Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Miejsca warte odwiedzenia
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-05-2011, 16:20   Miejsca warte odwiedzenia

Planujemy z Adamem z Krakowa zrobić sobie tygodniową objazdówkę po Polsce gdzieś w okolicach połowy lipca z biletem tygodniowym Przewozów Regionalnych w portfelu. W związku z tym chcielibyśmy zaczerpnąć Waszej opinii, jakie miejsca polecacie. Oczywiście nie chcemy propozycji typu krakowski rynek, czy Pałac Kultury w Warszawie; niech to będą miejsca, które rzeczywiście są ciekawe, ale niekoniecznie tak licznie odwiedzane przez turystów. No i oczywiście warunkiem jest dojazd do tych miejsc pociągiem, to chyba nie ulega wątpliwościom. Czekamy na Wasze propozycje.

PS. Jakby ktoś był zainteresowany, żeby wybrać się razem z nami w taką objazdówkę po kraju, to nie ma problemu. Chętnie zmontujemy większą ekipę.
Przejdź na dół

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 17:21    Odpowiedz z cytatem

Jak odwiedzicie Wybrzeże to napiszcie ile będziecie i czy w grę wchodzi dodatkowo transport autobusowy. Chętnie was oprowadzę po mniej znanych miejsca Trójmiasta i okolic.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-05-2011, 17:23    Odpowiedz z cytatem

Przejedźcie się trasą z Gdyni na Hel, tory są lekko wyżej jak droga i z okna pociągu prawie cały czas widać morze (i to po obu stronach). Samego półwyspu chyba nie trzeba reklamować. Codziennie kursują też tramwaje wodne z półwyspu do Gdyni, Gdańska i Sopotu należące to ZTM (uczniowie, studenci 50% ceny). Przy okazji w Trójmieście warto wyskoczyć na Wyspę Sobieszewską, dojedziecie tam autobusem ze Śródmieścia. Warty polecenia jest Ptasi Raj, gdzie pomiędzy Wisłą Śmiałą a jeziorem idzie się wąską groblą, usypaną z kamienia. Poza tym fajna plaża i jedno chyba z największych złóż bursztynu w Europie znajduje się w tych rejonach.

I moja druga propozycja - polecam odcinek Ełk-Olsztyn prze Giżycko - mało gdzie możecie spotkać takie widoki. W okolicy warto zobaczyć Ełk, Giżycko i bardzo fajny jest Augustów (ale tam ciężko będzie się dostać koleją). Mikołajki też fajne, ale to tak nastawione na turystów jak Zakopane i tylko się doi na każdym kroku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 17:27    Odpowiedz z cytatem

To ja jeszcze dodam Tczew i jego słynne mosty. Westerplatte i Twierdza Wisłoujście. Linię kościerską, z pięknymi widokami (miejscami jest wrażenie, że nie ma siły pociąg musi spaść do jeziora). Linię kościersko-chojnicką (podobne wrażenia) oraz Ostbahn.


Największe złoże bursztynu jest w Jantarnijym w Obwodzie Kaliningradzkim, za to u nas jest największe muzeum bursztynu w katowni.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 10-05-2011, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony dodam Cieszyn, Zwardoń i linia Bielsko-Zwardoń, oraz Szklarska Poręba Górna.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 10-05-2011, 18:06    Odpowiedz z cytatem

@Iktron na Mazury napewno zawitamy, bo ani ja, ani Damian tam jeszcze nie byliśmy więc Twoja pomoc co można zwiedzić będzie nam bardzo przydatna.
W planach mamy narazie także Trójmiasto, Hel i Świnoujście. Żeby jak najwięcej zwiedzić w jednym regionie będziemy raczej po 1 dniu, jedynie na Mazury chcemy poświęcić 2 dni bo to będzie dla nas obu nowość.
To są dopiero wstępne plany dlatego zwróciliśmy się do Was o pomoc co i gdzie warto zwiedzić i pewnie wybierzemy najciekawsze propozycje. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 10-05-2011, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Adams, a jak planujecie nocować? jakieś motele czy namiot?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 10-05-2011, 18:24    Odpowiedz z cytatem

Właśnie chcemy się zaopatrzyć w namioty i tam gdzie to będzie możliwe nocować w namiotach żeby ograniczyć koszty. Chcielibyśmy także wziąć ze sobą rowery, ale nie wiem czy to będzie najlepszy pomysł bo w wakacje pociągi są przepełnione i mogło być to trochę uciążliwe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-05-2011, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Jak będziecie mieli pytania, piszcie na PW albo na gg do mnie, coś może podpowiem.

Co do rowerów, nie wiem, czy to dobra myśl. Na pewno fajnie jeździ się rowerem i można rozbić się gdzie chcesz, gdzieś nad jeziorem, z dala od ludzi, np kilka km za miastem, ale jest to ale. Po takiej nocy może rowerów po prostu nie być.

Przy okazji, jako miłośnicy kolei zajrzyjcie tutaj: http://www.mosir.elk.com.pl/ekw/ Jak się ma szczęście, to można na parowóz trafić Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 18:33    Odpowiedz z cytatem

A może schroniska młodzieżowe albo akademiki?

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.


Ostatnio zmieniony przez yusek dnia 10-05-2011, 18:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 10-05-2011, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Adams, no nie będe ukrywał że podoba mi się wasz pomysłSmile Chętnie się przyłącze

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 10-05-2011, 18:37    Odpowiedz z cytatem

O @Iktron fajna sprawa z tym parowozem.
Co do rowerów to w sumie masz rację. Damian się uparł na rower, ale postaram się mu ten pomysł wybić z głowy. Smile
Nie orientujesz się czy na Mazurach są jakieś wypożyczalnie rowerów i jaki jest orientacyjny koszt takiego wypożyczenia? Mnie także interesowałoby wypożyczenie jakiegoś sprzętu pływającego typu kajak czy rower wodny, myślę że Damian też byłby tym zainteresowany.

@dyżurny serdecznie zapraszamy Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 10-05-2011, 18:59    Odpowiedz z cytatem

Ja ze swojej strony polecam Toruń (starówka), Kościerzynę (skansen), D29-201 (cała najlepiej, piękne widoki), Stację Bąk, Lipową Tucholską i Wierzchucin (mega klimatyczne), Kartuzy, Będomin, Szymbark, Wieżyca. Wszędzie dojedziecie PR, miejscami trzeba będzie kawałek z buta przejść ale mimo to polecam.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 19:37    Odpowiedz z cytatem

W Kościerzynie skansen był, obecnie jest znowu nie czynny. Do Będomina ostatnio pociągiem można było pojechać w 94 do Kartuz w 09 iść szczególnie do Będomina z Kościerzyny z buta nie polecam za daleko.

Co do Szymbarka to zdania są podzielone moim zdaniem kicz ale niektórym (to właśnie) się podoba.

Koszt wypożyczenia roweru w Gdańsku/Sopocie jak ruszy program to za free na razie nie ma możliwości odpłatnego. Co do kajaków to nie polecam spływu z pełnym bagażem, gdyż to jest strasznie wywrotne a woda jest mokra.

A co do ciekawych miejsc to w Gdańsku polecam wybrać się od Urzędu Wojewódzkiego na południe tam między innymi jest miejsce, gdzie była pierwsza w Gdańsku stacja kolejowa, aczkolwiek miałem tego turystom nie pokazywać.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 10-05-2011, 19:54    Odpowiedz z cytatem

@yusek o Trójmiasto napewno zahaczymy więc liczymy na Ciebie w oprowadzaniu po ciekawych miejscach w Gdańsku. Co do Twojej pierwszej propozycji czyli okolice Kościerzyny to jest to także kusząca propozycja, ale nie wiadomo jak będziemy stali z czasem. Narazie Damiana gdzieś wcięło, więc poczekajmy jak wróci i się wypowie Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl