Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
FIP oraz InterRail - prawie to samo
Autor Wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 21-04-2010, 07:44   FIP oraz InterRail - prawie to samo Odpowiedz z cytatem

Postanowiłem wybrać się ze swoją dziewczyną na wspólną wyprawę pociągiem do Europy. Ja jestem szczęśliwym posiadaczem biletu FIP, natomiast mojej dziewczynie chciałem kupić bilet InterRail. W tym celu udałem się do międzynarodowej kasy w nowym tymczasowym dworcu we Wrocławiu. Pomijając sam fakt że w kolejce stałem około godziny a kiedy dotarłem do okienka musiałem "złamać się w pół" bo inaczej nie da się rozmawiać z kasjerką (przez szybę nic nie słychać). Z samym zakupem biletu InterRail nie było problemu, problem natomiast pojawił się w momencie kiedy chciałem dokupić bilet na odcinek Poznań Główny - granica państwa na pociąg EN Jan Kiepura do Amsterdamu. Jako że bilet InteRrail nie obowiązuje na terenie Polski musiałem dokupić polski bilet i w tym momencie strasznie się rozczarowałem kiedy kasjerka powiedziała że trzeba dopłacić 101 Euro, ponieważ na ten pociąg obowiązuje cena globalna. Z kolei ja jako kolejarz (FIP) nie miałbym żadnego problemu żeby wykupić samą miejscówkę. W takiej sytuacji musiałem zrezygnować z zakupu. Myślałem już że nasza podróż legła w gruzach. Jednak znalazłem wyjście z sytuacji, znalazłem nocny pociąg EC z Poznania do Berlina skąd mamy się przesiąść do EN Jan Kiepura do Amsterdamu. Ale to jeszcze nie koniec perypetii z kasjerką - musiałem ją jeszcze przekonać że na pociąg do Berlina dla posiadacz biletu InteRrail przysługuje specjalna cena ( początkowo chciałem kupić dziewczynie bilet szkolny - ale na EC jest to niemożliwe ). A i jeszcze jedno ponieważ kasjerka nie chciała nam sprzedać miejscówek na EN Jan Kiepura to skorzystałem z niemieckiej strony bahn.de gdzie po ustawieniu języka polskiego bez najmniejszych problemów kupiłem same miejscówki płacąc tylko 4 euro za sztukę. Dodatkowo skorzystałem z oferty bahn.de i zabukowałem sobie hotel w centrum Brukseli w przystępnej cenie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 23-04-2010, 11:28    Odpowiedz z cytatem

To straszne. Jak ona mogła... Głupia kasjerka... Tak pieniądze zdzierać z kolejarzy...
Problem polega na tym, że za każdy błąd głupi kasjer sam płaci ze swojej kieszeni, a w taryfie przewozowej słabo sprecyzowane jest jak w/w odprawa ma wyglądać. I wszyscy w "D" mają głupiego kasjera, jeśli pójdzie na rękę kolejarzowi i wyda bilety po jak najniższej cenie, a na pokładzie bilet przejmie rewizja, która będzie miała swoje widzimisie. I co na miejscu takiej kasjerki zrobiłbyś/zrobiłabyś? Ryzykować, a jak źle pójdzie płacić ze swojej kiesy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 23-04-2010, 12:39    Odpowiedz z cytatem

W zasadzie do kasjerki nie mam pretensji, chociaż mógłby mieć większą wiedzę na temat oferty InterRail. Bo nie o to chodzi abym ja Ją przekonywał że mi się należy zniżka, tylko Ona powinna mnie poinformować o specjalnej cenie. W końcu polscy przewoźnicy podpisują porumienienia w sprawie InterRail a co za tym idzie powinni promować tą ofertę a nie zniechęcać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-04-2010, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Do biletu InterRail kasjerka na EN "Jan Kiepura" powinna Ci wydać bilet międzynarodowy według taryfy "Pass", ale na pewno kosztuje dużo dużo mniej niż 101 euro
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

jt Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Maj 2008

PostWysłany: 23-04-2010, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Bilet wg taryfy Pass to jedno z rozwiązań. Drugie to bilet do Frankfurtu nad Odrą + miejscówka. I ta opcja zazwyczaj wychodzi taniej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-04-2010, 18:42    Odpowiedz z cytatem

Dziwna sytuacja u nas panuje, ale do tego przez lata zdążyłem się przyzwyczaić. Normą jest u nas, że nie sprzedadzą miejscówki, dopóki nie okażemy ważnego biletu! Ustne zapewnienie nie wystarczy, do tego jeszcze kasjer będzie miał problemy, jeśli rewizor nakryje nas w pociągu z samą miejscówką i bez biletu. W normalnych krajach w moim interesie jest posiadać bilet i ewentualnie dopłatę, jak nie mam - to ja, jako podróżny, poniosę konsekwencje.

wtyka85, na twoim miejscu kupiłbym 2 miejscówki + bilet do granicy w taryfie krajowej do granicy polsko-niemieckiej - Kunowice(GR), a w Niemczech jazda na InterRail. Tylko, znając Polskę, będziesz miał problem z zakupem 2 miejscówek, mając jeden FIP, ciężko będzie przekonać kasjerów do jej sprzedaży. Ja w praktyce, jak jechałem z kumplem, który jeszcze nie dostał FIP (ja np dostałem po 2 tygodniach, on po 17 dniach) kupowałem jedna miejscówkę w jednaj kasie, a potem szedłem do drugiego okienka po drugą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 23-04-2010, 20:06    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, problem w tym że dopłata do EN Jan Kiepura dla biletu InterRailjest globalna czyli nieważne czy jadę jedną stację czy całą trasę płace tyle samo. W moim przypadku dopłata wynosiła 101 Euro. A co do miejscówek to tak jak już wspominałem kupiłem poprzez niemiecką stronę bahn.de. Tam jest taka opcja że wybiera się bilet interrail i można dokupić samą miejscówkę i nikogo to nie obchodzi czy mam bilet czy nie (Kanar na pewno się zainteresuje), no ale mi przecież nie chodzi o to żeby kogoś oszukać. Powiem tyle: Co mnie nie zabije to mnie wzmocni. Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 23-04-2010, 20:40    Odpowiedz z cytatem

zaraz, zaraz. Jestes kolejarzem, więc mają FIP i sieciowy w PL za miejscówkę płacisz 4 euro, a nie żaden bilet itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 24-04-2010, 05:22    Odpowiedz z cytatem

Zgadza się Iktorn, Ale moja dziewczyna nie może mieć biletu FIP, dlatego kupiłem Jej InterRail. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wtyka85 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Kwi 2010
Skąd: Strzegom / Wrocław

PostWysłany: 15-06-2011, 12:11   Włochy i Węgry - FIP oraz Interrail Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich. Wybieram się w kolejną podróż z FIP i Interrail’em. Zaplanowałem wstępnie naszą trasę i proszę o opinię odnośnie dopłat do biletów FIP oraz Interrail.

Podróż zaczniemy we Wrocławiu – udało mi się kupić tanie bilety lotnicze do Bolonii we Włoszech.
W Bolonii mamy być 14.07.2011 o godzinie 22:55, więc czeka nas chyba nocne szwędanie po lotnisku chyba że zna ktoś jakiś tani nocleg w okolicy lotniska?
Rano chcę jak najszybciej dostać się na dworzec kolejowy i tutaj mam kolejne pytanie, czym najlepiej dostać się z lotniska na dworzec centralny i na jakie koszty powinienem być przygotowany.

Z Dworca centralnego chcemy jechać o godzinie 6:10 lub 7:23 do Rzymu (pociąg ES 9501 lub ES 9503). Jaka jest dopłata do biletów FIP oraz Interrail.

Kolejny odcinek który musimy pokonać to Rzym – Wenecja. Z Rzymu 16.07.2011 o godzinie 7:45 lub 9:45 (pociąg ES 9402 lub ES 9406). Również proszę o informacje o dopłatach.

Następny odcinek to Wenecja – Budapeszt 16.07.2011 o godzinie 21:20 (pociąg nr EN 441) – Jakie dopłaty?

Oraz powrót do Kraju Budapeszt – Katowice 17.07.2011 o godzinie 19:55 (pociąg nr EN 476) – jakie dopłaty?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Możesz załączać pliki na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl