Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Czeska jakość Kolei Śląskich
Autor Wiadomość

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 02-11-2011, 13:52    Odpowiedz z cytatem

neospazmina napisał/a:
nowoczesne są Elfy i Flirty a Wagonówka jest WYPOŻYCZONA. to tak jakbyś wypożyczył książkę z biblioteki i pokolorował obrazki...KŚ mają je oddać Czechom...wiesz co?


Nie chcę wyjśc na czepialskiego, ale na zewnątrz KŚ jednak pokolorowało wagony w postaci nadruku logo KŚ obok CD. A naklejkę chyba łatwiej potem usunąc niż taki nadruk ;-)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 14:32    Odpowiedz z cytatem

no w końcu!!!! mike_sc3 napisałam to celowo, bo kolega się czepiał że nie widać że to Polskie i że jeździ i że niewidoczne...a ty jako pierwszy zauważyłeś że te znaczki są!!! gratulacje jest to dowód na to że kolega często nie jeździ...

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 02-11-2011, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Środowisko MK jest w kwestii KŚ zabetonowane całkowicie.
Mam wrażenie, że dla 2/3 miłośników od wagonów CD wygodniejsze jest nawet pchnięcie nożem ...
Ja bym osobiście się cieszył gdybym miał osobówkę przedziałową, a tam znaczki, że po czesku ... tak, jakby ktokolwiek je czytał.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2011, 15:18   

Takimi pierdołami jak znaczki, sraczki i inne bzdety to się tylko przejmują sfrustrowani mikole. Zdecydowanie bardziej wole jechać składem wagonowym czy to z Czech czy z Korei Północnej niż niewygodnym EN57. Kompletnie MK_Rabka zgadzam się z tobą że środowisko MK w stosunku do KŚ jest na maxa zabetonowane, to już nawet w rodowitej PKP nie ma takiego betonu. Ulubione zajęcie mk to nie jeżdżenie pociągami, dbanie o kolej, robienie fotek itp ale biadolenie, czepianie się drobnych szczegółów, bo naklejka nie ta, bo zamiast milimetr wyższe jest 0,0001 mm niższe, bo nie jedzie 0 12:00 tylko 12:01, no zawału można dostać z tego biadolenia i narzekania, a żeby chociaż tak jeden z drugim ruszył się i coś pozytywnego zrobił, to prościej wszystko z góry na dół zjechać i zbluzgać. Nawet jakby KŚ każdemu oferowały sztabkę złota i darmowego pucybuta, to zawsze znajdą się idioci co powiedzą, że spółka jest do bani, bo nie oferuje tajskiego masażu. Na SKALNICE jakoś nikt nie narzekał, że obce wagony jeżdżą po polskich torach.
Powrót do góry

neospazmina Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lis 2011
Skąd: Sulejówek - Miłosna

PostWysłany: 02-11-2011, 15:26    Odpowiedz z cytatem

właśnie to napisałam SKALNICA CHOPIN SILESIA GÓRAL ... i jakoś nie było i nie ma problemu ;p

_________________
http://www.petycjeonline.com/eurowizja_2012polska - moi drodzy podpisujemy petycję w sprawie ESC 2012
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 02-11-2011, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Wczoraj jadąc wagonowym KŚ odjazd z Gliwic 19.52 zauważyłem jakby inne siedzenia w przedziałach w dwóch z czterech wagonów. Miały one taki niebieski kolor, i były nieco wygodniejsze od tych skajowych siedzeń.
Jeśli chodzi o składy wagonowe w KŚ to jestem za, ponieważ jak to ktoś dobrze zauważył nie wszystkim jest dane mieć osobówki na wagonach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-11-2011, 16:43   

Cytat:
Jeśli chodzi o składy wagonowe w KŚ to jestem za, ponieważ jak to ktoś dobrze zauważył nie wszystkim jest dane mieć osobówki na wagonach.


Bardzo słuszna myśl. O to właśnie chodzi. Niewiele jest osobówek na wagonach i na pewno to jest na plus i na pewno takie są wygodniejsze dla znacznej większości ludzi niż plastikowe siedzenia w EN57.
Powrót do góry

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 02-11-2011, 16:54    Odpowiedz z cytatem

Zgadzam z Tomkiem, składy wagonowe na regio to zdecydowanie plus. Pamiętam jak kilka lat temu na wielu relacjach jeżdziły np. bonanzy min. do Żywca, Bielska B. to zawsze komfort takiego składu był wyższy od kibli. Nie wiem dlaczego czeskie wagony, aż tak was denerwują, a jakim złomem jeżdzi się do Krakowa, Sędziszowa czy Lublińca, tam to jest dramat na wielu składach. Wolałbym czeskie starsze wagony z przedziałami od brudnych, zniszczonych, nadających do remontu kibli.
Kiedyś jeżdził przyspieszony "Góral" na słowackich wagonach, też dość wiekowych, ale jazda do Bielska B była o niebo wygodniejsza od starych, tradycyjnych naszych jednostek.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz K. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lip 2010
Skąd: Chorzów/Zielona Góra

PostWysłany: 02-11-2011, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pamiętam jak kilka lat temu na wielu relacjach jeżdziły np. bonanzy min. do Żywca, Bielska B.

Jeszcze kila lat temu jeździły Bohuny do Raciborza, Zwardonia czy na Gliwice-Częstochowa. Jak się nie mylę to 3 lata temu pierwsza osobówka do Krakowa (5.40) i ostatnia z Krakowa (w Katowicach po 22) także jeździła na wagonach (2 bohuny).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

mike_sc3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2008

PostWysłany: 02-11-2011, 17:35    Odpowiedz z cytatem

neospazmina napisał/a:
no w końcu!!!! mike_sc3 napisałam to celowo, bo kolega się czepiał że nie widać że to Polskie i że jeździ i że niewidoczne...a ty jako pierwszy zauważyłeś że te znaczki są!!! gratulacje jest to dowód na to że kolega często nie jeździ...


A który kolega? Jeśli chodzi o to, że hamulec jest nie polsku opisany to ja się pierwszy czepiałem... ;-) A jako, że często jeżdżę koleją to dziś zrobiłem kolejne dwa "dowody rzeczowe". W tym moje ulubione połączenie Gliwice-Częstochowa + nenaskakuj za jizdy Śmiech

Pic_1102_009.jpg
Nenaskakuj za jizdy do Czewy
Plik ściągnięto 77 raz(y) 207.84 KB

Pic_1102_008.jpg
CD czy KŚ
Plik ściągnięto 68 raz(y) 213.86 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 02-11-2011, 17:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
CD czy KŚ

Wagon CD przewoźnik KŚ.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Taurus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2010

PostWysłany: 02-11-2011, 22:28    Odpowiedz z cytatem

MK_Rabka napisał/a:
Cytat:
CD czy KŚ

Wagon CD przewoźnik KŚ.


A lokomotywa Siemensa wynajęta z Lotos Kolej. Obok logo Lotosu było też logo KŚ.


Exsimus napisał/a:
Czeskie wagony jakieś 70% mają też pewnien dość ciekawy defekt techniczny psujący komfort jazdy mianowicie wagony hamując stukacją dość rytmicznie co jest związane z nierównymi obrzeżami kół i co lepsze nasi południowi sąsiedzi tego defektu wytępić nie umieją. Sad


Nie doczekałem się objaśnień Confused
Myślałem że takie bzdury można tylko na onecie poczytać. Widać że i na branżowym forum również.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 02-11-2011, 22:45    Odpowiedz z cytatem

Narzekacie i się czepiacie, a nie widzicie tego że możecie się poczuć jak w Czechach (czyli w kraju cywilizowanym) nie opuszczając Polski. Macie wagony na osobówce i jeszcze wam źle, ludzie ja bym chciał mieć w mojej okolicy tak. I nieważne czy CD, RZD, UZ czy DB. Ważne żę wagon a nie gówniany nudny kibel.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Miluś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 03-11-2011, 10:03   

No proszę, jakbym miał wybierać to zdecydowanie wolę jechać tymi wagonami CD spółki KŚ które kilka postów wyżej dołączył kolega mike_sc3. Bardzo ładne fotki Wink A po tym twoim obrazku z czeskim napisem, to myślę, że wystarczy spojrzeć na obrazek i każdy głupi by sie zorientował o co chodzi. Nie znam czeskiego a wiem.
Powrót do góry

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 04-11-2011, 16:14    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A lokomotywa Siemensa wynajęta z Lotos Kolej


Bombardiera.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl