Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Jak dojechać od... do... z FIP
Autor Wiadomość

Visor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Iława

PostWysłany: 24-05-2010, 10:14   Jak dojechać od... do... z FIP Odpowiedz z cytatem

interesuje mnie cena połączenia tam/powrót lub ewentualnie Wien Breclav
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Visor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Mar 2010
Skąd: Iława

PostWysłany: 14-06-2010, 10:31   Dojazd do Menton (Francja) na FS Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może jaka drużyna obsługuję pociąg z Włoch?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 14-06-2010, 12:46    Odpowiedz z cytatem

Mnie się wydaje że na odcinku włoskim Włosi a na francuskim Francuzi, kwestia tylko gdzie wsiądą i kiedy zaczną sprawdzać bilety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-06-2010, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Na włoskich pociągach (np EC z Mediolanu) to Włosi jadą aż do samej Nicei. Na pociągach TER z Nicei do Ventimiglii i TGV z Paryża jedzie cały czas francuska drużyna. W drugą stronę to samo.

Pewnie chodzi Ci, jak dojechać do Menton na bilecie FS Smile Z Ventimiglii możesz jechać na FS, nikt nie powinien Ci robić problemów , że nie masz biletu od Ventimiglia(GR) do Menton - kosztuje taki chyba z 1,5 euro. Przeważnie na tym odcinku nie ma kontroli biletowej, ale dla świętego spokoju, jak masz kartę FIP to kup ten bilet ze zniżką 50% (najtańszy bilet we Francji ze zniżką kolejarską kosztuje 1,1 euro, jak pamiętam) i wsio.

Menton jest z 5 minut od Ventimiglii, a granica jest gdzieś za tunelem, to od granicy włoskiej do Menton będą ze 3 minuty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 14-06-2010, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Jadąc pociągiem z Zurichu do Wiednia od stacji początkowej do końcowej jechała drużyna z Austrii i kasowała dwa kupony fipu za Szwajcarię i Austrię
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 14-06-2010, 17:32    Odpowiedz z cytatem

Na tym odcinku, czyli od Ventimiglii do Menton nie ma kontroli, kiedyś jak jeździł nocny pociąg z Rzymu/Wenecji do Nicei, też jechali do końca Włosi, ale i czasem widywałem Francuzów na składzie (co prawda nie sprawdzali biletów, tylko stali przy oknie, albo bawili się komórką), z resztą Francuzi to lenie, nawet w TGV z Paryża do Avignon, Rennes czy Strasbourga nie zawsze chce im się przyjść i sprawdzać bilety. Często jest tylko kontrola na peronie, przed wejściem do pociągu.

A tak jak wspominasz, to jest często - np trasa Kolonia-Amsterdam/Bruksela. Jedzie niemiecki pociąg ICE i jadą cały czas Niemcy i kasują oba kupony. Jak nie masz jakiegoś - to sprzeda bilet od granicy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 14-06-2010, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Jak jechałem EC z Mediolanu do Nicei to od granicy Francuskiej bilety nie były kontrolowane. Ale EC do Nicei to już przeszłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Fipowiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Wrz 2006

PostWysłany: 15-06-2010, 08:55    Odpowiedz z cytatem

Jak widać granice państw UE zacierają się i w takich sytuacjach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kornik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 24-06-2010, 17:47   Dojazd do Portugalii Odpowiedz z cytatem

czesc, zamierzam wybrać się koleją do portugali czy ktoś z was odbywał takową podróż ,? jakie połaczenia wybrać ? co doradzicie? z góry dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 24-06-2010, 18:07    Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w 2008. Pojechałem Kiepurą do Kolonii, potem jakiś ICE z przesiadkami do Strasburga, dalej TGV do Paryża, potem nocnym Corail do Portbou, w Hiszpanii pobyłem 2 dni na plaży i pojechałem dziennym do Irun, skąd pociągiem SudExpres pojechałem do Lizbony. Dopłata do SudExpres to 7 euro (niestety, wagony z lat '70 i przedziały takie same jak w naszych dawnych pośpiesznych).

Wracałem już z Lizbony do Madrytu normalnym pociągiem hiszpańskim (10 euro do 1 klasy) i z Madrytu poleciałem samolotem do Marsylii.

Ogólnie dojazd kosztował mnie: Kiepura - 4 euro, TGV do Paryża 1,5 euro, Corail do Portbou - 1,5 euro, hiszpański pociąg do Irun - 10 euro do 1 klasy i SudExpres 7 euro.

Najprościej i najszybciej było by: Kiepura do Kolonii (dopłata 4 euro), Thalys do Paryża (13 euro), potem z Paryża TGV do Irun (1,5-8 euro dopłaty) i powinieneś złapać SudExpres (7 euro siedzący, 28 euro kuszetka).
Musisz mieć bilety na DB+SNCB+SNCF+RENFE+CP

Tu masz zdjęcia pociągu SudExpres http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=47890#47890 i trochę o dopłatach w Portugalii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gregor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Wrz 2008

PostWysłany: 24-06-2010, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Witam! Właśnie byłem na początku czerwca w Hiszpanii i Portugalii ,jechałem z Berlina do Offenburga (CNL 10 euro),Offenburg-Srasburg(podmiejski 30 minut),Strasburg-Paris(TGV 1,5 euro),Paris-Irun (TGV 1,5 euro),Irun-Salamanca (sudexpress, 7,25euro, dwa wagony altaria 2 klasa siedzące (oblężenie 100%),Salamanca-Madrit (4,25 euro),Madrit-Lizbona (Lusitania ,dwa wagony altaria 2 klasa siedzące 7,25 euro, oblężenie 100%),Lizbona-Hendaya (sudexpress,dwa wagony altaria 2 klasa siedzące,7,25 euro,oblężenie 100%),Hendaya-Paris(TGV 1,5 euro),Paris-Berlin (CNL 4euro). Na koleje hiszpańskie radze zrobić dużo wcześniej rezerwację,ponieważ oblężenie na miejsca siedzące jest 100%
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

matuh Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Cze 2009

PostWysłany: 27-06-2010, 13:11    Odpowiedz z cytatem

a jezeli ktos jest z rodziny kolejarza i nie dostanie na Francje, to jak wyjdzie jakis z tanszych przejazdow przez ten kraj? Student o ile to ma znaczenie we francji
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotrek_89 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Mar 2009

PostWysłany: 27-06-2010, 13:44    Odpowiedz z cytatem

to wtedy ja polecem samolot (tanie linie lotnicze) mają czasem naprawdę dobre oferty a po portugali można już śmigać pociągami. polecam: www.fly4free.pl www.mlecznepodroze.pl www.loter.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

general Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2010

PostWysłany: 29-06-2010, 12:56   Podróż po Niemczech Bochum - Weimar Odpowiedz z cytatem

Witam,

Mam kilka pytań dot. FIP, jak i w ogóle podróży kolejami niemieckimi. Będzie to moja pierwsza samodzielna wyprawa, dlatego wolałbym wszystko dokładnie zaplanować ;-)

W sierpniu będę potrzebował pojechać z Bochum do Weimaru. (do Bochum z Polski dojadę autobusem). Problem polega na tym, że polska strona pkp.pl pokazuje mi bezpośrednie połączenia między tymi miastami, a niemiecka z przesiadką w Frankfurcie na lotnisku. Komu ufać? ;-)

Czytałem na forum, że w mogę bez problemów jechać ICE i nie jest tam konieczna rezerwacja. To prawda? Czytałem także o liście ograniczeń na pociągi. Jakie są ograniczenia w tym roku, jakimi pociągami nie mogę na FIPie pojechać?

Jak w ogóle wygląda sprawa z FIP? Po prostu wpisuję datę i nie przejmuję się niczym innym tylko wsiadam do pociągu?

Będę wdzięczny za pomoc i być może znalezienie jakiś sensownych połączeń ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 29-06-2010, 16:58    Odpowiedz z cytatem

general napisał/a:
W sierpniu będę potrzebował pojechać z Bochum do Weimaru. (...). Problem polega na tym, że polska strona pkp.pl pokazuje mi bezpośrednie połączenia między tymi miastami, a niemiecka z przesiadką w Frankfurcie na lotnisku. Komu ufać?

Zależy o której jedziesz, np bezpośrednie połączenie masz np o 10:29 i 14:29 pociągiem IC, ale w międzyczasie masz co chwilę połączenie z przesiadką, np IC/ICE, ICE/ICE czy RE/ICE

general napisał/a:
mogę bez problemów jechać ICE i nie jest tam konieczna rezerwacja. To prawda?

Nie ma obowiązkowej rezerwacji w ICE, ale możesz ją kupić na własne życzenie. Jedynie w ICE Sprinter jest obowiązkowa dopłata. W niemieckim rozkładzie ICE Sprinter będzie miał informację o obowiązkowej rezerwacji.

general napisał/a:
Czytałem także o liście ograniczeń na pociągi

Jak na razie nikt nie dał informacji o jakiś nowych ograniczeniach w Niemczech (gdzie FIP jest nieważny), więc należy przyjąć, że opublikowana lista jest wciąż aktualna.


general napisał/a:
Jak w ogóle wygląda sprawa z FIP? Po prostu wpisuję datę i nie przejmuję się niczym innym tylko wsiadam do pociągu?

Dokładnie tak. Wpisujesz datę na kuponie, np 1 lipca i jeździsz ile wlezie do 2 lipca do godziny 23:59. Od 3 lipca od godziny 00:00 powinieneś mieć wypisany kolejny kupon, jak chcesz jeździć dalej. Możesz robić przerwy, tzn.: na jednym kuponie jeździsz 1-2 lipca, na drugim 3-4 potem nie jeździsz i następny wypisujesz np 12 lipca i jeździsz do 13 itp. Aby książeczka była ważna.

Tutaj: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=1190 znajdziesz info o dopłatach i ograniczeniach FIP w Niemczech. Jak przejrzysz dział, to znajdziesz też info odnośnie pociągów międzynarodowych ICE do Belgii/Holandii czy ICE/TGV do Francji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl