Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Kolej poluje na gapowiczów
Autor Wiadomość

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 09-11-2011, 19:15    Odpowiedz z cytatem

Przed przejęciem pociągów pospiesznych przez PKP IC gdzieniegdzie obowiązywała taryfa relacyjna. Bilet z Wrocławia Gł. do W-wy Wschodniej przez Częstochowę, Koluszki pozwalał również na podróż z Wrocławia do stolicy pociągiem bezpośrednim przez Ostrów Wlkp. Łódź.
Coś takiego między największymi miastami mogłoby wrócić - skończyłyby się kuriozalne problemy z kombinowaniem na taryfie kilometrowej.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 09-11-2011, 19:26    Odpowiedz z cytatem

Pawel_15, Gdynia i Sopot to póki co są akurat osobne miejscowości, więc bilet na kółeczko przez Słupsk Tczew raczej nie sprzeciwia się akurat temu przepisowi. Co innego, jakbyś chciał jechać tą samą trasą z Gdańska Wrzeszcza do Gdańska Głównego - wtedy zonk.

bungi napisał/a:
Jakoś nie widzę możliwości żeby przejazd na miesięcznym był tańszy do WZ niż do WC...


No i tu własnie chodzi o paranoję PKP Intercity - Przewozy wyraźnie napisały, że jak mieścisz się w tym samym zakresie cenowym, to nawet zgłaszać nic nikomu nie musisz (bo i po co?) A w PICu - 304,90 jeśli masz bilet wystawiony do Centralnej, a raz w miesiącu potrzebujesz pojechać akurat na Wschodnią Język

[ Dodano: 09-11-2011, 19:29 ]
Gaspares napisał/a:
Przed przejęciem pociągów pospiesznych przez PKP IC gdzieniegdzie obowiązywała taryfa relacyjna.


Dobrze, że o tym przypominasz. Temat wróci, jak PIC puści (zgodnie z zapowiedziami) 2 Expressy z Trójmiasta do Warszawy przez Bydgoszcz. Zamiast zapowiadanych (już odwołanych) obniżek w rekompensacie za dłuższy czas jazdy, będzie ... podwyżka (bo przecież Święta Taryfa Kilometrowa). A PolskiBus zaciera ręce i kupuje kolejne pojazdy...

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bungi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Cze 2010

PostWysłany: 09-11-2011, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Ale w przypadku Łódź - Warszawa tak jest...

Łódzki City Bilet wydaje się:
- w relacji Warszawa Wschodnia - Łódź Widzew - Warszawa Wschodnia
(bilet wg oferty „Łódzki City Bilet” wystawiony z/do stacji Łódź Widzew uprawnia również do
przejazdów pociągami TLK kursującymi różnymi drogami z/do stacji Łódź Chojny, Łódź Kaliska
i Łódź Żabieniec;)
+ jakieś tam relacje pośrednie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-11-2011, 19:47    Odpowiedz z cytatem

twardypt91, to nie jest kara, ani żaden mandat jak to niektórzy mylnie piszą. Jeśli ktoś miga się z zakupem biletu, zostaje ujawniony podczas czynności kontrolnych, jest traktowany jak podróżny bez ważnego biletu na przejazd zgodnie z RPO-IC, wtedy do ceny biletu na przejazd wliczana jest "opłata dodatkowa". Jeśli podróżny odmawia zapłacenia tej należności, konduktor bądź inna osoba upoważniona przez PKP IC wystawia wezwanie do zapłaty, jeśli podróżny odmawia przyjęcia wezwania do zapłaty, konduktor zamieszcza odpowiednią adnotację w miejscu na podpis podróżnego - w takim wypadku wezwania nie wręcza się podróżnemu.

Chyba że Ci chodzi o odmowę okazania dokumentu stwierdzającego tożsamość?! Wtedy wzywa się policje celem podjęcia czynności mających na celu ustalenie tych danych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 09-11-2011, 19:53    Odpowiedz z cytatem

rumburak napisał/a:
No i tu własnie chodzi o paranoję PKP Intercity - Przewozy wyraźnie napisały, że jak mieścisz się w tym samym zakresie cenowym, to nawet zgłaszać nic nikomu nie musisz (bo i po co?) A w PICu - 304,90 jeśli masz bilet wystawiony do Centralnej, a raz w miesiącu potrzebujesz pojechać akurat na Wschodnią

To co za problem kupić sobie bilet miesięczny do Wschodniej, skoro jest taka sama cena? Przy bilecie jednorazowym również w PKP IC po zgłoszeniu gdy cena się nie zmienia można jechać dalej.
Problem jest, gdy np. z Żyrardowa do Warszawy Zachodniej mamy 40 km i cena biletu jednorazowego wynosi 10 zł. Do Centralnej są 4 km więcej, a więc zmienia się również cena biletu - na 16 zł. I tak oto wiele osób kombinuje i kupuje bilet do Zachodniej (zarówno jednorazowy jak i miesięczny), po czym całkiem świadomie zawsze jedzie do centralnej, wiedząc że na tym odcinku ciężko o kontrolę biletów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-11-2011, 20:18    Odpowiedz z cytatem

witja, To samo się dzieje w relacji Szczecin Główny, Szczecin Dąbie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 09-11-2011, 22:41    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
twardypt91, to nie jest kara, ani żaden mandat jak to niektórzy mylnie piszą. Jeśli ktoś miga się z zakupem biletu, zostaje ujawniony podczas czynności kontrolnych, jest traktowany jak podróżny bez ważnego biletu na przejazd zgodnie z RPO-IC, wtedy do ceny biletu na przejazd wliczana jest "opłata dodatkowa". Jeśli podróżny odmawia zapłacenia tej należności, konduktor bądź inna osoba upoważniona przez PKP IC wystawia wezwanie do zapłaty, jeśli podróżny odmawia przyjęcia wezwania do zapłaty, konduktor zamieszcza odpowiednią adnotację w miejscu na podpis podróżnego - w takim wypadku wezwania nie wręcza się podróżnemu.
Chyba że Ci chodzi o odmowę okazania dokumentu stwierdzającego tożsamość?! Wtedy wzywa się policje celem podjęcia czynności mających na celu ustalenie tych danych.

Czyli nie dostanę wezwania, ale i tak zostaję dłużnikiem i jedyna rada to odwołania?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 09-11-2011, 23:54    Odpowiedz z cytatem

twardypt91, jak nie odbierzesz wezwania, to od czego chcesz się odwołać?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 10-11-2011, 00:08    Odpowiedz z cytatem

Ale tak czy inaczej bym musiał zapłacić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-11-2011, 00:13    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Problem jest, gdy np. z Żyrardowa do Warszawy Zachodniej mamy 40 km i cena biletu jednorazowego wynosi 10 zł. Do Centralnej są 4 km więcej, a więc zmienia się również cena biletu


Bo może tak jak powiedział rzecznik Ney na koniec swojej kariery rzecznika, z Żyrardowa ludzie powinni dojeżdżać KM a nie IC ;-) Mi się jednak podoba model niemiecki...

twardypt91, jedyna rada to grzecznie zapłacić opłatę dodatkową, dlaczego miałbyś jej nie zapłacić skoro jechałeś bez ważnego biletu?

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 10-11-2011, 00:22    Odpowiedz z cytatem

W przypadku sytuacji:
Cytat:
Tuż przed odjazdem zdyszana wpadłam do ostatniego wagonu pociągu do Łodzi - relacjonuje pani Paulina. - Ledwo zdjęłam płaszcz, do mojego przedziału wmaszerował mężczyzna. Okazało się, że to kontroler. Zażądał biletu. Oczywiście go nie miałam, bo dopiero co wsiadłam i dopiero zamierzałam szukać konduktora. Albo na niego poczekać i wtedy kupić bilet - opowiada pani Paulina.

też byś grzecznie zapłacił?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 10-11-2011, 00:49    Odpowiedz z cytatem

Nie byłbym w takiej sytuacji, bo - znając kolejowe realia - zgłaszam się w takiej sytuacji do konduktora jeszcze przed odjazdem ze stacji, i na ogół mówi mi on żebym zajął miejsce w przedziale i poczekał. Co nie zmienia faktu, że moim zdaniem przydałoby się jakoś takie sytuacje inaczej rozwiązywać, niż robi to IC obecnie.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 10-11-2011, 07:16    Odpowiedz z cytatem

ostatnio wracają ze szkoły w Warszawie, na zachodnim wbiega facet, pyta się czy był pociąg na Białystok, odpowiedziałem ze 10minut w plecy. Bilet miał zakupić u konduktora, kierownik powiedział żeby usiadł że potem ktoś wypisze, ja mu podpowiedziałem żeby wziął poświadczenie zgłoszenia braku biletu, z wielką łaską je wystawił jak się potem okazało bardzo dobrze bo Renoma zaczęła buszować po składzie od centralnej.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 10-11-2011, 08:18    Odpowiedz z cytatem

twardypt91 napisał/a:
W przypadku sytuacji:
Cytat:
Tuż przed odjazdem zdyszana wpadłam do ostatniego wagonu pociągu do Łodzi - relacjonuje pani Paulina. - Ledwo zdjęłam płaszcz, do mojego przedziału wmaszerował mężczyzna. Okazało się, że to kontroler. Zażądał biletu. Oczywiście go nie miałam, bo dopiero co wsiadłam i dopiero zamierzałam szukać konduktora. Albo na niego poczekać i wtedy kupić bilet - opowiada pani Paulina.

też byś grzecznie zapłacił?

W składach wagonowych obsługa to zawsze minimum dwie osoby, jedna z nich zazwyczaj jest z przodu, a konduktor gdzieś w końcowej części składu pociągu. I na peronie w Warszawie w ten sposób ustawiona jest obsługa. Co za problem wsiadając do pociągu na Centralnym powiedzieć, że się chce kupić bilet? A jak się wsiada nawet na ostatnią chwilę to widać, że konduktor jest np. dwa wagony do przodu. Wystarczy wtedy podejść, zgłosić i po problemie.
Niestety, ale uważam, że pani Paulina nie zastosowała się do przepisów i w pełni słusznie otrzymała wezwanie do zapłaty. Kto wie, czy pani po zdjęciu płaszcza nie uznałaby, że jednak poczeka, po czym wysiadła w Żyrardowie zadowolona, że przejechała za darmo..?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 10-11-2011, 08:33    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
z wielką łaską je wystawił jak się potem okazało bardzo dobrze bo Renoma zaczęła buszować po składzie

No i miał kierownik szczęście Śmiech bo mogła go "Renoma" w ramach promocji skasować.
Cytat:
kierownik powiedział żeby usiadł że potem ktoś wypisze

Oczywiście zawsze za obsługę poc. odpowiada kierownik pociągu, "renoma" może mu naskoczyć, nawet jeśli inaczej sądzi ktoś jadący do Białegostoku Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl