Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 23, 24, 25  Następny
Spotkanie użytkowników - wynajęcie składu
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-04-2011, 13:30   

Chciałbym przypomnieć, że osoby chętne do uczestnictwa w imprezie "Przejazd po zamkniętych w ruchu pasażerskim liniach kolejowych Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego", są proszone o przesłanie zgłoszenia do Andrzeja (@nynuś) poprzez wiadomość PW, e-mail lub na GG. Zgłoszenie powinno zawierać imię, nazwisko i numer kontaktowy. W razie zgłoszenia przez jedną osobę większej liczby uczestników, również prosimy o podanie namiarów na te osoby.

Przypomnę raz jeszcze, że impreza zaplanowana jest na 11 czerwca 2011 roku (sobota), natomiast 18 kwietnia będziemy rozmawiać z dyrektorem Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych w Katowicach, panem Przemysławem Gardoniem co do interesującej nas trasy, czasu, jaki chcielibyśmy przeznaczyć na przejazd, "wynajęcia" maszynisty i kierownika pociągu, a także jednostki, jaka nas interesuje. Szczegółowych informacji będziemy udzielać dopiero po rozmowie z panem Gardoniem.
Przejdź na dół

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 09-04-2011, 13:38    Odpowiedz z cytatem

Na mnie oczywiście możecie liczyćSmile nawet nie wiedziałem czy to pisać bo akcje socjalne leżą w mojej naturze:) i Ci co mnie znają to wiedzą...
Ponieważ jest tu śmietanka zacnych forumowiczów proszę o ustosunkowanie się do mojego nowego tematu-z góry dziękuje:)
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=13146
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 09-04-2011, 21:56    Odpowiedz z cytatem

Bardi wpisujemy Cię na listęVery Happy

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

semaforek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2010

PostWysłany: 09-04-2011, 23:00    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
-Bielsko Biała - Cieszyn
-Skoczów - Pawłowice Śląskie

Te dwie linie to fajny pomysł, bo na pierwszej dawno nie było żadnej imprezy mimo że nadal jest ruch planowy, zaś na drugiej nie ma ani jednego ani drugiego

mk1992 napisał/a:
-Katowice - Katowice Szopienice Północne - Siemianowice Śląskie - Chorzów Stary

W takiej konfiguracji fizycznie się nie da tego pojechać, poza tym była tam impreza w 2006 roku.

mk1992 napisał/a:
-Gliwice - Zabrze Makoszowy - Rybnik (przejezdna?)

Nieprzejezdna na odcinku ze Szczygłowic do Knurowa z powodu zapadnięcia się szybu kilka lat temu, jak dotąd nie ma widoków na odbudowę.

kryniczanin napisał/a:
Prawda jest taka że przy odpowiedniej ilości linii zamkniętych dla ruchu pasażerskiego chętnych do zaliczenia może być tyle że 2xEN57 to mało. (Zestawienie EN71-EN57 odrzucam ponad 300ton) Ale potrzebna jest dobra reklama!

Jeśli to będzie ta trasa podana na stronie warsikowego kalendarza imprez to sądzę że 1 człon EZT nawet by wystarczył. Dużo odcinków całkiem niedawno było dostępnych objazdowo albo w ramach imprez SMK Kraków w 2006 i 2007 roku (czyli niedawno).

kryniczanin napisał/a:
Dlatego Ludzie moja propozycja RailMap otwierać i układać trasę po szlakach zamkniętych minimum 10 lat dla ruchu pasażerskiego albo tych czysto towarowych ale z drutem. 10 lat mineło nastało nowe pokolenie MK trzeba dać sobie szansę zaliczyć to co się nie da normalnie!

Myślę że lepiej dać te odcinki po których naprawdę dawno nie jechało nic pasażerskiego, wtedy będzie więcej chętnych.

nynuś napisał/a:
Słuchajcie nie będzie podejrzewam większego problemu przejechać linią 142 K-ce Ligota - K-ce Ochojec - K-ce Kostuchna - Tychy. A dlatego że tam często objazdowe pasażery jeżdżą.

Właśnie dlatego nie warto tam jechać bo niedawno były tam objazdy. Tego prędko nie zamkną.

nynuś napisał/a:
9) Gliwice - Gliwice Sośnica - Zabrze Makoszowy - Gierałtowice - Knurów
10) Knurów - Zabrze Makoszowy - Ruda Bielszowice - Ruda Kochłowice - Panewnik - Katowice Ligota

Tu aż się prosi o wjazd na Kopalnię Budryk w Ornontowicach, brak tego byłby karygodny.

kryniczanin napisał/a:
No i ostatnia mikro korekta propozycja - z Maciejowa Północnego na Zabrze Północ 1 łącznicą nie przez Gliwice. Moim zdaniem to większy "prestiż" zaliczania gdyż do Gliwic czymś jeszcze dojedziesz z Bytomia a ta łącznica nie wiem czy widziała skład pasażerski. Raczej nie.

Ta łącznica to jeden z nielicznych odcinków tej imprezy gdzie faktycznie dawno nic nie jechało i koniecznie musi być Smile

Przeanalizuję jeszcze co było dawno niedostępne i napiszę swoją propozycję trasy atrakcyjnej dla większej liczby zaliczaków.

[ Dodano: 10-04-2011, 00:59 ]
Moja propozycja trasy przewiduje dużo mniej jeżdżenia po czynnych liniach, za to maksimum szlaków trudno dostępnych. Załączam dwie mapki, jeśli macie do nich pytania to piszcie, najlepiej na gg.

http://www.srkgs.rail.pl/semaforek/trasy_slaskie.png
http://www.srkgs.rail.pl/semaforek/trasy_impreza.png

Katowice - Chorzów Batory - podg Hajduki - podg Radoszowy - Katowice Ligota - Katowice Murcki - Tychy - Orzesze Jaśkowice - Rybnik - Rybnik RbC - Rybnik Towarowy RTE - RTD - Rybnik Towarowy RTA - Rybnik - Żory - podg Kleszczów - KWK Krupiński - podg Kleszczów - Żory - podg Studzionka - Pawłowice Śląskie - Pawłowice Górnicze - Pawłowice Śląskie - podg Dębina - Chybie - Zabrzeg Czarnolesie (przez grupy towarowe) - podg Ochodza - Czechowice Dziedzice - Oświęcim - OwC (łącznica 699) - MKsA - Lędziny - MKsC - KWK Wesoła - Mysłowie Kosztowy - Mysłowice - podg Stawiska - Katowice Muchowiec - Katowice Ochojec - Katowice Ligota - podg Radoszowy - Ruda Kochłowice - Zabrze Makoszowy - Gierałtowice - podg Chudów - KWK Budryk - podg Chudów - Gierałtowice - Zabrze Makoszowy - Zabrze Makoszowy Kopalnia - podg Maciejów - Butom Bobrek - Bytom Karb - Bytom - Chorzów Stary - Siemianowice - Katowice Szopienice Północne - Mysłowice - Katowice

Mam nadzieję że jest to realizowalne w 1 dzień, nie liczyłem czasu. Jeśli się okażę że nie jest to można zrezygnować z Rybnika i Pawłowic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mikiyee Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2009

PostWysłany: 10-04-2011, 01:16    Odpowiedz z cytatem

@mk1992, @nynuś i inni Smile Szacun, naprawdę szacun, dopiero teraz zauważyłem ten wątek. Nie wiecie jaka mi radochę sprawiliście, wielkie dzięki za organizację tej imprezy Happy

Już nie mogę się doczekać, szczególnie odcinka z Gliwic do Ligoty i z Ligoty do Tych przez Murcki.

Mam nadzieję, że spotkanie u Pana Gardonia będzie owocne i wszystko uda się tak jak zaplanowaliście. Dodatkowo, myślę że dobrym pomysłem byłoby zorganizowanie kamery i statywu, tak by nagrać z pozycji maszynisty cały przejazd, mielibyśmy 8h unikatowego materiału filmowego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-04-2011, 02:27   

@Semaforek, bardzo Ci dziękujemy za pomoc, ale wspomniałem już wcześniej, że żadnych zmian co do planu imprezy nie wprowadzamy. A o liczbę chętnych osób się nie martw - na dzień dzisiejszy, praktycznie przy zerowej reklamie jest ich już całkiem sporo.
Powrót do góry

semaforek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2010

PostWysłany: 10-04-2011, 11:34    Odpowiedz z cytatem

Obawiam się że jednak wymusi je na was PLK. Trochę wiem jak w praktyce wygląda organizacja imprez kolejowych i czasem trzeba się pomęczyć z niektórymi niedasizmami. Są też rzeczy na które po prostu trzeba przystać (na przykład brak możliwości zmiany kierunku na podg).

Myślę że powinniście przeczytać nieco ironiczny komentarz Jędrusia z pmk Smile
http://niusy.onet.pl/niusy.html?t=artykul&group=pl.misc.kolej&aid=89680431

Macie chociaż 80 osób? Poniżej takiej ilości może być ciężko gdy PR'y zaśpiewają 10 tysięcy za wynajęcie kibla.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 10-04-2011, 12:19    Odpowiedz z cytatem

A może w ramach 50 lat od wyprodukowania EN57-001 dałoby się nią przejechać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 10-04-2011, 13:03    Odpowiedz z cytatem

Tylko ciekawe gdzie teraz staruszek się szwenda. Ostatnio był widziany na Podkarpaciu. A gdzie teraz to nie wiem.

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

stmichal Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2010

PostWysłany: 10-04-2011, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem, ma już wyjeżdżone kilometry i stoi w Suchej Beskidzkiej, już od dobrych kilku miesięcy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 10-04-2011, 14:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Tylko ciekawe gdzie teraz staruszek się szwenda

Stoi na szopie w Przeworsku w oczekiwaniu na NR.

Z tego względu wynajęcie jej do powyższej imprezy staje się niemożliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-04-2011, 14:17   

Szopa jak szopa, ale nawet gdyby był na chodzie to MZPR (a może już PZPR?) mógłby stwarzać problemy, bo jednak podsył kibla taki kawał drogi to koszta, do tego maszynista, energia itd. Jeśli w końcu będzie sprawny, to zawsze można zorganizować imprezę na Podkarpaciu czy w Małopolsce z jego udziałem. Smile
Powrót do góry

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 10-04-2011, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Masz racjęSmile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 10-04-2011, 16:44    Odpowiedz z cytatem

Jedna impreza z jego udziałem już chyba nawet była.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

semaforek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sty 2010

PostWysłany: 10-04-2011, 22:44    Odpowiedz z cytatem

A nawet kilka. Poza tym nieprzypadkowo ten kibel jest jedynym pozostawionym w starym malowaniu.

mk1992 napisał/a:
Szopa jak szopa, ale nawet gdyby był na chodzie to MZPR (a może już PZPR?) mógłby stwarzać problemy, bo jednak podsył kibla taki kawał drogi to koszta, do tego maszynista, energia itd. Jeśli w końcu będzie sprawny, to zawsze można zorganizować imprezę na Podkarpaciu czy w Małopolsce z jego udziałem. Smile

Oni nie stwarzaliby problemów, tylko po prostu policzyli sobie $$$ za podsył.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 12 z 25 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13 ... 23, 24, 25  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl