Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 85, 86, 87  Następny
Ulgi przejazdowe 2013
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-10-2012, 19:48    Odpowiedz z cytatem

Pismo prezesa ZPK do związków zawodowych:

http://www.zzksl.pl/dok/2012/2012_10_25/odpowiedz_ZPK_w_sprawie_ulg.pdf

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 25-10-2012, 22:02    Odpowiedz z cytatem

„Odpowiadając na petycję w sprawie utrzymania ulgowych świadczeń przejazdowych dla pracowników kolei, emerytów i rencistów – byłych pracowników PKP oraz członków ich rodzin, skierowaną do Pana Jakuba Karnowskiego Prezesa Zarządu PKP S.A. i Pana Krzysztofa Mamińskiego Prezesa Zarządu Związku Pracodawców Kolejowych, działając z upoważnienia obu adresatów, uprzejmie informuję, że”

Podpisał Krzysztof Mamiński

Dobrze, że nie napisał i Jaśniepana
Cóż facet chyba żyje w ciągłym stresie -wywalą czy nie wywalą dzisiaj...
Nawet pisma nie potrafi sensownie zredagować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 25-10-2012, 23:09    Odpowiedz z cytatem

Minister Nowak ma racje a te przywileje to relikt komuny a wielu kolejarzy obecnych na tym forum chyba mentalnie jeszcze jest w tamtych czasach. Przywileje tylko w swojej spółce to dobry kierunek. PR zdaje się też znacznie lepiej potraktują swoich emerytów niż PKP S.A., o czym się tutaj nie mówi.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grad Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 25-10-2012, 23:33    Odpowiedz z cytatem

Tylko, że gdyby nie te przywileje to żaden wykwalifikowany robotnik nie chciałby zatrudnić się na kolei. Przywileje mają wartość finansową. Dlatego wielu dobrych fachowców zatrzymała kolej. Jeśli przywileje zostaną zlikwidowane to kolej będzie miała notoryczny brak wykwalifikowanego personelu ponieważ bardziej będzie się opłacało zatrudnić na kasie w Biedronce niż np. w wagonowni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-10-2012, 13:57    Odpowiedz z cytatem

Konfederacja Kolejowych Związków Zawodowych, Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ Solidarność i Federacja Związków Zawodowych Kolejarzy PKP wszczęły dialog bezpośredni z pracodawcami w sprawie ustalenia wysokości rekompensaty finansowej za ograniczenie zakresu świadczeń przejazdowych na 2013 rok.

Trzy największe kolejowe organizacje związkowe oczekują rekompensat w wysokości 720 złotych brutto, wypłacanych pracownikom co miesiąc od 1 stycznia 2013 roku. Brak porozumienia w tej sprawie skutkować będzie wszczęciem sporów zbiorowych w spółkach PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Intercity, PKP Cargo, PKP Szybka Kolej w Trójmieście, Przewozy Regionalne, Koleje Mazowieckie i Warszawska Kolej Dojazdowa.

Tydzień temu kolejowe związki zawodowe zorganizowały pikietę w sprawie ulgowych świadczeń przejazdowych. Przeciwko odbieraniu uprawnień protestowało pod siedzibą PKP S.A. kilka tysięcy kolejarzy. Na ręce Jakuba Karnowskiego, prezesa PKP S.A. oraz Krzysztofa Mamińskiego, przewodniczącego Związku Pracodawców Kolejowych została skierowana petycja.

Treść petycji ws. utrzymania ulgowych świadczeń przejazdowych

źródło: Kurier Kolejowy

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 26-10-2012, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wielu kolejarzy obecnych na tym forum chyba mentalnie jeszcze jest w tamtych czasach

Mam 22 lata, więc nie wiem jak mogę mentalnie siedzieć w PRLu. Jak widać punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Mi to już osobiście wisi i powiewa. Ściana nienawiści z jaką się zderzyłem całkowicie spuściła ze mnie powietrze i zapał do bronienia swoich przekonań. Wszystkim zawistnym ludziom winszuję sukcesu.
Pogodziłem się już z utratą ulgi. Cieszy mnie fakt, że centrale związkowe działają w kierunku wywalczenia rekompensat za utracone świadczenia. 720 brutto to raczej kwota nierealna i na pewno zostanie okrojona. Najważniejsze by pokrywały koszty dojazdu. A i zawistnym ludziom w to graj. Drzazgi w moim oku już nie znajdą. Lepiej by teraz kłody w swoim poszukali. Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2012, 20:30    Odpowiedz z cytatem

toromistrz22, jesteś bardzo młody i bardzo sfrustrowany, a przy tym niezaradny życiowo co wynika z postawy roszczeniowej jaką prezentujesz. Życie dopiero przed Tobą i nie marnuj go na kolei!

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 26-10-2012, 20:52    Odpowiedz z cytatem

Ja tam nie chcę nic mówić, ale wydaje mi się, że właśnie mnie obraziłaś. Przykro mi, ponieważ ode mnie żadnej inwektywy nie usłyszałaś. Niestety, nie wdam się w kłótnie, bo dostałem ostrzeżenie Smile

Kolej to nie zmarnowane życie. Popatrz na to z tej perspektywy - gdy odejdą młodzi, to wszystko niedługo stanie i pociągiem sobie nie pojeździsz Smile

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tygryś Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2008

PostWysłany: 26-10-2012, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Według Modliszki każdy kolejarz to życiowy nieudacznik, z postawą roszczeniową. Toromistrz daruj sobie nie odpisuj jej, szkoda czasu, bo to Pani bizneswoman, co na wszystkim się zna.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2012, 21:24    Odpowiedz z cytatem

tygryś, pracuję w jednej ze spółek PKP, ale w przeciwieństwie do większości moich koleżanek i kolegów nie prezentuję postawy roszczeniowej. Niczego od nikogo się nie domagam! Są ulgi na pociągi to dobrze. Zabiorą to tragedii nie będzie. Poradzę sobie bez tych ulg. Zresztą, nikt mnie na siłę w PKP nie trzyma. Normalny, zaradny życiowo człowiek odchodzi z pracy, w której nie odpowiadają mu warunki pracy bądź płacy. Wszak każdy z nas jest wolnym człowiekiem, a nie niewolnikiem swego pracodawcy. Im szybciej młodzież to zrozumie tym lepiej, bo dla starych kolejarzy jest już za późno na zmianę mentalności. Mnie trzyma na kolei tylko wcześniejsza o 5 lat emerytura kolejowa, na którą jeszcze się załapię.

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 26-10-2012, 21:37    Odpowiedz z cytatem

Słuchaj Modliszko.
Kolej to jest dobra alternatywa dla młodych ludzi i proszę cię nie sabotuj i nie zniechęcaj młodych do pracy. W dobie umów śmieciowych i skandalicznie niskich pensji kolej zapewnia stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę gwarantujące wszystkie składki, urlop, opiekę medyczną itp. Praca jest stabilna, pieniądze zawsze w terminie są na koncie. Niejedna osoba w moim wieku marzyłaby o takich warunkach pracy. Niestety jest kilka mankamentów, jak między innymi konieczność dojazdu (sporym ułatwieniem były zniżki kolejowe), czy stosunkowo niezachęcająca pensja. A wystarczy tylko wybrać odpowiedni kierunek kształcenia i kolej wita z otwartymi ramionami.

Cytat:
Mnie trzyma na kolei tylko wcześniejsza o 5 lat emerytura kolejowa, na którą jeszcze się załapię.

No widzisz, a ja zapieprzam świątek piątek czy niedziela, na dworze w skrajnych temperaturach w warunkach niebezpiecznych i szkodliwych niekiedy w pobliżu środków toksycznych. I będę pracować do 67. Widzisz? Na kolei nie masz tak źle.

Życzę ci, aby i ktoś nie zrobił kiedyś zamachu na te emerytury.

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

klimeu44 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009

PostWysłany: 26-10-2012, 22:16    Odpowiedz z cytatem

Skoro większość tutaj piszących nadal nie rozumie, o co chodzi w ulgach przejazdowych dla kolejarzy ( włącznie z pseudo dziennikarzami), to napiszę wprost....
W głębokim poważaniu mam tę jałmużnę w wysokości 99%. To jest fikcja...
Mogę płacić cały bilet w IC, KM, PR, etc. za przejazd do pracy. Chcę tylko, żeby kolejny kolejowy pracodawca (po różnych pseudo restrukturyzacjach) odpowiednio podniósł moje wynagrodzenie, które było przez x lat zaniżane z powodu własnie tych gównianych ulg.

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

RebelliouS Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2012
Skąd: Śląsk :)

PostWysłany: 27-10-2012, 12:46    Odpowiedz z cytatem

http://www.zzksl.pl/dok/2012/2012_10_26/PR_dialog_bezpo%C5%9Bredni_rekomp__za_ogranicz__%C5%9Bwiadcze%C5%84_przejazd.pdf
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kostuch Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Mar 2011

PostWysłany: 27-10-2012, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Szykuje się niezła "awantura".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maciek TK Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lip 2009

PostWysłany: 27-10-2012, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Nie będzie ani awantury, ani zniżek ani kasy. Nie wiem na co w ogóle kolejarze liczą - tak zupełnie szczerze. Mimo, że chciałbym, żeby te zniżki jednak zostały Smile. Takiego typu pikiety to mogliby robić równie dobrze pod swoim domem - efekt ten sam. Prawda jest taka, że nie potrafimy zrobić porządnego strajku i postawić na swoim. Zaczynając od miliona zgód na strajk po BHP i policje i nie wiadomo co jeszcze. Zatrzymało by się bez większego uprzedzenia chociaż 3/4 pociągów w całej Polsce przez 2 -3 dni to założę się, że kasa nagle by się znalazła.

@Modliszka - bez obrazy, ale nie wiem w jakich czasach żyjesz. Kryzys wali drzwiami i oknami, pracy nie ma - ulotki i inne pierdoły się nie liczą. Ludzie próbują się utrzymać rękami i nogami byle ich z pracy nie zwolnili nawet jeżeli mają o 3 w nocy jechać popilnować dziecko prezesa. I nie mów, że praca jest - jeżeli jest to dlaczego Polaków w Anglii, Norwegii i Niemczech niedługo będzie więcej niż w Polsce ?

I jeszcze wracając krótko do kolei. Już niedługo zrobi się taki syf na kolei, że ludzie zatęsknią za tymi "obleśnymi, leniwymi i strajkującymi" kolejarzami. Bo już zaczęła się epoka, że pociąg poprowadzi osoba, z urzędu pracy z wyrobioną licencją. Na kurs na licencje przyjmuje się osoby, które nie mają pojęcia co to jest SBL, jak działa lokomotywa, które instrukcji iE1 na oczy nie widziały. Oszczędzanie na kolei, brak odpowiedniego - porządnie wyszkolonego personelu, brak porządnego nadzoru (UTK po ostatnich zmianach personalnych robi jako ozdoba na kolei). Skutkuje niczym innym jak rok 2012 i 2011 - bo ja nie pamiętam czasów, żeby prawie codziennie wykolejał się pociąg - no przecież na zdrowy rozum to się w głowie nie mieści.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 14 z 87 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 13, 14, 15 ... 85, 86, 87  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl