Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Brak klimatyzacji w pociągach
Autor Wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 06-07-2012, 19:22   Brak klimatyzacji w pociągach Odpowiedz z cytatem

Jak się wam jeździ teraz pociągami? Ja jeżdżę tylko TLK, od Żyrardowa do Warszawy.

Mamy XXI wiek, wagonów mało, ludzi pełno, a klimy brak... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 06-07-2012, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Akurat do Żagania kursują tylko klimatyzowane bajery Very Happy Tu jest plus.

W Baczyńskim jest bardzo przyjemnie Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 06-07-2012, 19:59   

Jazda w tej temperaturze w EN57/EN71/ED72 to masakra. Po 30 minutach czlowiek jest mokry od potu no ale coz zrobic. Dzis spedzilem 3 godziny w ED72 - sauna gratis.
Powrót do góry

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 06-07-2012, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Sunseed napisał/a:
Akurat do Żagania kursują tylko klimatyzowane bajery Very Happy Tu jest plus.



Chyba, że klima wysiądzie co jest bardzo częste to jest duży minus Razz Nie oszukujmy się, ale malutkie uchylne okienka szynobusów nie dają takiego obiegu powietrza jak EN57. No ale klimatyzacja jest o wiele lepsza to fakt - oby działała częściej niż niedziałała Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 06-07-2012, 21:25    Odpowiedz z cytatem

Obieg powietrza w EN57 jest doskonały szczególnie zimą, kiedy okna nie dają się domknąć. Albo latem, gdy nie dają się otworzyć. Zapraszam do przejechania się PR-ami na Pomorzu albo trójmiejską SKM - naprawdę nie rozumiem, jak można cenić podróż "kiblem".

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 06-07-2012, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Viljar, ja to wszystko wiem Wink uwierz, że spędziłem sporo czasu na podróżowaniu EN57 i lepsza taka podróż niż puszką z zepsutą klimatyzacją. Nie twierdzę, że klimatyzowane skłądy są gorsze. Gorsze są tylko niesprawne klimatyzowane składy, które niestety nie są rzadkością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

muzyk50 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2010

PostWysłany: 07-07-2012, 05:21    Odpowiedz z cytatem

Czy ktos mi wytlumaczy, dlaczgo niema klimatyzacji w wagonie restauracyjnym jadacym rano do Bwrlina. Po przekroczeniu granicy koniec z klima z powrotem zalancza sie jak przejedziemy Odre. Personel jest bezradny nic nie moze zroibic w tym przypadku.Nadmieniam ze jest to wagon po modernizacji ze na terenie Polski dziala na terenie Niemiec nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

peggybrown Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2011
Skąd: Katowice

PostWysłany: 07-07-2012, 08:04    Odpowiedz z cytatem

Henryk, to jedź sobie do Łodzi a z Łodzi TLK Łodzianinem gdyż on ma wagony z klimatyzacją takie jak powinny być w Ex i EIC Twisted Evil
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sabatnik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Paź 2010
Skąd: krakowskie

PostWysłany: 07-07-2012, 12:58    Odpowiedz z cytatem

Cóż, taki stan rzeczy mamy od lat. Wiadomym jest, że tabor powinien być lepszy ale też nie jest tajemnicą, że brakuje na to pieniędzy. Zastanawiam się tylko, czy lata co roku są coraz gorętsze, czy tylko mnie się tak wydaje? Za to zimy są łagodniejsze i wtedy mniej odczuwamy mankamenty starego taboru.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allex Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Lip 2012

PostWysłany: 07-07-2012, 13:48    Odpowiedz z cytatem

Witam, w piątek podróżowałam w pociągu z Gdańska do Włocławka - temperatura w pociągu wynosiła 40st!!! Jak to możliwe, że dopuszcza się do ruchu pociągi z zepsutą klimatyzacją? Czy można gdzieś złożyć skargę na taki stan rzeczy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jozek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Gru 2010

PostWysłany: 07-07-2012, 14:30    Odpowiedz z cytatem

allex, Możliwe to ze względu na braki taboru. Pewnie gdyby pociągi z zepsutą klimatyzacją nie wyjechały, to nie wyjechałyby żadne i ewentualnie kursowałaby kumnikacja zastępcza (i pewnie autobusy nie pierwszej nowości, także bez klimatyzacji).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

allex Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 07 Lip 2012

PostWysłany: 07-07-2012, 15:02    Odpowiedz z cytatem

No tak, ale jak wszyscy będą się na to godzić, to nic nie zmienią.... Napisałam już maila do intercity, zobaczymy co odpowiedzą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 07-07-2012, 16:56    Odpowiedz z cytatem

Na codzień jeżdże kiblami PR i mimo upału można wytrzymać, ale max jade 50-60 minut, to chyba dlatego nie narzekam Very Happy , choć jak ostatnio po raz 1 wsiadłem w KS i przejechałem ok 15minutowy odcinek Katowice - Sosnowiec, pomyslałem sobie, no fajne takie składy na lato i upały.
Ale jak moge narzekać na stare sprawdzone EZT, gdy widze konających ludzi w piekarniku typu Ex Korfanty, gdzie w czwartek widziałem, niektórzy pasażerowie wychodzili na peron w Katowicach dla ochłody, bo skład bez klimy a zadaszenie na remontowanych peronach w Katowicach daje nieco ochłody. Bardziej sie ciesze z punktualności i moderny składów, niż z tego czy jest klima czy nie, bo człowiek od lat przyzwyczajony do braku klimy a bardziej mi żal, pasażerów Ex gdzie słono płacą a wagony w ogóle nie posiadaja klimy.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 07-07-2012, 20:23    Odpowiedz z cytatem

allex napisał/a:
Witam, w piątek podróżowałam w pociągu z Gdańska do Włocławka - temperatura w pociągu wynosiła 40st!!! Jak to możliwe, że dopuszcza się do ruchu pociągi z zepsutą klimatyzacją? Czy można gdzieś złożyć skargę na taki stan rzeczy?


Z Gdańska do Włocławka nie kursuje żaden pociąg posiadający wagony z klimatyzacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Henryk Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2010
Skąd: Żyrardów

PostWysłany: 07-07-2012, 23:32    Odpowiedz z cytatem

peggybrown napisał/a:
Henryk, to jedź sobie do Łodzi a z Łodzi TLK Łodzianinem gdyż on ma wagony z klimatyzacją takie jak powinny być w Ex i EIC Twisted Evil


Chodzi Ci o te spoty? Powinny one wrócić na wszystkie pociągi na tej linii.

_________________
Szukam pracy w strukturach PKP w Warszawie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl