Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 63, 64, 65  Następny
Zmiany w zarządach i radach nadzorczych
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-02-2009, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Rada Nazorcza PKP PR będzie powiększona

Przedstawiciele wszystkich samorządów wojewódzkich oraz trzej reprezentanci pracowników znajdą się w składzie rady nadzorczej PKP Przewozy Regionalne - postanowili w poniedziałek w Poznaniu członkowie sekcji kolejowej Konwentu Marszałków Województw RP.

- Chcieliśmy w gremium politycznym ustalić zasady funkcjonowania rady nadzorczej, aby podczas zebrania wspólników 4 marca nie dochodziło do głosowania udziałami - powiedział Wojciech Jankowiak, wicemarszałek zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Samorządowcy, ustalając zasady funkcjonowania rady nadzorczej, pozytywnie ocenili przygotowania legislacyjne dotyczące finansowania spółki.

- Nie ma złych symptomów. Rząd przygotował zmianę ustawy o Funduszu Kolejowym, w którym zapisane zostaną pieniądze, które otrzyma spółka z budżetu państwa - powiedział Jankowiak.

Samorządowcy dyskutowali też o zasadach przeprowadzenia audytu w spółce. - Musi być on tak zorganizowany, aby sytuacja spółki była dla nas - przejmujących spółkę jak najbardziej transparentna - powiedział Jankowiak.

Walne zebranie wspólników PKP Przewozy Regionalne zaplanowano na 4 marca.

W ubiegłym roku minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podpisał z marszałkami 16 województw dokument o przekazaniu im majątku firmy. Samorządy objęły udziały w spółce PKP PR, będącej operatorem 3 tys. pociągów osobowych. Spółka PKP Przewozy Regionalne przewozi rocznie prawie 120 mln pasażerów, a dziennie 230 tysięcy.

Do 2020 r. na modernizację i zakup pociągów elektrycznych przeznaczonych zostanie prawie 7,5 mld zł. Pieniądze te pochodzić będą m.in. z unijnych funduszy, Funduszu Kolejowego oraz rezerwy celowej budżetu państwa. Spółka posiada m.in. około 900 pociągów elektrycznych oraz ponad 100 autobusów szynowych.

Pod koniec kwietnia ub.r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji PKP. Po objęciu udziałów w spółce samorządy mają być w pełni odpowiedzialne za organizację, wykonanie i finansowanie przewozów kolejowych w regionach. Przekazanie udziałów to część przyjętej ponad rok temu rządowej strategii dla transportu kolejowego do 2013 r.

źródło: PAP / RK

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-02-2009, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Informacja Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PKP CARGO S.A.

Dwunastego lutego bieżącego roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP CARGO S.A. odwołało ze składu Zarządu spółki: Zbigniewa Janickiego – Członka Zarządu do spraw handlowych. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP CARGO S.A. powołało do składu Zarządu spółki: Marka Zaleśnego - Członka Zarządu do spraw handlowych.

Inż. Marek Zaleśny (ur. 26.06.1963 roku) jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Dotychczas pełnił obowiązki członka Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach. W latach 2005-2007 Członek Zarządu CTL Logistics SA. Dyrektor Pionu Handlowego.

Dziewiątego lutego 2009 roku Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKP S.A. zmniejszyło skład Zarządu spółki z siedmiu do sześciu osób.

źródło: PKP SA

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 13-02-2009, 18:59    Odpowiedz z cytatem

No to poczytajcie :
http://www.spedycje.pl/spedycja_transport_kolejowy/16742/pkp_cargo_przejmuje_zaplecze_naprawy_taboru.html
http://www.um.gliwice.pl/index.php?id=12906/1
http://logistyka.wnp.pl/pociag-z-nawozami-wjechal-do-gdynskiego-portu,4912_1_0_0.html
Sytuacja jest trochę dziwna - nie sądzicie ? Najpierw tam teraz tu.... Przecież to dwie odrębne firmy! Były członek zarządu konkurencji teraz w Cargo ? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CarguloK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sty 2009

PostWysłany: 13-02-2009, 20:13    Odpowiedz z cytatem

To wcale nie jest dziwne ! Zastanawiające są jednak motywy tak radykalnej zmiany "barw", a raczej powody takiego działania.
No chyba że jak ktoś pisał " przyszedł spuścić wodę po wszystkim " w końcu legitymuje się stosownym doświadczeniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 14-02-2009, 10:44    Odpowiedz z cytatem

leo1407 napisał/a:

Sytuacja jest trochę dziwna - nie sądzicie ?


Nie sądzimy. Przecież fluktuacja kadr od prywatnego do państwowego i odwrotnie jest ciągła- choćby z uwagi na fakt, że ilość prywatnych przewoźników (liczących się ) jest bardzo mała. A państwowa kolej, jaka by nie była- jest wyzwaniem- szczególnie w tak trudnej sytuacji przewozowej.

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 14-02-2009, 14:08    Odpowiedz z cytatem

CarguloK napisał/a:
w końcu legitymuje się stosownym doświadczeniem.

Możesz szerzej ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 14-02-2009, 14:09    Odpowiedz z cytatem

A dla mnie jest dziwne. i mam powody aby sądzić, że będzie wykonywał krecią robotę. W ten sposób rozwala się konkurencję. Jak tu z tajemnicą handlową etc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leo1407 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2007
Skąd: z PKP

PostWysłany: 14-02-2009, 14:16    Odpowiedz z cytatem

Gacek - wątpię czy chodzi tu akurat o "wyzwanie".... Znane sa powody odejścia z poprzedniej firmy ? Dla mnie jednak nadal jest to dziwne ( co najmniej ) jako że istnieją pewne informacje, których konkurencja nie powinna poznać. Kto wie czy w tej kreciej robocie nie tkwi ziarno prawdy .....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

teolog Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lut 2008

PostWysłany: 14-02-2009, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Krzysiu Supa zatopiony bez prawa pracy w grupie PKP i dobrze mu tak.Teraz pora na Józia Hałyka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 14-02-2009, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Rozumiem Twoją radość teologu, ale nie rozumiem, co to znaczy:
Cytat:
bez prawa pracy w grupie PKP
Kodeks pracy nie przewiduje czegoś takiego jak "wilczy bilet". Każda spółka jest odrębnym pracodawcą i przyjmuje oraz zwalnia pracowników wg. "własnego widzimisię" - powiedzmy, że zgodnie z kodeksem pracy. Nawet art. 52 nie uniemożliwia zatrudnienia gdziekolwiek. Każdy pracodawca ma pod tym względem swobodę podejmowania decyzji. No chyba, że ktoś w sposób nieformalny na niego naciska.

Co do Hałyka, to zdania są podzielone. Np. spotkana przeze mnie w pociągu naczelnik wydziału ds. szkolenia, doskonalenia zawodowego i współpracy międzynarodowej mgr Elżbieta Dudkiewicz, była szefowa "Solidarności" w Warszawskim okręgu wypowiadała się o swoim szefie w samych superlatywach. Twierdziła, że jest bardzo dobrym komendantem głównym, lepszego SOK nie miała. O byłym komendancie z Lublina wypowiadała się bardzo źle. Wolę nie przytaczać jej wypowiedzi o przyczynach jego zwolnienia. Sam nie mam na ten temat i Hałyka własnego zdania. Opieram się na zasłyszanych i przeczytanych tutaj opiniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-02-2009, 18:40    Odpowiedz z cytatem

teolog napisał/a:
Krzysiu Supa zatopiony bez prawa pracy w grupie PKP i dobrze mu tak.Teraz pora na Józia Hałyka.

To prawda. Supa nie jest już członkiem zarządu PKP Intercity. Administracja forum napuściła na niego CBA w związku z tymi przekrętami:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=48637#48637

Potwierdzenie z CBA:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=49207#49207

Może to jest przyczyną jego odwołania?

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gacek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2007

PostWysłany: 15-02-2009, 10:05    Odpowiedz z cytatem

leo1407 napisał/a:
Gacek - wątpię czy chodzi tu akurat o "wyzwanie".... Znane sa powody odejścia z poprzedniej firmy ? Dla mnie jednak nadal jest to dziwne ( co najmniej ) jako że istnieją pewne informacje, których konkurencja nie powinna poznać. Kto wie czy w tej kreciej robocie nie tkwi ziarno prawdy .....


Nie wiem. Akurat według mojego kodeksu moralności pracodawcą jest ten, kto w danym miesiącu mi płaci.
Nie mam zwyczaju skreślać ludzi jeszcze przed poznaniem owoców ich pracy, wiec może poczekajmy zamiast spekulować?

_________________
BETON IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

silver Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lut 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-02-2009, 14:25    Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie !
Jestem tutaj nowy, więc proszę nie mieć mi za złe, że witam się z Wami w tym temacie. Nie znalazłem na forum działu umożliwiającego powitanie. No, mogłem to zrobić w "Duperelach", ale jakie mielibyście o mnie zdanie Razz ?
Jeżeli moder uzna mojego posta tutaj za niewłaściwe miejsce niech go wywali tam, gdzie być powinien Very Happy .
Stosunkowo niedawno i przypadkiem wszedłem na te stronę i czytając to wszystko włos mój siwy ( stąd ksywka , ale wiek jeszcze całkiem, całkiem Wink ) jeży mi się na głowie. Wiedziałem, że od czasu transformacji w tym śmiesznym kraiku na kolei ( i nie tylko ) dzieje się źle, ale że aż tak ... Shocked
Jestem byłym kolejarzem, w czasie socjalizmu przepracowałem blisko 20 lat w pekapie, ale takich manewrów nie było. A kolejarzem zostałem z tradycji rodzinnych ( cała rodzina pracowała na kolei a mój dziadek ze strony ojca był kolejarzem w Czechach za cesarstwa austro-węgierskiego ) i z zamiłowania.
Gotuje się we mnie widząc, jak ta polska kolej zeszła na psy. Od czasu rozpanoszenia się solidaruchów w PKP ( i nie tylko ) cała instytucja znalazła się na równi pochyłej. Wielkim błędem było rozczłonkowanie PKP na nie wiadomo ile spółek. No, ja widzę w tym cel ... Stworzenie intratnych stołków dla działaczy. Prezesów, vicków, członków rad nadzorczych i setek innych różnej maści i autoramentu "krewnych i znajomych królika". Dobra, jeszcze jakoś może bym to przełknął, gdyby to byli fachowcy, znali temat i dzięki ich działaniom polska kolej szła by do przodu. Ja prace zaczynałem od podstaw. Jako młody chłopak biegałem po torach i spisywałem wagony. Skończyło się na dyrekcji okręgowej, gdzie przepracowałem 9 lat. Powoli, krok po kroku zdobywałem tajniki bycia kolejarzem. A dziś ? Kolejarzem na stołku dyrektora, prezesa zostaje klient z łapanki, który o kolei nie ma bladego pojęcia. Ale jest "krewnym lub znajomym królika". I to jest w tym wszystkim najgorsze.
Pozdrawiam .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fury Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Mar 2007

PostWysłany: 18-02-2009, 11:58    Odpowiedz z cytatem

W PKP PLK SA trwają postępowania kwalifikacyjne na stanowiska:
- członka zarządu ds. inwestycji - dzisiaj o 16:00 mija termin zgłoszeń kandydatów
- członka zarządu ds. projektów unijnych - termin zgłoszenia upływa 25.02.2009 o godz. 16:00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 19-02-2009, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Odwołanie Członka Zarządu PKP LHS sp. z o.o.

Uchwałą Wspólników Spółki PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa sp. z o.o. z dnia 19 lutego 2009 roku został odwołany ze składu Zarządu Spółki - Pan Tomasz Bućko Członek Zarządu, Dyrektor ds. handlu i eksploatacji. Uchwała obowiązuje z dniem podjęcia.

źródło: PKP SA

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 65 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 63, 64, 65  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl