Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Rozkład jazdy 2010/2011 na Śląsku
Autor Wiadomość

matafix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2010

PostWysłany: 08-12-2010, 06:34    Odpowiedz z cytatem

Z tego co ja wiem, składy jeżdżące do Żiliny miały jeździć do Bohumina.
Powodem nieuruchomienia lublinieckiego łącznika Czantorii jest głównie słabsza przepustowość st. Katowice.
Exsimusie, ja nie marze, ja pisze tylko o faktach. Wczoraj w pracy dopiero sie dowiedziałem, ze tego łącznika nie będzie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 08-12-2010, 12:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wczoraj w pracy dopiero sie dowiedziałem, ze tego łącznika nie będzie.


Ale tego łącznika nie mogło być w planach, bo PR Katowice nie chce dzielić i łączyć kibli na stacjach. No chyba, że im coś się odmieniło...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Cze 2008

PostWysłany: 08-12-2010, 13:29    Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=cEo9r61Pneo&feature=player_embedded#
Tutaj filmik z TG-Nakło. Pytanie - czy tam ten skład jedzie 20 czy 40 (tak na oko). Bo jeżeli 40 to nie rozumiem dlaczego nowy rozkład jest ułożony pod prędkość 20km :/

_________________
adas.jogger.pl / Warsztat Napraw KZK GOP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 16:46   

30/35 km/h jest na 95%.
Powrót do góry

podroznik1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 08-12-2010, 16:48    Odpowiedz z cytatem

To jest skandal że od nowego rozkładu IR Szyndzielnia z Bielska Białej i Czechowic Dziedzic pojedzie rano tylko dwa razy w tygodniu(i 1 dzień w tygodniu po południu),a co ciekawe z Rybnika pojedzie codziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 16:50   

No ok, już o tym mówiłeś, w ilu wątkach będziesz się powtarzać? Takich skandali w rozkładzie jazdy jest całe mnóstwo i nic nie możemy zrobić poza pisaniem listów do spółek. Pisz do centrali PR, co jak co, ale w 90% przypadków odpisują na nasze pisma. Może coś zdziałasz, czego Ci i innym pasażerom życzę.
Powrót do góry

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 08-12-2010, 17:12    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że namieszali z odjazdami Regio: Katowice - Tarnowskie Góry, szczególnie brak pociągu o godz.15.41, a 15.19 to troche wcześnie nawet dla kończących prace o 15, ci co skończą o 15.30 nie mają wyjścia tylko komunikacja autobusowa, bo najbliższy regio o 16.41. Było dobrze, będzie gorzej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 17:15   

I tak mało ludzi korzystało z tych "szczytówek". Ogólnie rzecz biorąc, to dopóki czas przejazdu z Katowic do Tarnowskich Gór i z powrotem nie skróci się do 45/50 minut, tak długo nie ma co liczyć na jakiekolwiek sensowne pociągi REGIO na tym odcinku. Takie są fakty - te pociągi jeżdżą puste, jedynie w weekendy mają zapełnienie na poziomie 80/90%, a i tak nie wszystkie! Dlatego powtarzam - REMONT, REMONT i jeszcze raz REMONT. Zawłaszcza na TG - Radzionków (tor numer 2) i Chorzów Stary - Chorzów Miasto (tory numer 1 i 2). W Bytomiu jedynie wąskie gardło między Karbiem, a Północnym.
Powrót do góry

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 17:41   

Nie wiem skąd macie informacje by "Szyndzielnia" jeździła z Rybnika codziennie. Nie wynika to ani z opublikowanych już tabeli, ani z wyszukiwarki. Jeździ tylko na trasie BB - Wrocław w wybrane dni między pt a pn.
A jeśli chodzi o pociągi z Katowic i Krakowa do Ziliny, to nie pojadą nawet do Cadcy. Ministerstwo wycofało się z dotowania i kończą wszystkie w Zwardoniu. Ze Zwardonia do Cadcy lub Ziliny i spowrotem kursują 3 pary słowackich pociągów.
Powrót do góry

podroznik1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 08-12-2010, 17:56    Odpowiedz z cytatem

dddbb napisał/a:
Nie wiem skąd macie informacje by "Szyndzielnia" jeździła z Rybnika codziennie. Nie wynika to ani z opublikowanych już tabeli, ani z wyszukiwarki. Jeździ tylko na trasie BB - Wrocław w wybrane dni między pt a pn.
A jeśli chodzi o pociągi z Katowic i Krakowa do Ziliny, to nie pojadą nawet do Cadcy. Ministerstwo wycofało się z dotowania i kończą wszystkie w Zwardoniu. Ze Zwardonia do Cadcy lub Ziliny i spowrotem kursują 3 pary słowackich pociągów.


Zobacz sobie na plakat stacyjny(na stronie PR)odjazdów z Rybnika.IR Szyndzielnia ma jechać z Rybnika rano codziennie oprócz niedzieli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 18:34   

Wg plakatu powrotny do BB też ma niby jeździć codziennie, więc - jedno jest pewne: nie ma opcji skrócenia w wybrane dni do Rybnika. Pytanie która wersja jest aktualna. Skłaniałbym się do tego, że raczej tabele, jako umieszczone w części ogólnopolskiej w przeciągu kilku poprzednich dni. Plakat mógł być wykonany wcześniej, ale w międzyczasie opcja zmieniła się na gorszą....
Dwa kolejne argumenty na korzyść, które właśnie znalazłem:
- na plakacie stacyjnym BB poranny odjeźdża tylko w 1 i 6
- w wykazie pociągów InterREGIO też figuruje w okrojonej wersji: http://przewozyregionalne.pl/img_in//IR/IR2011REspiswersjawstepna3.pdf
Powrót do góry

podroznik1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 08-12-2010, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Niestety ale na tym plakacie stacyjnym może być błąd jeśli chodzi o IR Szyndzielnia.Co ciekawe DB pokazuje że od nowego rozkładu IR Szyndzielnia będzie kursował codziennie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matafix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2010

PostWysłany: 08-12-2010, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
Cytat:
Wczoraj w pracy dopiero sie dowiedziałem, ze tego łącznika nie będzie.


Ale tego łącznika nie mogło być w planach, bo PR Katowice nie chce dzielić i łączyć kibli na stacjach. No chyba, że im coś się odmieniło...


Uwierz mi, ze były takie plany. Nie mówimy o kiblach, złączenie kibli to inna sprawa w skład nowej Czantorii miały wejść bonanzy, pulmanów i bipy niestety nie ma na stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 20:36   

podroznik1 napisał/a:
Niestety ale na tym plakacie stacyjnym może być błąd jeśli chodzi o IR Szyndzielnia.Co ciekawe DB pokazuje że od nowego rozkładu IR Szyndzielnia będzie kursował codziennie.

To świadczy o tym, że za zmianami opcji w naszych kolejach to już nawet hafas nie nadąża...
Powrót do góry

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-12-2010, 20:38   

@matafix, skąd Ty czerpiesz te informacje!? Jak na razie to wszystko wygląda jak pobożne życzenia miłośników kolei. Jaką trasą niby miał jechać ten łącznik Czantorii?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 20 z 23 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 19, 20, 21, 22, 23  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl