Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Jazda z maszynistą
Autor Wiadomość

Adamczeski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2012

PostWysłany: 09-08-2012, 01:26   Jazda z maszynistą Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie polączone z prośbą, które nie wiem czy już ktoś je na forum zadawał. Szukam kogoś kto jest maszynistą z którym możnaby zabrać się na jakiejś trasie w kabinie maszynisty. O ile to oczywiście możliwe. Prosba pewnie nietypowa ale jak to mówią kto pyta nie błądzi:) Pozdrawiam
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dyżurny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2009
Skąd: Tarnów Hauptbahnhof

PostWysłany: 09-08-2012, 02:13    Odpowiedz z cytatem

Po ostatnich wydarzeniach od Szczękocin do Wronek, raczej nie ma takiej możliwości Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rzeszowianin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 20 Kwi 2012
Skąd: Rzeszow

PostWysłany: 09-08-2012, 02:44    Odpowiedz z cytatem

A byla wogole kiedys taka ? Chyba ze po znajomosci bo jakos nie wierze by maszynista na takie pytanie od kogos obcego powiedzialby OK SPOKO Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-08-2012, 05:48    Odpowiedz z cytatem

No nie wiem, ja jakoś się zabierałem bez problemu, nie róbcie problemów tam gdzie nie ma, jak się zagada, pogada i się mechanik zgodzi to spoko, jak nie to trudno. Nie ma co się spinać. Chociaż ja znając paru "mikoli" w życiu bym ich na peron nawet nie wpuścił.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 09-08-2012, 12:21    Odpowiedz z cytatem

Mnie przejażdżka w kabinie EP07 z Bolesławca do Wrocławia niegdyś kosztowała 100 zł Very Happy Ale opłacało się.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 09-08-2012, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Gdybyś robił jakąś pracę o lokomotywach np. na studia,to mógłbyś napisać oficjalny list do jakiegoś przewoznika. A tak argument "jestem MK i chciałbym się przejechać lokomotywą" może im nie wystarczyć ;P
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jubikej Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Wrz 2009

PostWysłany: 09-08-2012, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Zalatwic sobie pozwolenie to moja dobra rada Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 09-08-2012, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Wątpię czy dadzą od tak pozwolenie "bo jestem MK i chcem w kabinie jechać" Śmiech Prędzej można się wkręcić do kabiny w szynobusach czy EN57. Sam w taki sposób przejechałem trasy Kraśnik-Lublin-Chełm. Ewentualnie w przypadku EN57 można zaglądać przez ramię z przedziału służbowego (skuteczność 90% z wyłączeniem okolic podwarszawskich)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Adamczeski Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sie 2012

PostWysłany: 11-08-2012, 01:16    Odpowiedz z cytatem

Pozwolenie? Ktoś już to testował? Smile Bardziej zależałoby mi na jakimś składzie towarowym. Zresztą w pospiechu to chyba wiekszy problem. Tak przynajmniej myślę. Poza tym jak tu skutecznie zagadać by maszynista się zgodził? Podzielcie się Ci, którzy tak już jechali.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 11-08-2012, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Pozwolenie? Ktoś już to testował?

Odpowiednio przygotowane pismo do Dyrektora Zakładu z dobrą motywacją i szansa zawsze jest... Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 11-08-2012, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Poza tym jak tu skutecznie zagadać by maszynista się zgodził?

Porób trochę zdjęć loka z zewnątrz.Podejdz przedstaw się,powiedz że jesteś MK i zapytaj czy można zrobić zdjęcia kabiny. Jak ktoś już wyżej pisał po wydarzeniach ze Szczekocin i Bab jest minimalna szansa że zabierze cię na szlak(nawet jeśli sam jest pasjonatem-po prostu strach przed kontrolą i niezbyt przyjemnymi konsekwencjami). Posiedzenie i pogadanie z mechem na postoju to maksimum na co można dziś liczyć(jeśli się nie ma znajomych na kolei)
Mimo wszystko raczej odradzam nieoficjalne prośby o wejście do kabiny. Ja sam już od kilku lat przestałem pytać. W dodatku jeśli trafisz na "buca" możesz dostać wodą z butelki po głowie lub soczyste "spier.. stąd".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 11-08-2012, 19:30    Odpowiedz z cytatem

Przejechać się w kabinie maszynisty to również jedno z moich marzeń, ale też zdaje sobie sprawę że jest to niemożliwe. Trudno się dziwić maszynistom że się boją, przecież w wypadku jakiejkolwiek kontroli mogą od razu wylecieć z pracy, a nie mogę przecież przez swoją pasję doprowadzić żeby człowiek przeze mnie utracił często jedyne źródło utrzymania dla całej Rodziny. Ale jeżeli byłaby taka możliwość legalnie i oficjalnie to jak najbardziej bym się o to postarał Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 11-08-2012, 19:51    Odpowiedz z cytatem

A tam gadacie... jeżeli zainteresujecie maszyniste, czy tam pokażecie że jesteście pasjonatami i robicie zdjęcia to pewnie was weźmie. Przynajmniej w okolicach Żagania to nie jest trudne...

Polecam pikniki kolejowe, w Żaganiu ST46, SM42 oraz Traxem można się przejechać było ostatnio na "legalu"

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 11-08-2012, 22:00    Odpowiedz z cytatem

Pewnie że są regiony gdzie maszyniści są w większości mili. Co nie zmienia faktu że do kabiny jest dostać się trudniej niż przed laty. Na przykład kiedyś w Bydgoszczy wystarczyło jedno zdjęcie loka i już miałeś zaproszenie do środka. W ten sposób zaliczyłem wiele wiele ET22 Very Happy Dziś owszem zamienią słowo z MK ale o wejściu do środka nie ma mowy.Ot takie czasy-jeden niewłaściwy człowiek czasem zobaczy jak ktoś nieproszony wskakuje do kabiny i maszynista ma kłopoty gotowe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

danio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Lip 2007

PostWysłany: 12-08-2012, 08:05    Odpowiedz z cytatem

Po tym co ostatnio w Poznaniu zrobił jeden MK ( opublikował filmik z kabiny z datą i numerem pociagu ) też bym nie wpuszczał .
Ja ostatnio miałem przyjemność jechać , ale zawsze gdy dostaję taką opcję próbuje zyskać zaufanie takiego człowieka i zrobić wszystko , aby nie spotkały go żadne konsekwencje z tego powodu ( akurat w tym przypadku był do gość który miał plecy w dyspozytorni Smile ) Ale też ja się "nie pcham" na maszynę . Chce - zaprosi , nie chce - nie zaprosi . Choć znam MK , którzy nie potrafią tego myślenia zrozumieć ......
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl