Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Kolej w Grudziądzu
Autor Wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 05-06-2010, 13:42    Odpowiedz z cytatem

ET40 napisał/a:
@contraboy - Odnośnie składu Grudziądz - Malbork - 3miasto : do MR-a zawsze można podczepić wagon w razie potrzeby Wink.


najpierw trzeba takowy posiadać, bo nie sądze aby PR-y DB/Arrivie go wypożyczyły jak w zeszłym roku (chyba, że coś ściągnąć zza miedzy), gdyż Ci ewidentnie robiliby im konkurencję tym połaczeniem Smile

wg mnie pomysł b.dobry z innej strony, gdyż jak wiadomo konkurencja wpływa na korzyść pasażera z wielu czynników Smile

ale co tam, tylko pewnie póki co takie gdybanie
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 05-06-2010, 16:23    Odpowiedz z cytatem

A to Arriva nie może zakupić/wypozyczyć wagonu z zagranicy?Smile Swego czasu podczepiała do SA106 i MRówek wagony Bm wypożyczone z Niemiec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-06-2010, 18:03   

Jeśli Arriva wygra ten przetarg na okres 10 lat to zapewne zainwestuje w tabor
Powrót do góry

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 07-06-2010, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Tu fotka torów odnośnie artykułu z dworca w Grudziądzu (foto z widoku peronu w jendym miejscu) ;-)

http://yfrog.com/45p0706101256j
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kopernik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Toruń

PostWysłany: 06-07-2010, 14:45    Odpowiedz z cytatem

Tak w nawiązaniu do zdewastowanego szlaku z Grudziądza do Torunia:

Wczoraj ok. godz. 18 w okolicach stacji Grudziądz Mniszek wykoleił się MR/D 4001 - wyskoczył drugi wózek pierwszego członu. Nikomu nic się nie stało. Szlak zamknięty prawd. do jutra. Między stacjami Grudziądz - Grudziądz Mniszek kursuje KKA. Pociągi Toruń - Grudziądz/Malbork kursują z opóźnieniami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 06-07-2010, 18:48    Odpowiedz z cytatem

Czyli szykuje się remont...na odcinku 100 metrów Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 27-07-2010, 00:49    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie pociągów dalekobieżnych w Grudziądzu - zastanawiałem się nad tym ostatnio i chyba dałoby się zrobić. Gdyby Inter Regio Poznań-Gdynia jeździły na wagonach a nie ezt, to od składu np 3x bohun ostatni wagon mógłby być odłączany w Laskowicach, podczepiany pod spalinówkę i jazda do Grudziądza. Tak samo w stronę Poznania i Gdyni. Rozłączanie składów wagonowych na różne relacje to wszak praktyka stara i sprawdzona, tak samo zresztą można by postąpić z TLK jadącymi przez Laskowice.
Czas jazdy tylko nieznacznie by się wydłużył, postoje w Laskowicach i tak bywają za długie. Koszt puszczenia krótkiego składu spalinowego na tych około 20 kilometrach to też nie są kokosy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 27-07-2010, 01:26    Odpowiedz z cytatem

ET40, z całym szavunkiem, ale nie wiem czy bys jedna przedziałówkę do
Grudziądza zapełnił w 100%.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 27-07-2010, 02:02    Odpowiedz z cytatem

Być może nie dałoby rady, w takim razie na końcu składu za piętrusami doczepiony byłby wagon jednopokładowy (przedziałowy lub nie, to obojętne) odłączany w Laskowicach i ciągnięty do Grudziądza Smile. Dobrze by było, gdyby urząd marszałkowski dopłacił do takiego połaczenia, nawet jeżeli miałoby być prowadzone raz dziennie w kierunku Poznania i raz w kierunku Gdyni, jak wiadomo prowadzenie jednego wagonu stonką nie należy do rentownych Wink.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 27-07-2010, 08:21    Odpowiedz z cytatem

ET40 napisał/a:
Gdyby Inter Regio Poznań-Gdynia jeździły na wagonach a nie ezt, to od składu np 3x bohun ostatni wagon mógłby być odłączany w Laskowicach, podczepiany pod spalinówkę i jazda do Grudziądza. Tak samo w stronę Poznania i Gdyni.


A ja jestem gorącym przeciwnikiem kombinowania różnych łączonych relacji na IRach. Bo to po prostu wydłuża czas jazdy, a to mają być połączenia względnie szybkie bez kombinacji. Szczególnie wobec uwagi Damiana:
Damian Łódź napisał/a:
ET40, z całym szavunkiem, ale nie wiem czy bys jedna przedziałówkę do
Grudziądza zapełnił w 100%.


Lepiej pogonić peelkowców do remontu Bydgoszcz-Tczew, przywrócić dawny R+ z Bydzi do Grudziądza (Powiśle), i ewentualnie, po remoncie prowadzonym przez Wielkopolskę, przedłużyć spalinówką do Poznania przez Gołańcz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 27-07-2010, 14:07    Odpowiedz z cytatem

pp, tak, powiśle miałoby sens.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-07-2010, 14:38    Odpowiedz z cytatem

pp napisał/a:
Lepiej pogonić peelkowców do remontu Bydgoszcz-Tczew, przywrócić dawny R+ z Bydzi do Grudziądza (Powiśle), i ewentualnie, po remoncie prowadzonym przez Wielkopolskę, przedłużyć spalinówką do Poznania przez Gołańcz.

"Wielkopolska" nie robi modernizacji linii 356 na całej długości, tylko do Wągrowca, natomiast odcinek od Wągrowca do Gołańczy będzie remontowany by podnieść szlakową z obecnych 50km/h do 70km/h. Póki co PLK nie planuje modernizacji tejże linii na odcinku Gołańcz-Bydgoszcz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 27-07-2010, 15:08    Odpowiedz z cytatem

Spokojnie, to w niczym nie przeszkadza prowadzić ruchu. Mimo tego że peelka w ofercie 2009/2010 zamknęła linię w km 78,394-102,630 (z dużym przybliżeniem Panigródz - Szubin), to przed zamknięciem było tam 50km/h. Więc da się jeździć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-07-2010, 17:06   

Koledzy co wy tu kombinujecie z jakimiś dziwnymi połączeniami do Grudziądza.Przeciez w tym województwie na spalinówkach panuje Arriva zapewne wkrótce wygra przetarg na kolejne 10 lat i dopiero wtedy możemy porozmawiać o połaczeniach ,napweno PR-ów nie zobaczymy już w Grudziądzu co akurat dla mnie nie jest żadnym zmartwieniem
Powrót do góry

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 27-07-2010, 17:13    Odpowiedz z cytatem

pp napisał/a:
Spokojnie, to w niczym nie przeszkadza prowadzić ruchu. Mimo tego że peelka w ofercie 2009/2010 zamknęła linię w km 78,394-102,630 (z dużym przybliżeniem Panigródz - Szubin), to przed zamknięciem było tam 50km/h. Więc da się jeździć.

Z Gołańczy (Panigrodza) do Szubina prędkość szlakowa wynosi 0km/h-odcinek jest zamknięty i zakrzaczony... Koniec off.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl