Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
Konduktorzy - łapówkarze
Autor Wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 17-07-2010, 01:50    Odpowiedz z cytatem

z innej beczki, co robić z bucami? Pisać w ich sprawie do centrali? Ostatnio na IR Heweliusz (chodzi raptem 2 miesiące - dziękujemy Ci PR Gdynia!), jechał kierpoć, który rodzinę jadącą z Gdańska Oliwy wywalił na zbity pysk w Gdańsku Głównym. Powód? Mieli bilety na osobowy. Moja dziewczyna była świadkiem awantury, z tego co słyszałem w tle, to mało nie doszło do rękoczynów. Żadnej mowy o dopłacie, nowym bilecie - nic. Wynocha i całować po d...e, że nie wystawił mandatu za odcinek 8km bez ważnego biletu.

Podejrzewam, że jak pozbierali dzieciaki i manele z peronu, zastanawiając się co im do łba strzeliło żeby jechać koleją, doszli do wniosku że więcej tego błędu nie popełnią.
Niech żyje marketing negatywny.

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 17-07-2010, 09:25    Odpowiedz z cytatem

Łapówkarstwo na linii helskiej to norma od wielu lat. Jak widać nie tylko ja spotkałam się z tym procederem:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=136294#136294

PR Gdynia to jeden z najgorszych zakładów tej spółki. Ale cóż, jaka dyrekcja taki cały zakład, tacy ich podwładni i takie traktowanie pasażera.

Poczytajcie sobie o mafii w PR Gdynia. Tam się nic nie zmieniło:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=2275

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 17-07-2010, 10:13    Odpowiedz z cytatem

Ach, znowu ujadanie na drużyny konduktorskie! Zachodzi pytanie PO CO? I tak nic nie zmienicie więc nie stwarzajcie kolegą kłopotu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-07-2010, 12:22   

To nie jest ujadanie na konduktorów, tylko ujadanie na konduktorów łapówkarzy. Jeśli wszystkich pracowników na tym szczeblu wrzucasz do jednego worka, to my nie mamy o czym rozmawiać. A łapówkarstwo trzeba likwidować wszelkimi możliwymi sposobami, zanim zlikwidują nam rzekomo "nierentowne" pociągi!
Powrót do góry

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 17-07-2010, 13:33    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57., ja też jestem drużyny konduktorskie - jednak uważam, że negatywne zachowania tzreba tępić, choćby dla tego, że psują wizerunek wszystkim konduktorom. Nie chcę aby mnie z góry uważnao za lenia, pijaka i złodzieja.
Dzisiaj z Helu jadę do Gdyni na Beach Party, jadę Jantarem - zobaczymy co zaproponuje mi drużyna konduktorska Evil or Very Mad

[ Dodano: 20-07-2010, 13:13 ]
Obiecałem napisać to piszę. Skład pociagu Jantar zgodny z informacją na stronie pICu.
Od Helu do Gdyni jazda planowo. Konduktor nie chciał ode mnie w łapę, bo nie byłem kontrolowany od Helu do Gdyni. Spokojnie przesiedziałem w pierwszym wagonie i w Gdyni wysiadłem. Trzy osoby przejechały 77 km bez biletu, chcociaż mieliśmy przygotowane odliczone pieniążki na bilety. Niestety konduktor się nie pojawił, a szkoda.
A swoją drogą impreza Plażowe Party była udana, chociaż dla mnie troszkę głośno.

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 21-07-2010, 00:16    Odpowiedz z cytatem

Kurde na tej trasie aż prosi się o kontrolerów z BWK, 77km bez kontroli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bileciarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-07-2010, 09:51    Odpowiedz z cytatem

Ja w sobotę jechałem z Wrocławia na Hel, na odcinku Oborniki Śl- Gdynia. Brak kontroli Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 22-07-2010, 03:24    Odpowiedz z cytatem

ic konduktor a gdzie zgłoszenie braku ważnego biletu na przejazd Smile zgłoszenie tego faktu jest Twoim obowiązkiem zaraz po wejściu do pociągu Smile chcesz dostać +90 Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-07-2010, 05:40   

CzarnyBohater, W EX, EIC nie ma obowiązku zgłaszania.
Powrót do góry

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 22-07-2010, 07:26    Odpowiedz z cytatem

bileciarz, Przepraszam chcesz powiedzieć, że drużyna z Gdyni do Helu sprawdzała? Shocked Shocked Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bileciarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-07-2010, 09:46    Odpowiedz z cytatem

Tak, 5x chodzili wzdłuż składu. Z kolei Hel- Warszawa była tylko jedna kontrola nie pamiętam gdzie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 22-07-2010, 15:42    Odpowiedz z cytatem

CzarnyBohater, nawet gdyby to nie był Ex tylko TLK, to raczej moja broszka czy zgłaszam czy nie. Very Happy Od zawsze w pewnym mieście podróżuje komunikacją miejską bez waznego biletu, bo tak jest taniej tak się opłaca. Przez ostatnich 10 lat tylko dwa razy zapłaciłem mandat za jazdę bez biletu, zapłaciłem uczciwie. To na pzrewoźniku lezy obowiązek dbania o interes firmy. Ja się godzę na warunki ustalone przez przewoxnika. Nie mam biletu, jak ktoś uprawniony to stwierdzi to płacę żywą gotówką tyle ile stoi w cenniku i nie dyskutuje.

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Catz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Cze 2006
Skąd: Nizina Śląska

PostWysłany: 22-07-2010, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Mam znajomego dojeżdżającego ok 2 razy w tygodniu w roku szkolnym do Opola z wiosek pod Opolem. Zawsze jeździ z rowerem i ma zniżkę nauczycielską. W ok 2/3 przejazdów nie płacił za rower. Konduktor zazwyczaj "chce być miły" i po głupim pytaniu znajomego "za rower też płacę?" wypisuje/drukuje bilet bez roweru. Wiadomo, że na tych 15 wiejskich kilometrach kontrola żadna nie wsiądzie, więc żaden problem dla konduktora, żeby przypodobać się podróżnemu. Do premii i tak mu się chyba bilet nie doliczy, bo wypisuje bez dopłaty, więc zmniejszając dochód firmy o 2-3 złote, oszczędza sobie 2 minut wstukiwania nietypowego biletu i zyskuje kolegę w pociągu.

Myślę, że pracując na takich wiejskich trasach z czasem zaczyna się kojarzyć wielu podróżnych i z czasem robi im się "promocje", a to wypisując bilet od stacji bez kasy, a to dodając jakąś zniżkę.

Trochę sobie teraz pospekuluje, ale jeśli ktoś pracuje wiele lat jako konduktor, to chyba zetknie się z takim stesem i niewdzięcznością, czy to od strony klientów, czy od szefów, że zwykłego spokojnego pasażera traktuje lepiej niż firmę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 26-07-2010, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Tak jak obiecałem, napisze o drużynie TLK 55504 / 82504/5.
Zarówno cześć z Helu jak i Kołobrzegu zgodne z info na stronie IC.
W tym przypadku szacunek dla drużyn z Gdyni, tej Hel - Gdynia i 2 drużyn Gdynia - Bydgoszcz.
Drużynie z Helu nie można nic zarzucić, chłopaki latali po składzie kilka razy, a kierownik jak dalej będzie widać miał jaja.
Idę do kierownika po bilet, dla zmyły proszę o N do Gdyni, winnem płacić 19,50. Daje dychę i mówie, że z drobnych to tyle a inaczej mam całą stówę. A i biletu nie trzeba wypisywac. Gościu fajnie obrócił to w żart i mówi, dobrze nie będziemy wypisywac daj Pan 19,50 a bilecik... wydrukujemy. Mówie kolejny raz, że chce tylko do gdyni, bo jeszcze nie wiem czym dalej pojadę, a on na to, że to nie zmienia faktu iż płacę 19,50 a na bilecie zamiesci adnotacje "Dalej z IC". I zamieścił! nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja w terminalach.
We Władysławowie do pociągu wsiadł pijaczek i skręcił dym z młodymi podróżnymi, poszło chyba o otwarte okno. Dym trwal kilkanascie minut, tu ukłon dla młodych podróżnych o próbę oddalenia konfliktu mimo znacznej pzrewagi, jednak już w Pucku zjawił się kierownik w ciągu 10 minut przy asyscie policji wysadził pijaczka. Krótka piłka i spokój w pociagu! Opóźnienie zaledwie 10 minut. Od Gdyni planowo.
W Gdyni przestawianie składu z Helu na tył składu Kołobrzegu. Manewry wykonuje drużyna, która przyjechała z Helu. Czas 10 minut. Szybko i sprawnie.
Od Gdyni zmiana drużyn i dalej do Bydgoszczy pociagiem jechały dwie drużyny, domyślam się że jedna na wzmocnieniu. Druzyna na wzmocnieniu nie spała a obsługiwała część z Helu.
Przy kontroli biletów, konduktor sprawdzał dokładnie legitymacje do zniżek. Od Gdyni do Bydgoszczy wielokrotnie przechodził po wagonach. Drużyna miła i sympatyczna.
Jednak miałem pecha trafiając pod rząd niueczciwych. Cofam swoje złe zdanie na temat drużyn z Gdyni i pozdrawiam.
Od Bydgosczy, podróż upłynęła również bez emocji.
Szkoda tylko, że dla mnie to koniec wkacji.

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 26-07-2010, 22:31    Odpowiedz z cytatem

(tutaj było coś ale ktoś usunął posta Śmiech )Chciał bym przypomnieć, że proponowanie łapówki również jest przestępstwem, KAŻDY kto bierze łapówki powinien wylecieć z roboty na zbity pysk! Bez tłumaczenia i gadania...Już niebawem na profilu REGIO-chłopaka zostanie rozpoczęta akcja przeciwko konduktorom łapówkarzom ... która będzie raczej na szerszą skalę rozpropagowana niż tylko tu na forum...ale to niebawem...

[ Dodano: 27-07-2010, 12:25 ]
i tak jak zapowiadałem:
Płacąc za przejazd żądaj biletu! Oszuści-odwieczny problem kolei.
Zapraszam na bloga:
http://regiochlopak.blogspot.com/

A na blogu szerzej o łapówkarstwie wśród konduktorów. Również o tym co zrobić jak zdarzy ci się spotkać z taką sytuacją!

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl