Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Pociągi od 12 grudnia 2010
Autor Wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 13-12-2010, 08:10    Odpowiedz z cytatem

k.wa. Nowy rozklad i co? I stare numery:

6025 z Malborka 5.26,
+3 pod semaforem w Lisewie
+7 pod semaforem wjazdowym do Tczewa
+3 pod semaforem wyjazdowym w Tczewie
+12 reanimacja obwodu 110V w jednej z jednostek w Tczewie
+8 na szlaku. Czemu? Tak, dobrze zgadujecie! Szlak do Pszczolek nadal zamkniety na klodke!!! SBLka wylaczona, tory nie odsniezone. Wbrew bezczelnym gazetowym kłamstwom PLKi.

ostatecznie z 6.18 w Gdansku zameldowal sie 6.46.
Pieknie, kwa pieknie. Pytam kierpocia czy jezdza na telegramy dalej, a on nie tracąc humoru, ze wg rozkladu. Z ta awaria, to problem byl juz Malborku - brak swiatla w drugiej. W Tczewie mech latał tam znowu ze 2x po czym jak ruszylismy, to w pierwszej zgaslo swiatlo (i ogrzewanie). Tylko w pierwszej zostaly chociaz lampki 24V. Po dojezdzie do Gda okazalo sie, ze swiatlo z pierwszej przemiescilo sie do drugie jednostki. Pewnie razem z grzaniem.

Mam nadzieje, ze inni powitali nowy rozklad w lepszych warunkach... Rolling Eyes

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2009
Skąd: Kościerzyna

PostWysłany: 13-12-2010, 18:23    Odpowiedz z cytatem

Ja oczywiście jak zwykle podzielę się z Wami kilkoma spostrzeżeniami na temat linii Gdynia - Kościerzyna. Zmian nie ma:) Czyli jak było kiepsko tak jest, dzisiaj do Gdyni Głównej wyjechaliśmy całe 9 minut później niż w starym rozkładzie, za to małym szynobusikiem SA103, czyli była niespodzianka, bo rzekomo o tej porze (tj. okolice 6.00) miał już jeździć większy skład. Czym dalej możemy się pochwalić, ano tym, że od dwóch rozkładów (ten jest już trzeci) pociąg mija się z drugim w Somoninie tracąc codziennie 12 minut (i ta liczba się nie zmnieszyła) co jak już kiedyś prezentowałem daje nam 2 doby spędzane w pociągu tylko dlatego, że jakiś idiota nie potrafi trzeci rok zwrócić uwagi na problem. W związku z powyższym pozwoliłem sobie zadzwonić do biura skarg, wniosków i zażaleń Pomorskiego Oddziału Przewozów Regionalnych (chętnym służę numerem) i czego się dowiedziaem, że pani nie zna warunkow panujących na tej linii ale to napewno przez te szynobusy z Holandii, które mają niedostosowany rozkład... problem jest następujący: 1. szynobusy z Holandii nie jeżdża z Gdyni do Kościerzyny, po 2. od wczoraj jest nowy rozkład, więc możnaby było jakkolwiek nowe by nie były je wliczyć. Tak oto, pani zakonczyła rozmowę stwierdzeniem ,zę życie pokaże kiedy to się zmieni, a ja oczywiście tutaj informować Was będę, jak wygląda stan tej pięknej trasy zniszczonej i zhańbionej przez Pomorski Oddział PR (któremu życzę Wszyskiego Najgorszego:)). POzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 13-12-2010, 19:14    Odpowiedz z cytatem

geordi, przecież te jednostki obsługujące trasę Elbląg/Malbork - Gdynia to wysyp złomu, człowiek szczęśliwy jak dojedzie do celu, a problemy z ogrzewaniem czy inne usterki można by znaleść w co drugim składzie. Nie wiem kto to dopuszcza do ruchu, ale jakość tych wagonów to podobnie jak SKM tragedia, ale w SKM przynajmniej trafi się czasami zmodernizowany skład a na PR to niemal niemożliwe.
Jedynie "Łyna" czasami jest naprawde przyzwoitym składem a reszta powinna być zezłomowana albo do generalki. Kiedyś w Szymankowie stałem 25min, z powodu awarii drzwi, na szczęście udało się ruszyć.
Wielka szkoda, że SKM nie wraca do Malborka, ludzie sie o to modlą, oby te modlitwy dały skutek w najbliższym czasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 13-12-2010, 20:43    Odpowiedz z cytatem

sebek, który PR wystawia te kible?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 13-12-2010, 21:51    Odpowiedz z cytatem

powrót dziś 6022. Od pasażerów dowiedziałem się, że niby normalnie jeździ tam 3xEZT (w co cięzko mi uwierzyć,no ale.. ). Dziś pojechał 1xEZT, jakiś trup na pomarańczowych plastikach (972 chyba) z PR Olsztyn. Do Tczewa 140% frekwy, w środku pełna klimatyzacja wnętrza przez okna i odparzona d.pa gratis. Nawet jakieś grafitii podsufitowe się ostało. Pełna kultura panie. I +25 na końcu relacji, tym razem w całości dzięki PLK. W Tczewie opóźniony Neptun nas wyprzedzał. Jeszcze trochę i chyba nastawnię w Tczewie wysadze w powietrze. 85min na przejechanie 50km.

Tomek1990 kiedyś wracałem z Kościerzyny 1515 pojedyńczym SA103. Ale tam chociaż więcej fajnych dziewczyn jeździ niż na Tczew Happy

Damian Łódź doczytales odpowiedz na Twoje pytanie w watku o rozkladzie Interegio? Wink

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

magdag250 Płeć:Kobieta
Nowy


Dołączyła: 14 Gru 2010

PostWysłany: 14-12-2010, 18:47    Odpowiedz z cytatem

Gdy zmienili rozkład jazdy ludzie spóźniają się do pracy na 6:00 rano.
Czy nie można przywrócić pociągu na trasie Malbork-Gdańsk, który był o 3:55 Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 18:52    Odpowiedz z cytatem

Pisać do Marszałaka. A tak przy okazji może byśmy podali własną (realną) propozycję rozkładu i wysłali do UMWP.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 14-12-2010, 19:00    Odpowiedz z cytatem

Podobno kolej ułatwia ludziom przemieszczanie się Happy Happy

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Nie to ludzie są po to by miał kto jeździć pociągami.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Chętnie pomogę przy pisaniu takiego ,,naszego" rozkładu jazdy Smile Może nie na całe województwo, bo nie zamierzam się pakować tam gdzie guzik wiem ale tam gdzie będę mógł to pomogę.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 20:13    Odpowiedz z cytatem

A więc tak moim zdaniem najpierw trzeba by zrobić SWOTa dla każdej linii. A najlepiej dla każdej gminy z uwzględnieniem potrzeb transportowych.

Następnie warto by zrobić teoretyczny plan potrzeb.

Później możliwości.

I wówczas można by pomyśleć o rozkładzie.

W takim razie co mógłbyś zrobić?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 20:55    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli o mnie chodzi to poruszam się w tematyce następujących linii według D29:
- 201 (Gdynia - Kościerzyna - Bydgoszcz)
- 203 (odcinek Tczew - Chojnice ew. do Piły)
- 207 (Malbork - Grudziądz - Toruń)
- 208 (Chojnice - Wierzchucin - Laskowice - Grudziądz - Jabłonowo - Brodnica - Działdowo)
- 211 (Kościerzyna - Lipusz - Chojnice)
- 214 (Somonino - Kartuzy)
- 215 (Bąk - Laskowice)
- 229 (Pruszcz Gd. - Kartuzy - Lębork - Łeba)
Wychodzi na to że wszystkie spalinowe linie poza 213 na Hel.

Robimy tylko w granicach naszego województwa czy także sąsiadujące => Kujawsko - Pomorskie, Warmińsko - Mazurskie itd ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 20:58    Odpowiedz z cytatem

Ja bym wziął pomorskie i ościenne powiaty.

Co do Somonino Kartuzy i Pruszcz-Lębork to sobie raczej możemy darować. Ale przy okazji w nowej cegle pojawił się odcinek Somonino Kartuzy.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Pojawić się pojawił ten odcinek, ale szkoda,że pusty Sad

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 21:04    Odpowiedz z cytatem

Ale jest a z tego co usłyszałem jadąc ostatnio pociągiem do Brzeźna to tabela jest pusta ale po dostarczeniu wszystkich SA137 i SA138 zostanie jeden SA103 lub SA104, który będzie puszczony albo z Somonina albo z Gdyni. Tylko, że jak na razie nie ma czym obsłużyć Kościerskiej, Chojnickiej i Chojnicko-tczewskiej. Dodatkowo wszystkie SA101 miały kolizje, więc sytuacja jest nie wesoła

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl