Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Busiarz zaskarżył dotację dla kolei
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 18-07-2011, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiadomo, że Państwo nie może dać dotacji na busy

Ależ może i daje.

Niektóre samorządy zamawiają usługi transportowe na jakichś konkretnych liniach i płacą za nie. Inną formą wsparcia busiarzy jest refundacja ulg ustawowych. Firmy busiarskie podpisują stosowne umowy z urzędami marszałkowskimi, a pieniądze na ten cel dają urzędy wojewódzkie, czyli państwo.

Jeszcze niedawno UMWD dotował firmę busiarską jeżdżącą na trasie Zgorzelec - Pieńsk - Węgliniec, co było absurdem, bo przecież tam jeżdżą dotowane pociągi.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 18-07-2011, 22:47    Odpowiedz z cytatem

Rychlik, niech prywatni przewoźnicy dostosowują do zmiennych warunków. Niech się starają o klientów. Podróżny ma prawo wyboru, a fajnie jeśli zamiast busa wybiera pociąg.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 18-07-2011, 23:29    Odpowiedz z cytatem

Ale ten busiarz nic nie zdziała. PR nie zabraniaja mu jeździć i on nie zabroni PR. Poza tym od kiedy to jakaś firma będzie mówiła co może jeździć a co nie ? No ale skargę oczywiście może złożyć. Tyle że linia kolejowa była tam przed tym jak on zaczął tworzyć busiarska szwagrospółkę.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 18-07-2011, 23:46    Odpowiedz z cytatem

I bardzo dobrze. Może warto się zastanowić ile istnień ludzkich uratujemy wyrywając pasażerów szaleńcom w busach. Kolej regionalna musi być dotowana, natomiast dotacje dla pociągów międzywojewódzkich to skandal i czas najwyższy z nich zrezygnować.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 18-07-2011, 23:55    Odpowiedz z cytatem

paul86 napisał/a:
A te bydlęce warunki to póki co czysta wyobraźnia Adamsa.


Jeśli Ty, mieszkaniec Krakowa twierdzisz że bydlęce warunki w busach to moja wyobraźnia, to gratuluję Tobie wyobraźni. Popatrz sobie w jakich warunkach i jakim taborem podróżują ludzie np. do Gdowa czy Łapanowa, gdzie busiarstwo wykończyło PKS.
Może ktoś mi zarzuci że sieję propagandę, ale tam gdzie będzie alternatywny środek transportu (pociąg,PKS, MPK) ja z usług pojazdu typu minibus nigdy nie skorzystam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-07-2011, 07:45   

Cytat:
Wiadomo, że Państwo nie może dać dotacji na busy


Widzę że nie posiadasz informacji aktualnych.

Oczywiście że może i znam przypadki gdzie daje.
Powrót do góry

wojcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2008
Skąd: Olsztyn

PostWysłany: 19-07-2011, 17:30    Odpowiedz z cytatem

Busy jeżdżą, bo są chętni do korzystania z ich usług. Inna sprawa, że w środku Europy taki rodzaj transportu może dziwić. O ile na bocznych trasach to zrozumiałe, o tyle między dużymi miastami to jakieś nieporozumienie. U nas w War-Mazie busiarze praktycznie zmonopolizowali trasę Olsztyn - Bartoszyce. Tłok, ścisk, duszno (klimy brak, a szybkę kierowca otwiera albo i nie). Bywa że zepsute ogrzewanie działa nawet latem (groza !!!).
Stan taboru kolejowego tez bywa fatalny, ale to jednak znośniejszy rodzaj dyskomfortu Smile Busy to smutny efekt upadku zbiorowej komunikacji w Polsce, ale chyba odchodzimy od tematu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 19-07-2011, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Konkurencja była jest i będzie! TO jest norlamalne więc nie wiem o co tyle chałasu?

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

paul86 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2011
Skąd: ZG/Kraków

PostWysłany: 21-07-2011, 13:29    Odpowiedz z cytatem

Adams napisał/a:
paul86 napisał/a:
A te bydlęce warunki to póki co czysta wyobraźnia Adamsa.


Jeśli Ty, mieszkaniec Krakowa twierdzisz że bydlęce warunki w busach to moja wyobraźnia, to gratuluję Tobie wyobraźni. Popatrz sobie w jakich warunkach i jakim taborem podróżują ludzie np. do Gdowa czy Łapanowa, gdzie busiarstwo wykończyło PKS.
Może ktoś mi zarzuci że sieję propagandę, ale tam gdzie będzie alternatywny środek transportu (pociąg,PKS, MPK) ja z usług pojazdu typu minibus nigdy nie skorzystam.


Swoje busami się najeździłem. Do Łapanowa akurat nie, ale do Bochni (różni przewoźnicy), Jerzmanowic (też różni), Sułoszowej, Zawoi.
I nawet ten nadkomplet, o którym wcześniej wspomniałem, też zależy od godziny, jak w pociągu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 21-07-2011, 13:47    Odpowiedz z cytatem

Rychlik napisał/a:

Ale do rzeczy. Oczywiście taka skarga nie ma szans powodzenia. Państwo tak czy inaczej powinno wspierać kolej. Natomiast wydaje mi się, że powinna być większa stałość co do połączeń kolejowych, a nie że jednego roku 3 połączenia innego 6, a jeszcze za rok to może wogóle. Chodzi mi o to, że wtedy ten "krwiopijca" busiarz mógłby jakoś zaplanować swój biznes i dostosować swoją ofetę tak, aby konkurować względnie uzupełniać się z koleją. Wiadomo, że Państwo nie może dać dotacji na busy, ale niech chociaż zapewni chłopu stabilność funkcjonowania jego biznesu.


Problem jest taki że busy nie chcą konkurować z koleją i się nią uzupełniać, tylko chcą ją zniszczyć sobą.

Nie znam przypadku żeby np. ktoś przyjedzie opóźnionym pociągiem np. do miasta A i robi przesiadkę na busa do miasta B to bus poczeka. Albo na odwrót, bus się spóźni, a pociąg odjedzie, i co wtedy? To jest uzupełnianie się z koleją?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 21-07-2011, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Libropol czeka (w Stróżach), o czym kolega kemi pisał kilkukrotnie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 01-08-2011, 18:04    Odpowiedz z cytatem

Jeszcze raz dorzucę swoje 3 grosze do tematu. Busy to smutny efekt upadku kolei-jak najbardziej prawda. Tyle że te busy to jeżdżące puszki śmierci bo kierowcy tychże pojazdów prawko zdobyli chyba tylko wirtualnie; pędzą jak szaleńcy nie licząc się z życiem i zdrowiem przewożonych osób byleby szybciej dojechać do celu byle więcej osób przewieść i dzięki temu dostać więcej kasy. Najbardziej widoczne jest to na Lubelszczyźnie. Tymczasem gdy taki prezes zaskarża to że ma konkurencję ze strony kolei to niech nie liczy że sprawę wygra. Bo jak to inni koledzy napisali kolej była wcześniej i to ona ma prawo pierwszeństwa w transporcie. Jakbym mógł to bym wyciął w pień to busiarstwo. Exclamation

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-08-2011, 18:10   

Nie chciałbym uchodzić za obrońcę busów, natomiast nie ma co generalizować. Jechałem w październiku busem z Gniezna do Kłecka (kilkanaście kilometrów) busem, bo tylko busy w sobotę tam kursowały i kierowca jechał nad wyraz przepisowo. Żadnego wyprzedzania, żadnego przekraczania prędkości. Tyle, że nie pamiętam czy dostałem bilet do ręki.
Powrót do góry

kamiloroń Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Cze 2011
Skąd: Józefów k. Otwocka

PostWysłany: 01-08-2011, 18:33    Odpowiedz z cytatem

@mk1992-ok wiem że nie można generalizować ale trzeba przyznać że wyskok tego busiarza był śmieszny i niepoważny. Ja rozumiem że busy są dobrą alternatywą transportu w miejscach gdzie kolej nie dochodzi ale jest też na taką sytuację sposób-zamiast kolei normalnotorowej zbudować kolej wąskotorową która docierałaby do kolei 1435mm. Laughing

_________________
Bojkotuję pociągi spółki PKP InterCity busy i tiry.Jako środek transportu wybieram TYLKO I WYŁĄCZNIE KOLEJ.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-08-2011, 18:37   

Busy ? Prosze bardzo. Wczoraj wypadek busa, Lubelskie, 21 rannych (widac 21 osob weszlo do sprintera), dzisiaj wypadek busa Lubuskie, 3 ofiary smiertelne.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 3 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl