Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Czeska jakość Kolei Śląskich
Autor Wiadomość

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 16-10-2011, 20:37    Odpowiedz z cytatem

mike_sc3, ockną się przy kontroli.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 19-10-2011, 23:38    Odpowiedz z cytatem

Tak to wygląda w czeskiej jakości... Przy zbijaniu szybki to samo...

Pic_1019_004.jpg
Plik ściągnięto 67 raz(y) 188.26 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 11:16    Odpowiedz z cytatem

o Matko czepiacie się o naklejki! przypominam jak ktoś czyta nieuważnie: TO SĄ WAGONY WYPOŻYCZONE!!! podobnie było w Warszawskiej SKM gdy pożyczono składy z Trójmiasta...to samo tylko że po Polsku. Stało się na Wschodnim wjeżdżała SKM z Trójmiasta, Żółto-Niebieski kibel, naklejki w środku i na zewnątrz z Trójmiasta, reklamy, plany, cenniki - wszystkie z Trójmiasta. poza tym na wagonach CD są piktogramy a to chyba każdy zrozumie. A idąc waszym tokiem myślenia to nie ma wersji głosowych i pisanych brailem dla niewidomych...oraz Czarno-białych dla daltonistów, oraz sy-la-bi-zo-wa-nych dla dyslektyków. Na siłę chcecie znaleźć coś na KŚ i pokazać ich potknięcie jak kiedyś robiliście to z Arrivą! codziennie widzę na trasach MK z aparatami, kamerami... rozumiem pasję i to doceniam, ale nie podoba mi się nagonka i wyczekiwanie pt: kto pierwszy poda newsa że KŚ się potknęły !!! Mad

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 02-11-2011, 11:20    Odpowiedz z cytatem

Czepiam się poniewaz tu jest Polska i powinno po Polsku pisać, jaki przeciętny pasażer wie czy to są wagony wypożyczone? KŚ się potykają ciągle te wagony też pokazują dużo KŚ są reklamowane jako nowoczesność a te wagony to jest kupa złomu, siedzienia są nie wygodnie nie wyprofilowane i ogólnie beznadziejne okna sa nieszczelne itd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 02-11-2011, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Jak Arriva pojawiła w Malborku, od razu była nagonka na wszystko, dotychczasowi krytycy PR na trasie do Kwidzyna, tak samo szukali samych minusów nowego przewożnika, że będzie gorzej, że tabor fatalny, skomunikowania kiepskie itp setki problemów. Z czasem większość pasażerów przychylnie przyjęła Arrivę, tymbardziej, że spółka coraz częściej dojeżdżała do Torunia i Grudziądza, a potem nawet wakacyjnie do Nowego Dw.Gdańskiego. Rozkłady idealnie dopasowano do przesiadek w kierunku Gdańska, Elbląga i jakoś to wszystko funkcjonuje, ale początki też były trudne. Wydaje mi się, że KŚ potrzebują więcej czasu, żeby przekonać do siebie pasażerów, bo podobne wejścia na rynek, w przypadku Arrivy czy SKM do Słupska, też wiązały z problemami, które potem rozwiązano. Ile było narzekań, że z Lęborka do Słupska nie jeżdżą PR, dziś wielu pasażerów szanuje SKM i napewno nie tęskni za powrotem PR, choć napewno brakuje tam większeji liczby połączeń, ale problem jest ten co wszędzie, za mało składów.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 11:40    Odpowiedz z cytatem

nowoczesne są Elfy i Flirty a Wagonówka jest WYPOŻYCZONA. to tak jakbyś wypożyczył książkę z biblioteki i pokolorował obrazki...KŚ mają je oddać Czechom...wiesz co? już wolę Czeskie wagony z "Zagramanicznymi" napisami niż Polskie EZT bez nich! a i to co dla Ciebie jest niewygodne jest bardzo chwalone przez podróżnych. Parę lat wstecz SKALNICA i GÓRAL jeździła na takich wagonach...jakoś nikt nie zauważył że Słowacki pociąg w Polsce ma Czeskie napisy...bo to były Czeskie wagony wypożyczone Słowakom żeby jeździły do Polski. no a Wagony w CHOPINIE, SILESI, VLTAVIE - jakoś też nie mają Polskich napisów i jakoś nikt oknem nie wsiadał, nikt ściany nie obsr... i nikt głowy ie stracił, a przecież CHOPIN największą frekwencję ma od Katowic...więc twój argument nie przemawia. a stwierdzenie że jesteśmy w Polsce...hmmmm idąc Twoim tokiem myślenia trzeba zamknąć granice bo przeciez Polak nie powinien jechać składem nie polskim...żegnajcie Silesie, Vltavy, Kasztany, Chopiny... Język pozatym nikt nie każe Ci jeździć KŚ. Masz na trasie jakieś 7 TLK z polskimi wagonami, z polskim napisami, z polskimi dywanikami...możesz wybrać...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

AlekR Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Gru 2009
Skąd: Leszno

PostWysłany: 02-11-2011, 12:09   Do Patryk180 Odpowiedz z cytatem

Po polsku to może być "napisane" a na pewno nie powinno pisać. Naucz się najpierw człowieku poprawnie władać językiem ojczystym, a potem zabieraj głos na publicznym forum niezależnie od tego na jaki temat chcesz się wypowiedzieć. Twój tekst naszpikowany jest błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i stylistycznymi. Jeśli tak kochasz Polskę to najpierw popracuj nad sobą, a potem czepiaj się wagonów. Choć przypuszczam, iż zanim nauczysz się poprawnej polskiej pisowni, to po czeskich wagonach w Kolejach Śląskich śladu już dawno nie będzie. [/quote]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 12:17    Odpowiedz z cytatem

przepraszam ale muszę to napisać i z całym szacunkiem dla osób o innej orientacji, wolę Czeskie napisy w WC z których ni grzyba zrozumiem niż Polskie "spłukiwanie ustepu pedałem' - mam wielu przyjaciół o innej orientacji i wcale nie chodzi o obrazę tylko o pokazania na jakim poziomie w POLSKICH pociągach są informacje dla podróżnych.

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 02-11-2011, 12:32    Odpowiedz z cytatem

neospazmina, Ja rozumiem że wagonówka jest wypozyczona ale mnie to mało obchodzi nie pokazujcie się jako taka nowoczesność, jak wcale tak nie jest bo to jest trochę żenujące. I nie myśl że wcale jak przyjdą te wasze zmodernizowane EN57 to będzie już w 100% nowocześnie bo tak nie jest dalej będzie to kupa złomu tylko że trochę zmodernizowana.
Do sprawy napisów to tak trudno napisać równiez po Polsku ale zapomniałem dla was wszystko jest problemem.


Ostatnio zmieniony przez Patryk180 dnia 02-11-2011, 12:33, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2011, 12:32   

Cytat:
Twój tekst naszpikowany jest błędami ortograficznymi, interpunkcyjnymi i stylistycznymi. Jeśli tak kochasz Polskę to najpierw popracuj nad sobą, a potem czepiaj się wagonów.


Kompletnie nie rozumiem zależności pomiędzy miłością do Polski, a robieniem błędów ortograficznych czy stylistycznych. To jest forum kolejowe, a nie polonistyczne. Poza tym nikt nie jest idealny. Jakby się kierować takimi bzdetami, to co najmniej 60% użytkowników forum nie powinno tutaj się rozpisywać, bo robią błędy.
Powrót do góry

Patryk180 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Gru 2009
Skąd: Katowice

PostWysłany: 02-11-2011, 12:36    Odpowiedz z cytatem

Miluś, Dziekuje bardzo niestety jak ktoś jest dyslektykiem to niewiele może w kwestii ortografi więc bardzo przepraszam ale to nie moja wina.
AlekR, Daruj sobie takie komentarze bo to jest niesmaczne i obraża innych użytkowników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2011, 12:52   

Poza tym jeśli ktoś nienawidzi KŚ to choćby nie wiem co zrobili, to te osoby i tak nie zmienią swojego stosunku do KŚ. Poza tym kiedyś już napisałem, że nie rozumiem jak w jednym województwie można zrobić dwie koleje marszałkowskie. Na Śląsku powinny jeździć albo KŚ albo PR, bo teraz mamy istny burdel za przeproszeniem. W tym problem z honorowaniem biletów. Co do czeskich wagonów- ze wszystkiego zrobicie problem. Pewnie jakby PR wypożyczyły te same wagony to byście z dumy pękali. Poza tym to są wypożyczone wagony, a nie na stałe. Narzekacie na komfort, niech mi nikt nie mówi że dla większości ludzi plastikowe siedzenia w EN57 należących do PR są szczytem wygody? ( nie ukrywam, że dla mnie są, bo idealnie są wyprofilowane do mojego kręgosłupa, ale jestem jednym z nielicznych wyjątków w tej kwestii). Zarówno KŚ jak i PR można bardzo wiele zarzucić.
Powrót do góry

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 12:55    Odpowiedz z cytatem

ja chciałam tylko zaznaczyć że nigdy nie zwracam uwagi na błędy ortograficzne bo rozumiem dyslektyków...i nigdy nie nadaje nikomu pod tym kontem. co do KŚ ja nie bronię ich jako mojej pracy tylko jako spółki po prostu. Porównajcie sobie rozkład PR na trasie Gliwice - Katowice - Zawiercie - Częstochowa sprzed kilku lat z tym do 31.VIII jak wam udupiali połączenia. wtedy PR były do D. uczepiłeś się tych wagonów, ale dlaczego nie odpowiedziałeś o SILESI CHPINIE VLTAVIE KASZTANIE itd? też jeżdżą z / przez / do Polski i sugerujesz że podróżny z Warszawy do Katowic w pociąg nie wsiądzie bo mu fotel jest zbyt śliski albo naklejka po innemu? SKALNICA i GÓRAL też takie jeździły jako PR i jakoś nikt nie narzekał, nawet mówiono że fajne, wygodne i ciche itd...a tu naraz be fe i fuj? no proszę Cię...podejrzewam że gdyby KŚ przejęły składy od PR i tylko przemalowały też by nie pasowało bo się za dużo wymaga. Ja tylko czekam aż PENDOLINO pojawią się na Polskich torach...to też będą BE bo co? bo taki brzydkie, i że klamki nie w tą stronę? no to ja dodam że jako pasażerka nie lubię Śląskich składów PR bo mają brzydki kolor (szaro-zgnitozielone--bordo, czy cokolwiek to jest), taki ponury i dołujący...też argument bardzo głupi.

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 02-11-2011, 13:07    Odpowiedz z cytatem

Exsimus napisał/a:
Czeskie wagony jakieś 70% mają też pewnien dość ciekawy defekt techniczny psujący komfort jazdy mianowicie wagony hamując stukacją dość rytmicznie co jest związane z nierównymi obrzeżami kół i co lepsze nasi południowi sąsiedzi tego defektu wytępić nie umieją. Sad


Ciekawi mnie co ma wspólnego obrzeże koła z hamulcem a w efekcie ze stukotem ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 02-11-2011, 13:21    Odpowiedz z cytatem

nic tylko czekać aż zmodernizują infrę na śląsku.. śląskie elfy będą mogły w pełni pokazać swoje możliwości..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl