Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Andrzej Wach nie jest już prezesem PKP S.A.
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-12-2010, 20:13   

Myślę, że nie. Należy posadzić odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach i zaprowadzić porządek w systemie finansowania polskiej kolei.

Co do PKP IC, ciekawe czy odwołają Mędzę? Jeśli tak, to poważnym kandydatem na stanowisko prezesa tejże spółki byłby Adrian Furgalski...

Na marginesie dodam, że mam nadzieję, że wywalenie Wacha będzie początkiem likwidacji tworu pt. PKP S.A. Bo zastanówmy się, czym się ta firma zajmuje? Niech będą Przewozy Regionalne, Intercity, Dworzec Polski, Polskie Linie Kolejowe należące do skarbu państwa, Energetyka, ale na litość boską, po co komu PKP S.A.?
Przejdź na dół

woland Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lis 2008

PostWysłany: 30-12-2010, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Virakocha napisał/a:
To teraz kolej na Grzegorza "Nędzę" oraz Przema Gardonia i Gienkę Ładniakową Śmiech No i Szafrana za stan polskiej infrastruktury kolejowej Razz


Z tego co słyszałem p.Gardoń też niedługo odejdzie ze stanowiska. Podobno już w marcu Smile

_________________
SZTUKATERIA ELEWACYJNA- www.wmb.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

muzyk50 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2010

PostWysłany: 30-12-2010, 20:23    Odpowiedz z cytatem

Mam dobrego kandydata na prezesa PKP. SA, nazywa sie Henryk Klimkiewicz ,jest prezesem doradzcow TOR, moze sie myle ,ale fachowiec swietny .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 30-12-2010, 20:32    Odpowiedz z cytatem

To rozdrobnienie jest bez sensu.

Mamy sobie linię X ze stacji A do stacji D z przystankami B i C. Ogłoszony jest przetarg na przewozy na tej linii na 5 lat. Wygrywa go spółka PR i przez 5 lat sobie jeździ. I przez 5 lat musi utrzymać linię w ustalonym stanie technicznym. Wszystko by było opisane w przetargu, czyli linii nie można zamknąć, zmniejszyć prędkości szlakowej poniżej pewnego minimum i pewnej ilości par dziennie, czyli powiedzmy minimum to 3 pary dziennie. I cała infrastruktura leży w gestii PR, jak ściągną tabor który spowoduje że z semaforów wylecą wszystkie żarówki to będą musieli je za swoje odkupić.

Analogicznie mamy linię Y ze stacji E do H z przystankami F i G. Przetarg wygrała Arriva ale korzystają z torów także Koleje Mazowieckie. Jedni i drudzy płacą od ilości pociągów wszystkie opłaty utrzymania. Czyli jak Arriva ma 25 par dziennie a KM 2 to Arriva płaci 25/27 a KM 2/27. Przy czym jak kibel KM rozwali zwrotnicę to KM pokrywają koszta jego naprawy w całości.

Kto ma przewozy na linii ten o nią dba według zapisów przetargu lub odpowiedniej ustawy.

Można zrobić jeszcze tak ze linia i reszta to własność samorządu i to on dba o linie, perony, megafony czy wodę w kiblu na stacjach gdzie ów się znajduję. Przewoźnik tylko realizuje postanowienia przetargu.

Żadnych PLK, Dworców kolejowych, Kibli na ów, Energetyki, sretyki i innych gównianych spółek z ćwierć mózgami na stanowiskach prezesów.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 30-12-2010, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Exclamation Zmieniam pracę po nowym roku - idę na prezesa PKP S.A.... Exclamation Język Język Język

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-12-2010, 20:52   

Kurde szkoda że nie ma z nami tych co najwięcej włożyli wysiłku w walkę.


Ostatnio zmieniony przez Damian Łódź dnia 30-12-2010, 20:53, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 30-12-2010, 20:52    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Myślę, że nie. Należy posadzić odpowiednie osoby na odpowiednich stanowiskach i zaprowadzić porządek w systemie finansowania polskiej kolei.

Co do PKP IC, ciekawe czy odwołają Mędzę? Jeśli tak, to poważnym kandydatem na stanowisko prezesa tejże spółki byłby Adrian Furgalski...

Na marginesie dodam, że mam nadzieję, że wywalenie Wacha będzie początkiem likwidacji tworu pt. PKP S.A. Bo zastanówmy się, czym się ta firma zajmuje? Niech będą Przewozy Regionalne, Intercity, Dworzec Polski, Polskie Linie Kolejowe należące do skarbu państwa, Energetyka, ale na litość boską, po co komu PKP S.A.?
Sam się nad tym zastanawiałem ostatnio i nadal nie mogę rozgryźć do czego ta spółka została właściwie powołana Very Happy. Czym ta spółka ma się teoretycznie chociaż zajmować? W praktyce wszyscy wiemy jak to wygląda (utrzymywanie czapy biurokracyjnej), ale pod jakimś pozorem PKP S.A zostało powołane Very Happy.

@kryniczanin, a co się stało z Krychą że już nie pisze?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-12-2010, 20:57   

Nawet jeśli rozwiążą cały zarzad to i tak to nic nie da ,kolej potrzebuje programu naprawczego itd itp ,smutne ale prawdziwe
Powrót do góry

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 30-12-2010, 21:22    Odpowiedz z cytatem

To najbardziej radosna kolejowa wiadomość. Czekałem na nią kilka lat. Szkoda, że weteranka walki z betonem - Krycha odpuściła. Mogła by się cieszyć dzisiaj.
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 30-12-2010, 21:50   

ET40, Odeszła z forum z tego co znalazłem w innych postach Miała dość wojen z betonem i nie tylko
Powrót do góry

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-12-2010, 21:56    Odpowiedz z cytatem

A zaczęło się od http://www.ic.rail.pl/viewtopic.php?f=3&t=283
Potem powstało PR Forum...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adalbert Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Paź 2010
Skąd: Lbc

PostWysłany: 30-12-2010, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Dobra wiadomość, chociaż jaskółka wiosny nie czyni.
W ostatnim dwudziestoleciu nie było ani jednego odpowiedniego prezesa.
Nowy beton szybko może stwardnieć i będzie tak jak było.

Bez zmian SYSTEMOWYCH kolei w Polsce się nie uratuje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-12-2010, 23:52    Odpowiedz z cytatem

Furgalski moim zdaniem jeszcze nic konkretnego nie pokazał. Jest politologiem po UJ w Krakowie, udziela się w mediach, ale czy to odpowiednie kwalifikacje na szefa PKP? Może kiedyś, na pewno nie teraz. Ja proponuję kompetentnego, byłego szefa KM-ów Majewskiego. Merytorycznie jest świetny i w uczciwym konkursie sukces miałby murowany. Co do szefa PKP IC, Mędza musi mieć czas by naprawić to co zepsuł Celiński.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Haffuferbahn Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Gru 2010
Skąd: Elbląg

PostWysłany: 31-12-2010, 06:59    Odpowiedz z cytatem

adalbert napisał/a:
Dobra wiadomość, chociaż jaskółka wiosny nie czyni.
W ostatnim dwudziestoleciu nie było ani jednego odpowiedniego prezesa.
Nowy beton szybko może stwardnieć i będzie tak jak było.

Bez zmian SYSTEMOWYCH kolei w Polsce się nie uratuje.


a Jacek Przesluga????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 31-12-2010, 07:04    Odpowiedz z cytatem

Odwołanie Wacha to niezaprzeczalnie święto kolei! Jeszcze żadna dymisja w PKP nie została przyjęta z takim entuzjazmem. Oczywiście na wywaleniu Wacha nie można poprzestać. Trzeba rozbić całą kolesiowsko-mafijną sitwę, która trzyma władzę na kolei. Najtrudniej będzie się dobrać do bezkarnych działaczy związkowych stanowiących święte krowy, ale i na to jest sposób. Wystarczy ustawowo wyprowadzić związki zawodowe za bramy zakładów. Póki co cieszmy się z upadku reżimu Wacha.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 10 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl