Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2015, 13:35   

Ale to był sarkazm Śmiech a wy reagujecie na niego jakbyście tu brali na serio Laughing Z reszta adwokatem cinekcool, nie jestem Razz
Przejdź na dół

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 02-05-2015, 13:40    Odpowiedz z cytatem

Lolopendolo - EZT to nie składy zespolone Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 02-05-2015, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Nie no luzik Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2015, 19:10   

jubikej, przyznaje się bez bicia do błędu Embarassed Masz racje Mr. Green
Powrót do góry

jaronx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014

PostWysłany: 02-05-2015, 19:55    Odpowiedz z cytatem

Zapytam was w takim razie kto z was prowadził Elfa, Impulsa ? Skład z złożony z lokomotywy i wagonów prowadzi się inaczej ale zdecydowanie wolę prowadzić wymienione wyżej Ezety z prostej przyczyny komfort pracy jest nieporównywalny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2015, 20:11   

jaronx, są tacy którzy lubią prowadzić EZT, a inni składy tradycyjne z lokomotywą na przedzie Smile ja się tylko wypowiadałem na temat zdania kolegi. Czekam osobiście na moment kiedy będę mógł usiąść za nastawnikiem "jednostki", co być może zdarzy się w 2016 roku, gdy będą bardziej powszechne w IC i wtedy będę mógł zająć stanowisko w tej sprawie Smile


Ale przyznam Ci się, że żałuję iż nie pracujemy jak mój majster Krzyś pod CARGO Smile
Ja bym "kiblem" nie pogardził od czasu do czasu Zg Zg


Ostatnio zmieniony przez jaronx dnia 02-05-2015, 21:06, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Horror Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Gru 2011
Skąd: 3miasto

PostWysłany: 02-05-2015, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Słowem kluczem jest "wygoda". Dążymy do sytuacji w której będziemy dozorcami komputera prowadzącego pociąg, i będziemy reagować tylko w sytuacjach awaryjnych, zagrażających bezpieczeństwu. Zniknie umiejętność prowadzenia składu na liniach o skomplikowanym profilu, bo wszystko zrobi za nas tempomat. No chyba że będzie pochodził z 18d lub 6dl, wtedy będzie machanie wiosłem zamiast kręcenia nastawnikiem. Zorientowani wiedzą, o co mi chodzi Happy
Osobiście jestem bardzo ciekawy, czy przypadnie mi do gustu taki sposób jazdy, czy też będzie mi brakować tego, że od mojej obsługi nastawnika i hamulca zależy wygoda i czas jazdy. Przynajmniej zatrzymywania składu nikt i nic nam nie odbierze Smile Cieszę się z tego co mam, co przyniesie przyszłość, zobaczymy.

_________________
Ignorancja->ksiazka. Glupota->strzelba+szpadel
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Piotr84 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Wrz 2014

PostWysłany: 02-05-2015, 21:15    Odpowiedz z cytatem

Według mnie lokmotywy i klasyczne składy to miłość każdego prawdziwego miłośnika kolei, ale EZT-y czy SZT-y też są warte uwagi bo to przecież też kolej. Rozmawiałem z mechem z 20-to letnim stażem, który powiedział, że różnica komfortu jazdy tradycyjnym kiblem a np Impulsem jest taka, jak jazda Polonezem a Mercedesem Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2015, 21:54   

W poprzednim poście oczywiście nie miało być "Krzyś" a "kiedyś"

Taki urok korzystania z telefonu Very Happy
Powrót do góry

jaronx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014

PostWysłany: 03-05-2015, 10:44    Odpowiedz z cytatem

Przypominam że Ezety to nie tylko popularne kible ale też Impulsy, Elfy

Cytat:
Słowem kluczem jest "wygoda". Dążymy do sytuacji w której będziemy dozorcami komputera prowadzącego pociąg, i będziemy reagować tylko w sytuacjach awaryjnych, zagrażających bezpieczeństwu


Postępu techniki nie cofniesz zapewne wiesz że w krajach z lepiej rozwiniętą koleją tak już się dzieje przykładem mogą być Czechy, gdzie np. sygnalizacja kabinowa jest w standardzie.

Cytat:
Cieszę się z tego co mam, co przyniesie przyszłość, zobaczymy.


Na pewno tak jak pisałem wcześniej zwiększy się komfort pracy, w IC macie teraz ED 250 i Simensy ale nie wszyscy mogą je prowadzić, niedługo będą Flirty Stadlera no i Dart Pesy,.
Życzę wszystkim nowego sprzętu w każdej spółce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 03-05-2015, 17:45    Odpowiedz z cytatem

ED250 prowadzi się całkiem fajnie, oczywiście jest roznica w prowadzeniu składu wagonowego diewiatka czy siodemka - w pierwszym przypadku komputer ogranicza trochę to co robimy, ale dzięki temu jest mniej miejsca na bledy Smile przy lokach każdy ma swój styl jazdy i może jechać tak jak mu się podoba. Mi pasuje jazda i EZT i lokiem. Nie skłaniam się tylko ku jednej wersji Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 04-05-2015, 15:40    Odpowiedz z cytatem

Wszystkim się jedzie dobrze, byle chciało jechać.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ziemowit Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Mar 2015

PostWysłany: 12-05-2015, 13:50    Odpowiedz z cytatem

Czesc.. chlopaki, jakieś konkretne wieści z centralnego, odnośnie kursu na świadectwo,czekam na telefon i cisza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 12-05-2015, 14:33    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile macie wiedzę na temat tego co się dzieje w PR, ale jeden młody chłopak opowiadał mi ostatnio jak to jego i jego kolegów, którzy zdali egzamin na świadectwo maszynisty we Wrocławiu w nagrodę......zwolniono. PKP IC na tym tle jawi się zapewne jako oaza spokoju Very Happy .

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jaronx Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2014

PostWysłany: 12-05-2015, 19:23    Odpowiedz z cytatem

sheva17 napisał/a:
Nie wiem na ile macie wiedzę na temat tego co się dzieje w PR, ale jeden młody chłopak opowiadał mi ostatnio jak to jego i jego kolegów, którzy zdali egzamin na świadectwo maszynisty we Wrocławiu w nagrodę......zwolniono. PKP IC na tym tle jawi się zapewne jako oaza spokoju Very Happy .


Zatrudnienie znajdą bez problemu u innych przewoźników.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 295 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl