Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Pociąg z rezerwacją miejsc
Autor Wiadomość

pytamboniewiem Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Sie 2009

PostWysłany: 29-06-2012, 20:27   Pociąg z rezerwacją miejsc Odpowiedz z cytatem

Witam
Czy rezerwacja miejsc w pociagach
http://intercity.pl/pl/obrazy/dzial%20prasowy/Wykaz%20poci%C4%85g%C3%B3w%20obj%C4%99tych%20rezerwacj%C4%85%20w%202%20klasie%2023-05-2012.pdf
jest niezależna od ilości kilometrów?

TRochę to chore, żeby np jadąc jedną stację kupowac miejscówkę
Zniknie to po euro, czy już tak na stałe?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kubanowy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Gru 2009

PostWysłany: 30-06-2012, 00:21    Odpowiedz z cytatem

na stałe. To nie miało nic wspólnego z Euro, tylko raczej z sezonem wakacyjnym. Ale ogólnie głupia decyzja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 30-06-2012, 09:55    Odpowiedz z cytatem

Kubanowy czego glupia ? Zal Ci 5 zl na gwarancje wolnego miejsca ? Wg jest to bardzo dobre rozwiazanie bo przynajmniej nie stoje w korytarzu .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 30-06-2012, 12:51    Odpowiedz z cytatem

No pewnie, szczególnie jak jadę jedną stację i łapię się w pierwszy stopień opłat - do 40km - 10zł + 5zł miejscówka - wzrost ceny o 50%! Bardzo dobre rozwiązanie, ale chyba dla budżetu IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-06-2012, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Dodatkowa opłata za rezerwację miejsca siedzącego jest w pociągach dalekobieżnych dla zdrowia, wygody i minimum standardu pasażerów z niech korzystających.
Dla przejazdów "jedną stację" służy ruch regionalny i inni przewoźnicy. Jeśli oczywiście ktoś zapragnie zwiększać frekwencję i tłok w pociągu dalekobieżnym ma do tego pełne prawo, za dodatkową opłatą.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 30-06-2012, 15:03    Odpowiedz z cytatem

Minimum standardu, dobrze powiedziane. Wiem, że miejscówki to standard europejski, tylko szkoda, że warunki podróży w TLK już tych standardów nie spełniają. W tej sytuacji pociesza mnie tylko fakt, że w pociągach do Poznania jeszcze miejscówek nie ma.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 30-06-2012, 15:16    Odpowiedz z cytatem

pospieszny, nie kituj. Jakoś w Republice Czeskiej, na Słowacji czy w Austrii pociągi dalekobieżne (i to nawet ekspresy) służą jak najbardziej do ruchu lokalnego, "jednostacyjnego", z uwagi na taką samą taryfę jak osobowe i miejscówkę tylko fakultatywną. Co do tłoku w nich - przecież przez większość dni w roku (poza wakacjami, weekendami, świętami) frekwencja w zdecydowanej większości z nich jest niższa od 100% - taka jest różnica między ruchem lokalnym a dalekobieżnym: ten pierwszy to głównie dojazdy do pracy/szkoły w godzinach szczytu w dni robocze, ten drugi to przejazdy w weekendy/święta. Dlatego używanie TLK do ruchu lokalnego właśnie wspaniale uzupełniłoby ich zapełnienie, bo działałoby głównie poza istniejącymi szczytami dalekobieżnymi. Tak też przecież było i w Polsce do (nie)sławnego przekazania pośpiechów do pICu - sam, pamiętam, kiedy z Tczewa do Gdańska nie miałem pod ręką osobowego, to wsiadałem do pośpiecha dopłacając parę groszy do już posiadanego biletu. To też przecież wspaniale promuje kolej - nie musisz czekać godzinami na Regio, wsiadasz w to, co jest.

Naprawdę wierzysz, że Dodatkowa opłata za rezerwację miejsca siedzącego jest w pociągach dalekobieżnych dla zdrowia, wygody i minimum standardu pasażerów z niech korzystających? Tzn. że jeśli zapełnienie zbliży się do powiedzmy 80% to pIC szybciutko wyciągnie z krzaków wagon (jak wszyscy wiemy, na każdej stacji pIC ma 1000wagonową rezerwę) i wzmocni skład? Nigga please. Obowiązkowa miejscówka służy tylko dodatkowemu nabiciu kasy pICu, nawet kosztem ilości podróżnych (właściwie im ich mniej, tym dla nich lepiej). Jedyną grupą, która realnie na tym skorzysta, są pasażerowie wsiadający w połowie trasy do nocnych rzeźni (np. Poznań). Poza nimi to jest tylko kolejny etap ogólnopolskiego wygaszania popytu.

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomeeek07 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 30-06-2012, 18:46    Odpowiedz z cytatem

Viljar napisał/a:
Minimum standardu, dobrze powiedziane. Wiem, że miejscówki to standard europejski, tylko szkoda, że warunki podróży w TLK już tych standardów nie spełniają. W tej sytuacji pociesza mnie tylko fakt, że w pociągach do Poznania jeszcze miejscówek nie ma.


Tu sie nie zgodze, podam dwa najbardziej znane mi przyklady. ICE oraz Railjet, pociagi duzych predkosci, bez miejscowek. Nawet jak jechalem miedzynarodowym CNL lub EN z Bratyslawy do Budapesztu, nikt u mnie w przedziale nie mial rezerwacji (fakultatywna).

Mestwin napisał/a:

Obowiązkowa miejscówka służy tylko dodatkowemu nabiciu kasy pICu, nawet kosztem ilości podróżnych (właściwie im ich mniej, tym dla nich lepiej).


Racja, wg mnie miejscowki są dobre, ale powinny być wliczone w cene biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 30-06-2012, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Ladnie jestescie skapi Smile zal wam 5 zl na miejscowke ? No bez przesady to tylko dwa piwa Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 30-06-2012, 21:36    Odpowiedz z cytatem

Mestwin, Póki co rozmawiamy o taryfie przewozowej przewoźnika z Polski.

Gdy kiedykolwiek zostanie wypracowany i wdrożony w Polsce system finansowania podobny choć w części i rzędzie wielkości do wspomnianych krajów będę w stanie podzielić Twoje argumenty.

Dziś ruch dalekobieżny powinien obligatoryjnie gwarantować zawarcie umowy na przejazd w pozycji siedzącej na najbardziej frekwencyjnych kierunkach, miejscówka jest tego konsekwencją.
Już pojawiają się pierwsze relacje TLK gdzie zestawienie z dwóch wagonów jest odpowiedzią na zainteresowanie, w nich nie potrzeba nabijać kasy? dziwne Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mestwin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lis 2010
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 30-06-2012, 21:38    Odpowiedz z cytatem

Rzeszowianin, a dlaczego w miastach są awantury, kiedy bilety jednorazowe drożeją dajmy na to o 1 zł? Bo to jest wydatek powtarzalny, a po drugie, liczy się też procent podwyżki. Gdyby najtańszy bilet na TLK kosztował 50 zł, to jasne, nie byłoby problemu. Ale tu przy pierwszej strefie mamy podwyżkę o 50%, a to jest bardzo duża wysokość. Wyobraź sobie, że najtańszy chleb drożeje o 50 gr. Żadne problem, to przecież tylko 0,2 piwa![/b]

_________________
Polska - kraj, w którym samochód jest bogiem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 30-06-2012, 22:32    Odpowiedz z cytatem

Dlatego zamiast chleba jem bulki Smile to tak samo jak w przypadku o ktorym piszesz . Skoro za drogo przesiadz sie do Regio a jak to za drogo jezdzij rowerem . Ja wyrazilem swoja opinie ze mi takie rozwiazanie pasuje a tu od jakiegos czasu toczy sie dyskusja czy przy jezdzie jedna max trzy stacje czy to dobrze . Fakt tymczasem jest taki ze TLK sa polaczeniami dalekobieznymi adresowanymi do ludzi ktorzy jada 100 lub wiecej km a nie jedna stacje . 5 zl to duzo ? Dla mnie nie i dlatego wole zaplacic i miec niz nie zaplacic i stac w korytarzu bo jakis gogus siadl bo jedzie max 3 stacje . Tyle ode mnie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 01-07-2012, 19:25    Odpowiedz z cytatem

Może i z ceną miejscówki nieco przesadzili, bo dla dojeżdżających do pracy TLK z rezerwacją, jednak nazbiera sie tych dodatkowych opłat. Uważam, spokojnie mogli wprowadzić rezerwacje ale już dając miejscówke w obecnej cenie biletu. Każde 5zł dla stałych pasażerów to spory wydatek, a wobec braku na wielu trasach połączeń regio, TLK sprawdzały jako pociągi dojazdowe szkoła - praca. Wielu pasażerów przestanie jeżdzić TLK na krótkich trasach. Ale poczekajmy na oceny jakiś czas, bo dopiero w czasie wakacji, gdy dorzucili rezerwacje do dziennych TLK, okaże, czy to sie sprawdza. Czy nie będzie tak, że po sezonie letnim, wiele TLK opustoszeje, bo jednak wakacyjny tłok minie i te oblegane latem TLK zaczną jeżdzić lużne, co pozbawi sensu rezerwację miejsc w tych składach. Różnie to widze, napewno z miejscówką jest wygoda, ale jak trafimy na zmiany turnusów, czy okresy świąteczne, to i tak czy z rezerwacją czy bez niej, pociągi pojadą z pełnymi korytarzami i będzie bałagan. Myślę, że temat rezerwacji w TLK jest do dyskusji i ewentualnych zmian w przyszłości.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Podróznik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2011
Skąd: Toruń

PostWysłany: 01-07-2012, 20:46    Odpowiedz z cytatem

A czy tak ciężko wprowadzić miejscówkę dla chętnych ? Osoby nie mające miejscówki mogą jechać na korytarzu ( przykładowo 1-2 stacje ) ,a osoby które CHCĄ mieć gwarancje miejsca siedzącego mogą wykupić już tą miejscówkę za 5zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 01-07-2012, 21:29   

Rzeszowianin napisał/a:
Ladnie jestescie skapi Smile zal wam 5 zl na miejscowke ? No bez przesady to tylko dwa piwa Smile


U konkurencji autobusowej nie płacę 5 zl za miejsce siedzace bo to jest standard. Nie place tez 10 zl za wydanie biletu przez kierowce. Przez takie "symboliczne opłaty" PKP Intercity wypłasza klientow. 5 zl przy cenie biletu np 8 zl to jest podwyzka ceny o ponad 60%.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 3 Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl