Ładowanie strony... proszę czekać!Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
    
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Dyrektor wykonawczy PKP IC
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-06-2011, 23:51   Dyrektor wykonawczy PKP IC Odpowiedz z cytatem

W centrali PKP IC pracuje Ewa Boguszewska-Jaczewska. Obecnie jest dyrektorem wykonawczym, wcześniej była dyrektorem Biura Zarządu. Zatrudnił ją Grzegorz Mędza, poprzedni prezes PKP IC.

14.06.2010 r. Ewa Boguszewska-Jaczewska została dyrektorem Biura Zarządu PKP IC, po odwołaniu Magdaleny Jagielskiej. W ostatnich tygodniach urzędowania prezes Mędza awansował ją na dyrektora wykonawczego. Dyrektor wykonawczy to stanowisko kierownicze między zarządem a dyrektorami biur i zakładów. To ona rządzi personaliami w spółce. Jej bezpośrednio podlega Biuro Kadr. Ona bardziej decyduje kto straci stanowisko niż prezes. Zarząd tylko podpisuje to co ona im w tej kwestii podsunie.

Z KRS wynika, że Ewa Boguszewska-Jaczewska była właścicielką spółki Access Service (patrz załącznik). Na przełomie 2009/2010 roku Access Service "przeobraził się" w spółkę Access Corporate Finance.

Na uwagę zasługuje fakt, że w latach 1992-2004 były prezes PKP IC Grzegorz Mędza był zatrudniony w firmie Access na stanowiskach starszego konsultanta, dyrektora, wiceprezesa i prezesa. Z tą samą firmą była (jest?) związana Ewa Boguszewska-Jaczewska. Potwierdzenie tych faktów znajdziemy w artykule "Pulsu Biznesu" ze stycznia 2008 roku:
http://www.pb.pl/Default2.aspx?ArticleID=7219f789-d8f7-46bf-ae9a-141c93d71f2f

Wiadomo już skąd znają się były prezes PKP IC z obecną dyrektor wykonawczą PKP IC. Nie ma w tym jeszcze nic sensacyjnego. Ot, zwykłe kolesiowskie układy. Ale jednak coś tu śmierdzi...

Pewien trop mamy w naszym artykule o TK Telekom "Skok na polskie światłowody":
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=12678

Cytat: Pod koniec 2010 roku PKP S.A. podpisały umowę z doradcą prywatyzacyjnym dla spółki TK Telekom. Będzie to konsorcjum firm Access CF, Grupa Kapitałowa Jagiełło, Wrębiak i Wspólnicy oraz Business Consulting.

Spółki Access CF oraz Grupa Kapitałowa Jagiełło, Wrębiak i Wspólnicy połączyły siły i obecnie działają wspólnie jako firma Access 2: http://www.access.com.pl/?news=62

Link do strony internetowej firmy Access CF: http://www.access.com.pl/?news=61

I cytat z tej strony: W tym roku jako Access CF podpisaliśmy kilka nowych kontraktów. Jest to dla nas potwierdzenie słuszności podjętych decyzji odnośnie przeprowadzonych zmian. – komentuje obecna Prezes Zarządu Ewa Boguszewska-Jaczewska.

I jeszcze jeden link: http://www.access.com.pl/?link=3

Według KRS Ewa Boguszewska-Jaczewska ma udziały w spółce ETJ Nieruchomości (patrz załącznik). Właścicielem (współwłaścicielem) tej firmy jest Tomasz Jaczewski:
http://www.etjnieruchomosci.pl/nowe_mieszkania_warszawa.html

Nazwa firmy ETJ Nieruchomości pochodzi, jak nie trudno się domyślić, od inicjałów właścicieli: E jak Ewa, T jak Tomasz, J jak Jaczewscy. Tomasz Jaczewski jest deweloperem. Ewa Boguszewska-Jaczewska też była i chyba poniekąd nadal jest: http://dariuszziolkowski.gratka.pl/ofirmie/

Zastanawiające jest co taka osoba (właścicielka i prezeska spółki konsultingowej, współwłaścicielka firmy deweloperskiej, potencjalna milionerka) robi w PKP IC za 8 tys. zł netto, bo tyle mniej więcej wynoszą miesięczne zarobki dyrektora wykonawczego. Ktoś taki raczej nie pracuje w PKP dla marnych groszy na przysłowiowe waciki. Coś tu śmierdzi...

Cofnijmy się kilka lat wstecz. W latach 2004-2005 Grzegorz Mędza był SLD-owskim wiceministrem infrastruktury odpowiedzialnym za kolej. Ministrem infrastruktury był wtedy Krzysztof Opawski. To właśnie Mędza lub Opawski mianował Andrzeja Wacha na stanowisko prezesa PKP S.A. W 2010 roku role niejako się odwróciły, bo wtedy Wach spłacił dług wdzięczności robiąc Mędzę prezesem PKP IC. Opawski od grudnia 2007 roku jest przewodniczącym rady nadzorczej PKP S.A., poza tym jest doradcą prywatyzacyjnym w firmie Saski Partners. Przypomnijmy, to Mędza zatrudnił Boguszewską-Jaczewską w PKP IC, najpierw na stanowisku dyrektora Biura Zarządu, a potem (tuż przed odejściem z firmy w ramach "czystek" za zimowy chaos na kolei) na stanowisku dyrektora wykonawczego. Mamy więc tu pasmo powiązań: Opawski - Mędza - Boguszewska-Jaczewska (konsulting) + Wach, który stał na czele Grupy PKP. W perspektywie prywatyzacja PKP IC.

W budownictwie jest coraz gorzej. W Warszawie gdzie buduje ETJ Nieruchomości ceny nowych mieszkań są przesadnie wysokie. Jeśli ta napompowana bańka mydlana pęknie to trzeba będzie gdzieś ulokować pieniądze. Być może będzie to kolej. Gdy nadarzy się okazja można kupić za niską cenę upadającą spółkę posiadającą drogie pociągi typu Pendolino i mającą zagwarantowany monopol na torach i dotacje do połączeń międzywojewódzkich na 15 lat. Doradcy prywatyzacyjni odpowiednio doradzą ministrowi lub zarządowi PKP S.A. komu i za ile sprzedać łakomy kąsek, jakim jest PKP IC.

Co na to Maria Wasiak, prezeska PKP S.A. i przewodnicząca rady nadzorczej PKP Intercity?

PS.
Osoby mogące wnieść coś nowego do tematu proszę o kontakt na PW lub na adres e-mail forum.

ebj.JPG
Plik ściągnięto 418 raz(y) 51.1 KB


_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 10-06-2011, 13:41    Odpowiedz z cytatem

Victoria, to jest wersja LIGHT. Kiedy światło dzienne ujrzy wersja HARD, którą miałam okazję przeczytać?

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 10-06-2011, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, hard version jest dla zaprzyjaźnionych mediów.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 10-06-2011, 20:19    Odpowiedz z cytatem

A może IC prukfa by coś wniosła??? Coś ostatnio mało informacji od niej, a były zawsze ciekawe. Czyżby już było po niej?

[ Dodano: 10-06-2011, 21:21 ]
P.S. hard version - to znaczy co? Jeszcze więcej spółeczek, udziałów, powiązań, czy też więcej przekrętów w IC?

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-06-2011, 23:04    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Co na to Maria Wasiak, prezeska PKP S.A. i przewodnicząca rady nadzorczej PKP Intercity?

Pewnie znów podpisze się pod wnioskiem do prokuratury o łapanie forumowych nicków. Śmiech

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

IC_prukfa Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Lis 2009

PostWysłany: 13-06-2011, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A może IC prukfa by coś wniosła??? Coś ostatnio mało informacji od niej, a były zawsze ciekawe. Czyżby już było po niej?

Jeszcze prawdziwa opozycja na kolei nie zginęła, póki Infokolej.pl funkcjonuje.
Z powodu szykan, niewielu ma odwagę napisać o tym, że to polityk a nie kolejarz to nasze zawodowe środowisko deprawuje.

Boguszewska to bestia w ludzkiej skórze. PKP to firma z tradycjami dla człowieka a nie dla wędrownych upartyjnionych hien, załatwiających swoje partykularne interesy ze szkodą dla PKP Intercity.

Prezes kolejny raz popełnił faux pas [fo pa] delegując na spotkanie ze związkami zawodowymi Lucynę Krawczyk (-10 lat w zarzadzie IC !), w towarzystwie podwładnej E. Boguszewskiej - Jaczewskiej. To tak jak przyjść z amstafem bez kagańca i smyczy do hospicjum. Strona społeczna nadal oczekuje poważnego ludzkiego traktowania.
Wobec tego, że prezes nie skorzystał z możliwości dobrania sobie do współpracy odpowiedniego personelu, a pozostawił w swoim otoczeniu element odziedziczony po poprzednikach, zamierzam mu pomóc, kontynuując temat „Dobre rady dla …” .
Z powodu krótkiej bytności prezesa (od 28 marca w IC), celowo zwlekałam z kontynuacją tematu, dając tym samym mu szansę na likwidację patologii bez rozgłosu, poprzez wymianę kierowników komórek organizacyjnych w pionie prezesa. Niestety brak działań w tej kwestii spowoduje, że będę musiała pisząc upubliczniać to, co powinno zostać zmienione. Przede wszystkim oczekuję zwolnienia z pracy w IC Ewy Boguszewskiej – Jaczewskiej utrwalającej patologiczny układ, ukrywany w tajemnicy przed prezesem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 24-06-2011, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Ic_prukfo, chyba doczekamy się zwolnienia z pracy w PKP Intercity Ewy Boguszewskiej – Jaczewskiej, szybciej niż ci się wydaje.
Za kilkanaście miesięcy wybory parlamentarne. Ryzykowne jest nie dokonanie zmian. Nie wiadomo czy opozycja nie będzie chciała wytknąć „kręcenia lodów” na kolei w jakimś spocie przedwyborczym.

Zachęcam was do kupienia aktualnego (26) numeru tygodnika NIE. W artykule pt. „PKP nie chce kablować”, przeczytacie o tym jakie „lody kręci” Ewa Boguszewska – Jaczewska jeszcze nadal dyrektorka wykonawcza w centrali spółki PKP Intercity.
Warto mieć tą gazetę. Ja kolekcjonuję w wersji papierowej wszystkie numery tygodnika NIE opisujące "wałki" na kolei.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-06-2011, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Ja tylko nieskromnie dodam, że artykuł w najnowszym nr tygodnika "NIE" o przekrętach w PKP IC to niejako zasługa redakcji naszego forum.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 24-06-2011, 20:51    Odpowiedz z cytatem

@Beatrycze
O tym jest wzmianka na końcu artykułu. Kto ma w ręku tą gazetę to wie o czym piszę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 25-06-2011, 00:27    Odpowiedz z cytatem

Mnie się jednak wydaje, że IC_prukfa już nic ne powie na temat E.B.J. chociaż tak zapowiadała.... taka to solidarność.......

[ Dodano: 25-06-2011, 01:28 ]
p.s. czy można w całości wrzucić urtykuł z "Nie"?

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-06-2011, 00:37    Odpowiedz z cytatem

Grad napisał/a:
Zachęcam was do kupienia aktualnego (26) numeru tygodnika NIE. W artykule pt. „PKP nie chce kablować”, przeczytacie o tym jakie „lody kręci” Ewa Boguszewska – Jaczewska jeszcze nadal dyrektorka wykonawcza w centrali spółki PKP Intercity.

Oto ten artykuł:
http://infokolej.pl/docs/tk/kable.jpg

_________________
© Pirat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

DarekP Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Wrz 2010
Skąd: Rzeszów

PostWysłany: 26-06-2011, 13:14    Odpowiedz z cytatem

@Beatrycze
... a dodatkową zasługą Infokolej będzie bankructwo PKP SA, tak wynika z logiki Wink
Można by się cieszyć, ale szczury zapewne opuszczą statek odpowiednio wcześniej ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-06-2011, 13:42    Odpowiedz z cytatem

DarekP, przecież zadłużona na 6 mld zł PKP SA jest bankrutem. Spółka jest sztucznie podtrzymywana przy życiu wyłącznie ze względu na te długi w bankach komercyjnych, które są gwarantowane przez Skarb Państwa. Tylko w tym roku PKP SA muszą spłacić 1,8 mld zł zadłużenia, stąd ten pospiech z prywatyzacją PKP Cargo, żeby pozyskać fundusze na spłatę wymagalnego długu. Obsługa długu PKP SA kosztuje rocznie ponad 300 mln zł.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Torreador Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: Pomorze

PostWysłany: 27-06-2011, 22:19    Odpowiedz z cytatem

Ja tylko zacytuję fragment z artykułu aby pokazać jak Ewa Boguszewska – Jaczewska jest obłudną osobą.

W grudniu 2010r. zapadła decyzja: rusza prywatyzacja TK Telekom. PKP podpisały umowę z doradcą prywatyzacyjnym dla spółki TK Telekom. Zostało nim konsorcjum Access CF (…)

Konsorcjum można obecnie znaleźć w Krajowym Rejestrze Sądowym pod nazwą Access 2. Komplementariuszem Access 2, czyli wspólnikiem, który wobec wierzycieli za zobowiązania spółki odpowiada bez ograniczenia całym swoim majątkiem, jest spółka Access Service sp. komandytowa. Komandytariuszem (wspólnikiem) Access Sernice jest pani Ewa Boguszewska – Jaczewska, która jednocześnie pełni funkcję … dyrektora wykonawczego PKP Intercity !
Dla nas kluczowe jest profesjonalne świadczenie usług w sposób zgodny z dobrymi praktykami biznesowymi, tak by satysfakcję klientów pogodzić z zachowaniem obiektywizmu doradcy zewnętrznego – chwali się Boguszewska – Jaczewska na stroniw internetowej Access. Ewidentny konflikt interesów, do jakiego doszło w przypadku doradztwa przy prywatyzacji TK Telekom, widocznie nie kłóci się z dobrymi praktykami biznesowymi.

PKP Intercity wiele milionów wydało na kształtowanie pozytywnego wizerunku wśród klientów. Okazuje się, że pieniądze te są marnowane, ponieważ decydenci z PKP Intercity tolerują wszelką patologię i złodziejstwo z udziałem osób będących pracownikami Intercity. Co pewien czas widzimy przypadki złodziestwa - łapówkarstwa konduktorów. Teraz okazuje się, że dyrekorzy są w tym jeszcze gorsi. Cóż, przykład idzie z góry.

Pojawia się pytanie, ilu jeszcze wszelkich złodziejaszków i kryminalistów ukrywa wewnątrz spółka PKP Intercity. Czas na przeprowadzenie gruntownych porządków w PKP Intercity, po krzywdzie jaką wyrządził tej spółce były prezes Grzegorz M. obsadzając stanowiska dyrektorskie w centrali ludźmi o wątpliwej reputacji. Napewno tych porządków nie dokona prezes Janusz Malinowski utrzymując na stanie zatrudnienia Ewę Boguszewską - Jaczewską. Poznaliśmy jej rolę w PKP i prawdziwe jej oblicze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rodriges Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2008
Skąd: PKP Intercity

PostWysłany: 26-10-2015, 07:12    Odpowiedz z cytatem

Mnie interesuje teraz jak zachowa się partyjna - platformiana (PO) kadrówka tfu Boguszewska. Czy złoży dymisję jakby to wypadało po przegranych wyborach. Czy może będzie kurczowo trzymała się posady rękoma i nogami aż trzeba będzie jej dokuczać tak jak ona dokuczała ludziom bezpartyjnym pozbywając się ich (zwalniając ich) z PKP Intercity. Koalicja degeneratów przegrała wybory, czas na zmiany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  HomeRegulaminRejestracjaAdministracjaUżytkownicyStatystykiAlbum
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2019 infokolej.pl