Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Jak dojechać od... do... z FIP
Autor Wiadomość

general Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2010

PostWysłany: 29-06-2010, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Dzięki wielkie za informacje!

Jako, że planuję podróż na 28 sierpnia, a jest to sobota, to niestety, mimo wszystko czeka mnie przesiadka w Frankfurcie. Tak wskazuje strona DB, zaś strona pkp pokazuje te bezpośrednie połączenia. Dlatego dręczy mnie ta nieścisłość ;-) (dla sprawdzenie proponuję wybrać 28 sierpnia na stronie DB i stronie PKP. DB nie pokazuje niczego bezpośredniego). Jadę raczej w godzinach porannych, między 8-11.

Jeszcze raz ogromne dzięki! ;-)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 29-06-2010, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Niemcy zazwyczaj pokazują najszybsze połączenia i ich rozkład może układać Ci z przesiadką, bo np ICE + ICE będzie 10 minut szybciej niż bezpośrednio IC.

Poza tym nie bój się przesiadek u Niemców. Niemcy i Polska to zupełnie inna bajka. Tam pociągi są punktualne i skomunikowane. W rozkładzie masz na jaki peron wjeżdżają, a w pociągach IC/EC/ICE w każdym pociągu na fotelach są dla podróżnych foldery, gdzie jest napisany rozkład danego pociągu, o której i na który peron wjeżdża oraz wszystkie możliwe przesiadki w ciągu 30-40 minut (oraz info z których peronów odjeżdżają). Jeśli już bardzo chcesz uniknąć przesiadki, to wybierz w rozkładzie niemieckim opcję "tylko połączenia bezpośrednie".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bert Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Kwi 2008
Skąd: chybie

PostWysłany: 29-06-2010, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Po za tym na każdej stacji jest automat biletowy gdzie oprócz zakupu biletu można sprawdzić i wydrukować dowolne połączenia wg stanu obowiązującego w dniu podróży

_________________
bert
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PiterTarnów Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Kwi 2009

PostWysłany: 29-06-2010, 20:00    Odpowiedz z cytatem

bert, można jeśli zna się na tyle język niemiecki, co może wielu osobom sprawić problem kupując bilet w automacie..

_________________
2000-2010. Dziesięć lat upadku i niszczenia polskiej kolei,którego apogeum nastąpiło 1 grudnia 2008 - w dniu przejęcia pospiesznych przez PKP IC !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 29-06-2010, 20:14    Odpowiedz z cytatem

We Frankfurcie nad Menem w automacie biletowym język do wyboru był: niemiecki, angielski, francuski i turecki. A raz, chyba w Dortmundzie to był nawet polski Smile

No, ale FIPowcom to kupno biletu nie potrzebne, co najwyżej można sprawdzić sobie połączenie i wydrukować "Fahrnplan" oraz informacje o pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

general Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2010

PostWysłany: 26-07-2010, 20:41   Dresden - Wrocław Odpowiedz z cytatem

Cześć,

Mam pytanie. Posiadając bilet FIP bez problemu mogę jeździć DB, moje pytanie jednak dotyczy powrotu do kraju, widzę, że ten temat był poruszany w kilku tematach, ale nigdzie nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi.

Pomiędzy Dreznem a Wrocławiem kursuje pociąg interregio. W jaki sposób kupić bilet, aby przejechać całą trasę, posiadając w niemczech bilet FIP, a w Polsce zniżkę 80%? Czy w kasie w Dreźnie uda mi się kupić bilet ze Zgorzelca do Wrocławia, czy rozwiązać to w jakiś inny sposób?

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-07-2010, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Na FIP jedziesz z Drezna do Zgorzelca. W Gorlitz do pociągu wsiada polski konduktor, który sprzeda Ci bilet na trasę Zgorzelec - Wrocław (bez dopłaty, bo na stacji nie ma czynnej kasy).

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

general Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2010

PostWysłany: 26-07-2010, 21:29    Odpowiedz z cytatem

Ok, dzięki za informacje ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

uleczka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Kwi 2010

PostWysłany: 01-08-2010, 23:59   Aachen - Paryż Odpowiedz z cytatem

Jestem teraz od miesiaca w Aachen chciałabym odwiedzić pociągiem Paryż. Wiem, że mają tu TGV i Thalys i oczywiście DB. Będę miałą bilety na Niemcy, Holandie i Belgie (książeczka). Czy wypisując bilet w Niemczech np. na Thalys moge jechać na nim az do Paryża ? Czy mam kupić tylko miejscówkę ? Wiem, ze we Francji nie ma książeczki tylko jest karta zniżkowa. A może lepiej mieć tę kartę ? Doradżcie mi proszę, bo czasu na odwiedzenie Paryża mam coraz mniej . dziękuję ślicznie !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-08-2010, 08:01    Odpowiedz z cytatem

Jeśli dobrze zrozumiałem, to jesteś rodziną pracownika i nie masz biletu na SNCF (Francja). Bo pracownik ma na wszystko, a rodzina na niektóre kraje nie ma.

Jak masz bilety na DB, SNCB i NS to bezpłatnie możesz jeździć po tych krajach, ale we Francji od granicy musisz kupić bilet. Ja bym Ci poradził jechać do Lile IC albo osobowymi (nie trzeba miejscówki) i w Lile przesiądź się na TGV albo na jakąś osobówkę. Bilet możesz kupić w promocji, albo (jak nie masz kart do zniżek) to normalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

uleczka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Kwi 2010

PostWysłany: 02-08-2010, 13:53    Odpowiedz z cytatem

Tak jestem rodzina pracownika. Jeszcze zastanawiam sie nad wyrobieniem karty, moze warto ja wyrobic dla samego Paryza. Zostaje w Aachen do konca wrzesnia, to chyba zdaza mi ja wydac. Bo taki bilet z Francuskiego Lille to pewnie bardo duzo kosztuje ,szczegolnie na TGV. Gdzie to mozna sprawdzic ? A jak sie posiada karte to wszystkie pociagi w Europie sa 50 % tansze ? No i czy moge zlozyc wniosek o karte i bilety? Ta karta chyba jest wazna rok ...

Dziekujeserdecznie za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 02-08-2010, 18:26    Odpowiedz z cytatem

uleczka napisał/a:
Bo taki bilet z Francuskiego Lille to pewnie bardo duzo kosztuje ,szczegolnie na TGV

Bilet normalny na TGV na trasie Lile - Paryż kosztuje 43,5 euro, ale ja sprawdziłem przed chwila na 26 sierpnia i na TGV o 6:30 rano był w promocji za 18 euro. Promocyjny ważny jest tylko we wskazanym pociągu, nie można go zwrócić ani wymienić. Bilety promocyjne nie łączą się z żadnymi ulgami.

uleczka napisał/a:
Gdzie to mozna sprawdzic ?

Tu masz link do rozkładu kolei francuskich: http://www.voyages-sncf.com/ sprawdzisz cenę i kupisz bilet przez neta.

uleczka napisał/a:
A jak sie posiada karte to wszystkie pociagi w Europie sa 50 % tansze ?

Masz 50% zniżki na wszystkie kraje, które są w zrzeszeniu FIP, czyli prawie na całą Europę (nie obowiązuje to w krajach byłego ZSRR). Legitymacja FIP ważna jest do 31 stycznia następnego roku i koszt jej wyrobienia, to chyba 60 zł, a potem tylko znaczek za 25 zł. Czeka się na nią, z reguły, tyle samo co bilety FIP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 10-08-2010, 19:06    Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem synem pracownika i zastanawiam się nad podróżą Chopinem do Budapesztu i potem tym pociągiem EN 240 z Budapesztu do Wenecji jak wygląda sprawa dopłat do tego akurat pociągu. I czy tą opcją da się w ogóle do Wenecji dojechać. Czy w tym pociągu w tej relacji jest wagon 2 klasy i czy jest na niego potrzebna dopłata. Ile to może wynieść ?
Dziękuje i przepraszam za tyle pytań ale użyłem opcji szukaj i nie znalazłem konkretnych aktualnych odpowiedzi jestem początkujący... Very Happy
Aha i czy na tym FIP-ie dla rodziny pracownika można by było pojechać po Wenecji tak wieczorem do Rzymu żeby być na następny dzień rano jeszcze i tam pozwiedzać i wrócić się jakoś bezpośrednio?
Dziękuje jeszcze raz Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-08-2010, 19:33   Jak dojechać od... do... z FIP Odpowiedz z cytatem

Tutaj zadajemy pytania, jak dojechać od... do... z biletem FIP jak najszybciej, jak najtaniej, czy jest miejscówka we wskazanym pociągu, czy jest 1 klasa itp.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek17 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lip 2010

PostWysłany: 11-08-2010, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Dziękuje za przemieszczenie mojego postu. Ponawiam pytania z niego...Smile
Jeszcze jadę w październiku do Budapesztu Chopinem czy trzeba na jakimś odcinku do 2 kupować miejscówki lub jakieś dopłaty w jakiej kwocie...?
Dziękuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl