Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Egzamin na prawo jazdy

Za którym razem zdałeś egzamin na prawo jazdy?
1
35%
 35%  [ 37 ]
2
27%
 27%  [ 28 ]
3
15%
 15%  [ 16 ]
4
10%
 10%  [ 11 ]
5
5%
 5%  [ 6 ]
6
0%
 0%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 1 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
9
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 103
Wszystkich głosów: 103

Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-07-2011, 22:08   

Wiesz, mój problem tkwił w tym, że na poprzednich egzaminach lewą trzęsącą się w dodatku nogę trzymałem na sprzęgle, ale tak jakby w powietrzu i zawsze skutkowało to zgaszeniem samochodu, do tego dodatkowe nerwy i na prawdę durnowate błędy typu zbyt ostry skręt i buch w pachołek. Dzisiaj natomiast trzymałem nogę piętą na podłodze i pomimo tego, że lekko się trzęsła, to i tak udało mi się ją opanować i łuk zrobiłem bez zająknięcia. A jak już wyjechałem w miasto, to nerwy opadły i jakoś to poszło.

A Ty na czym najczęściej oblewałaś na mieście?
Przejdź na dół

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 14-07-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Parkowanie równoległe i wymuszenie pierwszeństwa.

Przy czwartym podejściu miałam egzaminatora, który wyglądał na typowego betona-służbistę. Przez 50 minut na mieście nic się nie odzywał, poza wydawaniem krótkich poleceń. Gdy byłam już pewna, że znów oblałam to jeździłam zupełnie na luzie. Jak wróciliśmy do WORD to egzaminator uśmiechnął się i pogratulował zaliczonego egzaminu. Musiałam mieć wtedy głupią zdziwioną minę...

Teraz szkolę się na C. Potem jeszcze zrobię D.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 14-07-2011, 22:59    Odpowiedz z cytatem

To ja nie mam się czym chwalić. Póki co 8 niezdanych za mną . I powiem szczerze że stres zabija. Albo brak predyspozycji.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 14-07-2011, 23:58    Odpowiedz z cytatem

W Polsce jest idiotyczny system szkolenia kierowców stąd wasze problemy. Szkoły nauki jazdy nie uczą nas jak się zachować na drodze na co dzień tylko jak zdać egzamin. Czy ktoś z was na nauce jazdy jeździł autostradą? Czy ktoś jeździł nocą? Czy ktoś uczył się zachowania podczas stania w kilometrowym korku? To są życiowe sytuacje, całe szczęście , że teraz przynajmniej uczą parkować na mieście. Ja zdawałem jak parkowanie robiło się całe na placu nie tak jak teraz tylko łuk.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

norbert
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-07-2011, 02:20   

Ja jechałem na kursie autostradą i w nocy też.
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-07-2011, 06:07   

mk1992, Powiedz mi czy obecnie na placu wszystkie manewry są obowiązkowe czy losujesz wybrane? Za moich czasów 11 lat temu wszystko było obowiązkowe.
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-07-2011, 07:56   

Łuk i jazda z ręcznego są obowiązkowe, natomiast jeśli chodzi o sprawdzenie działania świateł i tego co jest pod maską to losuje Ci komputer. Ja np. miałem sprawdzić działanie kierunkowskazów i sprawdzić czy poziom płynu do spryskiwaczy jest taki jaki być powinien.
Powrót do góry

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 15-07-2011, 08:09    Odpowiedz z cytatem

norbert napisał/a:
Ja jechałem na kursie autostradą i w nocy też.


Ile godzin? 2-3, może 4? To za mało. Prawda jest tak, że uczysz się jeździć dopiero jak odbierasz do rąk prawko. Przez 30 godzin nie nauczysz się odpowiednich zachowań na drodze. Moim zdaniem , powinno być co najmniej 75 godzin. Tylko pytanie co wtedy z kosztem takiego kursu. Wiadomo, już teraz jest drogo. Tak czy siak należy czym prędzej zmienić przepisy, aby kandydat na kierowcę po ukończeniu kursu miał chodź trochę umiejętności zachowywania się na drogach.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 15-07-2011, 08:13    Odpowiedz z cytatem

No to ja również się pochwalę. Zdane za 1 razem w Katowicach. Miałem ciekawą sytuację na placu. Przejechalem łuk i ok. Egzaminator mówi, że jedziemy na wzniesienie. No to ok, jedziemy. Wjechałem, zaciągnąłem ręczny i zgasiłem samochód Laughing . Egzaminator dziwnie patrzy - a ja - no co ?. Na szczęście była poprawka i już bez problemu przejechane. Miasto plus Muchowiec w 45 minut i do WORDu. A teraz tłukę się służbowym samochodem i coraz rzadziej ( niestety ) widzą mnie w pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

madeinitaly Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lip 2009
Skąd: Radymno

PostWysłany: 15-07-2011, 08:41    Odpowiedz z cytatem

Ja zdałem za 2 razem a mogłem za pierwszym ale przez własną głupotę musiałem podejść jeszcze raz... Wink chciałem ominąć rowerzystę i tak go długo wymijałem że wjechałem w jednokierunkową i to rzecz jasna pod prąd Wink

a drugim razem zdałem w sumie przypadkiem bo egzaminator cały czas coś do mnie miał Wink Najlepsze było na placu na wzniesieniu, podjechałem ręczny i ruszamy, sprzęgło gaz ręczny... i tylko biegu zapomniałem wrzucić Wink ale dał mi jeszcze jedną szansę Wink w mieście nie było lepiej. Niie zapomnę jak jechaliśmy jakąś boczną drogą i on do mnie "w prawo" a ja pach w lewo... jaki był zdziwionyy Wink dodatkowo musiałem nawracać u kogoś na prywatnej posesji w stresie bo mnie opieprzał że nie ma dla mnie całego dnia Wink Później to po centrum jedziemy i jak już widziałem że jego noga szła na hamulec to byłem zawsze o pół sekundy przed nim.

Egzamin niby nie jest taki trudno bo faktycznie jeździ się z reguły po tych samych miejscach gdzie bywało się wiele razy podczas nauki ale wiadomo że stres zawsze jest i to on niestety nam przeszkadza.

Drugi raz bym się na to nie pisał bo na samą myśl aż coś mi się robi Wink)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-07-2011, 10:04   

Powiedzcie mi w czym jest problem zdać egzamin bo widzę że już łatwiej się nie da niż obecnie jest.

Za moich czasów styczeń .2000 roku

Nowy Sącz

Testy papierowe na plac wyszli wszyscy z placu wyjechałem tylko ja. Ludzie musieli robić wszystkie manewry na placu Nissanem Micrą i-na gaźniku więc dużo częściej gasnącą, plac był dwie strony nie tylko w prawo jak teraz.

Egzamin miałem około 14 wcześniej ostatnie godziny wykorzystywałem na mieście (15h) i placu (5h) i około 10 w mojej szkole jazdy niestety zdechło Punto...W zamian samochód zastępczy na miasto i plac...Polonez bez wspomagania. Jazda po placu biła na głowę jazdę TIR-em a i tak zdałem za pierwszym razem i tak się zastanawiam w czym przy tych łatwych termalnych warunkach macie problem?


Ostatnio zmieniony przez madeinitaly dnia 15-07-2011, 13:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 15-07-2011, 10:25    Odpowiedz z cytatem

Ja zdawałem w 2005 roku w zasadzie podobnie , też na nissanie micra z 1995 roku, też na placu były wszystkie manewry łącznie z zatoczką , kopertą etc. Tyle , że testy już na komputerze zdawałem. Zdałem za trzecim razem za pierwszym testy, za drugim łuk, za trzecim już była radość ze zdanego egzaminu.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 15-07-2011, 12:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
natomiast jeśli chodzi o sprawdzenie działania świateł i tego co jest pod maską to losuje Ci komputer

komputer? ja sam losowałem na samym początku gdy wsiadłem z nim do micry, ze stresu nie wiedział gdzie co jest pod maską, ale na całe szczęscie wylosowałem klakson i światła mijania Smile

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-07-2011, 12:48   

Tak, komputer. Przynajmniej w katowickim WORD-ie tak jest, egzaminator pokazuje Ci wydruk, na którym masz napisane zadania do wykonania wylosowane przez komputer.
Powrót do góry

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 20-08-2011, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Obsesje macie z tym prawem jazdy. 26 lat żyję bez prawa jazdy i nie chcę Go ani nie jest mi potrzebne. Nie rozumiem czym tutaj się podniecać Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl