Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 28, 29, 30  Następny
Niebezpieczene incydenty na torach
Autor Wiadomość

rail_user Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Lis 2012

PostWysłany: 26-11-2012, 20:35    Odpowiedz z cytatem

snajper napisał/a:
A z kąd ja mam wiedzieć, ja byłem tylko pasażerem w środkowym członie, jednak bieganie po składzie i jazda do tyłu to nie jest normalne, z tąd takie moje wnioski.


To co bzdety piszesz , że mech się zorientował ? Może yżurny się zorientował. A może wszystko ci się ... przyśniło ? Mr. Green
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-11-2012, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Ja wczoraj jechałem jakoś wieczorem tym 4340 przed Łobzowem skład jechał 50km/h a wcześniej 20km/h na godzinę konduktor nerwowo chodził i bez przerwy gadał przez radio z Zabierzowem, Mydlnikami - ja myślałem że samobójca na torach ale wyjrzałem przez okno - straszna mgła także mówię, to ona pewnie była przyczyną tych wszystkich zdarzeń.

Ale ludzie jakoś nie zwracali na to uwagi, no ale pod wieczór to jest nic bo nie ma takiego ruchu wielkiego, no ale hardkor jest : )

Mam nadzieję jednak że nie będzie już takich hardkorów na kolei więcej, bo kolej nie jest tylko dla MK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 27-11-2012, 20:57    Odpowiedz z cytatem

Kolego Tomaszu
Jak MK nie odróżnia konduktora od kierownika pociągu to proszę nie zabieraj głosu na takie tematy,bo na kolei się znasz jak kot na kwaśnym mleku.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 29-11-2012, 11:41    Odpowiedz z cytatem

@rail_user - Nie kolego, jazda pociągu do tyłu mi się nie przyśniła, a to kto się zoriętował że jest coś nie tak jest akurat mniej istotne, istotne jest to, że mój pociąg nie wjechał na tor na który powinien.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 11-01-2013, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Strzegom: nastawniczy źle nastawił rozjazd.

Na stacji w Strzegomiu pijany pracownik kolei nieprawidłowo nastawił tory. Gdyby nie spostrzegawczość maszynisty, który zauważył błąd to mogło dojść do nawet do zderzenia pociągów – poinformował portal tvn24.pl.

Maszynista wyjeżdżający z bocznicy zauważył, że tory są źle nastawione. Zatrzymał lokomotywę i skierował się do nastawniczego, od którego wyczuł woń alkoholu. Maszynista natychmiast powiadomił policję. Jak się okazało trzydziestoletni mężczyzna pracujący na stacji kolejowej w Strzegomiu miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Oprócz tego policjanci znaleźli przy zatrzymanym 25 porcji marihuany. Dopiero po badaniach okaże się, czy był on też odurzony narkotykami.

Nastawniczy odpowiadał m.in. za obsługę urządzeń do sterowania ruchem kolejowym i ręczne przestawianie zwrotnicy, gdyż stacja nie jest zmodernizowana.

Stacja Strzegom znajduje się na linii nr 137 Katowice – Legnica. Przejeżdżają tędy pociągi towarowe i szynobusy Kolei Dolnośląskich.

Za sprowadzenie niebezpieczeństwa w ruchu kolejowym i pełnienie obowiązków w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/11972/Strzegom-nastawniczy-zle-nastawil-rozjazd.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 12-01-2013, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Gazeta Wrocławska podała, że było to w Rogoźnicy. Pewnie Kurier Kolejowy ma rację.

Wiem już, czym można zastąpić paprotki stojące często na nastawniach...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kierownik22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2012

PostWysłany: 13-01-2013, 19:52    Odpowiedz z cytatem

http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/22332/Smierc_na_torach_22latek_wjechal_autem_pod_pociag.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 13-01-2013, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jak się okazało trzydziestoletni mężczyzna pracujący na stacji kolejowej w Strzegomiu miał 2,8 promila alkoholu w organizmie. Oprócz tego policjanci znaleźli przy zatrzymanym 25 porcji marihuany.

przy całej tragedii
To dopiero koleś, może dilował działkami, ale wypił za dużo i wydało się Śmiech 25 porcji, sam na pewno nie spalił, ale jak to czasem politycy mówią, marihuana nie szkodzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-02-2013, 13:42    Odpowiedz z cytatem

Dwa pociągi na jednym torze, mogło dojść do tragedii

Wczoraj na trasie Rybnik – Leszczyny mogło dojść do zderzenia dwóch pociągów. Ruch na całym odcinku został na kilka godzin wstrzymany.

Zdarzenie miało miejsce na odcinku Rybnik – Leszczyny. - O godzinie 9.57 pociąg relacji Katowice – Rybnik wjechał na tor zajęty przez tzw. pociąg sieciowy. W pociągu było 55 osób. Na szczęście do zderzenia nie doszło i nic poważnego się nie stało – relacjonuje Maciej Zaremba, rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że maszynista pociągu Kolei Śląskich otrzymał informację od zarządcy, że tor jest wolny. Dlaczego więc znalazł się tam również pociąg techniczny? Sprawę ustala teraz spółka PKP PLK, która zarządza ruchem pociągów na torach.

W związku ze zdarzeniem na tej trasie odwołano wczoraj 9 pociągów i zorganizowano zastępczą komunikację autobusową.

źródło: rybnik.com

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Maciey Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 15 Sie 2010
Skąd: Słupsk

PostWysłany: 12-03-2013, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Pociągi SKM na odcinku Gdańsk Główny - Wejherowo - Gdańsk Główny mogą kursować z opóźnieniem do około 5 minut. NA torach wykoleił się pociąg.

Z powodu wykolejenia się pociągu towarowego na stacji Gdańsk Wrzeszcz wszystkie pociągi dalekobieżne Spółek Przewozy Regionalne sp. z o.o. i PKP Intercity S.A. na odcinku Gdańsk Główny - Gdańsk Wrzeszcz kursują po torach SKM.

Za utrudnienia przewoźnik przeprasza pasażerów.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130312/POMORZE/130319858
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bordovvy Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 16 Mar 2013

PostWysłany: 16-03-2013, 13:00    Odpowiedz z cytatem

Na trasie Kraków-Zakopane samochód wjechał pod pociąg w Kalwarii Zebrzydowskiej. info z RMF. Ruch podobno wstrzymany, wiadomo może coś więcej?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marcinguzik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Paź 2012
Skąd: Wadowice

PostWysłany: 16-03-2013, 19:10   Kumulacja w powiecie wadowickim Odpowiedz z cytatem

Tutaj wszystkie informacje

http://wadowiceonline.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2544:hondestaranowalpociagdwieosobywszpitalu&catid=62:wydarzenia&Itemid=31
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

MK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Wrz 2012

PostWysłany: 22-03-2013, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Znowu Baby
http://www.rmf24.pl/raport-pkp/najno...dii,nId,945433
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Romek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: Racibórz

PostWysłany: 22-03-2013, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Według Leszka Miętka, lidera kolejarskich związkowców, wskazanie na semaforze nakazywało maszyniście jazdę na wprost z maksymalną dozwoloną prędkością. Rzecznik spółki przyznaje jedynie... , że tor wcale nie odbijał na bok.

Mam nadzieję że te teksty to nie wypowiedzi tych osób lecz przeinaczenie ich wypwiedzi przez dziennikarza. Jeśli w ten sposób wyraża się ,,lider kolejarskich zwiazkowców '' i rzecznik prasowy to oznacza że nie mają oni pojęcia o pracy na kolei zwiazanej z prowadzeniem ruchu pociągów lub po prostu wobec zajmowania przez wiele lat stanowisk związkowych lub administracyjnych zapomnieli o pracy ,,na linni'' i o tym co mówi instrukcja Ie-1 (dawniej E-1).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-04-2013, 15:11    Odpowiedz z cytatem

Pociąg jechał nie po swoim torze. Mogło się skończyć tragicznie

Kiedy pociąg jadący do Lublina minął Dęblin, maszynista zorientował się, że jest na niewłaściwym torze. Czy zawinił dyżurny ruchu? - Tę sprawę kolej chciała ukryć, nie spisano nawet protokołu. A przecież widzieliśmy pod Szczekocinami, jak się może skończyć omijanie procedur - mówi nasz informator.

Czwartek, godz. 16.18. Pociąg pośpieszny Kiev-Express wyrusza planowo z Warszawy Wschodniej. O godz. 19 ma się zatrzymać na Dworcu Głównym w Lublinie. Połowa podróży przebiega bez problemów. W pewnym momencie, jeszcze na terenie Mazowsza, pociąg się zatrzymuje.

Cały tekst:
http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48724,13814998,Pociag_jechal_nie_po_swoim_torze__Moglo_sie_skonczyc.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 30 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 28, 29, 30  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl