Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Wypier... z Dworca Centralnego!
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-11-2010, 03:00   Wypier... z Dworca Centralnego! Odpowiedz z cytatem

Remont dworca Warszawa Centralna postępuje. Perełka modernistycznej, warszawskiej architektury zmienia się. Aż chciałoby się ten proces przemian uwiecznić. Niestety ochrona dworca nie lubi jak ktoś "kameruje"...






_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 09-11-2010, 15:43    Odpowiedz z cytatem

Jakby to skomentować. W Trójmieście można robić zdjęcia od 1990 więc w Warszawie 50 lat później też będzie można spokojnie robić zdjęcia.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Vince
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-11-2010, 16:38   

Ja osobiście uczę się zaocznie na kierunku Administracyjnym, mamy prawo karne, cywilne, administracyjne itp pierdoły, ale to już są jaja kosmiczne komuna skończyła się, jeżeli SOK i Ochrona nie mają pojęcia o pracy i kulturze osobistej powinni zasilić konto bezrobotnych albo do łopaty, bo jeżeli tak bardzo NIE wolno kamerować to dla świętego spokoju mieć przy sobie podstawę prawną i nią się posługiwać, jeżeli dalej będą się upierać udać się do administracji z danym osobnikiem zapytać o zaistniały incydent, w razie konieczności podać podstawę prawną (opcjonalnie to sytuacji) poprosić o numer służbowy w/w funkcjonariuszy i napisać skargę do przełożonych danej firmy ochroniarskiej.

PS materiał nagrany powyżej przy zachowaniu funkcjonariuszy może posłużyć jako dowód o zniesławienie.
Powrót do góry

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-11-2010, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Za dworce kolejowe odpowiada Jacek Prześluga z zarządu PKP S.A. Na kolei beton był, jest i jeszcze baaardzo długo będzie i nawet sto Prześlugów w PKP tego nie zmieni, bo najpierw trzeba zmienić mentalność ludzi, a to jest proces długofalowy, obejmujący co najmniej 2-3 pokolenia.

Problem w tym, że w SOK czy w tej firmie ochroniarskiej pracują z reguły ludzie prości, a nawet prostaccy, z podstawowym lub zasadniczym wykształceniem, którzy mentalnie żyją w poprzednim ustroju i będą tak żyć do usranej śmierci.

To co usiłował zrobić autor zamieszczonych filmów, czyli wytłumaczyć tym tumanom z ochrony dworca, że zakaz fotografowania na kolei już dawno został zniesiony to taka praca u podstaw. Praca bez sensu, bo tacy ludzie muszą najpierw wymrzeć, żeby coś zaczęło się zmieniać.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 09-11-2010, 16:59    Odpowiedz z cytatem

Radziłbym napisac maila do rzecznika PKP Spółka Akcyjna z zapytaniem,co to miało być Question
Zainteresowałbym się też tym co mówią SOKiści, ponieważ wg. mojej wiedzy nie istnieje zakaz fotografowania urządzeń sterowania ruchem kolejowym (tych w miejscach ogólnodostępnych).

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szmitz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2009

PostWysłany: 09-11-2010, 17:02    Odpowiedz z cytatem

Ja to nagranie bym dał na Policje i w dodatku do PKP nieruchomości .
Na YT był kiedyś materiał jak maszynista zatrzymał pociąg i zaczął rzucać kamieniami w kamerzystę .
Maszynistę zwolniono a kamerzysta dostał nagrodę od PKP cargo .
Ja bym to wysłał w e-mailu do PKP .

A TVN jak kameruje nawet zgody nie mają .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 09-11-2010, 17:06    Odpowiedz z cytatem

A więc jeśli chodzi o zakaz fotografowania to fotografować można wszędzie oprócz miejsc niedostępnych np. wnętrz budynków oraz instalacji, gdzie administracja budynku wprowadziła to ograniczenie. Można fotografować oczywiście zza płotu nawet jednostki wojskowe czy reaktory atomowe.

Przy okazji ostatnio byłem w WKU i stwierdzam, że jakby tam porobić zdjęcia to część mogłaby trafić na strony ze śmiesznymi zdjęciami albo na zajęcia w celach terapeutycznych.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 09-11-2010, 17:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A TVN jak kameruje nawet zgody nie mają .

Mają:


Tutaj też widać zachowanie ochrony, aby najpierw pokazać to zezwolenie. Ten tekst:
"-poproszę zezwolenie
-ale kolega ma w środku
-no to niech kolega wyjdzie, pokaże [...]
-Ale kolega ma w środku!
-To niech kolega pokaże to zaświadczenie
-To niech go pan najpierw wyciągnie, przecież, jak ma pokazać?"
[...]
-Najpierw masz wyjść, pokazać pozwolenie, a potem będziemy otwierać"
Dowód na to co napisała Modliszka. To są profesionalni ochroniarze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 09-11-2010, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Jakie można spotkać absurdy w tym kraju... co mnie czeka jak zawitam na Centralny??

Czyli widać jak niekompetentni ludzie pilnują dworca centralnego, tak jak Vince napisał wywalić takiego na bezrobotne lub do pracy fizycznej, a nie do pilnowania porządku.
Co do filmu to wysłać go do TVN, oraz do Dyrektora firmy ochroniarskiej.

Ale i tak największa beka jest z kibla wartego 20tys. do którego nie ma nr telefonu serwisu w razie awarii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 09-11-2010, 19:51    Odpowiedz z cytatem

Co do ekipy telewizyjnej kiedyś miałem przed oczami jakiś regulamin, regulujący tą kwestię. Było coś tam o konieczności uzyskania zgody od zarządcy.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

TKMaxx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Mar 2010
Skąd: Polska

PostWysłany: 10-11-2010, 07:28    Odpowiedz z cytatem

szmitz napisał/a:

Na YT był kiedyś materiał jak maszynista zatrzymał pociąg i zaczął rzucać kamieniami w kamerzystę .
Maszynistę zwolniono a kamerzysta dostał nagrodę od PKP cargo .


Bajki opowiadasz Kolego. Znam sprawę, bo sam wysyłałem ten filmik o którym piszesz, do Biura Rzecznika PKP Cargo i dostałem odpowiedź (jako dziennikarz). Nic takiego nie miało miejsca. Owszem ten maszynista został pouczony, że zachował się niewłaściwie, podobno (podkreślam podobno) dostał naganę i na tym sprawa się zakończyła.

szmitz napisał/a:

A TVN jak kameruje nawet zgody nie mają .


Hmmm... a widziałeś kiedykolwiek, żeby TVN podczas kręcenia materiału nie posiadał takowej zgody? Jeśli tak, to zwracam honor, ale szczerze wątpię patrząc chociażby na głośny felieton Macieja Mazura odnośnie braku zgodny na filmowanie w pociągu TLK. Stacje telewizyjne nie chcąc robić cyrków i wchodzić na wojenną ścieżkę ze spółkami praktycznie zawsze pytają wcześniej o wspomnianą zgodę.

_________________
Nigdy nie rozmawiaj z idiotą! Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 10-11-2010, 12:34    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Problem w tym, że w SOK czy w tej firmie ochroniarskiej pracują z reguły ludzie prości, a nawet prostaccy, z podstawowym lub zasadniczym wykształceniem, którzy mentalnie żyją w poprzednim ustroju i będą tak żyć do usranej śmierci.

Jasne, ale to dlatego, że w firmach "ochroniarskich" zarabiają około 4zł na godzine,może już teraz 5zł. Mówił tak jeden z ochroniarzy na pociągu,czy Ci którzy "chronią" na Chłopickiego.
W SOK też się nie przelewa, wiec żaden "wykształciuch" nie będzie narażał się za marne grosze. Jest jak jest. A prawdziwi ochroniarze, zarabiają dobrze, ale na imprezach, koncertach, czy na misjach zagranicznych.

Cytat:
A TVN jak kameruje nawet zgody nie mają .

Rok temu kolega pytał o zgodę kamerzystę na "Mazurach" nie mieli, i nie kamerowali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 10-11-2010, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Gratuluję spółce PKP SA i wiceprezesowi Jackowi Prześludze świetnej ochrony na Dworcu Centralnym!

Dialog z pierwszego filmu:

- Wypierdalaj!
- Ale o co panu chodzi, nie rozumiem?
- O jajco, kurwa, nie kurwiaj!
- Co ja robię?
- Robisz zdjęcia, kurwa.
- Tak, robię zdjęcia.
- Masz wypierdalać stąd...
- Nie, będę dalej robił zdjęcia.
- Na chamstwo odpowiadam chamstwem, rozumie pan czy nie?
- Co pan robi?
- Chamstwem odpowiadam na chamstwo.
- Ale jakim chamstwem, czy ja się do pana wyrażam niekulturalnie?
- A niekulturalnie, miał pan zwróconą uwagę, żeby nie filmować, prawda?
- I powiedziałem, że będę dalej wykonywał, ponieważ nie ma pan prawa mi tego zabronić.
- Mam prawo cię złapać za bety, wyprowadzić i film zniszczyć.
- Niech pan spróbuje, generalnie uprzedzam, wezwę sam policję.
- Chuj mnie obchodzi policja.

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-11-2010, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Skomentuję to krótko: jaki właściciel/zarządca dworca taka ochrona.

W DB Station&Service AG byłoby to nie do pomyślenia. Natomiast w PKP S.A. toleruje się, jak widać, nawet najgorsze chamstwo.

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 11-11-2010, 02:09    Odpowiedz z cytatem

No cóż... komentować sobie można do us... śmierci. Wysłałem linka od wymienionej w filmie "administracji", czyli do Jacka Prześlugi - z odpowiednim komentarzem - bo pewnie nie widział.

I - jak inni - liczę na jakąś konkretną reakcję, bo takie zachowanie "ochrony" (chamstwa chyba) stawia nas w mega buszu, a nie na rewitalizowanym dworcu stolicznym. Takiej mega wiochy to dawno nie widziałem.

_________________
Pozdrawiam
Robert Wyszyński
koordynator Obywatelskiego Komitetu Obrony Kolei na Opolszczyźnie
http://okoko.cal.pl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl