Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Wynagrodzenie w KM
Autor Wiadomość

puscifer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2009
Skąd: śląsk

PostWysłany: 11-10-2010, 15:16   Wynagrodzenie w KM Odpowiedz z cytatem

Czy zwrócenie się na forum kolejowym przybliżenie wysokości zarobków maszynistów w spółce Koleje Mazowieckie będzie dużym nietaktem ? Mam na myśli maszynistów z około 20 - sto letnim stażem z trakcją elektryczną , bez nadgodzin . Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 11-10-2010, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Ok 2,5-3 tys. Zależy od wielu czynników- nocne, km, itp,itd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 12-10-2010, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Z takim wynagrodzeniem maszynistów KM-e musiałby odwołać większość pociągów z powodu braku personelu...

puscifer, Do 5 400 brutto w przedziale o który pytasz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 12-10-2010, 19:57    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego maszyniści mają tak wysokie wynagrodzenie w stosunku do innych kolejarzy?

I mam jeszcze jedno pytanie:
Czy pracownicy zatrudnieni w Warszawie, mają większe podstawy np. od tych z Poznania, Szczecina, Wrocławia... Pytam, bo wiadomo że życie w stolicy jest droższe?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 12-10-2010, 20:02    Odpowiedz z cytatem

Szymek, w KMach nieźle płacą, w porównaniu do innych spółek. Lepiej jest tylko, podobno u prywaciarzy. A rozbieżność bierze się z tego, że mechanik ma bardziej odpowiedzialną robotę niż pracownik informacji czy kasjer.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 13-10-2010, 22:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy pracownicy zatrudnieni w Warszawie, mają większe podstawy np. od tych z Poznania, Szczecina, Wrocławia... Pytam, bo wiadomo że życie w stolicy jest droższe?!

Prawda jest taka, że mało kto z osób zamieszkałych w Warszawie pracuje w KM. Nieporozumieniem byłoby płacenie pracownikom więcej dlatego, że tylko pracują w Warszawie. Tak, pracują w Warszawie ale mieszkają np. w Radomiu. Przyjeżdżając prawie codziennie do stolicy ze swoimi kanapkami.
W Poznaniu nie wiele lepiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 14-10-2010, 00:00    Odpowiedz z cytatem

Domyślam sie że mieszkając i pracując w centrali PR w Poznaniu wiesz lepiej ilu pracowników KM mieszka i pracuje w W-wie a ilu poza nią? Gratuluje wiedzy. Niestety zasmucę Cie - z tego co wiem KM-y nie chwalą się PR-om ilu pracowników jest z samej W-wy a ilu z poza niej. Ośmieszaj się dalej
pospieszny napisał/a:
Z takim wynagrodzeniem maszynistów KM-e musiałby odwołać większość pociągów z powodu braku personelu...

puscifer, Do 5 400 brutto w przedziale o który pytasz.


Kpisz czy szukasz wariata? Brutto to jest przed odliczeniem wszelkich haraczy jakie nasz kochane państwo z nas ściąga. Na rękę to jest kwota netto- celowo wprowadzasz w błąd jeżeli chodzi o zarobki.I takie zarobki podałem.

Szymek napisał/a:
I mam jeszcze jedno pytanie:
Czy pracownicy zatrudnieni w Warszawie, mają większe podstawy np. od tych z Poznania, Szczecina, Wrocławia... Pytam, bo wiadomo że życie w stolicy jest droższe?!


Zależy - jeszcze w latach 90, kiedy to mnie interesowało wiem że podstawa w W-wie była większa w stosunku do niektórych regionów w PL. Np.w W-wie było więcej niż w Małopolsce, Świętokrzyskim czy na Dolnym Śląsku. Jak mnie pamięć nie myli jedynie cześć Śląska ( Katowice, Gliwice) i Poznań miał porównywalne zarobki z W-wą. Mówię oczywiście o drk. Niekiedy były to dość spore różnice - np. to co w drk w W-wie było najniższą grupą, w drk w Kielcach czy Tarnowie było najwyższą. Nie pytaj mnie czemu- tego nikt nie wiedział.
W samej W-wie też było dziwnie - ja z dekretem starszego informatora miałem więcej niż maszynista z 20-letnim stażem na Olszynce. Trochę to dziwnie wyglądało jak dla mnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

puscifer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2009
Skąd: śląsk

PostWysłany: 14-10-2010, 14:55    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli 5400 brutto bez nadgodzin to gra jest warta świeczki Shocked Interesuje mnie jeszcze jeden aspekt tego zagadnienia . A mianowicie czy od tej kwoty jest odprowadzany haracz do Zakładu Utylizacji Szmalu ( ZUS ) ? Jak piszecie , że " prywaciarze " płacą więcej to może od razu bierzcie pod uwagę fakt - za ile godzin w miesiącu ?!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 14-10-2010, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Jest. Wyraźnie napisałem że od kwoty brutto 5400 pobierane są haracze dla naszego kochanego państwa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 14-10-2010, 16:06    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście świadczenia dla ZUS jak też inne mile widziane, płaci je pracodawca i pracobiorca.

Wynagrodzenie oskładkowane :5.392,22
ZUS - 739,11
US - 420,00
KCH -360,60
Po odliczeniu tych kwot zostaje do wypłaty.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 14-10-2010, 17:35    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Domyślam sie że mieszkając i pracując w centrali PR w Poznaniu wiesz lepiej ilu pracowników KM mieszka i pracuje w W-wie a ilu poza nią? Gratuluje wiedzy. Niestety zasmucę Cie - z tego co wiem KM-y nie chwalą się PR-om ilu pracowników jest z samej W-wy a ilu z poza niej. Ośmieszaj się dalej

KM nie muszą się chwalić PRom abym znał te proporcje. Mogę mieszkać i w USA a jak ma się od lat dobry kontakt z pracownikami KM (wcześniej MZPR), to co ?
Jeśli ty wiesz ilu spośród pracujących KM mieszka w Warszawie to podaj te dane. Poprzyj swoją wypowiedź jakims dokumentem ze stemplem, przecież jesteś tak "oblatany" w KM. Nie chrzań głupot. Wiem, że biura w KM są opanowane od lat przez ludzi z prowincji. Jak narazie to ty ośmieszasz się, nie podając za ile godzin przepracowanych w miesiącu otrzymują maszyniści w KM taką płacę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

fisch Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 16 Mar 2008

PostWysłany: 14-10-2010, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Świetny temat.
Gdybym był, może kiedyś, Prezesem KM, już dziś wiedziałbym że, nie muszę płacić tyle ile płacę.
Płaciłbym o wiele mniej. Bo i po co więcej, skoro popyt jest większy od podaży?
Skończcie ten smutny temat.
Chyba że poruszycie temat zarobków pracodawców? O, to byłoby ciekawe!

Myślicie, że pracodawcy i sztaby od informacji, tego nie czytają?
Biedacy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rufio198 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2006
Skąd: Z Doliny Muminków

PostWysłany: 14-10-2010, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Torreador napisał/a:

KM nie muszą się chwalić PRom abym znał te proporcje. Mogę mieszkać i w USA a jak ma się od lat dobry kontakt z pracownikami KM (wcześniej MZPR), to co ?


To nico - g.... wiesz i sie mądrzysz. Idź przekładaj papierki w Centrali w Poznaniu póki jeszcze masz co przekładać. Mieszkając w USA co najwyżej będziesz znać realny stan zatrudnienia w firmie kolejowej USA a nie w PL.

Torreador napisał/a:
Jeśli ty wiesz ilu spośród pracujących KM mieszka w Warszawie to podaj te dane. Poprzyj swoją wypowiedź jakims dokumentem ze stemplem, przecież jesteś tak "oblatany" w KM. Nie chrzań głupot.


A kto takie statystyki prowadzi? Może w PR-ach - w takim razie nie dziwie się że ta firma ma obiegowa nazwę Przewozy Agonalne. Nawet jakby takie dokumenty były to musiałbym być chory na głowę, żeby coś takiego na publiczne forum wklejać. To było raz. Dwa - ośmieszaj się dalej.Czekam Cierpliwie co jeszcze wymyślisz

Torreador napisał/a:
Wiem, że biura w KM są opanowane od lat przez ludzi z prowincji.


Biura to jeszcze nie cały KM. To zaledwie mała ( ale i tak za duża- generalnie biura powinny byc ograniczone do niezbędnego minimum - polecam dowiedzieć się ilu pracowników biurowych zatrudnionych było jeszcze z 3 lata temu w Szczakowej) cząstka pracowników KM

Torreador napisał/a:
Jak narazie to ty ośmieszasz się, nie podając za ile godzin przepracowanych w miesiącu otrzymują maszyniści w KM taką płacę.


Norma godzin . Dziwne nie ? Na kolei da się zrobić i nie trzeba sobie żył wypruwać.
I kto się ośmiesza misiu kolorowy?

//post moderowany. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 16-10-2010, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Idź przekładaj papierki w Centrali w Poznaniu póki jeszcze masz co przekładać.

A ty idź kręcić korbą przez całe życie jak prostaczek. Bardzo skąplikowaną masz tą pracę Smile
Cytat:
ta firma ma obiegowa nazwę Przewozy Agonalne

Lepsza taka obiegowa nazwa niż Koleje Wiejskie - KM. Na tyle pieniędzy co wpakowano w KM tabor powinien być luksusowy a jest śmierdzący i stary.

[ Dodano: 16-10-2010, 16:26 ]
Cytat:
Nawet jakby takie dokumenty były to musiałbym być chory na głowę jak Ty żeby coś takiego na publiczne forum wklejać

Nie wiem dlaczego nie reaguje administrator na twoje wypowiedzi...

//post moderowany. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-10-2010, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Torreador, rufio198 - spokojniej i bez nerwów. Jak dalej będziecie się kłócić, to zamknę temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl