy PKP. Nie mam żadnych wątpliwości co do swojej rzetelności i solidności. Nie toleruję nieuczciwości u siebie i swoich współpracowników. Sprawę tę wyjaśniałem już wcześniej w 2006 i 2007 roku posłom i Ministerstwu infrastruktury.
W 1974 roku mój brat Jan Wach założył Zakład Elektryczny ,,Elektroinstal’’. Od 1996 r. firma ta prowadzi działalność jako Zakład Realizacji Inwestycji Elektroenergetycznych El-IN. Swoją pracę zawodową w PKP rozpocząłem w 1980 roku, a pierwsze stanowisko kierownicze w strukturach PKP objąłem po 7 latach – 14 lat po tym, gdy wymieniona powyżej firma funkcjonowała już na rynku.
Pełniąc funkcję Prezesa Zarządu bądź Przewodniczącego Rady Nadzorczej nie wywieram i nigdy nie wywierałem żadnego wpływu na sposób organizowania oraz rezultaty przetargów, związanych z realizacją zadań inwestycyjnych i modernizacyjnych. Wysokich standardów etycznych wymagam nie tylko od innych, ale przede wszystkim od siebie.
Zawsze w mojej pracy deklarowałem, że jestem gotów poddać niezależnej kontroli wszelkie działania, związane z moją pracą zawodową . Dlatego teraz, gdy moja uczciwość kwestionowana jest publicznie, mając na względzie dobre imię PKP, zwróciłem się z wnioskiem do Ministra Infrastruktury o poddanie kontroli wszystkich postępowań przetargowych w Grupie PKP, w których uczestniczyła firma El- IN.
Grupa PKP przechodzi obecnie intensywny proces zmian, stanowiących kontynuację restrukturyzacji, zapoczątkowanej w 2001 roku. Tym zmianom bezwzględnie potrzebny jest spokój. Dlatego jestem przekonany, że prowadzona kontrola Urzędu Zamówień Publicznych to jedyna droga jednoznacznej odpowiedzi na pojawiające się pytania i wątpliwości oraz najlepszy sposób na odbudowanie atmosfery wzajemnego zaufania i zakończenie rozpowszechniania niezwykle krzywdzących dla mnie oskarżeń.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Wach

źródło: IC Forum

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 06-11-2008, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Od 1996 r. firma ta prowadzi działalność jako Zakład Realizacji Inwestycji Elektroenergetycznych El-IN


Czy pan prezes zechciałby przypomnieć jakie stanowisko zajmował w 1996 roku, gdy warsztacik brata zmienił formę prawną i przekształcił się w spółkę z o.o.? Czy pan prezes mógłby przypomnieć w którym roku został naczelnym dyrektorem pionu energetyki? Ile umów ze spółką Ei-In zawarli w pana imieniu upełnomocnieni przez pana dyrektorzy zakładów elektroenergetyki kolejowej? Czy wszystkie umowy poprzedzone były przetargiem?

Może pan przysięgać, że nie wywierał pan nacisku. Wystarczy, że był pan przełożonym ludzi, którzy o losach przetargu mieli decydować. Postawił pan ich w sytuacji bez wyjścia. Żaden z nich nie odważyłby się zadać pytania, czy spółka El-In należy do pana brata. Wiedzę tę zdobywali na własną rękę, gdy nazwisko Wach zobaczyli w dokumentach firmy. Może też pan im tę wiedzę podsuwał?

Czy uważa pan, że inne firmy miały równe szanse z firmą pana brata? W ich dokumentach nazwiska Wach nie było. Jest pan obłudny twierdząc, że nie wywierał pan nacisków. Tego pan nie musiał robić. Wystarczyło, że decydował pan o losach tych, którzy decyzje musieli w pana imieniu podejmować.

Jak pan sądzi, czy firmy, które wygrywały przetargi zatrudniały firmę pana brata jako podwykonawcę ze względu na jej wyjątkową fachowość, czy ze względu na to, że pan był naczelnym dyrektorem pionu energetyki, prezesem PKP Energetyka, czy wreszcie od czterech lat prezesem PKP SA.

Ilu kolejarzom dała pracę firma pana brata?

Nie ma pan za grosz honoru publikując tej treści oświadczenie. Powinien pan przeprosić za nadużycie zaufania i złożyć rezygnację. Ale tego pan się boi, by nie odebrano tej szlachetności jako przyznania się do winy. Nie odejdzie pan również dlatego, bo obawia się pan, że ludziom rozwiążą się języki. Zatem musi się pan spodziewać kolejnych publikacji w TVP. Autorytetu to panu i Grabarczykowi nie zbuduje a Platformie wyborców nie doda. Jest to woda na młyn PiS, który TVP opanował, choć darował panu winy wcześniej. Ale to nie jest żaden argument. Pan zatrudnił ich ludzi w spółkach PKP.

Jest pan człowiekiem niewiarygodnym. Na użytek kampanii wyborczej PiS i ministra Polaczka powiadomił pan w zeszłym roku media, że w 2007 roku grupa PKP zanotuje historyczny zysk w wysokości 77 mln zł. Tę bujdę wielokrotnie pan powtarzał. Od 24.04. 2008 roku wisi na stronie PKP i Ministerstwa Infrastruktury informacja dla mediów, że zysk ten został osiągnięty. Prawda jest taka, że grupa PKP zanotowała stratę w wysokości 39,9 mln zł, co podał pan "Rzeczpospolitej" dla potrzeb rankingu przedsiębiorstw. Piarowiec, który budował pana wizerunek i nadal go pielęgnuje nazwał to piarowską grą. W jakim celu oszukuje pan swoich przełożonych i społeczeństwo? Lub inaczej - oszukujecie razem?

Romuald Marczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl