Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Miejsca warte odwiedzenia
Autor Wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 10-05-2011, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Od końca czerwca będą codzienne sezonowe połączenia do Kartuz. A koledzy się jakoś w połowie lipca wybierają więc...

Co do Będomina to można PKS skoczyć. Wiadomo że nie wszędzie da się niestety dojechać pociągiem. PKS z Kościerzyny to jakieś 15 minut jazdy. Można też łapać stopa. Polecam Będomin ze względu na muzeum Hymnu Narodowego.

Polecam też wybrać się do parku miniatur. Znane budowle z całego świata w tym kilka z pomorza w wersji mini. Polecam i wręcz nalegam żeby się tam wybrać. Do Kartuz pociągiem, potem niestety PKS lub stopem. Pociągi w tamte okolice nie pojawiają się od dekady. Nie pamietam teraz nazwy miejscowości ale jak sobie przypomnę to dam znać.

Co do okolic UW w Gdańsku to proponuję się zaopatrzyć w kosę, gaz i brać minimum cennych rzeczy. Okolice Reduty też nie słyną z bezpieczeństwa.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Co do połączeń do Kartuz to może będą, może nie. Przy okazji jak będziecie jechać do Będomina to można wysiąść w Zieleninie i z tamtąd z buta.

Ja jakoś na kopcach byłem kilka razy jak mieszkałem na śródmieściu i nic mi się nie stało nawet matki z wózkami jeżdżą. Ogólnie Gdańsk jest najbezpieczniejszym z 16 wojewódzkich miast (za KG Policji).

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 10-05-2011, 20:32    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15 napisał/a:


Co do okolic UW w Gdańsku to proponuję się zaopatrzyć w kosę, gaz i brać minimum cennych rzeczy. Okolice Reduty też nie słyną z bezpieczeństwa.


O nie, ze zwiedzania takich miejsc wolimy zrezygnować. Planujemy wyjechać i wrócić w jednym kawałku Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 10-05-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

W Gdańsku wiele obszarów ma złą sławe aczkolwiek ogólnie jest bezpiecznie, chyba w każdym miejscu jak się nie zaczepia autochtonicznych dresów.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 10-05-2011, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Co do połączeń do Kartuz to może będą, może nie

Będą, od końca czerwca do końca sierpnia.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 11-05-2011, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Polecam odwiedzenie Pilchowic, gdzie jest wspaniała konstrukcja zapory wodnej, która na mnie robi ogromne wrażenie wraz z elektrownią wodną u podnóża oraz Jezioro Pilchowickie. Dojazd bezpośrednio pociągiem. Na tej samej trasie obowiązkowo Lwówek Śląski z podobno najstarszym czynnym browarem i muzeum browarnictwa (lepiej wcześniej zadzwonić i się umówić - nie jest to jeszcze tak znane, profesjonalne i często odwiedzane miejsce jak muzeum w Żywcu czy Tychach). Przy okazji jazda odcinkiem z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego jest sama w sobie atrakcją (wiadukty, tunele), a najbardziej klimatyczne wydają mi się stacja Wleń i przystanek Pilchowice Zapora.
Jeśli będziecie już w okolicy Jeleniej Góry warto odwiedzić któryś z obiektów w Dolinie Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej, gdzie na odległości kilku kilometrów mamy wiele pałaców i dworków. Już sztandarowym obiektem stał się jeden z nich - Wojanów. Znajduje dość blisko stacji o tej samej nazwie.
Wrzucę też zdjęcia - nie są mojego autorstwa, znalezione w necie (strony ogólnodostępne) - jeśli uznacie, że nie powinno ich tu być proszę o ich usunięcie:

Pałac Wojanów.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 113.28 KB

zapora Pilchowice.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 90.64 KB

trasa do Lwówka.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 82.27 KB


_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 14-05-2011, 17:48    Odpowiedz z cytatem

@1762 dzięki za zaproszenie w Karkonosze. Ten rejon jest bliski memu sercu, bardzo mi się tam podoba i dość często tam bywam. Niestety, ale za cel naszej lipcowej wyprawy chcemy wybrać Mazury i Pomorze, bo tam bywamy rzadko, albo wcale. Chętnie byśmy zawitali także w Twoje strony, ale tydzień to trochę za mało żeby wszędzie przyjechać. Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-05-2011, 11:38    Odpowiedz z cytatem

Adams Nie teraz to kiedy indziej - zawsze można przyjechać na weekend, a w wakacje to nawet większą ilością pociągów bezpośrednich z innych zakątków Polski. TLK Helu przez Gdańsk, Poznań, z Warszawy TLK (całoroczny) + nowe 2 IR - w końcu trochę więcej połączeń. Zresztą o tym doskonale wiesz. Zapraszam!

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 16-05-2011, 12:21    Odpowiedz z cytatem

@1762 pewnie że wiem. Z resztą w tym roku także miałem w planach wypoczynek w Karkonoszach, ale ze względu na narodziny pomysłu wyprawy z Damianem zmieniłem plany. Niemniej jednak w Karkonosze napewno przyjadę i to jeszcze nie raz. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 16-05-2011, 12:39    Odpowiedz z cytatem

Z racji tego, że najczęściej jestem we Wrocławiu i już zdążyłem mocno poznać to miasto, jeśli ktoś ma ochotę pozwiedzać ciekawe miejsca we Wrocławiu (nie tylko te najbardziej znane) to chętnie mogę pomóc w zwiedzaniu - wcześniej proszę o kontakt na pw! Ciekawych miejsc jest tu bardzo dużo!

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 19-06-2011, 12:01    Odpowiedz z cytatem

Witam, czas na odświeżenie tematu Smile Niestety plany naszej podróży kolejny raz się zmieniły, mianowicie wraz z użytkownikiem @Adams w dniach 5-11 Lipca planujemy kolejowo-górski wyjazd w Karkonosze, z jednodniowym zahaczeniem o Rawicz .
Kolega @Adams nawiązał kontakt ze @Scotty który proponuje wypad w góry Sokole , zakończony małym piknikiem. Wczoraj z @Adamsem spotkaliśmy się w Sosnowcu celem obgadania pierwszych planów. Na tą imprezkę chcemy zaprosić użytkowników info kolei . Szczegółowy plan pojawi się niebawem .
Oprócz kolejowych spraw warte "zaliczenia" są tramwajowe linie 24 , gdzie na końcowym przystanku zamiast normalnej pętli jest "trójkąt". Tak więc tramwaj zmienia kierunek cofając, co jest rzadkością.
Drugą z wartych "zaliczenia" linii jest 27 która jedzie momentami na "odludziu" zdala od ulic, a w dodatku chwilami biegnie równolegle do torów kolejowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 19-06-2011, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj przejazdem był w Krakowie @Scotty, miałem okazję się z nim spotkać i porozmawiać na temat lipcowej wyprawy.
Chcielibyśmy zorganizować spotkanko użytkowników forum w weekend 11-12 lipca, połączone z wyprawą w góry Sokole, a po powrocie piknik integracyjny. Na drugi dzień czyli w niedzielę można by było "zaliczyć" jakieś kolejowe szlaki tego regionu, min Harrachov i Trutnov.
Prosiłem Tomka (@Scottiego) aby rozejżał się wstępnie za jakimiś noclegami w przystępnej cenie. Gdyby ktoś z Was był zainteresowny pobytem w Karkonoszach to proszę pisać do mnie na PW, bo chcielibyśmy się zorientować ile miejsc noclegowych zarezerwować. Myślę że im więcej osób, tym cena noclegu byłaby niższa.

Bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby swoją obecnością zaszczycili nas także członkowie administracji forum, tak z Dolnego Śląska jak i z poza tego regionu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Achib Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-06-2011, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oprócz kolejowych spraw warte "zaliczenia" są tramwajowe linie 24 , gdzie na końcowym przystanku zamiast normalnej pętli jest "trójkąt". Tak więc tramwaj zmienia kierunek cofając, co jest rzadkością.

W Gorlitz jest taka trójkątna "pętla" tramwajowa (linia 2).

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-06-2011, 23:18    Odpowiedz z cytatem

Adams, na weekend w góry chętnie wyskoczę.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 23-06-2011, 10:57    Odpowiedz z cytatem

Świetnie Pirat.Serdecznie zapraszamy. Obiecuję że będzie zajefajnie.Smile Żeby tylko pogoda dopisała.

A tak przy okazji,to liczymy na to że oprócz @Scottiego, na spotkaniu pojawią się także inni użytkownicy forum z regionu min. @1762 czy @Światowid Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl