Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Nowe interREGIO do Lublina
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-02-2011, 10:31   

Zrobiłem mały porządek. Posty dotyczące EZT obsługujących pociągi IR wydzieliłem do osobnego tematu: CLICK. Tutaj natomiast prosiłbym o trzymanie się tematu, który brzmi "Nowe interREGIO do Lublina".
Przejdź na dół

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 14-02-2011, 23:10    Odpowiedz z cytatem

Rozbawił mnie ten IR z Lublina co kończy na Gdańskiej, nie wróże nic dobrego dla tego pociągu. Mozna by było wpasowac trasę zlikwidowanego TLK w trasę nowego IR.

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 15-02-2011, 01:15    Odpowiedz z cytatem

A myślisz że pozwolono na to aby było dobrze? Język

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 15-02-2011, 07:03    Odpowiedz z cytatem

Można by było wepchnąć ten pociąg przez Śródmieście. Niektóre IR tak jeżdżą. Poza tym mam nadzieję że te dwa "studenckie" IR to dobry początek, tak było z Białymstokiem, tyle że prawie 2 lata temu.

_________________
2012 - 16464 km
2013 - 25289 km
2014 - 03715 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 19-02-2011, 18:32    Odpowiedz z cytatem

Tylko mnie zastanawia niedzielny IR Lublin - Warszawa który ma odjeżdżać o 17,55 Dlaczego nie ma skomunikowania z Regio Chełm Lublin który przyjeżdża do Lublina 22 minuty po odjeździe IR. Przecież w niedzielny Regio po 17 w Chełmie wsiada minimum 100 osób które następnie przesiadają się na TLK do Warszawy. Przewozy Regionalne gardzą taka ilością pasażerów?? Nikt przecież nie będzie jechał wcześniejszym Regio i czekał na przesiadkę na IR w Lublinie 1,5 godziny
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 19-02-2011, 19:02    Odpowiedz z cytatem

Ramirez, te iR zostały "wpasowane" w lukę po pociągach TLK być może niema "wolnego" toru za te 20 minut...

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 19-02-2011, 19:07    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest ale w przyszłym rozkładzie chyba ktoś o tym powinien pomyśleć... Bo to dziwne jest trochę żeby tak to wyglądało. Mam nadzieje ze to jest tylko złośliwość PLK a nie Przewozów Regionalnych Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 20-02-2011, 21:07    Odpowiedz z cytatem

Albo w czerwcu zmienią Chełm. Albo może nawet połączą. Teraz to chyba było na kolanie na szybko robione.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 20-02-2011, 23:44    Odpowiedz z cytatem

Szkoda, że to tylko pewna kosmetyka. Przydałyby się chociaż 2 codzienne IR w relacji Warszawa- Lublin. Naprawdę z Contbusem można walczyć, szczególnie gdy marszałek jest zdeterminowany by ukrócić praktyki jazdy niezgodnej z przepisami ruchu drogowego. CONTBUS jako jedyna firma łamie prawo jadąc z Warszawy do Lublina 2 h 30' z narażeniem zdrowia i życia pasażerów, gdy konkurencja jeżdżąc zgodnie z prawem pokonuje ten kurs w 3 h 20'. Naprawdę jest tutaj miejsce na bezpieczne, tanie i szybkie IR.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-02-2011, 01:15   

Widać pasazerowie nie odczuwają tego zagrozenia zdrowia i zycia, skoro jezdzą dalej Rolling Eyes

Mysle że IR w 5 i 7 to na razie rozwiazanie asekuracyjnie trochę- pamietajmy ze na innych liniach tez zaczynalo sie od tych dwóch dni tygodnia, liczmy że rozszerzą kursowanie na cały tydzien. Nie wiadomo jak zachowa sie klientela likwidowanych TLK- czy przestraszą się EN57 i odejdą do busiarni, czy przesiądą się do TLK, czy może do własnych samochodów.
Powrót do góry

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-02-2011, 08:31    Odpowiedz z cytatem

Ja też mam nadzieję i bardzo tego pragnę żeby te IR zostały przedłużone do Chełma. Pisałem w tej sprawie do lubelskiego oddziału Przewozów Regionalnych. Nie mogę powiedzieć, bo po kilku dniach dostałem informację, że mój list został wysłany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i od tamtej pory cisza. A już brak skomunikowania tego wieczornego IR z tymi Regio z Chełma to już totalna głupota bo przez to wydostanie się z Chełma w niedzielę stało się niemożliwością. Te uwagi, żeby te Regio co odjeżdżają z Chełma o godz. 13:05, 15:05 i 17:05 kursowały codziennie, też zawarłem w tym piśmie. Bo przecież to właśnie w niedzielne popołudnia kiedy bardzo dużo ludzi wraca z Chełma do Warszawy miały i miałyby one największe obłożenie. A tak kolejna partia osób odeszła od kolei i jest zmuszona dorabiać busiarstwo, które Chełm i cały region opanowały ze wszystkich stron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 21-02-2011, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Tak samo dla mnie niezbyt madre jest to że IR Bolko Wrocław - Lublin nie jedzie dalej do Chełma jako Regio.

IR Bolko do Lublina przyjeżdża o 14.21 o 14.26 odjeżdża skomunikowany Regio do Chełma i zamiast jechać dalej tym samym składem podstawia się następne 2XEn57. A ten skład z IR Bolko jest podstawiony po godzinie 15 jako Regio Lublin - Chełm.
A jak PR się boja że Ir Bolko będzie opóźniony to zawsze mogą zrobić z 20 minut postoju w Lublinie. Jakby pomyśleć to by się to dało jakoś zrobić. Tylko czasami wydaje mi się że wszystko jedzie z Lublina z przyczyn - ambicjonalnych ( bo ładnie to wygląda że stacja Lublin), albo żeby dać zajęcie ludziom na stacji w Lublinie?? Nie wiem kto o tym decyduje. Czy centrala PR w Warszawie, czy w Lublinie też ktoś o tym decyduje??

Jeszcze jakby zrobić skomunikowanie z takim wydłużonym IR Bolko z szynobusem na trasie Rejowiec - Zamość. To by zupełnie fajnie było. Przecież tyle się mówi o powrocie pociągów PR do Zamościa. Ciekawe czy by się takie coś przyjęło Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 21-02-2011, 10:30    Odpowiedz z cytatem

Ramirez: dokładnie się z Tobą zgadzam. O IR "Bolko", żeby kursował do Chełma też pisałem w tym swoim liście. Chore ambicje Lublina że wszystko chce mieć u siebie nie widząc niczego poza tym jest jedną z głównych przyczyn, że pozostałe duże miasta województwa są pozbawione ruchu dalekobieżnego. Tylko, że ta ich pazerność już doprowadziła do tego, że IC się wycofuje z Lublina i likwiduje swoje TLK. Oby PR tak samo nie zaczęły robić, to wtedy ten cały Lublyn będzie się miał z pyszna. Tym bardziej, że "Bolko" ma idealne godziny przyjazdu i odjazdu do i z Lublina także na odcinku Lublin-Chełm-Lublin frekwencja 100% murowana. A tłumaczenia, że na odcinku Lublin-Chełm jest innego rodzaju ruch, jak kiedyś ktoś napisał na forum, czy że mogą występować opóźnienia to na poziomie dzieci z przedszkola, a nie dorosłych osób które odpowiadają za transport publiczny i są powołane do służby publicznej. Jak tak się boją opóźnień to czemu puszczają inne o wiele bardziej dalekobieżne pociągi. Poza tym dokładnie IR mógłby się wpasować w godziny kursowania któregoś z Regio z Lublina do Chełma i wtedy jechać na odcinku Lublin-Chełm jako Regio. Tak jak jest w przypadku IR "Lazur" z Gdyni do Łodzi: na dwóch odcinkach: Tczew-Malbork i Kutno-Łódź Kaliska ma kursować jako Regio. A druga też ważna przyczyna to silne lobby busiarskie, które ma swoje plecy w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie i blokuje jakikolwiek kolejowy ruch dalekobieżny bo byłaby to dla nich spora konkurencja. Będąc w Chełmie zaczynam odnosić wrażenie że w 70-tysięcznym mieście łatwiej busa zobaczyć niż żywego człowieka.
Jak napisałem w sprawie tych IR aby kursowały do Chełma do centrali PR w Warszawie w ogóle nie dostałem odpowiedzi. Ale nie należy odpuszczać, tylko walczyć, zasypywać ich e-mailami, listami, może coś do nich dotrze. Nadzieja wszak umiera ostatnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 21-02-2011, 12:42    Odpowiedz z cytatem

IR "Bolko" ogólnie ma bardzo dobrą frekwencję. Dzisiaj widziałem w Katowicach przyjechał planowo na czele 2xEN57 jedna jednostka zwykła, druga z 1 klasą. Frekwencja wysoka w obu jednostkach około 80% - jak na zwykły dzień to naprawdę sukces.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-02-2011, 16:16   

Wiekszosc IRów jedzie na 1 x EZT, jesli ten skład jedzie na dwóch składach, które są zapełnione, to zastanawiam sie skad biora sie takie imponujace potoki podroznych ? Smile Co ma Lublin do Wrocławia wlasciwie ? Razz

Czyli mozna juz powiedziec, że IR Bolko w pełni wypalił ? Razz
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl