Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Ceny z kosmosu
Autor Wiadomość

dominator1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2012

PostWysłany: 08-07-2012, 22:28   Ceny z kosmosu Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest w przewozach regionalnych. Bilet raczej powinien być tańszy zawsze kiedy km jest mniej do przejechania, tym czasem ceny biletu są droższe z wiosek a tańsze z miast i miasteczek, tam gdzie jest konkurencja w postaci PKS lub busy,PKP daje konkurencyjne ceny. Jednak w wioskach ceny są kosmiczne, i dochodzi do paradoksów typu żę lepiej opłaca się jechać 40 km z miasteczka niż 20 ze wsi..Jak dla mnie to jest po prostu chamskie. Sam nie jestem ze wsi, jednak często jeżdżę do siostry i że tak powiem szoku przeżyłem.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xMICHCIOx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Kwi 2011
Skąd: Poznań

PostWysłany: 09-07-2012, 11:05    Odpowiedz z cytatem

Na tej stronie masz podane STAŁE ceny biletów jednorazowych PR. Po za tym Przewozy Regionalne nie są w grupie PKP!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sokyl Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Paź 2010

PostWysłany: 09-07-2012, 13:10    Odpowiedz z cytatem

xMICHCIOx, zapewne koledze wyżej chodzi o Połączenie w Dobrej Cenie. Rzeczywiście logika cen na trasach korzystających z tej tej taryfy(pomimo trafności samego pomysłu) jest trochę chwiejna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 09-07-2012, 21:55    Odpowiedz z cytatem

To trzeba krzyczeć na kondiego że ma sprzedać bilet z miejscowości oddalonej 40km od miasta. Wielokrotnie się spotkałem z tym na odcinku Trzebinia-Libiąż gdzie bilet do Libiąża który jest dalej niż Trzebnia od Chrzanowa jest tańszy od biletu do Chrzanowa. Była podwyżka cen i dalej tej patologi nie zlikwidowali.

Pytanie do Autora tematu, jaką konkretnie chcesz podróżować trasą? Jak nam to łatwiej nam będzie Ci pomóc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dominator1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2012

PostWysłany: 09-07-2012, 22:39    Odpowiedz z cytatem

Trasa Kołobrzeg -Szczecin, konkretnie Kliniska - Szczecin główny

_________________
Mecze na żywo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 11-07-2012, 00:11    Odpowiedz z cytatem

Witam Kolegę Dominatora. : ) Sprawdziłem stronę PR i znalazłem Połączenie w Dobrej Cenie z Goleniowa do Szczecina Głównego. (dwie stacje przed stacją Kliniska) Bilet normalny kosztuje 6.00zł

Źródło:http://przewozyregionalne.pl/img_in//0%20PBR%204/CenyPWDCod01062012.pdf

Patrz trasa 104 co prawda jest napisane Szczecin - Goleniów ale promocja działa w dwie strony.

Jeśli kupisz bilet bez tej promocji ze stacji Kliniska to zapłacisz 6,80zł za normalny bilet. Także ja bym się targował o bilet z Goleniowa.

http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=1588&okno=start Tutaj jest napisane że na stacji Kliniska jest czynna kasa. Jeśli kasa nie będzie czynna udaj się do konduktora po bilet i targuj się. Oczywiście jeśli posiadasz coś w rodzaju legitymacja szkolna, legitymacja studencka itp. bilet będzie jeszcze tańszy. Niestety nie ma na stronie PR w zachodniopomorskim info o biletach strefowych dla Szczecina dlatego zakładam że ich nie ma i że to PWDC jest najtańszą opcją.

Pozdrawiam i życzę miłej podróży, w razie wątpliwości pisz. : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dominator1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2012

PostWysłany: 12-07-2012, 14:26    Odpowiedz z cytatem

No dzięki, zawsze to pare groszy w kieszeni. Oczywiście konduktor może mi policzyć plus 5 zł za wydanie jeśli powiem że z Goleniowa bo tam kasy są.W Kliniskach kas już niema. Przy najbliższej okazji sprawdzę ten patent

_________________
Mecze na żywo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 12-07-2012, 15:34    Odpowiedz z cytatem

W PR opłata za wydanie biletu w pociągu to 8zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 12-07-2012, 16:23    Odpowiedz z cytatem

No to jest prawda 8zł za wydanie w pociągu ale Dominator chce kupić bilet w Kliniskach gdzie nie ma kasy. Przecież kupuje na stacji na której nie ma kasy. I teoretycznie nie powinien uiszczać dodatkowej opłaty. Jak mówię źle to mnie poprawcie. Bo to byłby absurd że chce kupić bilet od stacji gdzie nie ma fizycznie możliwości bycia w kasie ale jedzie od miejscowości w której nie ma kasy ale chce kupić taki bilet żeby było taniej.

http://przewozyregionalne.pl/img_in//0%20PBR%204/cenybiletow9lipca2012.pdf

Na tej stronie znalazłem że niby są bilety strefowe(tańsze od Połączenie w Dobrej Cenie)ale tylko dla miasta Szczecina i nic piszą o miejscowościach w najbliższym sąsiedztwie. Patrz strona 72 tabela 95. Ale proszę o pomoc kogoś kto mieszka w Szczecina i regularnie jeździ pociągami REGIO. W rubryce "W regionach" w woj.zachodniopomorskim jest ZERO informacji na ten temat.

Jeśli w Kliniskach obowiązują bilety strefowe to bilet kosztowałby 3,40zł ale tam pisze że tylko na miasto Szczecin.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dominator1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2012

PostWysłany: 24-07-2012, 23:42    Odpowiedz z cytatem

Ostatnio jechałem, konduktor powiedział że może mi sprzedać z Goleniowa(jechałem z Klinisk-tu niema kasy) ale policzy też za wydanie... Więc sposób ten nie działa. Czyli miastowi maja taniej, czyli jest to po prostu skandal, że ktoś z miasta płaci mniej chociaż jest dalej...

_________________
Mecze na żywo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 25-07-2012, 00:23    Odpowiedz z cytatem

To Ci źle powiedział. Zapomniałem dopisać że możesz kupić bilet z Goleniowa.

Ja jechałem z Chrzanowa do Libiąża i kupiłem bilet Trzebinia-Libiąż Połączenie w Dobrej Cenie. (W Trzebini jest kasa biletowa, w Chrzanowie nie ma). Konduktor sprzedał mi normalnie bilet i nie doliczył mi opłaty za bilet. Jechałem już tak 2 razy i za każdym razem było tak samo. Nie ma połączenia w dobrej cenie Chrzanów-Libiąż i bilet jest droższy niż Trzebinia-Libiąż a odległość między Trzebinią a Libiążem jest większa niż Chrzanów-Libiąż.

Czyli Ciebie kierpoć nabił w butelkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

twardypt91 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2011

PostWysłany: 25-07-2012, 00:29    Odpowiedz z cytatem

kond345.. napisał/a:
W PR opłata za wydanie biletu w pociągu to 8zł.

Od jak dawna? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 25-07-2012, 01:07    Odpowiedz z cytatem

Bodajże od 01.07.2012.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dominator1 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 08 Lip 2012

PostWysłany: 25-07-2012, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Zanim zacznę się kłócić z konduktorem , to może wolał bym znać faktyczne przepisy. Czy gdzieś tak jest napisane? Jakiś regulamin czy coś?

_________________
Mecze na żywo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-07-2012, 02:34    Odpowiedz z cytatem

Według regulaminów nic nie pisze o tych sytuacjach, bowiem one teoretycznie zakładają, że takie patologie nie będą mieć miejsca. Jest tylko napisane, że jak kupujesz bilet jakikolwiekna stacji w której nie ma czynnej kasy to płacisz bilet bez dopłaty za wypisanie. Jeśli kupisz bilet w pociągu na stacji na której jest czynna kasa to płacisz dodatkowy haracz za wypisanie biletu. Nie jest kompletnie nic napisane odnośnie kupowania biletu z Goleniowa w którym jest kasa na stacji Kliniska w której kasy nie ma.

Tak jak Ci mówiłem ja tak u siebie w Małopolsce zrobiłem i 2 razy tak mi sprzedał bilet bez dopłaty i ja myślałem że gość będzie się kłócił ze mną a on na jedną moją prośbę zrobił co chciałem. : )

PS: A może kolej stosuje marketing na zasadzie kupisz więcej, płacisz mniej, jak to robią np. w sklepach elektronicznych jak kupisz hurtowo np. 100 rezystorów to zapłacisz mniej niż kupując np. 10?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl