Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 177, 178, 179  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-08-2014, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Jest możliwość, ale ja zawsze doradzam pasażerom na wagonie by tego nie robili, bo mam wagon zamknięty na cztery spusty a przy budzeniu nie trzeba walić w drzwi do przedziału i wszystkich zrywać z łóżka. Bagaże się zostawia na półce na górze przedziału a jeśli już się nie mieszczą to trzeba sobie jakoś dać radę i postawić np. za drabinką.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 13-08-2014, 12:13    Odpowiedz z cytatem

O zamykaniu myślałem w kontekście złodziejów. Jak rozumiem skoro w wagonie jest pracownik WARSu to nie powinno się tam nic przykrego wydarzyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-08-2014, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Nie powinno, bo tak jak mówiłem wszystko jest szczelnie pozamykane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pablos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sie 2014

PostWysłany: 14-08-2014, 14:52   Pociągi TLK i EIC Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam do Was pytanie. Wiem, że interesujecie się koleją (ja trochę też Smile) dlatego mam pytanie. Czy wiecie jakie pociągi TLK i EIC na trasie Katowice/Kraków/Warszawa - Gdynia są złożone z nowych wagonów? Niedługo będę jechał z Katowic do Gdyni i chciałbym poczuć prawdziwą wygodę na kolei Smile Wiem, że nowe składy kursują na trasie Szczecin - Przemyśl i Wrocław - Gdynia ale niestety to nie po drodze. :-( Chciałbym aby to był pociąg bezpośredni. Chcę skorzystać z Weekendowej Biletomanii. Nie stać mnie na przesiadki. Proszę o połączenia bezpośrednie na trasach jakie podałem wyżej. Z góry dziękuję Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

BryTomWi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2012
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 14-08-2014, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Z Katowic z przesiadką, z Krakowa Norwidem ew. Fregatą, z Warszawy jakiekolwiek EIC, uważaj tylko na Artusa bo z nim różnie bywa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 14-08-2014, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Tak na niektórych TLK na trasie Przemyśl - Kraków - Wrocław - Szczecin kursują nowe wagony, ale są mało wygodne niż w dobrym, porządnym EIC.
Jeśli chcesz jechać z Katowic do Gdyni z przyzwoitym standardzie, polecam tak:
8:27 EIC "Górnik" do Warszawy Centr. w Warszawie na 11:50, po Warszawie sobie pospacerować i pojechać "Kaszubem" chyba o 15:55 odjeżdża, z "Artusem" tak jak kolega napisał różnie bywa, więc lepiej poczekać na "Kaszuba". Dawniej bardzo dobra była możliwość "Sobieski" + "Kaszub", "Sobieski" z Katowic o 12:30 w Warszawie na 15:30 i o 16:00 był "Kaszub", a obecnie "Sobieski" jedzie dłużej i są marne szanse, by zdążyć na "Kaszuba", ewentualnie możesz jeszcze jechać "Sobieskim" i poczekać na EIC "Norwid" o 17:15.
Jeśli jedziesz z przesiadką na jednej trasie np. Katowice - Gdynia, Katowice - Poznań z przesiadką w Warszawie płacisz za jeden bilet tzn. płacisz wg cennika za km, nie dwa osobne bilety. Czyli przykładowo EIC "Sobieski" do Warszawy + EIC "Kaszub" do Gdyni wyjdzie normalny 145,00 zł, 15 dni wcześniej 123,23. Jeśli masz ulgi to Ci taniej wyjdzie niż w Weekendowa Biletomania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pablos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Sie 2014

PostWysłany: 15-08-2014, 07:47    Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za pomoc. Smile A co myślicie o EIC "Fregata"? Tym pociągiem byłoby najtaniej, bo jest bezpośredni. Jednak czy różni się czymś od zwykłego TLK (oprócz oczywiście mniejszej ilości przystanków)? Na YouTube tak sobie wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skoku Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Cze 2009
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 19-11-2014, 15:47   Pociagiem z Frankfurtu nad Menem do Wroclawia? Odpowiedz z cytatem

Witam! Czy jest jakas sensowna opcja aby dojechac pociagiem z Frankfurtu do Wroclawia?

Moze ktos ma jakies informacje na temat polaczen i kosztow takiej podrozy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 20-11-2014, 08:30    Odpowiedz z cytatem

Najlepiej jechać BWE do Poznania w promocji „Berlin-Warszawa/Gdynia-Specjal” w I szczeblu za 9 euro czyli około 38 zł i z Poznania jakąś TLK-ą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 20-11-2014, 09:20    Odpowiedz z cytatem

Czy aby na pewno? Mój kumpel chciał kupić bilet za 9 Euro z Poznania do Frankfurtu i z Frankfurtu do Poznania miesiąc przed podróżą. W kasie IC w Poznaniu powiedzieli mu, że owszem, z Poznania do Frankfurtu jak najbardziej za 9 Euro pojedzie, ale biletów z Frankfurtu do Poznania wg tej taryfy nie wystawia się, powiedzieli że mogą wystawić za 16 Euro z Berlina do Poznania a on sobie wsiądzie we Frankfurcie i że to będzie najtańsza opcja - tak też zrobił.

No chyba ze kasjer był niedoinformowany, co w Polsce nie jest rzadkością....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Darthlol Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2013

PostWysłany: 20-11-2014, 10:18    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231, Nebbud, kolega się pyta o połączenie z Frankfurtem nad Menem Język

Koszt połączenia w drugiej klasie od 39 euro, w pierwszej od 69 euro, bilety można kupić przez stronę bahn.de lub w kasach DB na terenie Polski Very Happy

Na kiedy potrzebujesz ?? Jak coś pisz na PW.

Są dwa warianty przez Poznań BWE/BGE do Berlina, a następnie ICE, a drugi przez Drezno i Legnicę, do Drezna dojedziesz RE, a następnie ICE w takcie 4 godzinnym (połączenie bezpośrednie) lub z przesiadką w Lipsku.


Cytat:
No chyba ze kasjer był niedoinformowany, co w Polsce nie jest rzadkością....


Chyba to już normalność, większość z nich już tylko czeka na emeryturę, bo to firma państwowa, gdzie pracują ludzie, którzy w firmie prywatnej wycieli by od razu. Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 20-11-2014, 11:32    Odpowiedz z cytatem

W 1 klasie nawet do Hamburg Hbf pokazuje mi od 49 euro Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gagusiek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Gru 2010

PostWysłany: 06-01-2015, 12:29    Odpowiedz z cytatem

Witam . Mam pytanie jak to jest z Bachuem do Zielonej Góry .. ma częste opóznienia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ikarek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Bytom

PostWysłany: 10-02-2015, 11:09    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy to prawda że niedasie kupić biletów z przesiadką, tzn. jak jadę np. nad morze dwiema teelkami (z przesiadką w Wa-wie), to muszę kupić dwa oddzielne bilety?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 10-02-2015, 12:08    Odpowiedz z cytatem

ikarek, da się kupić, ale tylko w kasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 158 z 179 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 157, 158, 159 ... 177, 178, 179  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl