Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Pociągi od 12 grudnia 2010
Autor Wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 14-12-2010, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Widocznie kolejny raz przyświeca myśl: "Po co ludziom pociągi"?

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem pociągi wrócą do Kartuz. Jak nie po 214 to się poszerzy Kartuzy i zmieni nazwę stacji Kiełpino Kartuskie na Kartuzy Kiełpino. I będzie taka trochę oddalona od centrum dzielnica.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 21:14    Odpowiedz z cytatem

yusek, a nie ma tam łącznicy aby zjechac od strony Gdyni na Kartuzy, bo coś mi się kojarzy że było coś tam a'la podg.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 21:21    Odpowiedz z cytatem

Nie ma ale było coś takiego mało tego można by to łatwo odbudować. Chociaż nasze władze są bardziej skłonne do innego rozwiązania. Skoro będą odbudowywać linię Wrzeszcz- Kokoszki. oraz budować nowy odcinek Kokoszki-Osowa. To można w Glinczu postawić peron przesiadkowy.

Pytanie co to da?

Kartuzy są bardzo związane z Gdańskiem a z Gdynią prawie wcale. Z kolei Kościerzyna ciągnie do Gdyni. Czyli jeśli już by ktoś chciał z Kartuz do Gdyni lub Kościerzyny do Gdańska. Mógłby się przesiąść w Glinczu lub w przypadku Kościerzyna-Gdańsk jechać do Osowy i tam miejskim na Oliwę. Mam nadzieje, że nie zamotałem.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 21:41    Odpowiedz z cytatem

Ale ta cała PKM to jedna wielka bujda, wydane pieniądze i parę udogodnień poprzedzonych masą niedogodzeń. Sorry taka prawda. Zamiast kombinować jak kuń pod górę to by zrobili coś takiego:
- odbudowa Glincza
- poprawienie szlakowej na odcinku Kartuzy - Glincz - Stara Piła - Kokoszki
- odbudowa Kokoszki - Wrzeszcz
- odbudowa Osowa - Kokoszki
I tyle w temacie PKM. Żadnych peronów na 102% zadupiu tylko porządnie zrobione relacje, żadnych zwrotnic za milion PLN ani żadnych innych wynaturzeń.

Somonino - Kartuzy, pomimo wielkiego gadania o PKM blablabla, zostało latem reaktywowane na weekendowe relacje. Podejrzewam że w tym roku będzie tak samo i dlatego dodali na wszelki wypadek dwie dodatkowe pozycje w tabeli. Głośno gadali że będzie super i w ogóle a Kartuzy po cichu robiły co trzeba było i uruchomili pociąg.

Jak brakuje im peso/newago-szajsu to niech dadzą skład na Gdynia - Kościerzyna skład i znajdzie się szynobus.

Co do D29-229 to obecnie nic tam nie jeździ, niemniej mam spore kawałki tej linii zaliczonych na piechotę i jest ona w zasięgu moich zainteresowań. Przy okazji można by lobbować na rzecz reaktywacji do Sierakowic, odcinek w większości jest przejezdny i nie jest rozkradziony. Jedyne utrudnienie to nasyp który spłynął przed samymi Sierakowicami, ale dwa dni, kilka chłopów i jest przejezdne, konieczna wycinka na całej długości i tyle... Sierakowice - Lębork są bardzo mocno zdewastowane i zniszczone, linia praktycznie znika kilkanaście kilometrów za Sierakowicami. Na całej długości pobudowało się tyle domów że hej, mamy zajebistą zimę, ciekawe jak sobie busiarz radzi Very Happy Pociąg by miał o wiele łatwiej no i by w ogóle przyjechał Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 14-12-2010, 21:46    Odpowiedz z cytatem

yusek,to zaloz jakiegos googledoca i zaczniemy pisac. Choc ja bym poprosil od razu o jakis tutorial do robienia SWOTA :rolleyes:

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Proponuje pisać w Excelu na podstawie moich tabelek, do których żebrałem skany SRJP sprzed kilku laty Smile Dodatkowo mogę porobić na szybko tabelki do pozostałych linii + wszystko można umieścić na moim serwerze i tam by się wszystko ładnie pakowało. Potrzebować będę jedynie skany tabel linii 202, 250, 131, 8, 256 i chyba tyle Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 14-12-2010, 21:58    Odpowiedz z cytatem

A czym ma być PKM. Ma być to kolej, która łączy Kościerzynę, Kartuzy, Lotnisko a w dalszej perspektywie Bytów i Chojnice z Gdańskiem i Gdynią.

Z prac torowych jest właśnie do zrobienia to co piszesz.

A co do taboru to w sumie lepiej jakby jeżdziła spółka z Trójmiasta, którą kontrolują samorządy a nie spółka z Warszawy.

Co do taboru to z tego co mówił Struk to była Kartuzy-Somonino-Gdynia było wpisane ale po tym jak się szynobusy porozbijały to połączenia sreślono. Aczkolwiek może przy korekcie dopiszą.

A co do robienia SWOTA to ogólnie jest to proste. Wymaga jednak znajomości tematu i terenu.

Ogólnie trzeba wypisać strony silne i słabe oraz możliwości i zagrożenia. Do tego jeszcze trzeba by do każdej stacji wypisać jej potencjał.

Dobra mogę spróbować napisać coś takiego dla Karsina.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 14-12-2010, 22:12    Odpowiedz z cytatem

mysle,ze warto oprzec sie na istniejacych rozkladach miast jechac od zera.

SWOT..masz az tyle danych liczbowych? Czy to wodolejstwo bez danych ilosciowych zadnych?

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 22:16    Odpowiedz z cytatem

OK ale urzędasy będą pieprzyc o PKM a do Bytowa prędzej uruchomi połączenie samorząd czy taka Arriva na przykład. Do Kościerzyny, Chojnic mamy obecnie połączenia, do Kartuz reaktywacja to nie problem, linia jest niemalże we wzorowym stanie.

Jeżeli PR mają z tym problem, SKM nie chce bo nie to dać przetarg na nasze województwo na linie spalinowe i może Arriva jakby wygrała to by coś sensownego z tym zrobiła. W końcu linie 201, 208 i 215 są w obu województwach. Tworzenie dodatkowej spółki PKM spółka z ograniczoną poczytalnością nie ma sensu.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, jaka jest szlakowa na odc. Somonino-Kartuzy?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 22:22    Odpowiedz z cytatem

Jak ją uwalili w 2003 to była 60, teraz coś koło 40 - 50 stąd takie czasy lipne, ma być podobno do 80, wysypią worek tłuczniu na odcinku 8 km, dadzą pieczątkę i linia będzie do 80 Very Happy

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, z tym workiem tłucznia to dobre Śmiech
Dla szynobusa predkosc jest zawsze trochę większa od składu z wagonami.

Pozdrawiam

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 14-12-2010, 22:35    Odpowiedz z cytatem

Ale kiedy tak to wygląda, PLK jedzie drezynką, wysypią nieco tłucznia, odprawią szamański rytuał, postawią pieczatkę i heja...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-12-2010, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, no własnie z tego się uśmiałem, nasza PLK-a jest super! Śmiech

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl