Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 05-11-2009, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Jerry rozumiem że z Głogowa tylko 8 osób nie licze ile wsiadło po drode, licze że frekwencja będzie rosnąć. Do Grudnia jeszcze szynobus bedzie się czasami pojawiać potem tylko kible na tej lini..
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 05-11-2009, 16:57    Odpowiedz z cytatem

napewno po drodze wysiadło trochę osób, niestety od grudnia ten pociąg będzie kursował tylko w piątki w relacji Głogów - Legnica

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 05-11-2009, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Bo do Leszna o ile wiem nie ma drutu dlatego Głogów a wszystkie szynobusy od grudnia do KD .Oby ten remont na tej trasie byłrzeczywistością bo jak będą jezdziły ETZy na tej trasie we wszystkich relacjach to już w ogóle nie będzie się opłacac.Więc remont jak najszybciej i mam ogromne nadzeje że to się stanie. A może jetem tylko mażycielem..?
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2009

PostWysłany: 06-11-2009, 07:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo do Leszna o ile wiem nie ma drutu dlatego Głogów a wszystkie szynobusy od grudnia do KD


Wszystkie?! Nie wprowadzaj ludzi w błąd dwa SA134 zostają w PR do obsługi połączeń Legnica- Żary i Jelenia Góra- Zielona Góra
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 06-11-2009, 11:32    Odpowiedz z cytatem

tak dokładnie jest!!!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-11-2009, 12:51    Odpowiedz z cytatem

No to w takim razie bardzo się ciesze że coś zostawili w PR Smile Nie wprowadzam w błąd bo napisałem że o ile wiem to miały iśc do KD. Ale cieszę się że się myliłem Smile
Wczorajszy pociąg rel Leszno Legnica do Legnicy przyjechał przed 12:00
Wysiadły z szynobusu 2 osoby
Wczorajszy pociąg rel WR-Gerlitz do Legnicy przyjazd 12:03 na składzie 3 bohuny i na czele EP07 Smile Ok120%frekwencja kiedy przyjechał do Legnicy dalej do Bolesławca ok110% od Bolesławca ok130%
Wczorajszy wieczorny szynobus rel JG-Legnica przyjazd do Bolesławca godz.21:05w szynobusie były2 osoby
+5,-2
Tomaszów+0,-1
Okmiany+0,-1
Osetnica
Chojnów +7,-2
Miłkowice+3,-0
Jezierzany 0,0
Kiedy przyjechałem do Legnicy polanowo bo o21:44 To na 4 peronie zobaczyłęm opózniony szynobus do Żar w srodku frekwencja ok 100%
po chwili przyjechał opózniony pośpiech do drezna 2x szynobusy ok120% kidy przyjechał spora wymiana pasażerów i odjechał z ok90% zaraz za nim szynobus do Żar.Na 5 peronie natomiast stał szynobus do Węglińca który zawsze ok 22:00 ma planowy odjazd tylko czeka na ETZ z WR bo tam się ludze często przesiadają i niestety pociąg z Wr był spózniony 40min od planowego przyjazdu więc po chwili słychac było komunikat że odjazd do Węglińca też będzie opózniony o 40 min od planowego przyjazdu kiedy widzałem ten szynobus to było w nim ok
30-40osób ale ile zostało do odjazdu tródno powiedzec bo zaraz po tym komunikacie sporo osób natychmisat wysiadło i poszło na PKS a potem niektóży wracali na PKP wiec tródno powiedzec może autobusu w tamte strony o tej poże też nie bylo. A wszystko jak dobrze wiemy przez wczorajsze wypadki we Wrocławiu Sad
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 07-11-2009, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj szynobus Leszno - Legnica (przyj.18:59). W Legnicy wysiadł jeden pasażer.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 07-11-2009, 21:57    Odpowiedz z cytatem

z tego szynobusu zawsze parę osób wysiada w Lubinie i pare jedzie z Lubina do Gorzelina czy Raszówki.

138 [].JPG
Plik ściągnięto 111 raz(y) 67.77 KB


_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 07-11-2009, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Jeździ troche osób bo szynobus to coś nowego nie da sie ukryć że komfort jazdy również pomaga w tym aby ściągnąć nowego pasażera nie ukrywajmy ,że również otoczenie dworca w Lubinie jak i w Głogowie nie przyciąga pasażera.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2009

PostWysłany: 08-11-2009, 07:32    Odpowiedz z cytatem

I miło że ludzie jednak z tego połączenia korzystają. Nie ważne jest ilu pasażerów akurat tego dnia dojechało do stacji końcowej ale ilu pasażerów w ogóle skorzystało z tego połączenia.

Osobiście jechałem w ubiegłym roku przy sobocie pociągiem R-524 Bolesławiec 14,14- Wrocław Gł. 16,15 i jak do Legnicy jeszcze nie było tragedii to do Wrocławia Gł. dojechało nim sześć osób- wcale to jednak nie znaczy, że pociąg ten nie miał frekwencji. Po prostu miał "gorszy dzień".

Co do Linii lubińskiej to na niej widziałem też różne potoki podróżnych nie jest powiedziana że jedna osoba która akurat dojechała tego dnia do Legnicy była jedną jedyną osobą przewiezioną od samego Leszna! Pamiętam jak jadąc ostatnio pociągiem do Lubina było na starcie zapełnienie w granicach 40-50% jednostki.

Wybieranie więc wybiórcze gorszej frekwencji dla danych połączeń jest nie uczciwe. Czemu niektórzy nie napiszą nic jak jadą ludzie w tych pociągach. Biorąc pod uwagę raporty z frekwencji w połączeniach na lubiniance, które pojawiają się bardzo rzadko odnoszę wrażenie że jakoby jest przykazane pisać o tych złych frekwencjach a nie pisać o tych dobrych. Ktoś ma jakieś kompleksy?! Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gerhard Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009

PostWysłany: 08-11-2009, 12:05    Odpowiedz z cytatem

"Gorszy dzień" powiadasz... Są pociągi, które codziennie mają "gorsze dni" a gdzie indziej po skróceniu składu 2xEN57 do pojedynczej jednostki ludzie się nie mieszczą (np R-35 i R-37 w weekend, głównie w niedzielę). Oprócz "planowych pasażerów" niech wejdzie wycieczka z Częstochowy i w ogóle jest po zawodach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 08-11-2009, 12:20    Odpowiedz z cytatem

Gerhard, nie jeżdżę linią lubińską, ale w Legnicy widuję pociągi przyjeżdżające z kierunku Głogowa. Opisuję więc to co widzę i nie robię tego tendencyjnie. Też chciałbym widzieć tłumy wysypujące się z tych pociągów, a widuję pojedyncze osoby. Swój "plan naprawczy" dla tej linii zapodawałem już na tym forum wielokrotnie i jak dotąd bez żadnego odzewu ze strony UMWD. Przypomnę:

1. Dłuższe relacje pociągów (minimum 3 pary): Legnica - Zielona Góra/Szczecin. Wszystkie pociągi mają w Legnicy dogodne skomunikowania (max 10 minut) do/z Wrocławia (najlepiej z pociągami do/z Drezna, co skróci czas przejazdu).

2. Poranny szybki pociąg Lubin - Wrocław (na odcinku Legnica - Wrocław jako przyspieszony). Tak samo z powrotem późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem.

3. Przyspieszony pociąg studencki relacji Zielona Góra - Legnica (w piątki po południu) i Legnica - Zielona Góra (w niedziele wczesnym wieczorem). W Legnicy dogodne skomunikowania w/z kier. Wrocławia, Bolesławca i Jaworzyny Śl.

To powinno poprawić frekwencję, oczywiście nie od razu, ale stopniowo.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Brajan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Paź 2009

PostWysłany: 08-11-2009, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Gerhard

Nie lubię wrzucania wszystkiego do jednego worka. Zed przedstawił pociąg popołudniowy którym do Legnicy przyjechała jedna osoba! Ja podkreśliłem tylko tyle, że nie wiadomo jak było na reszcie trasy.... poza tym była wczoraj sobota- dzień wolny od szkół i pracy który jest zarazem dniem najmniejszego zainteresowania podróżnych- to już udowodnili ekonomiści i nie tyczy się to tylko przewoźników kolejowych. Poza tym nie raz korzystałem z połączeń do Lubina i wiem że frekwencja powalająca nie jest ale też nie jest zła. Są pociągi które naprawdę mają tam obłożenie. Tyle że PKP przy wprowadzaniu jakichkolwiek korekt do RJ w pierwszej kolejności kasuje właśnie je, a UMWD im na to pozwala bo nie ma w nim człowieka który by chciał się nad nimi zastanowić. Jednym z nich był choćby nawet PIONIER którego wycieli już przy okazji I korekty. Tak już niestety działa nasza kolej.


Cytat:
Są pociągi, które codziennie mają "gorsze dni"


Może i są jeżeli je zauważasz i tak świetnie się w nich orientujesz to może są to pociągi na twojej linii. Powiedz skąd jesteś a ja już się zajmę tymi gorszymi dniami w pociągach.
(KIJ MA DWA KOŃCE)

Zed napisał
Cytat:
1. Dłuższe relacje pociągów (minimum 3 pary): Legnica - Zielona Góra/Szczecin. Wszystkie pociągi mają w Legnicy dogodne skomunikowania (max 10 minut) do/z Wrocławia (najlepiej z pociągami do/z Drezna, co skróci czas przejazdu).

2. Poranny szybki pociąg Lubin - Wrocław (na odcinku Legnica - Wrocław jako przyspieszony). Tak samo z powrotem późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem.

3. Przyspieszony pociąg studencki relacji Zielona Góra - Legnica (w piątki po południu) i Legnica - Zielona Góra (w niedziele wczesnym wieczorem). W Legnicy dogodne skomunikowania w/z kier. Wrocławia, Bolesławca i Jaworzyny Śl.


A to Zed jest nawet ciekawe Smile . Ja proponuję codziennie:
1 para Lubin- Wrocław- Lubin (rano z Lubina wieczorem z Wrocławia)
1 para Szczecin Gł.- Wrocław (w godzinach południowych w i z Wrocławia)
3 pary Legnica- Zielona Góra (rano-przedpołudnie-popołudnie)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 08-11-2009, 13:50    Odpowiedz z cytatem

ja jeżdżę codziennie pociągiem z Lubina do Legnicy lub z Lubina do Głogowa!!!!
tegoroczny rozkład jazdy nikomu nie pasuje!!! Po reaktywacji linii w 2007 roku jak wszystkie pociągi kursowały w relacji Lubin - Wrocław i jeden nawet Lubin - Międzylesie przez Wrocław i godziny odjazdów z Lubina i Wrocławia pasowały ludziom dojeżdżający do pracy czy szkół. W 2007 roku na te pociągi posypały się bilety miesięczne Lubin - Wrocław co w tegorocznym rozkładzie jest niedopomyślenia. Obecnie z Lubina do Wrocławia kursuje tylko jeden pociąg R-4040 godz.6:38 który ma bardzo ładną frekwencję niezależnie od dnia, jak do marca pociąg kursował z Rudnej Gwizdanów to w Lubinie wysiadało 20-30 osób a nawet zdażało się więcej, był to idealny pociąg do osób dojeżdżających z Rudnej, Rynarcic i Koźlic i pociąg został wycięty na odcinku Lubin G. - Rudna Gwizdanów!!! Od nowego rozkładu z Wrocławia do Lubina nie będzie ŻADNEGO POCIĄGU!!! z Lubina będzie o 12 i kursujący w D Głogów - Wrocław!!!. Na odcinku Głogów - Lubin jest już większa szybkość i więcej podróżnych.

Teraz tak sobie myślę że robią wszystko żeby uwalić z powrotem tą linię!!!

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 08-11-2009, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Masz racje . Tu nawet przy słabej szlakowej da się wyrobic dobrą szlakową tylko potrzeba dobrego rozkładu i połączeń.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 62 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 61, 62, 63 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl