Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
PR Katowice zaprasza na konsultacje ws. rozkładu jazdy
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-04-2011, 16:13   PR Katowice zaprasza na konsultacje ws. rozkładu jazdy Odpowiedz z cytatem

PR Katowice zaprasza na konsultacje ws. rozkładu jazdy

11 maja br. Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach organizuje konsultacje społeczne w sprawie kształtu rozkładu jazdy 2011/2012. Spotkanie odbędzie się w siedzibie PR Katowice przy ul. Raciborskiej 58 w sali konferencyjnej. Początek o godzinie 15.30.

Jak poinformował katowicki zakład PR, konsultacje będą odbywały się wg następującego harmonogramu:

* godz. 15.30 – 16.30 spotkanie poświęcone połączeniom: Częstochowa – Katowice – Gliwice, Częstochowa – Koluszki, Częstochowa – Kielce, Częstochowa – Lubliniec – Opole, Katowice – Kluczbork, Katowice – Wieluń Dąbrowa, Tarnowskie Góry – Opole, Gliwice – Wrocław;

* godz. 16.30 – 17.30 spotkanie poświęcone połączeniom: Sosnowiec – Tychy Miasto, Katowice – Bielsko-Biała, Katowice – Zwardoń, Katowice - Wisła Głębce, Oświęcim – Czechowice Dziedzice – Zebrzydowice/Cieszyn, Katowice – Rybnik – Wodzisław Śląski - Chałupki – Racibórz, Rybnik – Bielsko-Biała, Rybnik/Racibórz – Wrocław;

Przedstawiciele PR Katowice proszą, by wszystkie osoby zainteresowane konsultacjami zgłaszały potwierdzenie swojego udziału pod nr tel. 782 554 465, a także by przygotowały w formie pisemnej wnioski i wszelkie propozycje dotyczące rozkładu jazdy, ponieważ po konsultacjach zostaną one przekazane organizatorowi połączeń kolejowych w regionie, czyli Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Śląskiego.

źródło: Rynek Kolejowy/PR Katowice

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-04-2011, 16:35   

Konsultacje na Gliwice - Katowice - Częstochowa to jakaś pomyłka czy co? Przecież za 36 dni ruch tam ma rozpocząć KŚ a zgodnie z tym co wiemy to od nowego rozkładu KŚ ma przejąć cały ciąg komunikacyjny.
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 26-04-2011, 19:21    Odpowiedz z cytatem

Stoję sobie dziś na peronie w Cieszynie koło 13.30 i tu nagle dzwoni mi komórka, patrzę 784554465 nie wiedziałem dokładnie czyj to numer, ale wiedziałem, że dzwoni ktoś z PR-u, więc odebrałem i tu pani Magdalenia Tosza, zaprasza nasze Stowarzyszenie na konsulatcje. Zdziwiłem się i to pozytywnie. Materiały już przygotowane Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 26-04-2011, 19:36    Odpowiedz z cytatem

Hmmm...nie wiem czy dam rade być ale chętnie prosiłbym o więcej połączeń na Kat-Oświęcim i 2 dodtakowe pociągi z Oświęcimia około 10 rano do Czechowic i jakiś około 20.30 z Czechowic.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MaRcin1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lis 2008

PostWysłany: 26-04-2011, 20:18    Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście prosiłbym o pozostawienie takiej samej liczby połączeń na lini 154 Rybnik - Pszczyna ewentualnie dopasować godziny do większości podróżnych .
Miło byłoby zobaczyć w nowym rozkładzie następujące połączenia :
Rybnik - Wisła Głębce ewentualnie Opole bądź Kędzierzy Koźle - Wisła Głębce
Bezpośrednie połączenie z Rybnika do Krakowa Głównego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

R-16 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 26-04-2011, 20:31    Odpowiedz z cytatem

Z Oświęcimia do Katowic są teraz tak: 5.20, 6.25, 15.44, z Katowic po godz. 6, 14, 15. Mogliby jedną parę chociaż dodać z Oświęcimia około 8.30, z Katowic 18.45 te pociągi były i ludzie nimi jeździli...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bardi78 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 26-04-2011, 22:47    Odpowiedz z cytatem

R-16 czytasz w moich myślach:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-04-2011, 14:15   

Nie wiecie, do kiedy trzeba się zgłaszać?
Powrót do góry

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 28-04-2011, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Zróbcie coś, żeby Cieszyn był osiągalny koleją także dla Małopolan (rano do Cieszyna się dojedzie ale 3 przesiadki to niemało, wieczorem już się nie wróci). Na ile to możliwe łączcie relacje, walczcie o sensowne połączenia Oświęcim - Czechowice (może jakieś dłuższe) i coś bezpośredniego Kraków - Bielsko / Żywiec. Co mogłem, pisałem. Ale wy się lepiej orientujecie. Powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 11-05-2011, 17:37   Koncert życzeń w śląskich Przewozach Regionalnych Odpowiedz z cytatem

Koncert życzeń w śląskich Przewozach Regionalnych

Przewozy Regionalne zorganizowały w Katowicach konsultacje społeczne dla pasażerów, chciał by zgłaszali propozycje zmian w nowym rozkładzie jazdy. Niestety, o spotkaniu zapomniano poinformować... podróżnych.

Na konsultacje - jak informuje nasz dziennikarz Piotr Glinkowski - przyszło około 10 przedstawicieli śląskich mediów, 6 pracowników Przewozów Regionalnych oraz kilku podróżnych - głównie przedstawicieli stowarzyszeń miłośników kolei.

O większej reprezentacji pasażerów mowy być nie mogło. Informacji o konsultacjach próżno bowiem szukać na dworcach czy w pociągach. Co więcej, dwugodzinne spotkanie zorganizowano na obrzeżach Katowic.

W przyszłym roku podejdziemy do tego inaczej - zapewnia rzecznik śląskich Przewozów. Postaramy się o lepszą organizację.

Dzisiejszymi konsultacjami nie jesteśmy specjalnie zdziwieni, bo jak zwykle kolejarze nie pomyśleli o pasażerach...


Piotr Glinkowski
RMF FM
więcej... http://www.rmf24.pl/raport-pkp/pociag-porazek/news-koncert-zyczen-w-slaskich-przewozach-regionalnych,nId,339468

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 11-05-2011, 22:01    Odpowiedz z cytatem

Podpinam do tematu, z góry przepraszam, że wszędzie mnie tak pełno było.

[ Dodano: 11-05-2011, 22:01 ]
http://www.tvs.pl/35002,koleje_slaskie_nie_wyjada_na_tory_1_czerwca.html
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/11-maja/4484611
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 11-05-2011, 22:06    Odpowiedz z cytatem

Ja powiem tak: Te konsultacje to była jakaś kpina ze strony ŚZPR. Nie było ani dyrektora ani osób odpowiedzialnych za właściwe tworzenie rozkładu jazdy. Były jakieś tam kobity z biurówy było ich -5. Siedziały nic konkretnego nie były w stanie powiedzieć tylko kiwały głową, notowały i właściwie to więcej wiedziały osoby które przyszły na spotkanie z zewnątrz. Co ważne nie było nikogo z UM- pokazali w taki sposób gdzie tak naprawdę mają pasażerów pociągów PR. Powiem więcej, pracownicy niebyli specjalnie zainteresowani naszymi wnioskami, podczas ich przedstawiania rozmawiały i szeptały sobie do ucha. Ja wyszedłem pod koniec bo już nie mogłem znieść tej ignorancji ze strony PR. A stwierdzenie, ze strony PR, że postarają się o większą frekwencje na spotkaniach to jest jakaś farsa! Już w tamtym roku obiecano, że więcej osób zostanie o tym poinformowanych i co? Najbardziej mnie zaskoczyło stwierdzenie Pani rzecznik, że przecież to w interesie podróżnych jest to aby pociąg gdzieś jechał lub nie. A czy to PR nie chcą zarabiać i walczyć o linie kolejowe? KOMPROMITACJA! ŚZPR ma tak fatalną opinię, a dzisiaj uświadomili mnie, że będzie jeszcze gorzej. Generalnie odniosłem wrażenie, że gdyby nie media to spotkanie mogło by odbyć się w kawiarni przy kawie obserwując postawy pracowników z Przewozów Regionalnych. Ja dziękuję tylko ŚZPR za uświadomienie mnie i wreszcie dotarło do mnie jaki to jest beton i busz:/

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-05-2011, 22:38   

Przychylam się do opinii REGIOchlopaka. Ogólnie ze spotkania wiem wszystko i nic (nawet na temat planów co do połączeń między Gliwicami, a Bytomiem).

Fajnie, że ŚZPR uświadomił mnie, że tak na prawdę siatka połączeń kolejowych w województwie zależy od UM, bo to oni są stroną zamawiającą, a PR-y są tylko wykonawcą zamówionej usługi. No i że jeśli będzie kasa, to będą pociągi, a jak kasy nie będzie, to pociągów też nie będzie. Ogólnie nic nowego, a głównym argumentem na wiele ciekawych pomysłów było właśnie to o czym wspomniałem. W takim razie dlaczego to PR-y organizują takie konsultacje, a nie UM? Nie wiem. Wiem jedno - brak przedstawiciela z UM świadczy o tym, że marszałek Matusiewicz ma głęboko w dupie pasażerów, on i jego Koleje Śmieszne (przepraszam, Śląskie, czy tam tryskające pozytywną energią).

Organizacyjnie kompletna porażka - pomijam fakt, że niektóre osoby były przekrzykiwane i nie mogły spokojnie dojść do głosu, szkoda natomiast, że nie poruszono kwestii połączeń chociażby na linii Opole - Częstochowa czy Częstochowa - Kielce. Dyskusja tak na prawdę sprowadziła się do 4-5 linii w województwie. Na moją propozycję wydłużenia pociągów Gliwice - Bytom do Katowic panie z PR tylko przytaknęły głową.
Powrót do góry

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 11-05-2011, 23:03    Odpowiedz z cytatem

mk1992, jak na większość pytań i propozycji. To jakaś żenada:/

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-05-2011, 08:05   

Cytat:
Nie było ani dyrektora


A jak miał być jak został odwołany?

http://www.rynek-kolejowy.pl/23989/Przemyslaw_Gardon_odwolany.htm
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl