Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Absurdy na stacji w Krynicy
Autor Wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 08:30   Absurdy na stacji w Krynicy

Chciałbym złożyć skargę na PKP PLK

Będąc stałym klientem kolei w Krynicy bardzo zdziwiłem się jadąc ostatnio pociągiem 629 Tarnów(KKA) - Stróże - Krynica pociąg wjechał w Krynicy na peron 2 tor 3 przy murze(kto zna dworzec Krynica wie o co chodzi)żeby dojść trzeba robić wielkie koło gdyż przejścia znajdują się po skrajnych stronach dworca. Ale największą zagadką dla mnie było czemu nie wjeżdza na wolny(!) tor 2 przy peronie 1 jak zresztą od "zawsze"? Akurat zauważyłem pracownika PKP PLK i spytałem się co jest grane czemu starsi ludzie idący ze mną muszą targać bagaże robiąc wielkie koło. Dowiedziałem się że "wyszło rozporządzenie iż skład o wyjeżdzający o 4:18 i przyjeżdzający o 20:23 ma bezwzględnie wjeżdzać na tor 3 przy peronie 2 ze względów bezpieczeństwa"(!). Drążyłem temat dalej i sytałem się gdzie tu jest sens na dworcu gdzie mamy pięć par pociągów na krzyż..,Pracownik odparł że "takie zarządzenie przyszło z góry" i nie mogąc nic na to poradzić rozłożył ręce. Myślałem nad tym długo i nie widzę żadnego sensu zwłaszcza że przy wjeżdzie do Krynicy jest ograniczenie prędkości. Przez takie pomysły kolej traci kolejnych pasażerów na zawsze. Rozważam także poinformowanie lokalnych mediów o tym fakcie niech pokazują kolejowe absurdy w świetle jupiterów. I tak sobie myślę na koniec że skoro w takiej Krynicy przy pięciu parach na krzyż mamy takie absurdy to aż strach myśleć co jest w większych miastach...
Przejdź na dół

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 16-07-2011, 08:35    Odpowiedz z cytatem

Wyślij zapytanie do IZ Nowy Sącz, jest szansa że rozpatrzą to pozytywnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 08:49   

Jak zwykle szeroko pojęte ''względy bezpieczenstwa'', tak jak ograniczenia do 20 na godzine na przejazdach przez ktore nikt nie jezdzi, sierzanty w miejscu robot, na ktorych nie ma robot... Asekurancka postawa PLK nie ma sobie równych- w zadnym innym kraju nie ma tak rygorystycznych przepisow bezpieczenstwa, o zaniżaniu predkosci szlakowych nie wspomnę (tez ze wzgledow bezpieczenstwa oczywiscie).
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 08:57   

Ale Panowie Pułtuś, lukasz92, sami pomyślcie "Krynica" nasz region kilka jednostek na krzyż...Ba nawet brak jednego oblotu w te wakacje...W tym szaleństwie jest metoda...Ja widzę tylko jedną - zniechęcanie ludzi do kolei.
Powrót do góry

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 16-07-2011, 09:15    Odpowiedz z cytatem

Tu też może chodzić o ryzyko ografitowania składu - przy peronie 2 jest lepiej widoczny, a zdarzyło się już raz, że skład stojący przy peronie 1 został pomalowany.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-07-2011, 09:20    Odpowiedz z cytatem

Jakby PLK myślała, to mogłaby wysadzać ludzi na normalnych peronach, potem manewry i odstawić jednostkę w jakieś bezpieczne miejsce.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 09:27   

Lukasz92,Opi ale te jednostka stoi w Krynicy 5 minut i zjezdza do Powroznika. Rano stoi 10min po przyjezdzie z Powroznika.
Powrót do góry

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 16-07-2011, 09:51    Odpowiedz z cytatem

To chyba że tak. W takim razie nie rozumiem kompletnie. Faktycznie głupota.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 16-07-2011, 10:01   Re: Absurdy na stacji w Krynicy Odpowiedz z cytatem

kryniczanin napisał/a:
(kto zna dworzec Krynica wie o co chodzi)żeby dojść trzeba robić wielkie koło


Masz jakiś schemat? Jak chcesz trafić do mediów, dobrze byłoby zaznaczyć strzałkami, dlaczego jest źle.

W ogóle na większości naszych stacji ignoruje się zupełnie wygodę pasażerów - czy to przy skomunikowaniach, czy to przy ustalaniu miejsca zatrzymania pociągu (Warszawa Centralna), czy to przy wyborze peronu przy którym ma się odbyć wymiana. To nie są sprawy wymagające inwestycji, tylko pomyślunku i dobrej woli.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 10:10   

Mysle ze prosba o interwencje w PLK lub u naczelnika PR w Nowym Sączu załatwiłaby sprawe- akurat na Sadecczyznie Kolejarze to dobrzy ludzie pełni dobrej woli i mysle ze bez problemu zmienia istniejaca sytuacje- wiec Kryniczanin, do dzieła, smialo Smile
Powrót do góry

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 10:47   

@psim

Specjalnie dla ciebie ale też dla innych pokaz jak wygląda paranoja na zdjęciach Very Happy

DSC00711 (600 x 450).jpg
Jest jeszcze jedno wyjście z peronu 2 ale prowadzi ono na miasto - dojście do dworca to nawet ponad 400m przejście znajduje się przed kozłem oporowym na końcu peronu.
Plik ściągnięto 42 raz(y) 69 KB

DSC00711 (600 x 450).jpg
Oto przejście by do niego dojść trzeba przejść około 300m po peronie 1 i peronie 2 od pociągu.
Plik ściągnięto 31 raz(y) 69 KB

Fotka476 (600 x 450).jpg
Oto zdjęcie z Peronu 1 toru 2 na który normalnie wtaczało się prawie wszystko wyłączając brak wolnej krawędzi. Peron ten połączony jest z poczekalnią i o drugiej stronie dworca są przystanki PKS i innych przewoźników, dodatkowo łatwo stąd jest wydostać s
Plik ściągnięto 31 raz(y) 65.93 KB



Ostatnio zmieniony przez psim dnia 16-07-2011, 10:52, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

psim Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 06 Sie 2010

PostWysłany: 16-07-2011, 10:51    Odpowiedz z cytatem

No na pewno trzeba coś z tym zrobić więcej, niż naskarżyć na forum. Może ktoś nie pomyślał, albo może to tymczasowe - zapytać warto. Jak pewnie pamiętasz, poruszaliśmy już kiedyś podobny temat w innej rozmowie (przesiadki przy jednym peronie). Tutaj inaczej niż w Tarnowie, mamy jawny przykład że było dobrze, a teraz nagle "niedasię".

Dzięki za zdjęcia, ja umiem sobie wyobrazić, ale dla osoby która dotąd nie zwracała uwagi na takie niuanse bardziej ekspresywne byłoby to na schemacie. Bo inaczej powiedzą Ci (tak jak mi niegdyś kolega powiedział: "młody jesteś, możesz se parę metrów podejść" Hmm )


Ostatnio zmieniony przez psim dnia 16-07-2011, 10:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 16-07-2011, 10:54   

psim, Pamiętam. Ja mam zamiar wysłać te zdjęcia z opisem do mediów lokalnych niech się tym zajmą do PLK też napiszę ale mamy do czynienia z paranoją gdyż w te wakacje nie ma żadnych oblotów bo KKA PKP IC. I tu nie ma przesiadek wszak to koniec sieci kolejowej na południu Polski. Było dobrze przez dziesiątki lat a teraz nagle ktoś wpadł na "reformę". A i przy okazji u mnie wczoraj szalały burze. Już wyobrażam sobie jak ktoś się czuł biegnąc z 2 peronu na 1 i go złapało...
Powrót do góry

karass Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lip 2010

PostWysłany: 17-07-2011, 02:15    Odpowiedz z cytatem

wedlug moich obliczen od przejscia na koncu peronu do przejscia na poczatku peronu jest okolo 310 metrow wiec zakladajac najgorszy scenariusz do wyjscia musi ktos isc okolo 150 metrow skora sa dwa jedno na poczatku drugie na koncu.Nie bronie tu PLK-i ale nie ma co szukać na siłe sensacji.

_________________
DB=Doją Biedaków
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 17-07-2011, 07:33   

karass, Jest około 30m bo 150 peron 1 do przejścia i 150m peron drugi + przejście to się zgadza a co do PLK to jest powód by to piętnować do teraz było wzorowo.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl