Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
REGIOkarta - tańsze bilety
Autor Wiadomość

sebol71 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 23-12-2010, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Od 1 stycznia 2011 roku będzie nowa promocja - REGIOkarta SENIOR (za 49 zł), którą będzie mogła kupić każda osoba, która ukończyła 60 lat.

Podobną promocję Przewozy Regionalne mogłyby wprowadzić dla studentów (czyli np. REGIOkarta STUDENT).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

piotr8 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 15 Lis 2010

PostWysłany: 23-12-2010, 23:45    Odpowiedz z cytatem

legitymacja seniora jest bardziej korzystna gdyz można kupować z 50% ulgą bilety jednorazowe, abonamentowe i okresowe, na przejazdy w dowolnej klasie wszystkich kategorii pociągów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 24-12-2010, 12:53    Odpowiedz z cytatem

Studenci już mają swoją zniżkę (51%), zresztą sprawdzanie statusu studenta przy wydawaniu karty jest uciążliwe.

Proponuję REGIOkartę<26, na wzór MAX-26 w ICu oraz KM-26. Może być ważna rok, albo do ukończenia 26 roku życia. Nie wiem, czy powinna się łączyć ze zniżką studencką, czy nie...

Potrzebny jest sposób na przedłużanie RK bez drukowania nowej. Szkoda że na karcie nie przewidziano miejsca na przedłużające naklejki, jak na elektronicznych legitymacjach studenckich ELS. Gdyby roczna naklejka kosztowała mnie np. 99, a nie 169 zł (jak nowa karta), brałbym w ciemno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

geordi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Lis 2009
Skąd: Malbork/GDN/POZ

PostWysłany: 24-12-2010, 13:47    Odpowiedz z cytatem

ale nawet na tą obecną serię można by naklejki z klajstrem naklejac.
Hologram PR (jak na odwrocie RKarty) z czytelnym nabiciem "Ważne do: 20xx - xx - xx".
I choćby tylko z tego punktu widzenia strzelają sobie w stopę. Bo klienta taniej zatrzymac niż pozyskać nowego. Wystarczy spojrzeć na sieci komórkowe i ich budżety na te cele.

Co do MAX-26 - skan dowodu tozsamosci/legitymacji. Ma mniej niz 26 lat - karta wazna rok.
Mam wrazenie, ze oni nie doceniaja szoku, jaki przechodza studenci jak im sie znizka konczy z dnia na dzien. A zarobki 969zł netto. Mój kolega (26 lat mu stuknelo w miesiac po wydaniu RKarty) gdyby nie RKarta wszedzie by dupsko samochodem wozil.
Zyskał "poduszke" - mniejsza znizka (~33 vs 37%), ale nadal akceptowalnie - tzn. mróz, niezadaszone perony, KKA, ale tańsze (i zazwyczaj wygodniejsze) przejazdy.

A ta cala RKarta SENIOR to chyba wymysł jakiegoś desantu z Intercity. Piotr8 to slusznie podsumowal. Chyba, ze wyszli z zalozenia "mniejsza oplata - mniejsza znizka", dla biedujacych emerytow. Tylko ilu z takich jezdzi koleja?

_________________
2010: przejechane 14136km. Zarządom Kolejowych Przewoźników Pasażerskich życzę szybkiego bezrobocia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-12-2010, 16:13    Odpowiedz z cytatem

Od jakiegoś czasu legitymacja seniora z IC nie jest ważna w PR. Tak słyszałem, ale nie jestem pewien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Mikołaj Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2009

PostWysłany: 24-12-2010, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Legitymacja seniora jest ważna w PR. Nie ważna jest karta seniora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 24-12-2010, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Hmmm. Studenci maja znizke 51% ja raczej widze karte Regio Junior, ale ile osob by cos takiego kupilo?

Ja jestem natomiast za biletami strefowymi, na województwo dolnośląskie za 15 zlotych na wszystkie R,RE,IR w obrebie woj. dolnoslaskiego za 15 zlotych.
Niestety jest problem bo taki bilet powinien działać w pospiesznych niestety one sa w spolce PKP IC, zatem pospieszne wracaja do PR jako IR, i mamy idealną ofertę na okreg dolnoslaski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-12-2010, 20:17    Odpowiedz z cytatem

psim napisał/a:
Studenci już mają swoją zniżkę (51%), zresztą sprawdzanie statusu studenta przy wydawaniu karty jest uciążliwe.

Przy wydawaniu karty nie ma potrzeby sprawdzania statusu studenta. Taka krata byłaby ważna razem z ważną legitymacją studencką.

psim napisał/a:
Proponuję REGIOkartę<26, na wzór MAX-26 w ICu oraz KM-26.

Bardzo dobry pomysł. Byłoby to coś na wzór karty EURO<26, którą swoją drogą PR też mogłyby respektować. Np. w Serbii posiadacze karty EURO<26 mają 50% zniżki na wszystkie pociągi, w paru innych krajach jest podobnie. Tylko Polska jak zwykle odbiega od europejskich standardów.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 25-12-2010, 20:48    Odpowiedz z cytatem

Rozmyślałem nawet o wydawaniu REGIOkarty połączonej z EURO<26. Skoro banki mogą wydawać karty płatnicze połączone z EURO<26 (mBank, BZ WBK, Millennium, Lukas - z ubezpieczeniami w różnych opcjach), to czemu przewoźnik kolejowy by nie mógł? Zwłaszcza że w obu przypadkach rozchodzi się o zniżki.

Karta Euro<26 ma ciekawie rozwiązany okres ważności: istotne, żeby w momencie wydania karty, jej posiadacz nie przekraczał określonego wieku (dawniej 26 lat, obecnie 30). Uważam że to dobry sposób - unika się wydawania kart np. "na pół roku", jeśli komuś przyjdzie do głowy wyrobienie karty pół roku przed ostatnimi urodzinami w wieku objętym ofertą. Dzięki temu każdy dostaje to, za co zapłacił (kartę ważną równo przez rok).

[ Dodano: 26-12-2010, 00:27 ]
REGIOkartę JUNIOR (jak zwłał tak zwał) można reklamować jakoś tak:

"Chcesz mieć lepszą zniżkę, niż student? REGIOkarta JUNIOR w połączeniu z ulgą uczniowską daje obniżkę do 56%"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 27-12-2010, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Przy wydawaniu karty nie ma potrzeby sprawdzania statusu studenta. Taka krata byłaby ważna razem z ważną legitymacją studencką.

A ja bym się wzorował na czeskiej In-karcie... Do określonego wieku płaci się 33% ceny i finito Smile

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Kolejoman2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2010
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

PostWysłany: 28-12-2010, 15:39    Odpowiedz z cytatem

piotr8 napisał/a:
legitymacja seniora jest bardziej korzystna gdyz można kupować z 50% ulgą bilety jednorazowe, abonamentowe i okresowe, na przejazdy w dowolnej klasie wszystkich kategorii pociągów.


Legitymacja seniora od 1 stycznia ulega likwidacji. Zamiast niej będzie właśnie REGIOkarta SENIOR. Tańsza, ale dająca mniejszą zniżkę.

_________________
Pozdr.
Grzesiek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 02-01-2011, 15:30    Odpowiedz z cytatem

Moja REGIOkarta dzisiaj kończy swoją ważność Sad cały czas łudzę się, że jednak wróci promocja i będzie można nabyć roczną REGIOkartę choćby za 99zł. Rolling Eyes

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 02-01-2011, 15:38    Odpowiedz z cytatem

99 zł za odnowienie to również dla mnie kusząca oferta. 169 zł - już nie. Sad

Zachęcam Cię do odesłania REGIOkarty do Centrali PR, na nazwisko pani Prezes, z podziekowaniami i informacją, że miło było ale obecna oferta jest za droga.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 02-01-2011, 15:46    Odpowiedz z cytatem

psim, chyba tak będę musiał uczynić, ale z drugiej strony szkoda mi jej oddawać Sad Ty wysłałeś?

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 02-01-2011, 16:28    Odpowiedz z cytatem

Moja kończy się w kwietniu, zamierzam wysłać wtedy - o ile do tego czasu nic się nie zmieni.

Myślałem o przygotowaniu zgrabnego tekstu listu do Pani Prezes zobacz do wydrukowania dla wszystkich chętnych, w formie kartki A4, może nawet z miejscem na przyklejenie karty Wink (jako PDF Twisted Evil )

Może spróbujemy treść tak sformułować, żeby odesłali nam odnowione REGIOkarty, albo stare razem z nowymi? Tj. żeby list był jednocześnie zamówieniem, na wypadek jeżeli PR przychyli się do naszych sugestii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 9 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 8, 9, 10 ... 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl