Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Czeska jakość Kolei Śląskich
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 05-10-2011, 18:59   Czeska jakość Kolei Śląskich Odpowiedz z cytatem

Czeska jakość Kolei Śląskich

Koleje Śląskie wypożyczyły od Kolei Czeskich 10 wagonów. Czy spełniają one wymagania nowej jakości na śląskich torach, które pojawienie się nowego przewoźnika miało oznaczać? Chyba nie do końca.

Jak nieoficjalnie dowiedział się RK, ostatecznie umowę na dzierżawę wagonów podpisano dopiero w ubiegły czwartek, 29 września. Koleje Śląskie nie chcą podać ceny i okresu wypożyczenia, zasłaniając się tajemnicą handlową.

Są to wagony tupu B249. Jest to starszy typ wagonów, które w Czechach są już raczej wycofywane z użytkowania. Zostały wyprodukowane w fabryce VEB Waggonbau Bautzen w latach 1981-1985. W wagonach jest 10 przedziałów, w których zamontowane są siedzenia obite dermą. Zmieściło się nich 80 miejsc siedzących. Są to wagony na 140 km/h.

Wagony przyjechały w niedzielę 2 października. Jest ich dziesięć. Koleje Śląskie łączą je w dwa czterowagonowe składy. Dwa wagony stanowią rezerwę. Obecnie składy wagonowe kursują na trasach: - Gliwice – Częstochowa – Gliwice oraz Częstochowa - Chorzów Batory – Częstochowa (zgodnie z dodatkiem C,D do rozkładu jazdy są to obiegi nr KS20 i KS21). Składy są ciągnięte lokomotywami elektrycznymi Traxx - Koleje Śląskie wydzierżawiły dwie maszyny o numerach 146 i 272 od Lotosu.

Poniżej prezentujemy dokładne ich obiegi:

Odjazdy składów wagonowych z Częstochowy: 4:46 (przyjazd do Gliwic o 7.10, kursuje w soboty, niedziele i święta). 5.26 (kursuje w D, przyjazd do Gliwic o 7.21, przyśpieszony). 6.22 (kursuje w D, przyjazd do Gliwic o 8.25, przyśpieszony), 6.26 (przyjazd do Gliwic 8.25, kursuje 1 listopada, przyspieszony), 10.25 (kursuje w D, przyjazd do Chorzowa Batorego o 11.57, przyśpieszony)., 12.25 (kursuje w D, przyjazd do Gliwic o 14.21, przyspieszony), 14.25 (kursuje w D, przyjazd do Chorzowa Batorego o 15.56, przyśpieszony), 16.50 (przyjazd do Gliwic o 19.10), 19.47 (przyjazd do Gliwic o 22.10 - kursuje w D).

Odjazdy składów wagonowych z Chorzowa Batorego: 12.13 (kursuje w D, przyjazd do Częstochowy o 13.39, przyspieszony), 16.13 (kursuje w D, przyjazd do Częstochowy o 17.41, przyśpieszony).

Odjazdy składów wagonowych z Gliwic: 3.46 (kursuje w D, przyjazd do Częstochowy o 6.06), 7.46 (kursuje w D, przyjazd do Częstochowy o 9.37, przyśpieszony), 9.23 (kursuje w D, przyjazd do Częstochowy o 11.25, przyspieszony), 13.53 (przyjazd do Częstochowy o 16.05), 14.46 (kursuje w D, przyjazd do Częstochowy o 16.35, przyśpieszony), 19.53 (kursuje w D,przyjazd do Częstochowy o 22.11).

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 06-10-2011, 12:35    Odpowiedz z cytatem

Jak ktoś choć raz jechał tym typem wagonów to wie, że są one bardzo niewygodne, bo nie dość, że obicia siedzeń są skajowe to w dodatku są wąskie, a co za tym idzie siedząc tyłek nam zjeżdża na dół. Czeskie wagony jakieś 70% mają też pewnien dość ciekawy defekt techniczny psujący komfort jazdy mianowicie wagony hamując stukacją dość rytmicznie co jest związane z nierównymi obrzeżami kół i co lepsze nasi południowi sąsiedzi tego defektu wytępić nie umieją. Właśnie w ostatnią niedzielę jechałem takim wagonem z Czeskiego Cieszyna do Pragi i to była katorga Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 09-10-2011, 10:18    Odpowiedz z cytatem

Aaa tam niewygodne! Może i mają skaj/dermę i wąskie siedziska, ale za to jak ładnie ten wagon buja jak amortyzuje! Smile Jak typowy Bautzen Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 09-10-2011, 14:29    Odpowiedz z cytatem

Ale za to jakie szczęście miał Exsimus, bo
Cytat:
Jest to starszy typ wagonów, które w Czechach są już raczej wycofywane z użytkowania.

a on miłośnik komfortu i wygody w PR trafił je
Cytat:
w ostatnią niedzielę jechałem takim wagonem z Czeskiego Cieszyna do Pragi i to była katorga

Straszne, współczujemy Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ecavon Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Cze 2010
Skąd: Inwałd

PostWysłany: 09-10-2011, 14:36    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe kiedy zaczniecie narzekać na brak wolnego miejsca w wagonach i stania przy drzwiach WC aby dojechać do celu Razz

_________________
2010-2013 na razie 100 178km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 09-10-2011, 15:01    Odpowiedz z cytatem

Ja tam wolę klasyczne wagony przedziałowe niż jakieś nowe EZT z plastiku. I co wam ta derma przeszkadza, jest ok.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-10-2011, 17:15   

Te wagony to cała słodycz podróżowania kolejami czeskimi. A informacje o ich wycofywaniu w Czechach są chyba nie do końca prawdziwe. Jakoś na czeskich "rychlikach" innych wagonów nie widuję (a już napewno nie nowszych)
Powrót do góry

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 10-10-2011, 18:30    Odpowiedz z cytatem

pospieszny, Nie wiem do czego pijesz, ale ja wcale nie napisałem, że potępiam KŚ, bo np Elfy, które też mają uważam za bardzo porządne składy i nie ganie ich. Ja wypowiedziałem się tylko na temat czeskich wagonów, które ze względu na miejsce zamieszkania i częste podróże po czechach znam bardzo dobrze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 10-10-2011, 19:37    Odpowiedz z cytatem

z Czeskiego Cieszyna do Prahy hl.n proponuje Pendolino którym osobiście jechałem komfort jazdy jakiego doznałem nie miałem wcześniej do czynienia nawet w PKP IC

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 11-10-2011, 09:36    Odpowiedz z cytatem

A po co mi ten komfort? Ja nie jestem księżniczka której ziarnko grohu przeszkadza. Pendolino jest droższe i NIE działa w nim 2 osobowy bolet Sone dlatego do Pragi jeżdżę średnio 2 razy w rokuczasem i Rychlikiem czyli zwykłymi czeskimi wagonami i jest ok.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 12-10-2011, 16:45    Odpowiedz z cytatem

Dość przypadkiem widziałem w Katowicach jak wjeżdżał regio KŚ z Częstochowy do Chorzowa Bat. przed godziną 12. Akurat siedziałem w ruszającym regio do Kluczborka, ale faktycznie czeskie wagony na składzie, które jeszcze pamiętam z dawnej "Silessi" w rel. Warszawa - Praga, no i paru dawnych składów sprzed lat jak Katowice - Ostrava czy Brno - Katowice. To były dawne czasy i wówczas te wagony codziennością na wielu międzynarodowych relacjach. Nie wiem, jak dziś to wygląda w Czechach, ale wydaje mi się, komfort jazdy na trasie z Częstochowy do Katowic, będzie o wiele wyższy niż beznadziejnych, często zdezelowanych kiblach, dotychczas kursujących na tej trasie. Zupełnie zaskoczony byłem lokiem prowadzącym czyli Traxem z Lotos Kolej. Skład prezentował bardzo dobrze od zewnątrz, czyli z okien innego regio, ktoś nie obeznany, pomyśli, że to międzynarodowy Ex do Pragi Very Happy Może to dobry pomysł z tymi wagonami, ale czas pokaże, czy pasażerowie będą zadowoleni. Moim zdaniem lepszy komfort zdecydowanie od plastykowego kibla.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 13-10-2011, 19:42    Odpowiedz z cytatem

snajper bilet "Sone+" w Pendolino jest ważny tylko trzeba mieć miejscówkę za 200 koron. Info pewne bo w tę sobote żona z koleżanką tak jechały a reszta towarzystwa na FIP-a.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 13-10-2011, 21:39    Odpowiedz z cytatem

A jak ma się sprawa braku informacji po polsku o hamulcu bezpieczeństwa, czy zakazie wychylania się przez okno w tych czeskich wagonach do polskiego prawa?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 16-10-2011, 19:48    Odpowiedz z cytatem

mike_sc3, powinny być opisane...
A nie są Question

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 16-10-2011, 20:14    Odpowiedz z cytatem

Po czesku, angielsku, rosyjsku i po francusku lub włosku. Po polsku na pewno nie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl