Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Kurs na maszynistę z urzędu pracy
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 22-02-2012, 10:06    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jakaś stacja głosi że któryśtam wagon wykazuje gorące osie lub płaskie miejsca i trzeba go gdzieś odstawić

Słusznie z akcentem na gdzieś Śmiech
Cytat:
Bo ja tu nie widzę możliwości.

Całe szczęście że to nie oznacza że ich nie ma.

Jak pokazuje ten temat dziewczyny/kobiety są bardzo potrzebne, choćby po to aby co niektórzy panowie utracili wrodzoną pewność siebie Rolling Eyes

Oczywiście nie są tak silne fizycznie, mają "słabsze głowy" ale nadrabiają odpowiedzialnością i sumiennością.
Są lepiej wykształcone, kreatywne i asertywne od Nas starych grzybów przeżartych rutyną i "czasami służby" które nie dały poznać co tak naprawdę znaczy praca.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 22-02-2012, 10:14    Odpowiedz z cytatem

pospieszny napisał/a:
Cytat:
Jakaś stacja głosi że któryśtam wagon wykazuje gorące osie lub płaskie miejsca i trzeba go gdzieś odstawić

Słusznie z akcentem na gdzieś Śmiech

Nie pojąłem żartu, wyjaśnisz o co Ci chodzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2012

PostWysłany: 22-02-2012, 11:03    Odpowiedz z cytatem

A ja mówię stanowcze zdecydowane nie dla kobiet na lokomotywach, jest tyle pięknych typowo damskich zawodów jak np. sprzątaczka, sekretarka, prostytutka, fryzjerka, że nie macie panie co się pchać na loki i ten cały bełkot o kobitach maszynistkach nie ma sensu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 22-02-2012, 11:14   

jakubiec, Śmiech Śmiech Śmiech Śmiech
Powrót do góry

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 23-02-2012, 01:34    Odpowiedz z cytatem

Po tych wszystkich wywodach, czy kobieta nadaje się na maszynistę (chyba w obecnych czasach maszynistkę), chyba nikt nie napisał o tym, że pracodawcy mogą nie chcieć zatrudniać kobiety zupełnie z innych przyczyn.
Weźmy np. kwestię dalszego szkolenia na swiadectwo. Co prawda nie ma jeszcze poprawki do rozporządzenia, ale przyjmując projekty (np. komisji bezpieczeństwa) kandydat na maszynistę będzie musiał przejść szkolenie na warsztacie. Co za tym idzie pracodawca będzie musiał w przypadku zatrudnienia kobiet wydzielić szatnię i oddzielne prysznice, czy umywalnię. Chyba że wspólne prysznice, co może być nawet przyjemnością (tylko nie wiadomo jeszcze dla kogo).
Dalszymi konsekwencjami są również oddzielne pokoje w stacjach, gdzie planowo odbywają się zmiany drużyn trakcyjnych (oczywiście dotyczy to tylko niektórych przewoźników). Nie wierzę przecież, że związki zawodowe odpuszczą taki temat.
Natępną bardzo poważną sprawą jest dość naturalny w przypadku kobiet stan, w jakim się ona może znaleźć, czyli ciąża. Nikt w tej chwili nie potrafi jednozancznie określić, jaki wpływ na ciążę mogą mieć warunki pracy w kabinie maszynisty. Czyli co - zwolnienie lekarskie od początku ciąży?, Czy może kolejne badania stanowiskowe na koszt pracodawcy?
Tego typu pytań i wątpliwości jest jeszcze wiele. Podejrzewam, że większość pracodawców nie będzie chciała robić sobie dodatkowych kłopotów w grupie zawodowej, z która i tak już jest wiele problemów.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karmelka Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 19 Lut 2012

PostWysłany: 23-02-2012, 12:50    Odpowiedz z cytatem

Kilmeu - wreszcie rozsadne kontrargumenty.
Tyle, ze rozmawialam z przyszlymi pracodawcami , ktorzy orgaznizuja kurs i za niego placa, ze kobieta jest mile widziana i ma droge otwartej kariery w ich firmie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

elgonzalo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Gru 2011

PostWysłany: 24-02-2012, 02:33    Odpowiedz z cytatem

Dobra dobra nie zbaczajmy z głównego wątku:) czy mógł by ktoś podać jakieś namiary , linki do na potwierdzenie tych "kursów ". Kwestie Kobiet-Mechaników zostawmy na kiedy indziej w innym temacie:p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 24-02-2012, 09:36    Odpowiedz z cytatem

Nie jest to szczyt profesjonalizmu dziennikarskiego w temacie ale zawsze coś dla amatorów:

Info
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpr Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2012

PostWysłany: 24-02-2012, 10:24    Odpowiedz z cytatem

Ciekawe czemu tam piszą, że są 3 ośrodki kształcące na licencje jak jest ich więcej no i z wykształceniem potrzebnym na licencje też nie prawda w sumie cały artykuł jakiś taki..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-02-2012, 11:07   

klimeu44, ja nie rozumiem tych argumentów. Rozumiem oddzielny prysznic ale po co oddzielne szatnie, pomieszczenia do odpoczynku, oddzielne jadalnie?? To tylko zbędna strata miejsca, dodatkowe koszty. Skoro kobiety zdecydują się pracować w takim ciężkim zawodzie to będą musiały się liczyć z tym, że nie będą traktowane jak księżniczki.

Ciąża?? A co to jest?? Jaki naturalny stan?? Nie każda kobieta przewiduje ten niby naturalny stan (np. ja!) - kolejny argument wyciągnięty ze stronic średniowiecza.

Jeśli masz jeszcze jakieś dziwne wątpliwości to podaj je w PW. Z miłą chęcią zbombarduje je wszystkie Very Happy...
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 24-02-2012, 17:29    Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem, że na lokomotywie praca jest ciężka, ale na EZT/SZT? Żadnych przeszkód nie ma przecież.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jakubiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2012

PostWysłany: 25-02-2012, 10:46    Odpowiedz z cytatem

Aaalisha a ja rozumiem oddzielną szatnie, ale po co oddzielny prysznic Smile ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-02-2012, 12:37   

jakubiec, ależ ironia z Twojej strony... Zamilcz młody człowieku jeśli nie masz sensownych argumentów.

Więcej nie udzielam się w tej dyskusji - przedstawiłam swoje zdanie, zbombardowałam średniowieczne poglądy co po niektórych użytkowników i wystarczy.

Teraz pozostaje mi czekać na zmianę przepisów, bo z urzędami bez pracy nie mam zamiaru się wozić...

Pozdrawiam kiblowym RP1 ;-)
Powrót do góry

jakubiec Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Sty 2012

PostWysłany: 25-02-2012, 12:45    Odpowiedz z cytatem

To nie była ironia, chodziło mi o to, że fajnie by było z taką maszynistką razem pod prysznicem.. Język .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Aaalisha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 25-02-2012, 12:56   

Coś jeszcze czy skończyłeś to żenujące pajacowanie? Jeśli skończyłeś to dobrze - koniec tematu!!
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl