Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Małopolski Zakład Przewozów Busowych!
Autor Wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-11-2011, 14:05   

Nadzieja umiera ostatnia Wink
Ale nie liczyłbym na to Smile województwo śląskie nie będzie w całości chciało przejąć na siebie linii Sucha- Żywiec czy Bielsko- Wadowice.
Przejdź na dół

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 07-11-2011, 20:29    Odpowiedz z cytatem

Witam tak to było pewne po co Urzędom Marszałkowskim lokalne pociągi jak mają komunikacje na miarę obecnych czasów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-11-2011, 22:50   

Komunikacje na miarę obecnych czasów... chodzi o busy? Very Happy My już nie mamy w małopolsce obecnych czasów, tylko jakiś XIX wiek Razz
Powrót do góry

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-11-2011, 00:03    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak mają komunikacje na miarę obecnych czasów .
Tak, nawet w Krakowie, stolicy regionu, obecne czasy wyrażone są przez szybki tramwaj - "z przodu szybki, z boku szybki, z tyłu szybki" Razz
Ci ludzie, z Sową na czele, nie korzystają nawet z MPK, a co dopiero mówić, na temat ich stanu wiedzy o kolei i busach. Tą pierwszą dotują, o tych ostatnich wiedzą, że są Laughing

Nie jestem przeciwnikiem transportu busowego jako istniejącego w ogóle, tylko nie podoba mi się obecny jego kształt, i to, że nawet włodarze cenią go wyżej od kolei. Dla mnie zasada jest prosta: wszędzie tam gdzie są tory, winien jeździć pociąg, busy powinny przecinać linie kolejowe w poprzek, przewozy ponadlokalne* w transporcie samochodowym powinny być realizowane porządnym wytrzymałym sprzętem; żaden ze środków transportu nie powinien ze sobą konkurować, lecz uzupełniać się, stanowiąc ogniwo w systemie komunikacji regionu.

Przykład takiego działania: linia kolejowa Kraków - Zator - Oświęcim i Skawina - Bielsko-Biała zapewnia pociągi do aglomeracji Krk w tym terenie, linie busowe np. z Chrząstowic do Wadowic (via Spytkowice, Bachowice, Woźniki) zapewniają po pierwsze dojazd ludzi do pracy i szkół w Wadowicach i okolicach, po drugie, dogodną przesiadkę na pociąg. I jako uzupełnienie pociągów autobusy np. z Bielska, Oświęcimia, ale nie stanowiące konkurencji dla kolei. Do tego dodałbym jeszcze niestandardowe trasy busów w powiecie, na wzór siatki połączeń w Krakowie
Powiat (lub powiaty; dla przewozów ponadlokalnych ewent. UM) ogłasza przetarg na wykonanie danego połączenia busowego, na zasadach takich jak po Krakowie - gdzie oprócz MPK Kraków przewóz osób wykonuje firma Mobilis. I jakoś nie zdarza się, by 152 zajeżdżał drogę innym autobusom, o zastraszeniach, zrywaniu rozkładów, paleniu pojazdów też mi nic nie wiadomo. A kwestia biletów - podobnie.
I na koniec dodam, że jeśli chodzi o podróżowanie w "obcym" dla podróżnika terenie, nic nie stanowi większego problemu niż busy - brak informacji o rozkładzie w Internecie oraz brak aktualnych wersji, często też na przystankach, notoryczne nagłe i bez powiadamiania odwoływanie kursów. Zdarzyło mi się kiedyś pukać do czyjegoś domu z pytaniem "czy tędy coś kursuje?" bo wg cudnego rozkładu na stronie www winny być już trzy kursy, a ja stoję na przystanku ponad godzinę i nic. Podobnie z trzymaniem się rozkładu jazdy, jak już jedziesz, to się cieszysz, że u celu jesteś 15 min wcześniej, a jak przychodzisz na przystanek, i nic nie jedzie, bo jechało przed czasem kwadrans temu, to już tak wesoło nie jest.


* - ponadlokalny tj. > 25 km lub > 45 minut jazdy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 08-11-2011, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Witam widocznie nie jest Pan/i CottonwoodEN71 w temacie tylko uparcie walczy o dobro Przewozów Regionalnych "wszędzie tam gdzie są tory, winien jeździć pociąg" tak pusty ale ma jeździć ciekawe rozwiązanie . Tylko jak długo można dokładać do tych nie rentownych przewozów .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-11-2011, 10:24   

Rover, ty chyba nie zrozumiałeś zdania
Cytat:
"wszędzie tam gdzie są tory, winien jeździć pociąg"
, to zdanie oznacza, że jeśli na trasie Bielsko- Wadowice mamy tory tj czynna linia kolejowa, to oznacza, że nie powinno tam byc busów. Jeśli się nie mylę, to taki system obowiązuje w Niemczech, ale mogę sie mylić. Oczywiście jestem jeszcze zdania, że za tym powinna iśc nakże poprawa stanu infrastruktury, no bo jak pociag jedzie 20km/h to jednak trudno wymagać, by ludzie nim jeździli. No przy odpowiedniej prędkości i nie koniecznie musi to być 120km/h można wprowadzać zasadę jest linia kolejowa- nie ma busów.
Powrót do góry

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 08-11-2011, 18:27    Odpowiedz z cytatem

Dla trolli, transportowych analfabetów i innych ekonomicznych kretynów którym obca jest matematyka na poziomie powyżej dodawania do 100, dedykuję:
"Zainteresowanie polityków transportem szynowym powinno wynikać choćby z faktu, że tracimy rocznie ponad miliard godzin stojąc w korkach, a jednocześnie 300 mln roboczogodzin, co jest równoważne 0,9 proc. PKB. Oznacza to, że do transportu i kolei należy przywiązywać większą wagę - stwierdził podczas panelu "Kolej i polityka" Krzysztof Niemiec, wiceprezes Fusion Invest (właściciela Track Tec SA)."

http://www.rynek-kolejowy.pl/28539/Niemiec_Wzmacniajmy_rodzime_firmy_kolejowe.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

CottonwoodEN71 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2008
Skąd: Kraków

PostWysłany: 08-11-2011, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Miluś, tak, nie napisałem, że to ma być "teraz-zaraz", oczywiste, że tylko po poprawie stanu infrastruktury kolejowej.

Rover, nie obchodzi mnie, kto wyśle pociągi na tej trasie, czy to Przewozy Regionalne, PKP IC, KM, Arriva, DB, starosta powiatu, może być i nawet przewoźnik z Chin - dla mnie tory to tory a pociąg to pociąg. I uwierz mi, w systemie zaproponowanym przeze mnie składy nie jeździłyby puste. Na Kalwaria Lanckorona - Bielsko-Biała Gł. 120 km/h jest technicznie niemożliwe bez zmiany parametrów linii, 100 km/h miejscami, ale 60-80 km/h już tak, i jest to prędkość dopuszczalna do tego typu usług.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-11-2011, 11:07   

CottonwoodEN71, w 100% popieram, jestem MK ale przede wszystkim pasażerem kolei i mnie również nie obchodzi, kto wysle pociagi na tej trasie. Również dla mnie tory to tory i bez róznicy jest przewoźnik, żeby tylko usługa transportowa na tej trasie była przyzwoita. No faktycznie z tym 120km/h bedzie ciężko, no bo jednak liczne zakręty itp ale jestem przekonany że tak jak napisałeś 60-80 km/h będzie wystarczające. I oczywiście szynobusy do tego.
Powrót do góry

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 09-11-2011, 11:40    Odpowiedz z cytatem

Drodzy Panowie CottonwoodEN71 i Miluś jak widać na tym forum to tylko te dwie osoby walczą o pociągi na tej drewnianej linii gdzie 50 km/godz można przejechać tylko 20 % tej trasy reszta to ograniczenia .
Obecnie nie ma pieniędzy na remont linii 117
Jak widać nawet pociąg TLK relacji Gdynia -Zakopane na tej linii traci frekwencje o czym informuje kolega absolutus1 dnia 08-11-2011, 22:53

Dzisiejszy TLK Gdynia Zakopane naliczyłem całą jedną osobę. Może reszta jechała w kuszetce ale wątpię od Wakacji frekwencja się sypie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 09-11-2011, 12:25    Odpowiedz z cytatem

Panowie, dajcie sobie spokój z tym busowym trollem. W d... to kopnąć. Była już tutaj anna50, był niejaki lidl, teraz nowa odmiana tego samego.

Mały cytat dla tego filozofa:
"Na wtorkowym posiedzeniu rząd przyjął "Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015". Zawiera on listę priorytetowych zadań inwestycyjnych, które zostaną rozpoczęte do 2013 r. -Najważniejsze, co się w tym planie stało, to podwyższenie środków na budowę dróg w Polsce do roku 2013 - z 78 mld do 82 mld 800 mln zł - poinformowała minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska."
http://www.rp.pl/artykul/599640.html?print=tak&p=0

Zalecenie UE są jasne: 40/60 kolej/drogi. A ile daje rząd? G... daje, może 5%, i wszystko. Więc tak nie fikaj kolego, bo gdyby infrastruktura kolejowa była dofinansowana jak należy, to inaczej byś piszczał. A tak wargujesz, bo i tak boisz się że jeżdżąc swoim gruchotowatym busem do spółki ze śwagrem możesz cienko śpiewać jak ktoś pomyśli i od Bielska do Krakowa zaczną kursować pociągi z normalnymi prędkościami, wg normalnego (dla ludzi) rozkładu.

Bez odbioru - więcej nie będę odpisywał na twoje prowokacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kappa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011
Skąd: małopolska

PostWysłany: 09-11-2011, 12:38    Odpowiedz z cytatem

http://wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1099:wjechalpodpociagnikomunicsieniestalo&catid=62:wydarzenia&Itemid=31 nie wiedziałem gdzie to wkleić
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rover Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 05 Lut 2011
Skąd: ANDRYCHÓW

PostWysłany: 09-11-2011, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Chyba kolega polubił PP Anie co w każdym poście widzi tylko tą osobę ,Ania już tyle dobrego zrobiła że powoli nasza kochana linia 117 ulega powolnemu zamykaniu . To nie winna Anna 50 tylko jak wspominam mamy wiek XXI i konkurencja kwitnie na rynku .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-11-2011, 21:25   

pp, ja już przestałem zbytnio emocjonować się panem Rover, już kilka wiadomości prywatnych o tym że busy sa przszłością tego regionu dostałem od niego. Poza tym tylko wypowiadam się na forum panie Rover. Piszę o moich odczuciach, drobnych przemyśleniach czy sugestiach, mam do tego prawo, tak samo jak ty do krytyki moich postów, nie podoba mi sie to bardzo, ale ci tego zabronic nie mogę. Ta linia miała by potencjał, gdyby ja troszke wyremontować i oczywiście załawtic szynobus. I dlaczego twierdzisz żebym o ta linie nie walczył? Czy sugestia o remocie czy szynobusie do czegoś mnie zobowiązuję? Myślę, że zdecydowana większość mieszkańców tych okolic chciałaby jechac do Bielska np z Andrychowa w jakieś 30min wygodnym szynobusem, a nie rozklekotanym busem. Kolej w tym regionie nie ma za dużo do zaoferowania, jedynie moge nad tym ubolewać. Cóż więcej mi pozostało, na pisma UMWM czy MZPR niechętnie odpisują, a i tak takie pisma maja gdzieś. Ja mam nadzieję, że będzie tu szynobus kiedyś mknący z Andrychowa do bielska w 30 min, a ty masz nadzieje że same rozklekotane busy będa tu jeździć w 70min w godzinach szczytu. Ja patrze na kolej przede wszystkim jako pasażer, nie MK. Jako pasażer chce mieć tu szynobus. Cierpię na chorobe lokomocyjna i niestety busy mi w tym nie ułatwiaja, dlatego unikam transportu kołowego, tylko transport szynowy gwarantuje mi spokojna podróż, bez bólu głowy, osłabienia organizmu i z przewracaniem sie mojego żołądka. Niestety jakośc busów tutaj jest coraz to gorsza i coraz gorzej jeździ mi się nimi, zwłaszcza że busiarze prowadzą niezdrową konkurencję zagrażająca zdrowiu i zyciu ludzkiemu.Zalóz sobie pan Rover portal busowy, tam stwórz sobie forum, na pewno znajdziesz wielu członków ziomków a nie troluj nam takimi durnotami, bo w jednym poście piszesz jakie to UMW< jest nieudolne, jak niszczy linie 117, a w nastepnym piszesz, że w sumie dobrze i lepiej to zaora. I za rok tak tez się stanie.
Powrót do góry

Paradoks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2009

PostWysłany: 10-11-2011, 08:22    Odpowiedz z cytatem

Pyłu zawieszonego, a na Żywiecczyźnie również dwutlenku siarki, pełno w powietrzu. Jeśli nie trzeba, lepiej nie spacerować na powietrzu.
...
Taka sytuacja nie będzie sprzyjała poprawie zdecydowanie niekorzystnych warunków aerosanitarnych w naszym regionie. Okresami jakość powietrza może się nawet pogarszać. Na większości obszaru województwa śląskiego występować będą przekroczenia dopuszczalnego stężenia pyłu zawieszonego, szczególnie na terenach miast i aglomeracji oraz w kotlinach śródgórskich, dolinach rzek i obniżeniach terenowych.

Więcej:Powiat Żywiec

Nie wiem w jakim stopniu degradowanie transportu kolejowego na rzecz dróg ma wpływ na taki stan rzeczy ale jeśli nie zmieni się ta mentalność to smog będzie niedługo pewnie jedną z atrakcji turystycznych.

_________________
https://www.facebook.com/KolejBeskidzka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl