Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Będą nowe tablice Kolei Mazowieckich
Autor Wiadomość

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-11-2011, 23:58   Będą nowe tablice Kolei Mazowieckich Odpowiedz z cytatem

Będą nowe tablice Kolei Mazowieckich

Tablice z informacjami o rozkładzie jazdy pociągów Kolei Mazowieckich zniknęły z peronów. Teraz, żeby sprawdzić rozkład, trzeba biegać do budynku dworca, choć to wcale nie po drodze – skarzą się nasi czytelnicy. KM zapowiadają: już w listopadzie tablice informacyjne znów pojawią się peronach.

O tym, że rozkłady jazdy KM zniknęły z peronów podmiejskich stacji na linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, czytelnicy informują nas od kilku tygodni. – Tablicę w Pruszkowie zdjęto jeszcze w czasie wakacji. Ja często jeżdżę z Pruszkowa Do Warszawy, albo w stronę Grodziska, ale nigdy o stałych porach. Zawsze wysiadając z pociągu sprawdzałam, o której mam następny pociąg i przechodziłam kładką na ul. Waryńskiego. A teraz muszę biegać podziemnym przejściem do budynku dworcowego i potem wracać, bo na peronie nie ma rozkładu – żali się pani Teresa mieszkająca w pruszkowskiej dzielnicy Gąsin.

W podobnej sytuacji jest wielu pasażerów, bo większość budynków stacyjnych na naszej linii kolejowej położona jest nie na lub przy peronie, ale poza nim. Zazwyczaj trzeba więc specjalnie do budynku iść, żeby sprawdzić rozkład.

Koleje Mazowieckie informują, że demontaż tablic na peronach rozpoczął się w październiku. Jednak pasażerowie narzekają, że od chwili, gdy tablice z rozkładami jazdy zniknęły, mija już trzeci miesiąc. – Porobili jakieś dziury w peronie, coś w nich zamontowali pewnie po to, żeby w tym miejscu stanęła nowa tablica, ale od końca sierpnia nic się nie dzieje – denerwuje się starszy mężczyzna pokazując na miejsce, gdzie na pruszkowskim peronie niegdyś stała tablica KM. Podobnie jest na szóstym peronie dworca Warszawa Wschodnia oraz na stacjach Warszawa Ochota, Warszawa Zachodnia, Warszawa Włochy i Piastów. – Żeby to zdemontowali na dzień, dwa i założyli nowe, to by było w porządku. Ale guzdrać się z tym tyle czasu! – dodaje kobieta czekająca na pociąg do Skierniewic na Ochocie.

Aneta Podgajna z biura prasowego Kolei Mazowieckich poinformowała nas, że spółka ogłosiła przetarg na nowe peronowe tablice informacyjne. Dlatego zdemontowano stare. Okazuje się, że zniknęły one nie tylko na linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki, ale także na innych trasach obsługiwanych przez KM. Zostaną one wkrótce zastąpione przez nowe, jednakowe tablice Kolei Mazowieckich, na które wrócą rozkłady jazdy pociągów i inne komunikaty przewoźnika. – Nowe tablice pojawią się na peronach do połowy listopada – informuje Aneta Podgajna. Dodaje, że na mazowieckich stacjach pojawi się setka nowych tablic peronowych KM.

Źródło: http://wiadomosci.wpr24.pl/beda_nowe_tablice_kolei_mazowieckich

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 07-11-2011, 22:49    Odpowiedz z cytatem

Kilka nowych tabliczek już stoi Smile.. wyglądają podobnie jak te które posiada SKMka Warszawska
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 08-11-2011, 07:39    Odpowiedz z cytatem

Na stacjach lini Warszawa - Tłuszcz także są już zamontowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 08-11-2011, 15:27    Odpowiedz z cytatem

I będą równie fajnie zaparowywać, co te SKMkowe.
Co więcej - oszczędności KM mnie denerwują. Dlaczego tablic tych nie można postawić przy obu wejściach na peron? Na niektórych peronach będą tylko z jednej strony. Informacja powinna być łatwo dostępna!

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 08-11-2011, 15:39    Odpowiedz z cytatem

przewoz napisał/a:
Na niektórych peronach będą tylko z jednej strony.


po co dwie? wystarczy jedna.. chcesz dać więcej radości wandalom? zastanów się..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 08-11-2011, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Jak wchodzisz na długi przystanek z tej niewłaściwej dla KM strony, to będziesz zasuwał cały peron?
No chyba nie bardzo.
Na warszawskich przystankach tablice SKM stoją bez uszkodzeń już dłuższy czas.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 08-11-2011, 15:48    Odpowiedz z cytatem

przewoz napisał/a:

Na warszawskich przystankach tablice SKM stoją bez uszkodzeń już dłuższy czas.


do czasu..

jeśli mam sporo czasu idę do miejsca gdzie stoją owe tablice.. po co stać w miejscu jak słup Smile ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 09-11-2011, 10:31    Odpowiedz z cytatem

A jak nie wiesz ile masz czasu, a masz do dyspozycji jeszcze inne środki transportu?
Dostęp do informacji - podstawa.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 09-11-2011, 10:37    Odpowiedz z cytatem

A mi się marzą wspólne rozkłady KM i SKM tam gdzie kursują obaj przewoźnicy...

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 10-11-2011, 12:17    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:
wspólne rozkłady KM i SKM tam gdzie kursują obaj przewoźnicy...


częstotliwość jest naprawdę spora jeśli chodzi o km i skm.. więc wspólny rozkład jest niepotrzebny..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-11-2011, 14:04    Odpowiedz z cytatem

Słusznie. W ogóle rozkłady są generalnie niepotrzebne. Jeszcze by się pasażery czegoś dowiedziały!!!

Kolega pracuje pewnie gdzieś w administracji KM?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 10-11-2011, 14:29    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:

Kolega pracuje pewnie gdzieś w administracji KM?


ahahaha.. rozbawiłeś mnie tym postem..A co to Ci da że się dowiesz gdzie pracuję? książki na pewno o mnie nie napiszesz.... wiem jak bardzo "nienawidzisz" tej spółki czego dowodem są Twoje posty a tymbardziej dość niemiłe w niektórych podejście do pozostałych użytkowników forum.. ja najbardziej nie przepadam za administracją.. bo coraz więcej ludzi kręci się wokół tej instytucji jaką ona jest.. i to nieważne czy to w tej czy innej spółce, firmie.. gdziekolwiekby nie było.. jest więcej ludzi na stołkach .. a mniej tych, którzy pracują fizycznie.. tyle

Co do rozkładu i ogółem to tak jak napisałem.. Jestem jak najbardziej za honorowaniem biletów obydwóch spółek.. w chwili obecnej to jest tak że KM honoruje bilety skm i swoje.. lecz skm nie honoruje biletów mazowieckich.. co do rozkładu jest ok. jeśli przyjedzie opóźniona jednostka KMów(obecnie przykładem tego są opóźnienia na linii Otwock-Warszawa .. i to nie tylko KM bo i SKM zalicza kilkominutowe opóźnienia).. co stoi na przeszkodzie żeby np. wsiąść po tej samej trasie do skmki.. z tym że problem tkwi w tym że pasażerowie którzy posiadają bilet miesięczny, roczny w km muszą kupić bilecik ZTMowski.. i to najbardziej boli..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-11-2011, 14:46    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wiem jak bardzo "nienawidzisz" tej spółki czego dowodem są Twoje posty


Wskaż jeden taki. JEDEN.

Cytat:
co stoi na przeszkodzie żeby np. wsiąść po tej samej trasie do skmki..


Wydaje się, że KMom nie zależy na honorowaniu ich biletów w SKM. Przecież to wszystko szło by dogadać, gdyby była taka chęć z ich strony (zapewne pociągnęłoby to za sobą jakieś rozliczenia finansowe).

Obecnie KM cierpi raczej na nadmiar popytu, więc nie ma potrzeby szczególnie ułatwiać pasażerom życia czy obniżać cen.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FranzMaurer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Sie 2011

PostWysłany: 10-11-2011, 14:53    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:
Cytat:
wiem jak bardzo "nienawidzisz" tej spółki czego dowodem są Twoje posty


Wskaż jeden taki. JEDEN.

Cytat:
co stoi na przeszkodzie żeby np. wsiąść po tej samej trasie do skmki..


KMom nie zależy na honorowaniu ich biletów w SKM.


chociażby obecna rozmowa z Tobą.. nienawiść.. podobnie jak post dotyczący kolei śląskich.. więc masz dwa.. uważasz że nie zależy im na honorowaniu biletów? wiesz.. jedna i druga spółka wyszłaby na tym bardzo dobrze.. idź może lepiej poczytaj jeszcze nt temat i dopiero się wypowiadaj..

Dodam jeszcze i zwrócę Ci uwagę kolego.. podobnie jak Ty wcześniej mi.. piszesz nie na temat ! Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-11-2011, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Shocked A kto zaczął temat honorowania biletów 2 posty wyżej?!

Gdzie tu jest nienawiść do Kolei Mazowieckich? Proszę o konkretny cytat, a nie puste oskarżenia.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl