Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Mycie EZT
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-03-2011, 23:25   Mycie EZT

Chciałbym poruszyć pewną kwestię, która drażni mnie już od dobrego miesiąca. Pytanie będzie proste i równie prostej odpowiedzi oczekuję. Kto odpowiada za to, kiedy i jakie konkretnie jednostki są myte? Z tego co obserwuję, a jestem raczej spostrzegawczy, to na terenie ŚZPR (bo nie wiem, jak to wygląda w sąsiednich zakładach) czyste jednostki są tylko te, które są świeżo po rewizji, reszta wręcz się lepi od brudu.

Ja rozumiem, że firma jest biedna, że ledwo wiąże koniec z końcem, ale czy aż tak wiele potrzeba, aby ktoś wziął szczotę, czystą wodę, płyn do mycia szyb i umył te ohydne okna, które od środka wyglądają wręcz, jakby ktoś na nie narzygał lub naszczał? Zima już się praktycznie kończy, a od dłuższego czasu nie ma jakichś ogromnych opadów deszczu czy śniegu, więc warto by w końcu zrobić z tym porządek! Proszę brać przykład z PKP IC. Jakiego bym pociągu tej spółki nie spotkał (mam na myśli TLK!) wszystkie są czyste, a szyby aż lśnią!

Czyste jednostki, z jakimi miałem okazję się w ostatnim czasie spotkać na terenie ŚZPR to 1036, 1020, 996, 1147 (stoi w Gliwicach na bocznicy) i... to wszystko! Nawet SPOT'y zaniedbaliście!
Przejdź na dół

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 14-03-2011, 09:46    Odpowiedz z cytatem

w małopolskim zakładzie jednostki tez wygladaja tragicznie... Na pewno nigdy tak zle nie bylo...

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 14-03-2011, 10:10    Odpowiedz z cytatem

Jednostki w całym kraju wyglądają bardzo podobnie, to samo ze składami wagonowymi IR, wszystko brudne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 14-03-2011, 10:13    Odpowiedz z cytatem

Za mycie jednostek odpowiadają pracownicy na grupach.Jest tam odbiorca Ezt.
Ale wiadomo że w okresie zimowym tzw.myjka z wiadomych względów jest nieczynna.Jest nieprawdą że w ŚZPR jednostki nie są myte!Od kilku dni myjka chodzi pełną parą-około 10 składów na zmianę.Niestety stan taboru jest taki że zaniedbań z lat nie da się już usunąć.
Kolega chyba dawno nie jechał składem z Opolskiego PR.Tam to jest syf.Każda jednostka wychodząca z PO (pzegląd okresowy)jest myta bardzo,bardzo dokładnie.
Co do czystości wnętrza to trzeba sobie jasno powiedzieć, że to my podróżni ponosimy odpowiedzialność za syf.Wystarczy pojechać popołudniem do Tych Miasta i zobaczyć ile biletów,butelek pet,gazet leży na składzie.Nadmieniam że kosze na śmieci znajdują się na wyposażeniu.Co gorsza,kiedy jezdziły Flirty wyglądało tak samo.
A więc trochę pokory im kultury,a będzie lepiej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-03-2011, 10:21   

@egon, moim pierwszym postem chciałem naświetlić problem brudnych EZT-ów, a dokładnie okien i pudeł. Akurat jeśli chodzi o porządek we wnętrzu śląskich jednostek to nie mogę nic złego powiedzieć, bo nie ma z tym większych problemów. Wiadomym jest, że jak dana jednostka jest cały dzień w obiegu, to nie ma po prostu czasu na to, żeby opróżnić śmietniczki, czy pozamiatać podłogę.

egon napisał/a:
Od kilku dni myjka chodzi pełną parą-około 10 składów na zmianę.Niestety stan taboru jest taki że zaniedbań z lat nie da się już usunąć.


Na brudne okna nie ma żadnego usprawiedliwienia. Nawet wiek i stan taboru.

Generalnie chodzi mi tylko o stan okien. One są tak brudne, że w dzień ciężko jest cokolwiek przez nie zobaczyć, a gdy już się ściemni, to na prawdę trzeba wytężyć wzrok. Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni więcej będzie EN-ów, które są z wierzchu umyte, niż tych, które są brudne. Inaczej będę musiał wysłać pismo do ŚZPR w tej sprawie. Dodam przy tym, że 2 lata temu była podobna sytuacja i wysłałem skargę do PR Katowice. Nie dość, że odpowiedzieli bodaj w ciągu 2 tygodni, to jeszcze mnie przeprosili i wyrazili nadzieję na to, że w dalszym ciągu będę korzystać z ich usług. Smile
Powrót do góry

Darek
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 14-03-2011, 21:10   

egon napisał/a:

Co do czystości wnętrza to trzeba sobie jasno powiedzieć, że to my podróżni ponosimy odpowiedzialność za syf.

Zgadzam się, że to pasażerowie robią syf, ale lepiący brud na oknach to raczej efekt ich długiego niemycia, bo taki brud nie powstaje przez jeden dzień, ale przez miesiąc. A propos okien, to mnie zawsze wkurza, że co drugie nie da się otworzyć albo trzeba sporej siły żeby to zrobić.
Powrót do góry

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 18-03-2011, 23:14    Odpowiedz z cytatem

Pewnie na wiosnę EN57 będa na bierząco myte .. Ostatnio strasznie brudną jednostką którą widziałem wręcz ledwo co było widać przez szyby była EN57 616
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szofer Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 01 Gru 2008
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 19-03-2011, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Jak z tego wynika w żadnym z zakładów kolejowych nie ma myjni z prawdziwego zdarzenia. Takiej jak myje się samochody, autobusy i tramwaje. Dopiero od wiosny rusza czyszczenie zimowego brudu.
Wniosek, należy wybudować nową elektrowozownię i myjnię aby te najnowsze pojazdy, które już jeżdżą i te następne nie zgniły z tego zimowego brudu, a były czyste przez cały rok.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl