Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Pociągi od 12 grudnia 2010
Autor Wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 22-12-2010, 18:53    Odpowiedz z cytatem

A ja bym widział tam całkiem dobry skład. SU46 + 4 bonanzy na Gdynia - Kościerzyna - Chojnice.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22-12-2010, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, wiesz ile by to kosztowało... Smile

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 22-12-2010, 19:13    Odpowiedz z cytatem

Ale by się opłacało bo zaraz by się znaleźli ludzie nawet na 6 wagonów. Oczywiście trzeba by wówczas zrobić w Chojnicach połączenia do Piły (Poznania lub Krzyża) Tucholi (Bydgoszczy) w Czersku do Grudziądza i Kościerzyny.

Jeśli chodzi o pomorskie to cały szkopuł tkwi w tym, że wyjazd z Gdańska ulicami Kartuską i Słowackiego jest trudny często czeka się w korku nawet do 2 godzin w tym czasie można dojechać do Czerska albo Lipusza. Sytuacji drogowej zbytnio nie da się naprawić, gdyż jest TPK oraz zabudowa Siedlec.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 22-12-2010, 20:53    Odpowiedz z cytatem

Spicol napisał/a:

Co się dzieje czy naprawdę są aż takie braki taborowe? W przeciwna stronę ze Starogardu ok 15,20 Jechał SA102
wydaje mi się ze frekfencja nie była taka duża jak na pociąg do Chojnic.

Braków nie ma. W Chojnicach na bocznych torach, pod szopą i halą stoi z ponad 10 czynnych lokomotyw. Wagonów jeszcze więcej. Ale uparli się, tam u góry w Gdyni że nie ma jazdy lokomotywami (chyba, że jakieś pojedyncze kursy) no to nie ma.
A te Newagi niestety się nie sprawdzają póki co. Typowe pojazdy na wiosna - lato, ale może na TUR-a od czasu do czasu jakiś trójczłon wskoczy. Bo trochę przesada, że na połączenia z Gdyni idą najlepsze składy (teoretycznie, bo praktycznie to najlepsze mają Chojnice). Dzisiaj przybył kolejny SA138 do Chojnic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 22-12-2010, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Mnie zastanawia dlaczego nie połączy się relacji Piła - Chojnice i Chojnice - Gdynia. Przecież jedna para takiego pociągu to byłby hit.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22-12-2010, 21:03    Odpowiedz z cytatem

yusek, przejazdu autem obwodnica i pozniej ulicami na Sobieszewo nie bede wspominał, bo bluźniłem jak szewc. Jednak bezpośrednie połączenia to jest coś. Szkoda,że nie ma dalekobiegów przez Kościerzynę, ładne okolice,turystyka a tu nie ma komu zadba o zyski...

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 22-12-2010, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Dlaczego nie ma łączonego z Gdyni do Piły przez Tczew i Chojnice ?Dlatego że jest granica województwa i zaraz za Chojnicami musiała by być stacja graniczna gdzie ludzie by się mogli przesiąść do składu obsługiwanego przez województwo Wielkopolskie. Kiedyś były takie relacje i to na osobówkach z pierwszą klasą !

A przez Kościerzynę by się przydało kilka dalekobieżnych. Zrobić postoje tam gdzie sporo ludzi by mogło się przewijać... Kościerzyna, Olpuch, Bąk, Łąg, Lipowa, Zarośle, Wierzchucin itd itd. Na grzyby, nad jeziora, do hoteli, i czort wie co jeszcze Smile

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 22-12-2010, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, czasy dobre dla m.in. grzybów przemineły.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 22-12-2010, 21:39    Odpowiedz z cytatem

ale bezposrednie polaczenia Chojnice - Gdynia mozna by juz dzis zrealizowac, na 1-2 parach. Samymi obiegami.
Jechalem raz tamtedy to pytalem kierpoci czy pesozłom w Koscierzynie przypadkiem nie przechodzi na pociag do Chojnic, zapytala mechanika i sama sie zdziwila slyszac odpowiedz, bo "kiedys sie tak dalo".

A co do Lipki, dyskusja tu byla rok temu o tym, oficjalnie kwestia taborowa, Nieoficjalnie podejrzewam Krygier sie nie zgadzal na nocowanie SA132 w Chojnicach, albo nie mieli tam pomp do oprozniania WC.

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 23-12-2010, 00:13    Odpowiedz z cytatem

A więc do początku.
Kuba_CH napisał/a:

Braków nie ma. W Chojnicach na bocznych torach, pod szopą i halą stoi z ponad 10 czynnych lokomotyw. Wagonów jeszcze więcej. Ale uparli się, tam u góry w Gdyni że nie ma jazdy lokomotywami (chyba, że jakieś pojedyncze kursy) no to nie ma.

Zamówione i zapłacone zostały przejazdy szynobusem, więc trzeba jechać szynobusem albo wytrasować i dokupić przejazdy lokomotyw.
ET40 napisał/a:
Mnie zastanawia dlaczego nie połączy się relacji Piła - Chojnice i Chojnice - Gdynia. Przecież jedna para takiego pociągu to byłby hit.


W tym sezonie połączenie Piła-Chojnice jest obsługiwane przez Wielkopolskie ale w przyszłym roku chyba będzie zmiana, więc można będzie coś takiego zrobić.

Damian Łódź napisał/a:
yusek, przejazdu autem obwodnica i pozniej ulicami na Sobieszewo nie bede wspominał, bo bluźniłem jak szewc. Jednak bezpośrednie połączenia to jest coś.

Akurat na Sobieszewo mało kto jeżdzi, większość osób z Kościerzyny-Kartuz jedzie na Osowę, Wrzeszcz, Stogi, Nowy Port, Młyńska.

Cytat:
Szkoda,że nie ma dalekobiegów przez Kościerzynę, ładne okolice,turystyka a tu nie ma komu zadba o zyski...


Patrz podpis pod tym postem. Władze miejskie wolą rozwijać górnictwo a okolica ma potencjał, tylko szkoda, że niszczony przez władze miejskie.

geordi napisał/a:
ale bezposrednie polaczenia Chojnice - Gdynia mozna by juz dzis zrealizowac, na 1-2 parach. Samymi obiegami.
Nieoficjalnie podejrzewam Krygier sie nie zgadzal na nocowanie SA132 w Chojnicach, albo nie mieli tam pomp do oprozniania WC.


Kiedyś to była norma, że były nieoficjalne połączenia Gdynia-Kościerzyna-Chojnice. W sumie powinni to wprowadzić.
W Chojnicach jest wszystko.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 23-12-2010, 00:34    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze dwa lata temu były takie kursy o których wspomniano wyżej. SA109 z Chojnic do Kościerzyny i po 2 minutach był jako Kościerzyna - Gdynia. Analogicznie z SA101 w kierunku przeciwnym.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Spicol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Lis 2010
Skąd: Starogard Gdański

PostWysłany: 23-12-2010, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Kuba_CH napisał/a:

Braków nie ma. W Chojnicach na bocznych torach, pod szopą i halą stoi z ponad 10 czynnych lokomotyw. Wagonów jeszcze więcej. Ale uparli się, tam u góry w Gdyni że nie ma jazdy lokomotywami (chyba, że jakieś pojedyncze kursy) no to nie ma.
A te Newagi niestety się nie sprawdzają póki co. Typowe pojazdy na wiosna - lato, ale może na TUR-a od czasu do czasu jakiś trójczłon wskoczy. Bo trochę przesada, że na połączenia z Gdyni idą najlepsze składy (teoretycznie, bo praktycznie to najlepsze mają Chojnice). Dzisiaj przybył kolejny SA138 do Chojnic.


Byłem 3 tyg temu w Chojnicach widziłem te lokomotywy myslałem ze to defekty.
Mimo to nie rozumiem kto podejmuje decyzje o puszczeniu w godzinach szczytu takiego małego szynobusu. Przewaznie o tej porze jerdzi SA102. Takim czymś sobie nie polepsza. Chyba widza w jakich porach na jakich trasach jerdzi duzo ludzi. Mysle ze mozna to jakos sensownie rozplanowac.
Póki co na Turze wciaż Bipy jerzdza. Wygodniej bylo jak rok temu czy tez 2 lata temu jerdzily te nowsze pientrusy. Które rowniez widac w Chojniach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REXus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Maj 2010
Skąd: Żelistrzewo

PostWysłany: 23-12-2010, 19:50    Odpowiedz z cytatem

geordi napisał/a:
albo nie mieli tam pomp do oprozniania WC.

A w Gdyni mają? Bo z tego, co widzę, to szamba pełne po brzeg. No - jak nowy NEWAG przyjechał, to przez kilka dni można było odwiedzić WC - teraz zamknięte.

_________________
... już pociąg będzie dyszał, powiesz krótko - mamy czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kuba_CH Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2010
Skąd: Chojnice

PostWysłany: 23-12-2010, 22:33    Odpowiedz z cytatem

Spicol napisał/a:

Mimo to nie rozumiem kto podejmuje decyzje o puszczeniu w godzinach szczytu takiego małego szynobusu. Przewaznie o tej porze jerdzi SA102. Takim czymś sobie nie polepsza. Chyba widza w jakich porach na jakich trasach jerdzi duzo ludzi. Mysle ze mozna to jakos sensownie rozplanowac.
Póki co na Turze wciaż Bipy jerzdza. Wygodniej bylo jak rok temu czy tez 2 lata temu jerdzily te nowsze pientrusy. Które rowniez widac w Chojnicach.

To mnie też ciekawi, dlaczego ostatnimi czasy (przed wprowadzeniem SZT na TUR-a) jeździły bipy a nie bohuny?
A na pewno by dali większy szynobus, tylko wszystkie Newagi szwankują, pojedyncze Pesy od czasu do czasu. SA109 stoi dalej przed halą w Chojnicach i zimą go pewnie nie wypuszczą. Latem gdy wszystko powinno być sprawne nie powinno być takich kłopotów, choć mam nadzieję, ze poranny (koło 4:00) letni bezpośrednio do Gdyni Głównej z Chojnic realizowany będzie składem wagonowym + rowerowy.


REXus napisał/a:
geordi napisał/a:
albo nie mieli tam pomp do oprozniania WC.

A w Gdyni mają? Bo z tego, co widzę, to szamba pełne po brzeg. No - jak nowy NEWAG przyjechał, to przez kilka dni można było odwiedzić WC - teraz zamknięte.

Powinni mieć ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 23-12-2010, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Kuba_CH, mają jakies przedziałowe w Chojnicach?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl