Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
198 zł za ściągnięcie darmowego programu
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 12-09-2011, 22:51   198 zł za ściągnięcie darmowego programu Odpowiedz z cytatem

Uważaj - 198 zł za ściągnięcie darmowego programu

W sieci pojawił się serwis który zarabia na zastraszaniu internautów. Nazywa się www.softwareclub.eu

Co można ściągnąć za ich pośrednictwem? Darmowe programy w stylu: VLC, Adobe Reader, eMule, Open Office, Skype itp.

Jeśli ktoś skorzysta i się zarejestruje opłata jest bardzo słona.

Ale po kolei:

Pan Czesław: Dostałem takie pismo, fakturę od firmy, której nie znam. Co mam z tym począć? Skąd mieli moje dane? Nic nigdzie nie podpisywałem.

„Dziękujemy za Pana/Pani zainteresowanie płatną ofertą strony internetowej softwareclub.eu. Od momentu Pana/Pani rejestracji pod adresem IP 83.XXXXXXX from registration w dniu 2011-08-15 minęły obecnie dwa tygodnie, w czasie których nie skorzystał(a) Pan/Pani z prawa do odstąpienia od umowy.

Niniejsze wezwanie do zapłaty opiera się na zawartej z nami umowie o członkostwo w softwareclub.eu. Rejestrując się podał(a) Pan(i) swoje dane dotyczące nazwiska, adresu pocztowego i mailowego.

Prosimy o uregulowanie kwoty rachunku w wysokości 198.00 zł do dnia 2011-09-12 na nasze konto podając tytuł wpłaty.
Właściciel konta: Internet-Service
Numer konta: 49 1090 1968 0000 0001 1519 1520
Instytut bakowy: Bank Zachodni WBK

Jeżeli zarejestrował(a) się Pan/Pani podając nieprawdziwe dane, prosimy mieć na uwadze, że na podstawie adresu IP może Pan/Pani zostać jednoznacznie zidentyfikowany/-a. W razie konieczności do rachunku zostaną dodatkowo doliczone koszty dochodzenia”.

itp. itd.
Osób które otrzymały podobne pismo jest w sieci sporo.

- Niestety Mam to samo. Tez 198 PLN do zapłaty. Chciałam ściągnąć VLC i niestety otworzyłam tę stronkę, nie przeczytałam dokładnie umowy, e- maila potwierdziłam. Niestety nie wiem co z tym zrobić, chyba jutro pójdę na policję i zgłoszę wyłudzenie. Co innego można zrobić? Jak zerwać umowę skoro nie ma kontaktu?

- Kiedyś założyłam konto w tej firmie softwareclub.eu , dokładnie nie pamiętam dlaczego założyłam. Przyznam że nie przeczytałam regulaminu. Zapomniałam o tym portalu a dzisiaj otrzymałam wiadomość że minął czas 14 dni i jestem zobowiązana do zapłaty 198 zł - piszą internauci na forach internetowych.

Na stronie klubu pod hasłem: ogólne warunki handlowe znajduje się regulamin świadczenia usług przez witrynę.

Jest fatalny, pełen luk i kluazul niedozwolonych.

„Firma Internet-Service świadczy usługi swoim klientom na bazie prawno-zobowiązującej, której treść i zakres kieruje się wg ogólnych warunków handlowych.”

„Umowa zawierana jest na czas nieokreślony.”

„Wypowiedzenie należy wystosować pisemnie do Firmy Internet-Service.”

Na stronie nie ma jej adresu.

„Użytkownik zobowiązuje się płacić Firmie Internet-Service kwotę w wysokości 198 Zł za zapewnienie dostępu do strefy Użytkownika”

Czy jest to opłata dzienna, miesięczna czy jednorazowa? Nie wiadomo.

Serwis działa na podobnej zasadzie jak kiedyś sławetny Pobieraczek.pl który zachwala „rozkosze najszybszego pobierania”filmów, gry, muzyki i erotyki.

Kto się zalogował, nawet niczego nie pobierając i nie wypowiedział w ciągu dziesięciu dni umowy, wkrótce dostawał wezwanie do zapłaty blisko 100 zł. Potem spółka straszyła wnioskiem do organów ścigania i windykatorami, także nieletnich użytkowników. Opłata była zgodna z regulaminem, ale UOKiK uznał, że właściciel Pobieraczka wprowadzał reklamą w błąd, i nałożył nań karę.

źródło:
http://supermarket.blox.pl/2011/09/Uwazaj-198-zl-za-sciagniecie-darmowego-programu.html

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-09-2011, 09:34    Odpowiedz z cytatem

mi z Pobieraczka na e maila przysyłali że muszę zapłacić blisko 100zł, olałem ich, ponad rok minął i nic nie ma,

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 13-09-2011, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Wystarczy ich postraszyć odpowiednimi przepisami i paragrafami i w tym momencie zmieniają się z zastraszających w zastraszanych Very Happy A potem olać, najlepsza metoda. A jak będzie za dużo spamu to zgłosić nękanie czy stalking.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-09-2011, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Nic nie straszyć, zignorować i tyle. Martwić się można dopiero, jak wezwania zaczną przychodzić poleconymi Smile

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mixtura Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lip 2011

PostWysłany: 13-09-2011, 11:22    Odpowiedz z cytatem

Pobieraczek bis. Nie zdziwiłbym się jakby był to ten sam właściciel (Bardzo podobne treść pisma, powoływanie się na te same przepisy, identyczne groźby).

Kiedyś również padłem ofiarą pobieraczka. W odpowiedzi na ich śmieszne pismo napisałem, że każdy następny kontakt ze mną będzie zgłaszany odpowiednim organom ścigania jako próba wyłudzenia świadczenia nienależnego. Od dwóch lat nie dostałem ani pisemka.

Prawda jest taka, że żaden prokurator, ani sąd nie zgodzi się na wszczęcie postępowania śledzenia IP, gdy należność nie przekracza 250zł (za wysokie koszty postępowania + znikoma szkodliwość społeczna czynu). Odsetki nie mogą przekroczyć maksymalnej stopy lombardowej, czyli około 20%, zaś po 2 latach taka sprawa się przedawnia.

Nie reagować, usuwać wiadomości. W końcu zrozumieją, że na takim "kliencie" stracą a nie zarobią i dadzą sobie spokój.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-09-2011, 13:20    Odpowiedz z cytatem

ja rzadko kiedy na takich stronach podaje swoje właściwe dane;) jedynie co podam prawdziwego to imięSmile no ale przez IP moga namierzyć.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-09-2011, 13:33    Odpowiedz z cytatem

Strona internetowa, o której tutaj mowa znajduje się na serwerze rumuńskim. Właścicielem domeny jest jakiś Niemiec, a rejestratorem domeny jest firma amerykańska.

Za jakiś czas strona zniknie, a na jej miejsce pojawią się inne, bo naiwniaków, od których można wyłudzić forsę nie brakuje. Ludzie dają się łatwo zastraszyć pisemkami wysyłanymi przez takich wyłudzaczy. Takie pisma od podejrzanych firemek z ponagleniem do zapłaty należy po prostu ignorować, nie odpowiadać!

Tutaj inny przykład naciągania naiwnych:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=218635#218635

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 13-09-2011, 15:07    Odpowiedz z cytatem

Ale zdarzają się też bardziej wyrafinowane tego typu "ataki", skierowane na firmy i przedsiębiorców.

One są już profesjonalnie przygotowane, i niestety są doprowadzane do końca - łącznie z wizytą w sądzie (obowiązuje sąd właściwy dla ... siedziby wyłudzacza, czyli b. często zagraniczny). Trzeba uważać i tyle. Ja od pewnego czasu nigdzie w necie nie podaję prawdziwych danych Śmiech

Moja firma też kiedyś dostała taki list (pocztą zwykłą) - z propozycją wpisania strony WWW do prestiżowego rejestru stron. Cool Za jedyne 1000 EUR, czy jakoś tak (drobny druk). A jak zamówimy i nie zapłacimy, to sąd.. w Szwajcarii. Powodzenia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rysiogeniusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2009
Skąd: Szczecin/Goleniów

PostWysłany: 13-09-2011, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Z pobieraczkiem było to samo. Olać, i będzie po sprawie. Poza tym z tego co wiem na odstąpienie umowy zawartej przez internet jest czas 3 miesięcy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-09-2011, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Tutaj inny przykład naciągania naiwnych:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=218635#218635

Dostałam takie pisemko. Jak zeskanuję to wrzucę na forum.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl