Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Małopolski Zakład Przewozów Busowych!
Autor Wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-11-2010, 17:58   Małopolski Zakład Przewozów Busowych!

Poniżej wklejam pismo, jakie dzisiaj wysłałem do centrali PR:

Sosnowiec, dnia 25 listopada 2010 r.

Szanowna Pani
Małgorzata Kuczewska-Łaska
Prezes Przewozów Regionalnych
ul. Wileńska 14a
03-414 Warszawa

Dotyczy: prośby o zmianę nazwy MZPR w Krakowie

Szanowna Pani Prezes!

Zwracam się do Pani z prośbą o rozważenie dokonania zmiany nazwy Małopolskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Krakowie na Małopolski Zakład Przewozów Busowych w Krakowie. Sądzę, że taka nazwa będzie o wiele bardziej adekwatna do obecnego obszaru działalności krakowskiego zakładu PR i kierunku, jaki obrał jego obecny dyrektor – R. Rębilas.

Przypomnę, że od czerwca br. funkcjonuje zastępcza komunikacja autobusowa na następujących trasach: linia Nowy Sącz – Krynica, Żywiec – Sucha Beskidzka oraz Stróże – Biecz.

Ogłoszone niedawno przetargi na całoroczną komunikację autobusową na wymienionych powyżej trasach w rozkładzie 2010/2011, nie dają niestety nadziei na zmianę tej patologicznej i skandalicznej zarazem sytuacji. Stąd wydaje mi się zasadne wnioskowanie o zmianę nazwy krakowskiego oddziału PR na taką, która w moim odczuciu o wiele lepiej oddawałaby obecny profil Państwa działalności w Małopolsce.

Z wyrazami szacunku
Krzysztof Kuś
Przejdź na dół

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-11-2010, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, Bomba Śmiech , odpisac muszą ustawowo w 30 dni, poleconym pusciles?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-11-2010, 18:34   

Mailem wysłałem (tak jak wszystkie wnioski, listy itd.).

Zdradzę, że mam jeszcze kilka podobnych pomysłów i będę je z uporem i konsekwencją realizował. Zastępcze komunikacje autobusowe to gangrena trawiąca kolej regionalną w Polsce i trzeba coś z tym zrobić.
Powrót do góry

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-11-2010, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, a może rzeczywistym powodem jest brak taboru, jak tam u was z kiblami?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-11-2010, 18:54    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, świetne. Ja chyba napiszę do UMWD z propozycją przemianowania Kolei Dolnośląskich na Busy Dolnośląskie. Śmiech

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 25-11-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Damian Łódź napisał/a:
Krzysztof21, a może rzeczywistym powodem jest brak taboru, jak tam u was z kiblami?


Guzik prawda. W Suchej stoi masa kibli, w Krakowie Głównym Zachód.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-11-2010, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Tomasz, ja tylko zapytałem. Tylko że może te kible nie mają rewizji?
A stoją jakieś PRowskie wagony na KGZ?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 25-11-2010, 19:08    Odpowiedz z cytatem

popieram. Z tym że jeżeli chodzi o odcinek Krynica-Sącz,to po oddaniu mostu autobus ma zniknąć, jednakże trasa Żywiec-Sucha na KKZ to skandal.Z Bieczem też, ale mniejszy bo jedyna rozsądna relacja na tamtej trasie to Tarnów-Jasło lub Nowy Sącz-Jasło, ewentualnie Tarnów-Gorlice (miasto).
Proponuję jeszcze zmienić nazwę KD na Autobusy Dolnośląskie (Sudeckie) oraz PKP IC na PKP InterCityBus (a to ze względu na kuriozum pod nazwą IC-BUS kursujące z Warszawy do Wilna).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-11-2010, 19:19   

Ja chcę -oprócz zainteresowania centrali PR szopką, jaka odchodzi w ich krakowskim oddziale- zwrócić również uwagę na problem zastępczych komunikacji autobusowych w skali całego kraju. Z tym trzeba coś zrobić, bo autobusy zastępujące pociągi po prostu niszczą nam lokalną kolej (która i tak ledwie zipie i ma się coraz gorzej). Skutecznie wygaszają popyt, skutecznie odstraszają ludzi od kolei. W Małopolsce pan dyrektor Rębilas najwyraźniej zapomniał, że jest dyrektorem zakładu, który ma zajmować się przewozami kolejowymi, a nie autobusowymi.
Powrót do góry

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 25-11-2010, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
odpisac muszą ustawowo w 30 dni

No właśnie w tym konkretnym przypadku nic nie muszą.

Przykład małopolskiego jest bardzo mocno rozwijany w podkarpackim i ostatnio W świętokrzyskim.
Jestem pewien że jest na to przyzwolenie nie tylko zarządu PR ale świadoma "polityka" zejścia z kosztów która odpowiada bardzo przewoźnikowi i płatnikowi.Trzecia strona w tej sprawie acz najistotniejsza mam na myśli pasażerów jest tu w tej wersji tylko najbardziej poszkodowanym dodatkiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-11-2010, 20:46   

Krzysztof21, Nowy Sącz - Krynica od lipca chyba 9. Mogą odpisać na 2 strony że podajesz błędne dane tak na odwal mi tak pks zrobił kiedyś bo napisałem że kurs łączony a nie okrężny.
Powrót do góry

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-11-2010, 21:02   

Com napisał, napisałem. Smile Poszło. Alfą i omegą nie jestem (i być nie zamierzam), czasami zdarza mi się coś pomieszać. Aczkolwiek to i tak nie zmienia istoty problemu. Ale dzięki za uwagę.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 25-11-2010, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Krzysztof21, niestety nie masz racji. Są odcinki np. ten do Biecza, gdzie uruchamianie składu to zwykłe marnotrawstwo. PR-y funkcjonują na rynku, a nie na księżycu i muszą się liczyć z kosztami.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-11-2010, 21:44    Odpowiedz z cytatem

A czemu na odcinku Żywiec - Sucha właściwie nie jeżdżą pociągi?! Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 25-11-2010, 21:51    Odpowiedz z cytatem

W relacji Stróże-Biecz to może to i marnotractwo, ale w relacji Tarnów-Gorlice i Nowy Sącz-Gorlice na EN81 byłyby w sam raz.

To samo dotyczy lini Sucha-Żywiec zamiast bezsensownych autobusów pociągi Kraków-Żywiec lub nawet Zwardoń, noi powrót "Ornaka" nawet w wersji IR Zakopane-Sucha-Żywiec-Katowice-Częstochowa. Byłaby to bodaj najkródsza trasa łącząca Zakopane z Częstochową, a i ta linia by odżyła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 10 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl