Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Mieszkańcy Żywiecczyzny chcą połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-04-2011, 16:35   Mieszkańcy Żywiecczyzny chcą połączeń dalekobieżnych Odpowiedz z cytatem

Mieszkańcy Żywiecczyzny chcą połączeń dalekobieżnych

Komitet Mieszkańców Stacja Żywiecczyzna (KMSŻ) zwrócił się do władz spółki PKP Intercity oraz Przewozów Regionalnych o rozważanie wydłużenia wybranych połączeń TLK i interREGIO do Żywca i Zwardonia. Jak argumentują Mariusz Bury, sołtys Zwardonia oraz Andrzej Krempel, koordynator komitetu, chodzi o lepsze skomunikowanie Żywiecczyzny z Warszawą, Poznaniem i Wrocławiem.

Członkowie komitetu proponują w piśmie adresowanym do Małgorzaty Kuczewskiej-Łaski, prezes Przewozów Regionalnych, by pociąg iR „Mickiewicz” nr 74112/74113 relacji Poznań – Gliwice – Katowice – Bielsko-Biała w soboty jechał znacznie dalej - przez Żywiec, Jeleśnię i Suchą Beskidzką aż do Zakopanego. Podobnie iR „Mickiewicz” nr 47120/47121 relacji Bielsko-Biała – Katowice – Gliwice – Poznań w niedzielę miałby według propozycji miłośników kolei rozpoczynać bieg nie w Bielsku-Białej, lecz w Zakopanem i następnie jechać przez Jeleśnię i Żywiec do Poznania.

W przypadku pociąg iR „Skrzyczne” nr 14120/14121 Łuków – Warszawa – Katowice – Bielsko-Biała, który kursuje obecnie w piątki i przyjeżdża do stacji Bielsko-Biała Główna do końca maja o 23.32, a od czerwca o 22.55, członkowie komitetu proponują jego przedłużenie do stacji Żywiec lub Zwardoń. Podobnie pociąg IR „Skrzyczne” nr 41120/41121 Bielsko-Biała – Katowice – Warszawa – Łuków (kursuje aktualnie w niedziele i do końca maja odjeżdża z Bielska o 17.54, a od czerwca o 13.50) według propozycji KMSŻ miałby rozpoczynać bieg w Żywcu lub Zwardoniu.

Pasjonaci kolei z Żywiecczyzny proponują także rozważenie przez Przewozy Regionalne wydłużenia relacji pociągu iR „Szyndzielnia” kursującego pomiędzy Wrocławiem a Bielskiem-Białą (przez Rybnik) do Żywca lub Zwardonia (w wybrane dni tygodnia – w piątek i sobotę do Żywca/Zwardonia, w sobotę i niedzielę z Żywca/Zwardonia).

Z kolei w piśmie skierowanym do Janusza Malinowskiego, prezesa spółki PKP Intercity, członkowie KMSŻ wnoszą o rozważenie uruchomienia połączeń TLK do Zwardonia i ewentualnie przedłużenie ich do Bratysławy przez Czadcę i Żylinę. Miłośnicy kolei proponują, by pociąg TLK nr 53202 Gdynia – Warszawa - Bielsko-Biała – Wadowice – Zakopane, który obecnie przyjeżdża do Bielsko-Białej o 7.08, prowadził grupę wagonów w relacji Bielsko-Biała – Żywiec – Rajcza – Zwardoń/Bratysława. W drodze powrotnej, grupa wagonów z Bratysławy lub Zwardonia byłaby doczepiana do pociągu TLK nr 35202 Zakopane – Wadowice - Bielsko-Biała – Warszawa – Gdynia (obecnie pociąg ten przyjeżdża do stacji Bielsko-Biała Główna o 21.15 i odjeżdża o 21.55).

Jak podkreśla Andrzej Bury i Mariusz Krempel, dzięki temu Żywiecczyzna zyskałaby bezpośrednie połączenie kolejowe z Warszawą i Gdańskiem. Dodatkowo Gdańsk, Warszawa, Katowice i Bielsko-Biała uzyskałyby bezpośrednie połączenie z Żyliną i Bratysławą. Poza tym członkowie komitetu postulują uruchomienie pociągu TLK Szczecin/Poznań/Wrocław – Zakopane przez Bielsko-Białą, Żywiec i Suchą Beskidzką.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 18-04-2011, 17:34    Odpowiedz z cytatem

pomysł z Gdynia - Zakopane upadnie u podstaw w końcu ten pociąg w Katowicach łapie grupę wagonów z Płaszowa/Krynicy, więc kolejna grupa to już totalna abstrakcja, lepiej cały pociąg puścić do Zakopanego przez Żywiec co zaproponowałem IC
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lil_Peter Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Mar 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-04-2011, 19:27    Odpowiedz z cytatem

IRy do Zwardonia/Żywca wydają się być rozsądne i to może być krok w dobrym kierunku. Natomiast Mickiewicz do Zakopca przez Suchą to wg mnie nieporozumienie, przykro mi.

Na TLK nie macie co liczyć. Neutral
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adam85 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 18-04-2011, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Popieram. Sam podróżuję do Zwardonia i wiem, że są tam potrzebne połączenia dalekobieżne. Osobiście uważam, że możnaby wydłużyć IR "Bursztyn" Gdynia-Katowice-Gdynia do Zwardonia. Przydałoby się również jakieś połączenie IC, może nocny TLK, GDYNIA-Warszawa-CMK-Katowice-Bielsko Biała-Zwardoń-Czadca-Żylina-Bratysława-WIEDEŃ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 18-04-2011, 21:27    Odpowiedz z cytatem

Sorry, że to powiem, ale IR Mickiewicz z Zakopanego do Poznania przez Suchą, Żywiec to z lekka mówiąc since fiction. Podobnie jak grupa wagonów do Bratysławy w 53202... Że o Skrzcznym nie wspomnę.


Jestem jak najbardziej za Szyndzielnią do/z Żywca do Wrocławia, reszta to jakieś wymysły MK (sam nim jestem), ale MK MAKSYMALNYCH IDEALISTÓW.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 18-04-2011, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Możliwe, że od 1 czerwca Szyndzielnie wydłużą w weekendy do Żywca, to mac na co bym stawiał...

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 18-04-2011, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Ja też jestem jak najbardziej za Szyndzielnią do Żywca nawet codziennie, a co do reszty propozycji

- SKRZYCZNE nie pojedzie do i ze Zwardonia z prostego powodu centralab PR w Warszawie ustalająca sekcję siatkę napisze, że przecież podróżni mogą przesiąść się do tego pociągu w Bielsku Białej - (tak wiem w drugą stronę to nie działa)

- MICKIEWICZ obieg robiony jest teraz na jedym składzie, wydłużenie do i z Zakopanego skutkowało by koniecznością uruchomenia dodatkowego składu, co generowało by koszty, a nie wiadomo czy wyższe koszty widziały by się centrali PR w Warszawie, bo IR mają przynosić zyski, a nie generować koszty

A czemu jestem za tym, że Szyndzielnia przejdzie, a no bo naprawdę dużo osób korzysta z tego pociągu jadąc po trasie do z Żywca i jest to także nnaturalny ciąg większej wymiany podróżnych do/z Żywca.

Ososbiście jestem za każdym pomysłem, ale bez przesady. Można to nazwać swego rodzaju betonizmem, ale w połączeniach kolejowych jestem raczej tardycjonalistą Śmiech

Ale w ramach ciekawostki powiem, że kiedyś istaniało połączenie Warszawa - Bielsko (pociąg pospieszny) - Zwardoń (od BB jako osobowy). Powrót do Warszawy analogicznie, ale nie ma co podrówywać dziś do wczoraj.

Lepiej żeby MK z Żywca pomęczyli PR Katowice i PR Kraków co do regularnych pociągów, a nie autobusów z Żywca do Suchej. To wszystkim bardziej wyjdzie na zdrowie niż proponowane IR.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawek4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011

PostWysłany: 19-04-2011, 16:38    Odpowiedz z cytatem

Sęk w tym, że od Skrzycznego nie ma dalej połączenia na Żywiec! Sad Zresztą sam to stwierdziłeś! A zainteresowanie kierunkiem na Warszawę (w weekendy) jest duże z Żywca, Węgierskiej Górki, Milówki, Rajczy i Zwardonia.

Po drugie - IR Mickiewicz - przyjeżdża do Bielska w soboty i wraca do Poznania dopiero w niedziele! Czyli spokojnie może zrobić kurs do Zakopanego! Very Happy

A IR Szyndzielnia nie sprawdzi się codziennie do Żywca! Niestety! Rolling Eyes

Exsimus! Spokojnie! Męczymy PR Katowice i Kraków o różne połączenia! Męczymy takze samorządowców, aby nas wspierali! Wink

Jak widzisz staramy się we wszystkie strony coś zdziałać! Za Was w Cieszynie też trzymamy kciuki!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 19-04-2011, 17:48    Odpowiedz z cytatem

pawek4,
A cieszę się bardzo, że osoby z żywiecczyzny bacznie przyglądają się poczynanioim CSMK i z góry przepraszam, że tak najechałem na tematy tych połęczeń, ale tak jak pisałem jestem tradycjonalistom co do połączeń.


Co do Skrzycznego to powiem, z moż udało się wam skruszyć mój betonizm i jestem skłonny do uruchomenia tego pociągu pod jednym szakże warunkiem, że na odcinku Katowice - Zwardoń - Katowice pojedzie jako REGIO.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawek4 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Kwi 2011

PostWysłany: 19-04-2011, 19:23    Odpowiedz z cytatem

Exsimus!

Myśleliśmy, aby IR Skrzyczne jechał od Bielska do Żywca lub Zwardonia jako regio.

Natomiast coś mi podpowiedziałeśSmile

Może i IR Szyndzielnia powinna jeździć jako regio od Bielska do Żywca/Zwardonia?

Co do nas to lubimy eksperymentowaćŚmiech

Od kilku lat proponowaliśmy Katowice - Żylina.

Teraz próbujemy "przebić" beton pociągami typu: Katowice - Żywiec i przedłużenie do Suchej Beskidzkiej lub Makowa Podhalańskiego (po wybudowaniu przystanku w centrum Suchej) oraz Kraków Główny - Sucha Beskidzka - Żywiec.

Po prostu staramy się działać kilkutorowo! Śmiech Zresztą zapraszam na - www.stacjazywiecczyzna.hpu.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-05-2011, 22:15   

Przypadkiem natrafiłem na połączenia, których nie ma rozkładach tabelarycznych, więc mam nadzieję, że w rzeczywistości pojadą:
Wrocław - Zakopane: http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/787758/452999/391774/66699/4095/?q=pl/node/146&ld=pkp&seqnr=4&ident=6u.02645229.1304277386&
Zakopane - Wrocław: http://rozklad-pkp.pl/traininfo.php/pn/53307/208054/490506/227484/4095/?q=pl/node/146&seqnr=4&ident=6u.02645229.1304277386&
Powrót do góry

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 01-05-2011, 22:20    Odpowiedz z cytatem

no tak...jest w hafasie i już był ten temat tu poruszony:)
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=4330&start=750

[ Dodano: 01-05-2011, 22:22 ]
i jeszcze super stronka http://www.stacjazywiecczyzna.hpu.pl/news.php
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2011, 07:07   

Ale na forum woj. śląskiego chyba nie byłoSmile
Skoro IR pojedzie po torach z Żywca do Suchej Beskidzkiej, to może regionalne też by wróciły?
Powrót do góry

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 02-05-2011, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Hmm, zależy który zakład ma zamiar uruchamiać to połączenie IR. Z tego co wyczytałem to Wrocław, a osobówki były uruchamiane przez śląsk czy małopolskę?

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2011, 16:08   

Chyba Małopolska.
Wydawało mi się, że problemem jest stan torów (ewentualnie braki taborowe) a nie chęci.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl