Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Co nagle tak wszyscy ucichli?
Autor Wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-09-2010, 13:52   Co nagle tak wszyscy ucichli?

Czyżby wszyscy pracownicy pogodzili się z faktem, że IC będzie nas zwalniać?? Poniżej umieściłam ważny dokument (chociaż w moim mniemaniu można nim sobie tyłek podetrzeć) dotyczący likwidacji zapleczy technicznych...

Swoją drogą - ja jednak podziękuje IC za współpracę...
Przejdź na dół

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 30-09-2010, 15:37    Odpowiedz z cytatem

Aaalishana jaką kolwiek walkę jest już za poźno... firma idzie na dno... doskonale wiesz jak było... i doskonale wiesz jak jest... bardzo wiele osób które swoją ciężką pracą budowało firmę z niczego teraz chcę firmę opóscic... wszystko to dzięki nieodpowiedzialnej polityce kadrowej i wiecznym szukaniu dziury w całym, wszczynaniu beznadziejnych wyjaśnień... bo tam nie było jednego podpisu bo tam był nieczytelny bo tu minuta na wykazie za duzo... No ale ktoś kiedyś powiedział to OPM przejeło IC i miał rację... teraz tzw stare IC szuka sobie innych alternatywnych zajęć chociażby w PR które to jasno i otwarcie mówią że ludzi ze starego IC wezmą ale ludzie z OPMów nie mają szans... Przez właśnie takie posunięcie IC straci wielu naprawdę pracownitych ludzi... Pozostaje nam wziąść sie w garść i poszukać innego miejsca na kolejowej ziemi... Najsmutniejsze jest to że ja strasznie lubiłem swoją praćę za groszę... nie zarabiałem kokosów ale robiłem to co sprawiało mi satysfakcję... teraz praca stała się przymuszem koniecznym ciągle psująca się atmosfera w pracy widmo zwolnień... komu i dla kogo podjąć walkę?? chcesz coś zrobić zrób coś dla siebie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 30-09-2010, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
PR które to jasno i otwarcie mówią że ludzi ze starego IC wezmą ale ludzie z OPMów nie mają szans...

Możesz sobie gdybać. Zdrajców nie przyjmujemy Smile

PR nie chce ludzi z tzw. starego IC gdyż to właśnie oni szpiegowali wówczas nasze pospieszne, które potem po analizie oplacalności zabierano do IC. Dla takich cwaniaczków z IC w PR nie ma miejsca. Nie może być miejsca bo za kilka miesięcy okaże się, że szpiegują na rzecz jeszcze innego przewoźnika np. DB lub prywaciarza.
Do OPM a w nastepstwie do IC, PR kierowało pracowników:
1. dużo zarabiających ale z utraconym poparciem.
2. tych, którzy w ciągu najbliższych miesięcy mieli otrzymać nagrody jubileuszowe.
3. tych, którzy mieli nie dużo do emerytury i wkrótce należała im się odprawa emerytalna - to też niepotrzebny koszt dla PR.
4. pyskatych ale co prawda wartościowych bo o dobrych kwalifikacjach ale "nie w pełni oddanych panom swego losu ". (gdyby byli ciemni i tępi to pewnie siedzieli by cicho nadal w PR ).

A poza tym wydaje mi się, że Zakład Zachodni IC w Poznaniu był sztucznym zbędnym tworem. Nie ma tam nawet odpowiedniego zaplecza technicznego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

anas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2009
Skąd: kalisz

PostWysłany: 30-09-2010, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Ja i wielu innych do PR już bym nie wrócił,nikt nas tam o zgodę nie pytał(nam przedstawiono listę nazwisk).Podpisaliśmy i mimo straty zarobków przez 2 lata było ok.Tu nas mniej mamią i straszą wolę takie podejście niż obłudę w PR.Teraz jest trochę nerwowości( PDO )ale wierzymy że to minie .Zaznaczam nie należę do związków .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Kwi 2009

PostWysłany: 01-10-2010, 09:14    Odpowiedz z cytatem

A czy załoga PR jest taka pewna nienaruszalnosci zatrudnienia?Zagrozone sa kontrakty na nowy rok.Coraz wiecej wojewodztw mysli o wlasnych spółkach. A jak nie bedzie pieniedzy z województw "komercyjne " IR tez znikna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2010, 14:02   

złożyłam przed chwilą deklarację PDO do zastępcy naczelnika Sekcji... Przykre i smutne...
Powrót do góry

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 01-10-2010, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Torreador byłem w PR rozmawiałem... i wiem... Twoje prywatne zdanie mnie nie interesuje....
Aaalisha przykro mi... ale z tym PDO też będą jajeczka... gdzieś w jakiejś sekcji 60% mechaników złożyło papiery o PDO i już jest problem... Z tego co mi słuchy dochodzą PDO głownie kierowane jest do osób z biur i z zapleczy technicznych które są likwidowane reszta osób nie ma szans. Wszak wiadomo o przyzyaniu PDO decyduje pracodawca...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 01-10-2010, 16:00    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha, Sad Sad Sad i co ? całkowite rozstanie z koleją?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2010, 16:16   

Dyrekcja Zakładu Centralnego dobrze mnie zna - może jak zabaczą moje nazwisko to coś zadziałają... Nie wiem...

I tak nie wiem co dalej - chciałabym sie załapać do jakiegoś prywaciarza ale ciezko bedzie kobiecie po administracji... Zobaczymy...
Powrót do góry

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 01-10-2010, 17:41    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha trzymam kciuki
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-10-2010, 17:42   

Nie dziękuje ;-)

CzarnyBohater, a u Ciebie jak tam? odchodzisz czy zostajesz w tym, jakby to powiedzieć bałaganie?
Powrót do góry

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 01-10-2010, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Nie liczyłbym na zatrudnienie gdziekolwiek Aaalisha, skoro zamieszczasz wewnętrzne dokumenty pracodawcy. W prywatnej firmie jest to nie dopuszczalne. Po jednym takim incydencie, nie miałabyś co robić w tej firmie, nie mówiąc o konsekwencjach prawnych.
Skoro zgłosiłaś się do PDO, to masz pewnie nadzieję otrzymania 25 lub 30 tys. zł. i odejścia z IC.
Może jednak liczysz na to, że pracodawca, co w Twoim wypadku = dyrektor zakładu centralnego, odpowie, że "nie", jesteś bardzo potrzebna firmie...
Pomimo tego, że nie podzielam Twojego podejścia do tej całej sytuacji, to bardzo gorąco Cię pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-10-2010, 00:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie liczyłbym na zatrudnienie gdziekolwiek Aaalisha, skoro zamieszczasz wewnętrzne dokumenty pracodawcy.

To nie jest oficjalny dokument. Nie ma na nim żadnych pieczątek, podpisów, nazwisk członków zarządu. Takim "dokumentem" można sobie tyłek podetrzeć.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 02-10-2010, 00:34    Odpowiedz z cytatem

Czyli co, można domniemywać, że się ktoś podszywa pod Zarząd IC? Skoro tak, to o co halo....?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-10-2010, 06:10   

klimeu44, wreszcie ktoś na to zwrócił uwagę... Wszystkie dokumenty tak wyglądają... W PR lub PLK takie praktyki nie są dopuszczalne... Każdy tam dokument jest podpisany... A u nas? Nawet dokument PDO - jest tylko napisane - zaakceptowane przez Zarząd...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 9 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl