Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Projekt RJ 2011/2012
Autor Wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 11-12-2011, 18:37    Odpowiedz z cytatem

Dresio, Jak to jako Regio do Lublina anie iR? Byłem na dworcu w Chełmie i tablica za szybą informowała, że jest to iR "Bystrzyca" relacji Chełm-Warszawa Zachodnia, tak samo został zapowiedziany, jedyne zastrzeżenie mam do tego, iż ekrany na czole pociągu były wyłączone.
Śmiało mogę stwierdzić, iż z dniem dzisiejszym na stację Chełm powróciła normalność. Znów działają tablice odjazdów i przyjazdów w hali dworca oraz tablice na peronach. Na początku oczom nie dowierzałem, ale to prawda, zdziwieni byli również SOK-iści.
Już pierwszego dnia kursowania można ogłosić sukces pociągów interREGIO w Chełmie. Pociągiem "Bystrzyca" odjechało bardzo dużo osób, podobnie sytuacja wyglądała w "Bolku".
Oby tak dalej. Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 11-12-2011, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Właśnie z niecierpliwością oczekiwałem na dzień wprowadzenia rozkładu jazdy. Zwiększenie ilości połączeń w Chełmie dawało mi nadzieje na uruchomienie tych tablic. I stało się ;]. Jeszcze na dworcu nie byłem, ale jutro już to odwiedzę. Mam nadzieję, że tylko będą działały stale, a nie znowu wyłączą po paru tygodniach.

Z tymi interREGIO to ja z ocenianiem bym zaczekał. Jak wiadomo na odcinku Chełm-Lublin jedzie jako normalne REGIO, a nie wiemy ile z tych osób podróżowało właśnie w tej relacji. Tak czy inaczej, spodziewam się, że pociągi iR stale zagoszczą planach wyjazdowych Chełmian. Jeszcze tylko lepsze skomunikowanie z TLK i Chełm mógłby mówić o jednym z lepszych rozkładów w ostatnim okresie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dresio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2010
Skąd: Rejowiec Fabr.

PostWysłany: 11-12-2011, 19:00    Odpowiedz z cytatem

No tak akurat na Rejowcu jest tak a nie inaczej ;'/ Był zapowiadany jak Regio z Chełma do Lublina, mam zdjęcie rozkładu na telefonie ale nie widoczne za bardzo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bieluch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 11-12-2011, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Po godz 11 na dworcu w Chełmie działała tylko tablica z odjazdami oraz tablica na peronie.
IR Bolko z Chelma wyjechalo ponad 30 osób, na Chełm Miasto wsiadło ponad 40 osób, z Lublina pociag wyruszł z ponad 60% frekwencja.

IR Bystrzyca widziany w Dęblinie z frekwencja blisko 100% w obu jednostkach, na tablicach relacja Chełm/Lublin - Warszawa Zach, do Warszawy Wsch pociag przyjechał o 19:45 tj 13 minut wczesniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tellchar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Chełm

PostWysłany: 11-12-2011, 23:03    Odpowiedz z cytatem

bieluch "w obu jednostkach"?
Czyli tak jak przypuszczałem, 15-minutowy postój w Lublinie służy m.in. dołączeniu drugiej jednostki, tak?
Dresio z zapowiedziami bywa różnie, ja np. któregoś dnia czekałem na regio z Lublina do Dorohuska o 15.26 i najpierw słyszałem zapowiedź "IR Bolko z Wrocławia do Lublina jest opóźniony 70 minut" oraz "Regio do Dorohuska jest opóźniony 10 minut", a potem zapowiedziano, że "IR Bolko z Wrocławia do Dorohuska wiedzie na tor...", choć w takiej relacji ten pociągnie jeździł.
Nie zdziwiłbym się gdyby w Rejowcu nie łapali się jeszcze w nowym rozkładzie i tyle Smile

_________________
(...) I am traveler of both time and space, to be where I have been (...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bieluch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 11-12-2011, 23:24    Odpowiedz z cytatem

tak, w przypadku Bystrzycy 15 min postój w Lublinie spowodowany jest doczepieniem drugiej jednostki i to sie raczej nie zmieni, zeby z Chełma jechały od razu dwie

Prosna miala dzisiaj jedna jednostke, ciekawe czy w poniedziałek do Warszawy tez wyruszy jedna? Obawiam sie ze jedna moze nie wystarczyc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 12-12-2011, 16:29    Odpowiedz z cytatem

Jeśli tak ma wyglądać normalność na dworcu w Chełmie, to ja serdecznie dziękuję za nią. Jak byłem na dworcu to tablica Przyjazdów oszalała. Zaczęły się przewijać wszystkie literki robiąc sporo hałasu co najmniej przez 20 minut, bez opamiętania ;] Dopiero potem jacyś Panowie przyszli i zresetowali tablicę jednocześnie ją wyłączając i powiedzieli "niech inni się tym zajmą". Wnioskuję, że nie prędko zobaczymy tą tablicę włączoną z powrotem. Niestety.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 12-12-2011, 18:52    Odpowiedz z cytatem

endrju, Wczoraj, na dworcu, wszystko było w jak najlepszym porządku, ja jednak mam nadzieję, iż te tablice będą działały. Apeluje do wszystkich, mimo wszystko, trochę więcej optymizmu.
bieluch, Chyba PR nie dopracowały rozkładu jazdy bo wczoraj iR "Bolko" dotarł do Chełma siedem minut przed czasem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bieluch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 12-12-2011, 19:42    Odpowiedz z cytatem

az dziwne, ze Bolko był wczesniej skoro od Lublina jest jako Regio i czas jazdy ma identycznym wzgledem innych pociagow tej kategorii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 17-12-2011, 18:45    Odpowiedz z cytatem

Miał być pośpiech z Poznania do Chełma-nie ma go, Lublin znów nie pozwolił.... Confused Rolling Eyes

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 17-12-2011, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Kamiloroń: czy chodzi Ci o pociąg RE "Warta" z Poznania? W połowie września też słyszałem dość pewną informację, że pociąg ten miał kursować do Chełma. Potem jakoś zamilkło o tym, i teraz się okazuje że pociąg ten kończy bieg w Lublinie. Czyli po raz kolejny PR Lublin by stanął na przeszkodzie. Paranoja jakaś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 18-12-2011, 00:04    Odpowiedz z cytatem

Tak, o ten pociąg mi chodzi. Święta prawda.... PR Lublin niczym wiecznie głodny potwór......

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

endrju Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Maj 2011
Skąd: Chełm

PostWysłany: 18-12-2011, 09:34    Odpowiedz z cytatem

Cieszmy się póki co z tego co jest, codzienne iR do Wrocławia i trzy razy w tygodniu do Wawy. I tak nie jest źle. Nie miejmy o to pretensji do PR Lublin. A co do RE, nie wiadomo jak by było z frekwencją. W końcu do Warszawy odjeżdża on dopiero po południu, a większość jednak jedzie w godzinach porannych. A ciągnięcie RE od Chełma do Lublina kosztuje. Poza tym nie wiem jak jest w Chełmie z obsługą techniczną. Możliwe że jest niewystarczająca do obsługi nowoczesnych wagonów.

Póki co obserwujmy, co się stanie z Kiev-Expressem bo obecnie frekwencja gorzej niż tragiczna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lubelak195 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2010
Skąd: Lublin

PostWysłany: 18-12-2011, 10:45    Odpowiedz z cytatem

Warta ma niewiele ponad 2 godziny w lublinie na obrządzenie składu- do Chełma po prostu pociąg by sie nie wyrobił- a wy wymyślacie jakieś teorie spiskowe.
Dla mnie to najdziwniejszy jest takt odjazdów do Chełma(Zamościa)- w szczycie najoptymalniejsze byłyby godziny odjazdów- 14.35 (15.05) 15.35 16.05 16.35
W szczycie na dojazd z centrum wraz z dojściem na przystanek trzeba poświęcić max 25 min.

_________________
Polacy- weźmy przykład z Węgrów i pana premiera Orbana!
Z gazu łupkowego będą wielkie pieniądze- aż 4,90 za 1000m3.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bieluch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2011

PostWysłany: 18-12-2011, 10:46    Odpowiedz z cytatem

obecnie należy zabiegac to wydłuzenie Harpuna do Chełma poniewaz w wakacje Prosna/Cisy/Bystrzyca nie bedą kursowały.
IR Bystrzyca z Chełma został uruchomiony niemalze w ostatniej chwili jednak warto rowniez " meczyć" PR o wydłuzenie w soboty do Chełma i w niedziele z Chełma do Poznania RE Warta.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 13 z 17 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl